helma73
27.01.12,09:07
Dobrý deň,
táto otázka tu už možno bola ,ale nevyhľadalo mi to, tak prosím o radu, o typ na spoľahlivú domácu pekáreň, sme rodina čo skoro každý deń kupujeme chlieb.
ďakujem.
kopretinka
27.01.12,08:09
Xanti
27.01.12,08:12
http://www.porada.sk/search.php?searchid=327079No môj prehliadač našiel toto :

Upozornenie Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky. Skúste zadať inú formuláciu.
Xanti
27.01.12,08:14
Helma73
podľa mňa je úplne jedno akú kúpiš. Ja mám teraz za 27 eur tesco pekárničku, a pečiem aj tak len na jednom programe. I pri predošlej som piekla len na 1 programe, základnom.
Ak ovšem ju nepotrebuješ pre celiatika, vtedy treba vyberať pekárničku, ktorá podporuje tento druh chlebíka.
avalik
27.01.12,08:23
ja mam z lidlu za 50,- €, 2 hakovu, je na 3 hmotnosti chleba (750g, 1000g, 1250g), 12 programov - maximalna spokojnost :)

recenzie na pekarne najdes tu: http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php
arizona
27.01.12,08:30
daj si do vyhladavaca "domaca pekaren" , su tu tisicky prispevkov

Kopretinka v prisp. c.2 asi dala odkaz na vyhladane temy,ale uz to zial zase nefunguje :mee:
helma73
27.01.12,11:49
Zatiaľ veľmi ďakujem, veď práve, potrebujem sa zorientovať v bohatej ponuke, nájsť si ponuku viem,ale ktorú odporúčate?
avalik
27.01.12,11:52
Zatiaľ veľmi ďakujem, veď práve, potrebujem sa zorientovať v bohatej ponuke, nájsť si ponuku viem,ale ktorú odporúčate?

ja mam zatial prvu pekaren - tak mozem odporucat len tu :)

alebo daj linky na konkretne pekarne co mas v merku a mozme ti dat nase nazory na ne
Xanti
27.01.12,11:54
1Dara,
pekne ja moju prvú severin po denno dennom pečení som po troch rokoch musela vymeniť. A nová pečie zase temer denno denne. :D
sisima
27.01.12,11:58
treba si rozmyslieť aký veľký chlieb budeš piecť, my sme 2, pekáreň mám Moulinex ow200034, mám ju už 3-4 roky, je na 500g,750g a 1000g chlieb a používaním som si zvykla robiť bud 500 alebo 750g chlieb, tak aby sme ho zjedli do 2 dní... mne uz potom nechutí, ale robím na tom všakovaké chlebíky hlavne všelijaké celozrné semiačkové, zemiakové atď aj vianočku, aj bábovku a úplne najviac ju využívam na kysnuté cesto, len tam dám veci a samé to tam vykysne a krásne sa premieša ;) robila som v tom aj cesto na medovníčky a tiež to skvele vymiešalo... ja nemám rada ten bordel okolo toho, preto ju takto využívam ;)
avalik
27.01.12,11:58
Xanti, moja je este bejby pekaren - 10 mesacna ... ale snazi sa :D
sisima
27.01.12,12:00
ešte mi napadlo, ze v tej mojej som skúšala aj ten 1kg chlieb ale poväčšine sa mi stalo, že cesto vykyslo až moc a celá pekáreň, špirála aj vrchnák boli od cesta... myslím, že tá moja nie je až tak dobre vymyslená na 1kg chlieb;)
Llívia
27.01.12,12:02
Používaš čerstvé kvasnice alebo sušené? Lebo pri čerstvých cesto viac kysne - aspoň ja mám takú skúsenosť.
Llívia
27.01.12,12:04
Helma73
podľa mňa je úplne jedno akú kúpiš. Ja mám teraz za 27 eur tesco pekárničku, a pečiem aj tak len na jednom programe. I pri predošlej som piekla len na 1 programe, základnom.
Ak ovšem ju nepotrebuješ pre celiatika, vtedy treba vyberať pekárničku, ktorá podporuje tento druh chlebíka.
Moja pekáreň má aj funkciu pre pečenie bezlepkového chleba a teda nič moc to nebolo. Ale asi skôr bude chyba v ceste (resp. v hotovej kupovanej zmesi na bezlepkový chlieb), nie v pekárni.
Xanti
27.01.12,12:06
Ja som toho názoru, že ked pekárničku tak takú čo poťahá čo najmenej z peňaženky a má jeden hák, no a samozrejme čo najlacnejšia lebo u mna sa skoro vypečie, nevydrží to večnosť.

Moje mali príkon či výkon či čo to bolo 600 W ... tuším s menšou hodnotou som ani nenašla pekárničku. A hák obe mali jeden. U mna je jednoháková podmienka, stačí mi jedna diera v chlebíku nemusím mať dve. :D
Llívia
27.01.12,12:06
Zatiaľ veľmi ďakujem, veď práve, potrebujem sa zorientovať v bohatej ponuke, nájsť si ponuku viem,ale ktorú odporúčate?
Takú, ktorú využiješ :---:D
Mala som pekáreň zn. AFK a piekla a vlastne stále pečie dobre, akurát že vnútro je trochu hrdzavé (nie forma, tá je v poriadku) - stála cca 1.500 SKK. Potom som sa rozhodla pre pekáreň, ktorá upečie väčší chlieb a wow! dokonca aj bagety, tak som za Moulinexku dala 3.000 ? SKK - cenu si už nepamätám presne, no bola riadne drahá. A skús trikrát hádať, koľkokrát som v nej piekla bagety :---
sisima
27.01.12,12:08
Llívia, ako kedy, väčšinou čerstvé... ono by sa mi to nestávalo, keby som to trosku sledovala a navrchu trosku popichala vidličkou :)) ale to sa mi nechce, ja len prvých 5 minút pozerám aby bolo cesto v peknej guličke a nelepilo sa na steny a potom uz len vyberiem upečené ;)
Llívia
27.01.12,12:10
Ja som toho názoru, že ked pekárničku tak takú čo poťahá čo najmenej z peňaženky a má jeden hák, no a samozrejme čo najlacnejšia lebo u mna sa skoro vypečie, nevydrží to večnosť.

Moje mali príkon či výkon či čo to bolo 600 W ... tuším s menšou hodnotou som ani nenašla pekárničku. A hák obe mali jeden. U mna je jednoháková podmienka, stačí mi jedna diera v chlebíku nemusím mať dve. :D
Xanti, pravdu máš, len keď tie jednohákové nie sú stavané na veľký chlieb (1,5 kg) - no hej, dajú sa upiecť dva menšie, ale trvá to oveľa dlhšie.
(Moja mama je expertka - občas vyčíhla čas, keď pekáreň už fakt poslednýkrát premiesila cesto a vybrala hák, cestu to vôbec neublížilo, kyslo si veselo ďalej a chlieb sa podaril ako vždy.)
sisima
27.01.12,12:12
aj ja som si myslela, ze tá moja pečie aj bagety ako na obrázku... ehm urobí len cesto bagety by som musela urobiť ručne a upiecť v trúbe... :))))
Xanti
27.01.12,12:14
Xanti, pravdu máš, len keď tie jednohákové nie sú stavané na veľký chlieb (1,5 kg) - no hej, dajú sa upiecť dva menšie, ale trvá to oveľa dlhšie.
(Moja mama je expertka - občas vyčíhla čas, keď pekáreň už fakt poslednýkrát premiesila cesto a vybrala hák, cestu to vôbec neublížilo, kyslo si veselo ďalej a chlieb sa podaril ako vždy.)No Llívia,
pekárničku mám na to aby mi ulahčila prácu a nie aby som číhala :D ... ja to nechám upiecť aj z hákom. A čo sa týka veľkosti chleba, moja je tuším na 1 kg. Akurát že sem tam ked pečiem mazanec, tak naondiem tam toľko prísad... že výsledok bol posledne 1,4 kg krásne prepečené :D
Llívia
27.01.12,12:18
Xanti, moja novšia pekáreň, Mulinexka, má 2 háky a tie keď zostanú tak "dobre" otočené, tak je v polovici chleba diera, preto to číhanie.
Xanti
27.01.12,12:22
Llívia preto ja som hladala s jedným hákom. A dobre mi slúži aj tesco pekárnička za pár eur. :D Čo ma prekvapilo, má tenučký hák, a dierka ostane temer minimálna. V tom je lepšia ako bola moja predošlá severinka.
Llívia
27.01.12,12:43
Šak moja AFK kúpená pre 7-8-9 rokmi slúži tiež doteraz :D A aká je to značka? No, ja som nikdy predým o nej nepočula.
Len som chcela väčší chlieb a možnosť piecť bagety ma tiež lákala - a vidíš, bagety som robila 1x a dierky v chlebe sú 2.
lujza.j
27.01.12,16:05
úplne stačí lacná ja mám mulinex, už by som takú drahú nekúpila a šípim, že mi ide skapať jeden hák, pred tým som mala filips:) mala dva týždne a piaty chleba už neupiekla:mad::mad: má "1000" programov ale stačili by mi cca.4.
Llívia
27.01.12,16:58
Mne tiež: č. 1, č. 3, č. 12 = miesenie, č. 13 = pečenie :D:D:D
tina1
27.01.12,17:00
Moja pekáreň má aj funkciu pre pečenie bezlepkového chleba a teda nič moc to nebolo. Ale asi skôr bude chyba v ceste (resp. v hotovej kupovanej zmesi na bezlepkový chlieb), nie v pekárni.
Pri pečení bezlepkového chleba je treba použiť program "rychlý". Program "bezlepkový" je príliš dlhý a preto cesto prekysne a klesne.
helma73
27.01.12,17:40
skutočne najviac odporúčaní je na tento typ,ale ešte sa chcem spýtať kôrka chlebíka je aká, lebo aj to závisí od typu pekárne?
lujza.j
27.01.12,18:17
skutočne najviac odporúčaní je na tento typ,ale ešte sa chcem spýtať kôrka chlebíka je aká, lebo aj to závisí od typu pekárne?
sú tri stupne kôrky,ja dávam tú č.3, akože tú naj chrumkavejšiu.
lujza.j
27.01.12,18:19
ak to bude fungovať kuk tu:http://www.porada.sk/search.php?searchid=330829 je tam kopec tém o pekárničkach:)
calawen
27.01.12,20:18
Ja mám moulinex 1-hákovú, má už svoje roky (tuším viac ako 4), stála vtedy okolo 2,5 tis. Sk, 10 programov, aj tak používam iba 3 - celozrnný (pre špaldovú múku nevyhnutné dlhšie kysnutie), 6 - kysnuté cesto, možno aj 7 - rezancové cesto a koniec... Úplná spokojnosť...
lujza.j
27.01.12,20:20
ja som dala za moju 130e:( -nikdy
DanielaSL
27.01.12,20:55
Ja mám Moulinex..a tiež by som si ju už nekúpila. Svokre a mojim rodičom sme kúpili Bifinet z Lidlu a úplne postačuje. Páči sa mi viac ako moja..a to nestála ani 50 €. Oceňujem na nej, že najprv zohreje suroviny, čo moja drahá veru nerobí. A tiež má lepší háčik na vyberanie tých hákov z chlebu.
lujza.j
28.01.12,09:19
http://domacipekarny.dama.cz/img/sbb_850_eds_a1.jpg
túto mali minulý týždeň v Lidli v At, stála cca. 45e
DanielaSL
28.01.12,11:11
Tak takú by som kúpila.... aj vyzerá dobre....
lujza.j
28.01.12,11:15
aj ja, úplne by stačila:)
helma73
29.01.12,18:29
ešte raz veľmi pekne ďakujem ,pomohli ste sa mi zorientovať, asi by sme kúpili skôr drahšiu ,ale včera som bola trochu obzrieť a veru nič moc, asi počkám na Lidlovku (ďakujem aj za obrazovú príloku), píšete,že bola v ponuke minulý týždeň?
betak
29.01.12,18:44
ak len na chleba tak ziadnu , treba piect podla tohoto receptu , je super. Pekarne neprodukuju najlepsi chleba.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-chlieb-bez-miesenia/18595-recept.html
arizona
29.01.12,18:58
Ja mam Sencor http://www.bashop.sk/?akcia=showkategoria&vyber=45561
Ale som sklamana,chlebik sa viackrat nevydari,ako vydari. Byva maly,dnu akoby "vlhky", tuhy.
Spociatku som si myslela, ze som zaciatocnik bez skusenosti, ze sa to zlepsi.Potom som si myslela, ze na vine je chladna spajza,tak mam pekarnicku v teple v kuchyni,ale aj tak nic moc.
Z 10 pokusov je cca 7x maly, zadrhnuty, asi 3x dobry,pekny,veliky,nadychany.
Pouzivam vzdy rovnake Lidlovske chlebove zmesy.

Uz fakt neviem, kde moze byt chyba. Myslite, ze moze byt na vine pekarnicka? Je to na reklamaciu? :confused:
lujza.j
29.01.12,19:01
ja dávam o kúsok vody menej ako píšu, tiež som stále na lidlackych zmesiach
Xanti
29.01.12,19:03
Janka,
prečo používaš zmesy? Vyskúšaj chlieb z múky, ovsených vločiek napríklad a s čerstvým droždím. Mne sa málokedy stane aby mi chlieb nevyšiel. A to som mala severin pekárničku a teraz mám dáku tesco.
Ešte aj kamoška čo mi ju kúpila, tak skúšala doma chlieb piecť prvý krát v živote a vyšiel jej ukážkový.
arizona
29.01.12,19:13
Janka,
prečo používaš zmesy? Vyskúšaj chlieb z múky, ovsených vločiek napríklad a s čerstvým droždím. Mne sa málokedy stane aby mi chlieb nevyšiel. A to som mala severin pekárničku a teraz mám dáku tesco.
Ešte aj kamoška čo mi ju kúpila, tak skúšala doma chlieb piecť prvý krát v živote a vyšiel jej ukážkový.
...lebo je to pohodlnejsie :D;)

Skusala som aj z muk podla receptov,ale odradzalo ma to rozvazovanie mnozstva "komponentov" a predpriprava. A ked z toho nakoniec vysiel znovu taky maly krpec,tak mi bolo do jedu...:mad:

Aj ked robim z tych zmesi, niekedy je z jedneho sacka vyborny,veliky chlieb a z druhej polky sacka zadrhuty krpec, vysoky asi 12 cm. Nechapem to.:confused:
Xanti
29.01.12,19:15
Janka aká komplikácia,
ved predsa zmes musíš navážiť a dať do pekárničky.
Ja tiež múku vážim a dám do pekárničky. Ja v tom rozdiely nevidím. A robím jednoduchý chlebík jeden a ten istý už 4 rok.
arizona
29.01.12,19:28
1 kilovu zmes rozvazim akurat na polovicu a pridavam vodu,nic viac.1
Ale recepty co som mala tak tam bolo vzdy viac druhov muky+kvasok+ ine... /to som mala vzdy v zasobe plny kosik vseliakych muk/

Ak mas dobry receptik, hod mi prosim do profilu ( ale polopate napisany prosiiiim ), vyskusam a dam vediet
Xanti
29.01.12,19:38
No máš to tam, ja som sa nevedela zmieriť piecť so sušeným droždím. Tuším som si ho aj kúpila a v živote nepoužila :D
DanielaSL
01.02.12,11:21
[QUOTE=arizona;1961411]...lebo je to pohodlnejsie :D;)

Skusala som aj z muk podla receptov,ale odradzalo ma to rozvazovanie mnozstva "komponentov" a predpriprava. A ked z toho nakoniec vysiel znovu taky maly krpec,tak mi bolo do jedu...:mad:

No ja som sa presvedčila, že zmes z Lidlu kúpená v Londýne je úplne rozdielna od tej na SK. Mne z nej ani raz nevyšiel pekný chlebík, pokiaľ moja dcéra v Londýne vždy napiekla výborný. Janka kukni do receptov na domácu pekáreň.http://www.porada.sk/t97886-recepty-pre-domacu-pekaren.html Mne sa najviac osvedčil recept od Dášky. A to rozvažovanie..veď si navážim len múku a ostatné lyžičkujem. A odmeriam acidofilné mlieko... je to 2-3 minútky času, žiadna veľká námaha..inak by sa mi to tiež nechcelo robiť. Keď mám doma uvarené zemiaky, dám vždy z nich trochu do chladničky, takže ani predpríprava nie je...a použijem ich do chlebíku. Aj teraz zrovna pečiem.
lujza.j
01.02.12,18:17
ja kupujem v lidli v At, a nie vždy je chlebík "tip-top", totižto ked navážim na prvý chlebík tak je to vždy presne 1/2kg, druhá dávka je väčšinou väčšia a chlieb iný.ked som začínala s pečením vždy som si vážila aj druhú dávku, ale aké boli chleby si už nepamätám. asi začnem znovu a uvidím.
wagner
01.02.12,20:00
Ja tiež pečiem podľa Receptov pre domácu pekáreň tu na Porade.. Najviac mi chutí z hladkej múky a s pridaním ražnej múky. Vždy sa podarí,ani raz sa mi nestalo, že by sa nevydaril. Inak som vyskúšala všetky tie recepty a sú dobré. Kvasnice používam sušené. Z hotovej zmesi som piekla raz, ale radšej si múku namiešam podľa toho, na aký chlebík mám práve chuť. Nemusím mať v chlebe tie éčka, ktoré pridávajú do hotových zmesí.
Llívia
01.02.12,20:31
Ja mam Sencor http://www.bashop.sk/?akcia=showkategoria&vyber=45561
Ale som sklamana,chlebik sa viackrat nevydari,ako vydari. Byva maly,dnu akoby "vlhky", tuhy.
Spociatku som si myslela, ze som zaciatocnik bez skusenosti, ze sa to zlepsi.Potom som si myslela, ze na vine je chladna spajza,tak mam pekarnicku v teple v kuchyni,ale aj tak nic moc.
Z 10 pokusov je cca 7x maly, zadrhnuty, asi 3x dobry,pekny,veliky,nadychany.
Pouzivam vzdy rovnake Lidlovske chlebove zmesy.

Uz fakt neviem, kde moze byt chyba. Myslite, ze moze byt na vine pekarnicka? Je to na reklamaciu? :confused:
Tiež som používala Lídlácke zmesi, ale mám taký dojem, že ich začali robiť nejaké iné, naposledy chlieb nebol taký dobrý ako býval predtým. (Neviem, či sa mne zmenili chute, alebo skutočne do zmesi pridali viac soli :mad:
lujza.j
01.02.12,20:39
ja sa musím kuknúť, či je uvedené rovnaké množstvo vody na At zmesi a Sk zmesi.
lujza.j
02.02.12,18:45
adi11
02.02.12,19:03
lujzi a odpurucas mi ju kupit, pocula som, ze mavaju v lidli..ja ani moc nechcem kvoli chlebu, ale kvoli mieseniu cesta na knedle a kolace..da sa v tejto ?
avalik
02.02.12,19:34
adi11, ja ju mam ... ano cesto vymiesi aj samostatne, je na 2 haky
lujza.j
02.02.12,19:42
adi, ja ju nemám, len som minule konštatovala že by mi aj takáto stačila:)
adi11
02.02.12,19:44
fajn, tak dakujem..pojdem sa mrknut, hadam sa mi ujde..dufam, ze to budem zvladat..
adi11
02.02.12,19:46
..no ved aj mne, nechcem velmi drahu..lebo chlieb nebudem robievat..myslim
avalik
02.02.12,19:50
zvladat myslis ako obsluhu? ak ano tak je absolutne jednoducha, das suroviny a navolis program - niekde hmotnost, korku, pripadne odlozeny start ... zapnes a pecies alebo len miesis, marmeladujes :)


a odporucam vyskusat aj chlebik, fakt je dobry ... a ako vonia cely byt :D
adi11
02.02.12,20:00
mala som na mysli obsluhu..to ma tesi, ze je jednoducha
..no s tym chlebikom neviem..potom budem musiet velmo casto, lebo moj ma rad len cerstvy..
avalik
02.02.12,21:08
tak ukazes tomu tvojmu co ma dat do pekarnicky, kde ma zapnut a cerstvy chlebik bude mat za 3,5 hodiny :D
DanielaSL
02.02.12,21:11
Aj mojej kamošky manžel pečie..a ako rád..kamoška ani nevie čo s pekárňou robiť. A jeho to baví...hlavne keď prevonia celý dom ..... Adi tú z Lidlu ti odporúčam, kúpili sme ju mojim rodičom aj svokre. Ja by som hneď menila za moju.
DanielaSL
02.02.12,21:14
Ja tiež pečiem podľa Receptov pre domácu pekáreň tu na Porade.. Najviac mi chutí z hladkej múky a s pridaním ražnej múky. Vždy sa podarí,ani raz sa mi nestalo, že by sa nevydaril. Inak som vyskúšala všetky tie recepty a sú dobré. Kvasnice používam sušené. Z hotovej zmesi som piekla raz, ale radšej si múku namiešam podľa toho, na aký chlebík mám práve chuť. Nemusím mať v chlebe tie éčka, ktoré pridávajú do hotových zmesí.

Veru, aj ja som toho názoru....dosť éčiek jeme všade inde... Síce sa mi sem tam podarí aj ušatec..neviem čím to je...ale vždy je chutnejší takýto ušatý...ako keby to bol ušatec zo zmesi z Lidlu.
magda26
06.02.12,18:19
Dobry den
Nie je to tato pekaren co maju v lidli od 13 v akcii:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_21160.htm
Je to ta co tu pisete ze je najlepsia? ktore cesta je schopna vymiesit? Mam na mysli cesto na chlieb, rozky, bagety, makovky, rezance, vianocka, lekvar a pod, či vymiesi aj cesto na klasicky makovnik, orechovnik, a pod... a ake mnozstvo cesta je schopna vymiesit? ci len cca 0,5kg alebo ja cca 1 kg, resp. 1,5kg.
lujza.j
06.02.12,20:19
v At bola za 45.-e,
DanielaSL
06.02.12,20:27
Áno...to je ona....
adi11
06.02.12,20:31
a ja som sa trepala dneska, takze od 13.2. to plati
avalik
06.02.12,20:40
Dobry den
Nie je to tato pekaren co maju v lidli od 13 v akcii:
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_21160.htm
Je to ta co tu pisete ze je najlepsia? ktore cesta je schopna vymiesit? Mam na mysli cesto na chlieb, rozky, bagety, makovky, rezance, vianocka, lekvar a pod, či vymiesi aj cesto na klasicky makovnik, orechovnik, a pod... a ake mnozstvo cesta je schopna vymiesit? ci len cca 0,5kg alebo ja cca 1 kg, resp. 1,5kg.

je na 3 hmotnosti - max 1250g (ja davam maximalne 700g suchych prisad a do 400 ml tekutych)

ano cesto pekne vymiesi, na zaciatku si suroviny trosku predhreje az potom sa haky zacnu hybat :)

tu je navod aj receptar k tejto pekarni: http://www.kompernass.com/pages/_pdfs/edbac31879d0d575d4467055de16a2c0.pdf
adi11
13.02.12,07:33
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem
lujza.j
13.02.12,07:38
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem

skús ju ťahať von tak že ju trošku ako keby vykýveš. múku neviem používam lidlacke zmesi.
adi11
13.02.12,07:43
..tak idem to skusit, cize ona sa musi dat vytiahnut, to som nevedela..bala som sa, aby som nieco nezbabrala
lujza.j
13.02.12,07:52
mala by, nedala by sa potom umyť
adi11
13.02.12,08:03
skús ju ťahať von tak že ju trošku ako keby vykýveš. múku neviem používam lidlacke zmesi.

..luji este mi porad, ze tie hnetacie haky sa len tak nasadia a daju sa lahko hore vytiahnut..tak to ma byt spravne nasadene..ci ?:confused:
adi11
13.02.12,08:04
uz sa mi to podarilo vytiahnut a dat spat..diky
lujza.j
13.02.12,08:06
..luji este mi porad, ze tie hnetacie haky sa len tak nasadia a daju sa lahko hore vytiahnut..tak to ma byt spravne nasadene..ci ?:confused:
ked tú nádobu budeš dávať späť musí to tam sedieť pevne, ak by to nešlo tak treba ich pootočiť do takej polohy aby sa tam "zacvakli"
tina1
13.02.12,08:12
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem

Muky mozes pouzivat rozne, najlepsia je T650+rozne celozrne. V receptoch pre domace pekarne si najdi recept chleib od Daši, je dobry.
Dnes som bola tiez kupit v Lidli.
Novinka je v nej oproti predoslym akciam, ponukaju uz objednavku na vanicku + lopatky za 10 eur+5eur postovne.
avalik
13.02.12,08:13
Chcem sa spytat ohladne prave kupenej pekarnicky z Lidla, ze preco sa mi neda vytiahnut pecici nadoba z pristroja nahor ?
citam to v navode hned ako prvy bod 1, no a este ma zaujima, ci sa moze pouzivat na pecenie aj obycajna muka hladka special, alebo ina, okren zmesi na pecenie z Lidla..zabudla som totiz kupit..
dakujem

muky mozes pouzivat rozne, kazda ma vsak ine vlastnosti
hladku muku 00 - special pouzivam na kolace a do chleba davam T650, ale ked prave nemam tak dam co mam doma :)))

tu su popisane aj ine druhy muk: http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5
avalik
13.02.12,08:17
ano lahko, lebo pri vyklapani sa maju zosmyknut a ostavaju v ceste (pokial ich nevyberies uz pred fazou pecenia)
obimka
15.02.12,11:54
mali vôbec v lidli tú pekáreň? predavačky sa tvária ako by o ničom nevedeli
Tweety
15.02.12,11:55
mali vôbec v lidli tú pekáreň? predavačky sa tvária ako by o ničom nevedeli
U nás v našom na sídlisku veru mali.
lujza.j
18.02.12,14:00
holky ak vám náhodou tie hriadele idú ťažko tak ich zo spodku nastriekajte nejakým olejom na uvoľňovanie šróbov :) ja som tie moje prestrekla a teraz idú pekne lahúčko... tak keby niečo:)
adi11
18.02.12,14:23
mali vôbec v lidli tú pekáreň? predavačky sa tvária ako by o ničom nevedeli
..v nasom mali, a nemusela som chodit ani skoro rano, dostali asi 10 kusov a este poobede mali 2 kusy..
mimotemy..len tak na okraj by som chcela poradit, ze neoplati sa na vecer piect chlebik, aspon nie v mojom pripade..dala som si este teply s tlacenkou..:mee:..no a bol z toho podrazdeny zlcnik..:mee:
Mayoiron
02.09.12,15:23
Dobrý deň.
No...objednal som Gallet MAP 400 PRO chleba, ( http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod/1263088/gallet/domaci-pekarna-gallet-map-400-pro-chleba/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamic-search ) pretože som na ňu čítal samú chválu, ale nechápem, prečo oproti ostatným značkám taká vysoká vatáž (príkon) až 1320 Watt oproti 500 - 800 Watt pri iných značkách.
Nepôjde to trochu do spotreby elektriny?
Ďakujem za Vašu odpoveď.
Mayo.:rolleyes:
wagner
02.09.12,18:08
Dobrý deň.
No...objednal som Gallet MAP 400 PRO chleba, ( http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod/1263088/gallet/domaci-pekarna-gallet-map-400-pro-chleba/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamic-search ) pretože som na ňu čítal samú chválu, ale nechápem, prečo oproti ostatným značkám taká vysoká vatáž (príkon)až 1320 Watt oproti 500 - 800 Watt pri iných značkách.
Nepôjde to trochu do spotreby elektriny?
Ďakujem za Vašu odpoveď.
Mayo.:rolleyes:

Ja mám Moulinex a tá má príkon 1650 W. Asi je to potrebné, veď je to v podstate el. rúra.
tweedle
18.10.12,07:48
Prosím Vás aký je rozdiel medzi 1 a 2- hákovou pekárňou? Ktorá je lepšia podľa vás?
osky
18.10.12,08:11
ja si to predstavujem tak-predstav si,ze miesis cesto jednou alebo dvomi ruami.co je lepsie?ja myslim ze dva...ale tiez uvitam nazor skusenych.
bromid
18.10.12,08:20
rozmyslam, ze to kupim nasim na vianoce. viet emi odporucit nieco konkretne katualne? dakujem
asedma
18.10.12,08:22
..ja mam tuto a som spokojna..http://www.youtube.com/watch?v=qL7VQyacuas
osky
18.10.12,13:37
ja som ju kupila a o tyzden hned aj vratila-chybali haky i vyberac hakov...viac ju nechcem
deane7
18.10.12,20:29
http://www.porada.sk/t87417-p4-seriozne-aku-pekaren-kupit.html
Určite nie ETA.
Ja by som kúpil určite Panasonic.
osky
18.10.12,21:08
preco nie eta?
avalik
19.10.12,04:54
ja ju mam tiez ... a tak isto spokojnost :)
deane7
19.10.12,05:41
Lebo sú to šmejdy, firma už dávno skrachovala. V ČR je iba logistické centrum a je to iba značka, je to vyrábané v Číne. V druhom vlákne som to písal. Ja mám doma Etu Siestu používanú necelé 2 roky a aj napriek výmene nádoby a hnetacích hákov (nádobu vymenili ešte v záruke) sa nedá používať, hrkoce ako 50-ročný traktor.
Preto som napísal že Panasonic, lebo kamarát v Poľsku ju používal dlhé roky a iba jedno gufero v nej menil. Teda neviem či ju ešte používa ale tá vydržala skutočne veľa.
tweedle
19.10.12,06:34
Braňo
19.10.12,06:37
Lebo sú to šmejdy, firma už dávno skrachovala. V ČR je iba logistické centrum a je to iba značka, je to vyrábané v Číne. V druhom vlákne som to písal. Ja mám doma Etu Siestu používanú necelé 2 roky a aj napriek výmene nádoby a hnetacích hákov (nádobu vymenili ešte v záruke) sa nedá používať, hrkoce ako 50-ročný traktor.
Preto som napísal že Panasonic, lebo kamarát v Poľsku ju používal dlhé roky a iba jedno gufero v nej menil. Teda neviem či ju ešte používa ale tá vydržala skutočne veľa.

http://www.eta.sk/kontakty%5B1%5D

prečo myslíš, že Eta skrachovala?
deane7
19.10.12,07:08
prečo myslíš, že Eta skrachovala?
Ale áno, značka existuje ale firma kde sa vyrábala už neexistuje, čo ja viem kde som to videl? V Telke alebo na nete? Značka existuje ale v ČR je oba logistické centrum, nie výrobný závod. Ja som kedysi v tej firme bol, tá už vraj neexistuje. Však si skús nájsť výrobný závod, použi google, nenájdeš asi nič. Dávajú si vyrobiť do Číny. Kedysi to boli nna tú dobu dobré mašiny, ale "čo bolo to bolo".
lujza.j
19.10.12,15:06
lujza.j
19.10.12,15:07
osky
19.10.12,18:00
no,ked tak nad tym dumam,vsetkych mojich favoritov ste uz odpisali.vdaka za tie infosky,fakt je tazke si vybrat.
mne je jasne ze ziadna nevydrzi vecnost,ale ked ma 2 roky zaruku,tak by potom este aspon dalsie dva mala vydrzat,ze?
lujza.j
19.10.12,18:26
no,ked tak nad tym dumam,vsetkych mojich favoritov ste uz odpisali.vdaka za tie infosky,fakt je tazke si vybrat.
mne je jasne ze ziadna nevydrzi vecnost,ale ked ma 2 roky zaruku,tak by potom este aspon dalsie dva mala vydrzat,ze?
no napríklad ja v prípade už úplného konca mojej....tak ja jednoznačne lidlacku, viem ty si ju zavrhla;) len neviem prečo jej nedáš druhú šancu možno ťa milo prekvapí.....mňa sklamali dve zvučné značky.
osky
19.10.12,18:32
a co hovorite na znacku Unold?
Vyzeraju dobre.
lujza.j
19.10.12,18:38
lujza.j
19.10.12,18:50
kuk tu dalšia diskusia.......http://www.mojepekarna.cz/unold-8660
tweedle
22.10.12,06:30
už nikdy...

prečo?
osky
22.10.12,10:34
nevadi mi ze je z lidla ale ja nechcem plastovu,len nerezovu.
lujza.j
22.10.12,14:43
prečo?
14.10.12 09:35
#15 (http://www.porada.sk/t87417-seriozne-aku-pekaren-kupit.html#post2161786)
lujza.j (http://www.porada.sk/member.php?u=160313)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-invisible.png
Poraďákhttp://www.porada.sk/image.php?u=160313&dateline=1281366287 (http://www.porada.sk/member.php?u=160313)Členom od05.01.10Príspevky10,073Súhlasov:
8,138

Re: seriozne - aku pekaren kupit?

http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: wagner http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t87417-seriozne-aku-pekaren-kupit.html#post2161784)
Ja mám moulinex. Mám ju takmer rok a som s ňou spokojná. Chleba pečiem tak cca 2-3 krát do týždňa( z obchodu chleba už nezjem) Okrem toho som v nej varila džemy, miesim na koláč, štrúdlu, cestoviny. Dám si vymiesiť a vykysnúť aj cesto na knedle. Pečiem tam karfiol. Skrátka - frčí stále. Už som tam robila aj bagety. Sú k tomu samostatné "válovčeky". Bol to múdry človek čo to vymyslel. Koľko času a roboty mi ušetril.



aj ja...dala som za ňu 130e, teraz mala dva roky...už bola v servise, ak sa opäť pokazí môžem ju vyhodiť...lebo táto oprava ktorú mi robili bola v záruke asi za cca. 60e...takže už nikdy takú drahu......a to je druhá prvá bola philips upiekla 4chleby a pokazila sa....v servise ju ani neopravovali povedali, že všetku sú pokazené teda tie čo sú v predaji:eek: tak som kúpila túto moulinex. ak sa pokazí plánujem kúpiť tú z lidla, ale u vás v At. ja tam pečiem iba celozrnný chleba ja som to iba preto kupovala, ale dievčatá tu vedia iné fajnovosti v nej upiecť;)







Súhlasím (0) (http://www.porada.sk/post_thanks.php?do=post_thanks_add&p=2161786&securitytoken=1350920560-d49ba4bf0df3baf63ca72685ec4ab3c0bc4ff1de) (http://www.porada.sk/report.php?p=2161786) http://www.porada.sk/clear.gifUpraviť (http://www.porada.sk/editpost.php?p=2161786&do=editpost) Komentár (http://www.porada.sk/comment.php?do=comment&p=2161786) http://www.porada.sk/clear.gifOdpovedať (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=2161786) http://www.porada.sk/clear.gifCitovať (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=2161786)
deane7
22.10.12,17:47
Tak som sa pýtal kamaráta či ešte má tú starú Panasonic, ešte je stále dobrá - a čo tá napiekla, ale u nich je teraz dobrá pekáreň kde pečú ešte na dreve a robia ražný chlieb, preto ju nepoužíva.
beba13
07.01.13,10:29
pekny den potrebujem poradit kde by som kupila novu nadobu a dva hnetacie háky na pekáreň Moulinex 500030
lujza.j
07.01.13,17:41
pekny den potrebujem poradit kde by som kupila novu nadobu a dva hnetacie háky na pekáreň Moulinex 500030
http://www.hospol.sk/
deane7
08.01.13,07:59
Každá bude piecť dobrý chlieb a tie 2 roky vydrží. Aj mne ETA vydržala 2 roky a dokonca som stihol v záruke vymeniť nádobu, lebo boli hriadeľky nakrivo a háky ju doškrabali. No aj po dokúpení nových hákov v značkovom servise kde mi aj nádobu dodali je pekárnička nadmerne hlučná a vôbec ma nebaví ju používať. Je pravda že ona sa zaplatila, teda keď prerátam cenu chleba v obchode a koľko ma stojí domáci chlieb, no pre objektívne porovnanie ceny by bolo treba zarátať aj prácu. Aj cestu do servisu autom, to 2x, lebo ju bolo treba ísť aj vyzdvihnúť. Kamarátovi Panasonic funguje stále, už možno 15 rokov a to len raz vymenil semering. Ktorá z tu uvádzaných šmejdov toľko vydrží?
beba13
14.01.13,10:36
vdaka, už som aj objednala
dancingQueen123
25.02.15,13:39
Dobrý deň, mám skúsenosti s domácou pekárničkou Sana http://www.pekarensana.sk/katalog/standard.html. Dokáže pripraviť výborný chlebík, bagety ale aj jogurty, marmeládu a špeciálnu pochúťku syr Tempeh. Vrelo odporúčam :-)