VLOCKA7
27.01.12,10:36
Dobry den.

Chcela by som Vas poprosit o radu..
Do prace som nastupila na miesto kolegyne, ktora nastupila na matersku dovolenku..
Po 6 mesiacoch vo firme som podpisala dodatok v zneni:
Pracovny pomer na dobu neurcitu do navratu (a meno kolegyne, ktora je akutalne na materskej).

Ako mam tento dodatok chápať? mam teda zmluvu na dobu určitu alebo neurčitu?
Čo možem očakávať od zamestnávatela, ked sa kolegyna, namiesto ktorej som tu aktualne ja,
vráti z materskej dovolenky? ako je to z vypovednou lehotou?

Vopred dakujem za kazdu radu, reakciu.

Pekny den.
Viera.
VERONIKA6
27.01.12,09:43
Ste prijatá na zastupovanie určitej pracovníčky. Keď sa vráti, zamestnávateľ s Vami ukončí pracovný pomer.
VLOCKA7
27.01.12,09:47
Tomu rozumiem, len ma zaujima, ci je v poriadku dodatok "DOBA NEURCITA DO NAVRATU JOZKA MRKVICKU"
pracujem tu uz 2 roky, takze je dost realne, ze sa kolegyna z materskej coskoro vrati. Chcem sa vyhnut momentu prekvapenia, teda toho, ze kolegyna nastupi v pondelok a mne oznamia, ze v utorok uz nemusim prist do prace.. Nemam narok na ziadnu vypovednu lehotu, odstupne, nic???

Dakujem.
Tweety
27.01.12,09:51
Tomu rozumiem, len ma zaujima, ci je v poriadku dodatok "DOBA NEURCITA DO NAVRATU JOZKA MRKVICKU"
pracujem tu uz 2 roky, takze je dost realne, ze sa kolegyna z materskej coskoro vrati. Chcem sa vyhnut momentu prekvapenia, teda toho, ze kolegyna nastupi v pondelok a mne oznamia, ze v utorok uz nemusim prist do prace.. Nemam narok na ziadnu vypovednu lehotu, odstupne, nic???

Dakujem. Tento dodatok je čudne formulovaný, máš tam dobu neurčitú, správne malo byť -ak si len zástup- doba určitá. Tak sa u zamestnáv. informuj, ako je to s tým skomolením. Zle to formuloval, ale je to len zástup- doba určitá. AK sa zamestnankyňa vráti, PP skončí, ako tu už bolo napísané, nárok na odstupné mať nebudeš.
VERONIKA6
27.01.12,10:07
Podľa mňa to tiež nie je správne a stále sa jedná o pracovný pomer na dobu určú v zmysle § 48 ZP.

4. Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné len z dôvodu
a) zastupovania zamestnanca počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku, dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
d) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.
VLOCKA7
27.01.12,11:09
dakujem za prispevky... takze je to cele postavene tak, ze mi mozu povedať, dovidenia v den, ked nastupi kolegyna bez toho, ze by ma akokolvek dopredu informovali... mozu a nemusia...
Tweety
27.01.12,11:16
dakujem za prispevky... takze je to cele postavene tak, ze mi mozu povedať, dovidenia v den, ked nastupi kolegyna bez toho, ze by ma akokolvek dopredu informovali... mozu a nemusia... Ale veď si dopredu vedela do čoho ideš, či? AK si s tým nesúhlasila, nemala si to podpísať. Doba určitá je už raz taká, končí buď konkrétne stanoveným dátumom, alebo tak, ako to máš uvedené, nástupom zastupovanej.
ivka70
27.01.12,11:38
Zamestnankyna je povinna pisomne oznamit mesiac pred navratom, v ktory den nastupi do prace.
Takze to nebude zo dna na den, zamestnavatel bude mat informaciu dostatocne skoro, aby ta informoval, ze kedy tvoj PP skonci alebo ako bude dalej postupovat.
VLOCKA7
27.01.12,13:49
dakujem za vsetky reakcie.