babicka1
27.01.12,20:16
Dobrý den dnes som kúpila usb kluč 4 giga potrebovala som si niečo stiahnut z druheho počítača ked som si ho dala do notebooku tak mi neišiel otvorit program lebo to bolo písané v exceli a ja excel nemám dá sa s tým niečo robit ,? ja mám open office org.to znamená ,že ani z môjho noteboku by som nemohla dat nič na druhý počítač ked tam je iba excel,? dakujem za odpoved
Fero11
27.01.12,19:22
open office by udajne mal vediet otvorit aj excel
ivka70
27.01.12,19:23
Skopirovat subor mozes, ale otvorit ho, to uz je ina vec, na to potrebujes nejaky program.

Ale open ofice by mohol vediet otvorit Excel. Mozno zavisi aj od verzie, v akej je vytvoreny ten subor.
tictac7
27.01.12,19:26
...excel vie otvoriť súbor vytvorený v open office. Býva problém aj jedno aj druhé. Keď však v open office uložíš tabuľkový súbor s príponou .xls všetky ostatné MS office to vedia otvoriť. Aby si vedela otvoriť v open office, to čo si spravila v MS office, musíš mať súbor tiež uložený s koncovkou .xls Problém býva ak máš office vyšší ako 2007 a automaticky Ti ukladá s koncovkou .xlsx . toto ani nižšie verzie MS office nevedia otvoriť...
buchač
27.01.12,19:28
tictac7
27.01.12,19:28
...ak to potrebuješ súrne otvoriť, napíš mi ss-ku, dám Ti svoj e-mail a uložím Ti to tak, aby Ti to aj open vedel otvoriť....
babicka1
27.01.12,19:30
toto mi tam píše : na spustenie programu Microsoft office Excel nie je dostatok pamäte, ako mám zväčšit pamät
babicka1
27.01.12,19:52
...ak to potrebuješ súrne otvoriť, napíš mi ss-ku, dám Ti svoj e-mail a uložím Ti to tak, aby Ti to aj open vedel otvoriť....zatial dakujem nie je to také súrne
marjankaj
27.01.12,19:57
toto mi tam píše : na spustenie programu Microsoft office Excel nie je dostatok pamäte, ako mám zväčšit pamät

Hovoríš že microsoft excel nemáš. Tak ako ti to mohlo napísať?
up4anything
27.01.12,19:59
otvoria ti to google docs :) ..
babicka1
27.01.12,20:09
Hovoríš že microsoft excel nemáš. Tak ako ti to mohlo napísať? nemám mala som ho tie dva mesiace ako skúšobná verzia potom som ho vyhodila a dala som si open ofice org.
marjankaj
27.01.12,20:15
nemám mala som ho tie dva mesiace ako skúšobná verzia potom som ho vyhodila a dala som si open ofice org.
Keď ho raz nemáš, tak ho nespustíš, ani keby si mala najväčšiu pamäť na svete.
misoft
27.01.12,20:16
Problém môže byť aj v makrách - Openoffice možno nedokáže spracovať MSexelácke makrá.
Len tak ma to napadlo.
marjankaj
27.01.12,20:23
Misoft: To je pravda, ale tabuľku natiahne.
Mrgrabber
29.01.12,23:53
bud použit a využit google dokumenty kde si načítaš a otvoríš word na lahšiu upravu a editáciu to postačí alebo skusiť prekonvertovať v online službe čo si ale žiada pevne nervy pri hladaní stránky ktora to dokáže
nunenko
30.01.12,05:50
existujú aj iné riešenia, ktoré spustíš na USB klúči bez nutností inštalácie a tak EXCELovský súbor ľahko vytvoriš, otvoriš, zmeníš... napríklad
http://www.uloz.to/hledej/?q=portable+ms+office (http://www.uloz.to/hledej/?q=portable+ms+office)
babicka1
30.01.12,09:26
ahoj už som si stiahla microsoft excel viewer, ešte so tu mala balík kompatibility pact pre systém office 2007 ten mi neišiel ani vymazat tak som si ho aktualizovala .ked som teraz skúsila dat ten usb klúč tak mi to išlo, ale neviem či tam môžem mat aj balík office aj microsoft excel a aj open office mám niečo vyhodit?
sthruska
30.01.12,10:53
Nič nevyhadzuj. Môžu byť vedľa seba.
babicka1
30.01.12,10:59
dakujem
kamowski
30.01.12,16:21
neviem v akom stave je teraz Open Office ale Libre Office, ktorý používam, by s tým nemal mať problém. Ak vaša tabuľka nie je súčasťou "gorily" alebo niečoho tajného, dajte ju sem nech si ju skúsim otvoriť.
babicka1
30.01.12,17:30
Už to mám otvorené dakujem
babicka1
30.03.12,21:57
Ahojte potrebujem znovu poradit, chcela som si stiahnut na klúč jeden súbor, no klúč mi nejako nereaguje iba sa mi ukázalo bezpečné odstránenie hardveru, čo mám urobit aby som si stiahla niečo na USB klúč nič sa mi neobjaví ani ked si zapnem tento počítač
ID6242
30.03.12,23:54
Pravdepodobne Tvoj kľúč nemá pridelené písmeno logickej jednotky. Ak máš Windows 7, tak pravý klik na "Počítač" (alebo "Tento počítač" ak chceš), a vyber "Spravovať". Z ľavého menu vyber Správa diskov a v zobrazení vpravo ho nájdi a zmeň písmeno jednotky (opäť cez pravý klik). Pokiaľ nefiguruje ani v tomto správcovi diskov, tak bude možno poškodený.
babicka1
31.03.12,08:07
Pravdepodobne Tvoj kľúč nemá pridelené písmeno logickej jednotky. Ak máš Windows 7, tak pravý klik na "Počítač" (alebo "Tento počítač" ak chceš), a vyber "Spravovať". Z ľavého menu vyber Správa diskov a v zobrazení vpravo ho nájdi a zmeň písmeno jednotky (opäť cez pravý klik). Pokiaľ nefiguruje ani v tomto správcovi diskov, tak bude možno poškodený. ahoj ja má windous XP a klúč je nový
KoxXxo
31.03.12,11:15
Odpoj kábel počítača z elektrickej siete na 5 minút a vyskúšaj.
ID6242
31.03.12,11:38
ahoj ja má windous XP a klúč je nový

Nemám síce teraz pred sebou WinXP, ale hádam si to dobre pamätám:
Štart-Nastavenia-Ovládací panel-Nástroje pre správu-Správa počítača .. tu si klikni vľavo na správu diskov, nájdi si ten Tvoj USB kľúč (samozrejme musí byť pripojený), klikni naň pravým tlačítkom a vyber "Zmeniť písmeno a cesty". Vyber napríklad "Z" a potvrď. V Tomto počítači by sa Ti mal zobraziť pod Z-kom.
babicka1
31.03.12,11:40
dakujem podarilo sa