Sarlotka
10.04.12,16:22
suhlasim so zuzkou plus ja kopirujem aj archiv
janka.mo
12.04.12,06:26
dievcata, dakujem za rady... skusim to spravit tak ako pisete vy, ze skopirujem tie subory a uvidim, co to spravi :) nastastie este mam aj stary pc.... vlastne este na nom stale robim, lebo sa k tomu novemu nestiham dostat.... ale ten novy uz na mna zmurka z druheho stola a ja na to nejako nereagujem :D je hrozne prenasat robotu za 4 roky.... ani som netusila, ze toho mam v pc tak vela....
calawen
12.04.12,11:58
Asi ma ebne... V jednej firme som zmenila používateľa admin na svoje meno, viac som nemenila a teraz pri otvorení tej firmy po mne chce heslo, ktoré samozrejme neviem! Idem volať na helpdesk...
calawen
12.04.12,12:13
info do budúcnosti, predvolený užívateľ admin nemá heslo...
Sarlotka
16.04.12,22:58
:)
Sarlotka
18.04.12,14:18
Ahojte, prosim ked date v jednoduchom ucte - uctovnu zavierku presunie sa vam aj socialny fond teda jeho konecny stav do počiatocnych stavov tohto roku?
Sarlotka
18.04.12,14:29
resp ako nahodim pociatocny stav socialneho fondu? v jednoduchom úcte
dakujem
katkarbk
19.04.12,07:54
Prosím, poradíte mi, či sa dá v Oberone vyhotoviť zápočet? Ak áno, kde túto funkciu nájdem? Ďakujem.
Sarlotka
21.04.12,17:21
resp ako nahodim pociatocny stav socialneho fondu? v jednoduchom úcte
dakujem

Aha uz som to nasla je tam takato moznost
prijem neovpl. zaklad dane - soc. fond tvorba
a takto som si pociatocny stav socialneho fondu nahodila ..
automaticky mi prevode pociatocnych stavov mi totiz prenesie len pokladne, banky a ceniny...
Sarlotka
21.04.12,17:22
Prosím, poradíte mi, či sa dá v Oberone vyhotoviť zápočet? Ak áno, kde túto funkciu nájdem? Ďakujem.,

ak myslis ze oznacis nejaku pohladavku a zavazok a nasledne nejaky klik a vyhotovi a zaroven zauctuje ti zapocet tak taky som zatial nenasla...:D
Melnick
21.04.12,18:03
Na zápočet funkcia neexistuje tuším v žiadnom programe :) Zápočet urobíš cez ID - nepeňažná operácia .
Sarlotka
23.04.12,16:12
Ahojte

pri prevodnom prikaze, ktory posielam klientom mi dava dva prevodne prikazy na jednu A4, spodny prevodny prikaz je nespravny a nezobrazuje mi posledne cislo uctu prijemcu ak zadavam napr cislo uctu aj s predcislim - uhrady na danovy urad..

aj vam to tak nezobrazuje poslednu cislo uctu?

Dakujem
avalik
23.04.12,16:27
Ahojte

pri prevodnom prikaze, ktory posielam klientom mi dava dva prevodne prikazy na jednu A4, spodny prevodny prikaz je nespravny a nezobrazuje mi posledne cislo uctu prijemcu ak zadavam napr cislo uctu aj s predcislim - uhrady na danovy urad..

aj vam to tak nezobrazuje poslednu cislo uctu?

Dakujem

uprav si tlacovy vystup - pole na cislo uctu zvacsi
Sarlotka
23.04.12,16:53
uprav si tlacovy vystup - pole na cislo uctu zvacsi

to sa da aj niekde inde alebo len takto: dam ulozit ako word , tam to zvacsim a kedze to chcem posielat v pdf prekonvertovat do pdf...
ci sa to da niekde v nejakych nastaveniach... dakujem...:)
avalik
23.04.12,22:06
dokument, ktory ides tlacit si mozes upravit - kliknes nan v zozname pravym tlacitkom na mysi
vyskoci ti okno s ponukou a vyberies - "Vlastnosti tlacoveho vystupu"
otvori sa nove okno a das "upravit"

zobrazi sa ti design dokumentu
na obrazku je zvyrazneny okraj pola, na ktory musis kliknut ... modrym sa oramuje cele pole a zobrazi sa ti krizik - nastav sa tak aby sa ti zobrazila obojstranna sipka ... stlac lave tlacitko na mysi a tahaj do prava kolko potrebujes
nakoniec nezabudni vlavo hore vybrat "subor" a "ulozit"
Danielam
25.04.12,09:47
Potrebovala by som poradiť, s došlým dobropisom s EU (oprava základu dane §25) snažím sa to dostať do riadku 26 DP DPH ale nejako mi to nejde. Poradíte niekto aký typ Dph tam mám dať v oberone?
Danielam
25.04.12,11:07
Potrebovala by som poradiť, s došlým dobropisom s EU (oprava základu dane §25) snažím sa to dostať do riadku 26 DP DPH ale nejako mi to nejde. Poradíte niekto aký typ Dph tam mám dať v oberone?
Už som naštudovala že došlý dobropis z EU má byť v riadkoch (-26) (-27) (+28).
Len neviem ako to dostať do programu oberon. Viete mi s tým niekto poradiť???
zk24
29.04.12,12:26
Už som naštudovala že došlý dobropis z EU má byť v riadkoch (-26) (-27) (+28).
Len neviem ako to dostať do programu oberon. Viete mi s tým niekto poradiť???

Typ DPH použi ten istý čo si použila na faktúre. akurát ze s dobropisom ti tam pojdu minusove hodnoty.
Sarlotka
14.05.12,17:50
dokument, ktory ides tlacit si mozes upravit - kliknes nan v zozname pravym tlacitkom na mysi
vyskoci ti okno s ponukou a vyberies - "Vlastnosti tlacoveho vystupu"
otvori sa nove okno a das "upravit"

zobrazi sa ti design dokumentu
na obrazku je zvyrazneny okraj pola, na ktory musis kliknut ... modrym sa oramuje cele pole a zobrazi sa ti krizik - nastav sa tak aby sa ti zobrazila obojstranna sipka ... stlac lave tlacitko na mysi a tahaj do prava kolko potrebujes
nakoniec nezabudni vlavo hore vybrat "subor" a "ulozit"

Fiha toto vyzera super pomocka ale nejako mi to stale nejde... neviem v akom zozname mam kliknut pravym tlacitkom mysi...
avalik
14.05.12,17:57
Fiha toto vyzera super pomocka ale nejako mi to stale nejde... neviem v akom zozname mam kliknut pravym tlacitkom mysi...

TLAC - otvori ti okno "tlacove vystupy" - pravym tlacitkom na mysi kliknes na vystup, ktory chces upravit (prikaz na uhradu, faktura, ...)
Melnick
14.05.12,18:26
Musíš ísť do tlačových výstupov, tam sa postav na dokument ktorý chceš upraviť, klikni pravou myškou ponúka Ti vlastnosti tlačových výstupov a tam môžeš upravovať. Ak sa ti práve niečo nezadarí - nedaj uložiť a dokument ostane v pôvodnom tvare.
Melnick
14.05.12,18:30
Dara , kým som ja klábosila s kamoškou cez telefón a zabudla som odoslať príspevok, Ty si už medzitým reagovala. Prepáč.
avalik
14.05.12,18:58
Melnick, to sa stava aj mne :) ... ale radsej dve odpovede nez ani jedna :)
Sarlotka
16.05.12,20:31
jeeeej perfektne dakujem uz mi to ide ... tesim sa ...:) dakujeeem este raz...:)
Sarlotka
16.05.12,20:32
dakujem
Sarlotka
16.05.12,20:33
perfektne dakujem vam obom , je to pre mna poriadny zrychlovac...:)
Melnick
24.05.12,19:52
Ak je tu v téme takto pusto, znamená to, že Oberon pracuje bez chýb. :)
marjankaj
24.05.12,20:18
Ak je tu v téme takto pusto, znamená to, že Oberon pracuje bez chýb. :)
To sa vám účtuje, keď pracuje aj sám:D
avalik
24.05.12,21:20
To sa vám účtuje, keď pracuje aj sám:D

nepracuje ... fakturky mam uz tyzden pri PC a ten lenivec este stale nic nezauctoval :D
Sarlotka
25.05.12,19:58
toto predpokladom este v oberon nebolo zapracovane kedze nevysla ziadna aktualizacia, tak si prípade odhlášok pre istotu skontrolujte...

NOVÉ POVINNÉ POLE pre RLFO, typ odhláška !
Pre RLFO, typ odhláška zaslaný odo dňa 22.5.2012 pribudne kontrola na POVINNÉ pole a to „Dátum vzniku poistenia“. Uvedené sa vzťahuje ako na zasielanie RLFO (resp. RLZEC) formou XML súboru, tak aj na manuálny vstup RLFO.
Melnick
28.05.12,13:06
NOVÉ POVINNÉ POLE pre RLFO, typ odhláška !

Pre RLFO, typ odhláška zaslaný odo dňa 22.5.2012 pribudne kontrola na POVINNÉ pole a to „Dátum vzniku poistenia“. Uvedené sa vzťahuje ako na zasielanie RLFO (resp. RLZEC) formou XML súboru, tak aj na manuálny vstup RLFO.
V XML RLZEC 2011(hromadný RLFO - viac RLFO v jednom súbore) ide o element „datVznikPoist“, ktorý je v rámci nadradených elementov „odhlaskaPP“, „odhlaskaNP“ a „odhlaskaD“. V XML RLFO 2011 (jednoduchý RLFO - jeden RLFO v jednom súbore) ide o atribút „datVzniku“ elementu „zanik“, ktorý je v rámci nadradených elementov „zecPPOdhl“, „zecNPOdhl“ a „zecDOdhl“.

Dnes už v Oberone pracujú na novej verzii - každým dňom bude táto povinnosť - uvádzať na odhláške RLFO dátum prihlásenia aj dátum odhlásenia poistenia , zakomponovaná do mzdových výstupov v RLFO.
Melnick
28.05.12,13:26
nepracuje ... fakturky mam uz tyzden pri PC a ten lenivec este stale nic nezauctoval :D


Dara , to mi ani nehovor, veď mne teraz spracoval celú kopu faktúr, kým som bola na bicykli.
No mňa tu ešte obvinia z protekcie .:D:D:D
avalik
30.05.12,17:15
jooooj ... asi to bude tym bicyklom ... my co len pobehujeme alebo sa autom vyvazame budeme musiet zmenit sposob preperavy :)
veronika 123
31.05.12,17:16
Dobrý večer , potrebovala by som poradiť....nakúpené náhradné diely v Maďarsku bez DPH, dodávateľ platca DPH,odberateľ tiež platca DPH na Slovensku , ako to mám správne zaúčtovať v JÚ, treba spraviť aj samozdanenie, aký je postup pri samozdanení??? Poprosím o radu, ešte som to nerobila, ďakujem
Melnick
31.05.12,19:47
Treba samozdaniť . Najlepšie bude, keď si vytvoríš novú predkontáciu. Ja mám :
501 - Výdavok ovplyv.ZD / nákup materiálu v EU
Typ DPH - Nadobudnutie ....§11 a §49 ods.2c ( 5,7, 20,21)
Daj si možnosť použiť aj v KZ .

Skontroluj v evidencii DPH - musíš mať 2 zápisy - aj na vstupe, aj na výstupe .
veronika 123
01.06.12,07:44
Ďakujem , už som si to aj zaúčtovala aj skontrolovala zápisy v evidencii DPH, sú dva na vstupe aj výstupe, kurzový lístok k aktuálnemu dňu som si stiahla a vytlačila. Ešte sa chcem opýtať Fa musím dať preložiť alebo až keď ma vyzvú z DÚ ? Ešte raz ďakujem za pomoc.:)
Sarlotka
01.06.12,11:56
odporucila by som skontrolovat v akych kurzoch ti taha faktúry do DPH , mne taha faktury v cudzej mene v prepocitani na Eur zle a musim rucne v knihe evidencie DPH prepisovat.
Melnick
01.06.12,12:03
Ďakujem , už som si to aj zaúčtovala aj skontrolovala zápisy v evidencii DPH, sú dva na vstupe aj výstupe, kurzový lístok k aktuálnemu dňu som si stiahla a vytlačila. Ešte sa chcem opýtať Fa musím dať preložiť alebo až keď ma vyzvú z DÚ ? Ešte raz ďakujem za pomoc.:)




Dávaš iba priznanie DPH bez akýchkoľvek dokladov. Doklady si pekne založ a pri prípadnej kontrole budú k dispozícii.
veronika 123
01.06.12,13:00
Zatiaľ ďakujem, Vaša rada mi pomohla ,ja sa tu ešte určite ukážem s dákym problémom...
Sarlotka
02.06.12,10:17
mohli by ste mi niekto dat info ci vam taha spravne kurzy do evidencie DPH a vykazu DPH? dakujem
Melnick
02.06.12,16:31
Na prepočet podľa § 24 zákona o účtovníctve sa v deň uskutočnenia účtovného prípadu použijú tieto kurzy:
1. Všeobecným kurzom na prepočet cudzej meny na eurá v deň uskutočnenia účtovného prípadu, ak zákon o účtovníctve neustanovuje inak, je referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený ECB alebo NBS (ďalej len „referenčný kurz“) zo dňa predchádzajúceho dňu uskutočnenia účtovného prípadu.

§ 26
Prepočet cudzej meny a zaokrúhľovanie dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska5a) v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti.

Kontrolovala som Fa evidovanú dňa 2.5.2012 Kurz DPH mám 24,867 ( 1.5. bol sviatok čiže pri dodržaní zákona, mi dobre Oberon zaúčtoval kurz predchádzajúceho dňa , čiže kurz z 30.4.2012. :)
Sarlotka
02.06.12,20:06
jaaj dakujem melnick si velmi zlata,
no a moj poznatok je nasledovny..

skusila som presne tie iste datumy ako pouzivas ty v czk a spravili mi to spravne aj v uctovnictve (v knihe zavazkov) aj v podkladoch pre dph a aj v dphcke...
dala som inu menu konkretne usd a tam mi to uz neprepocitava a netaha spravne... v knihe zavazkov vypocita spravne v evidencii dph a do dph taha iny kurz...

ale aspon som spokojna ze prepocitavam spravne , tieto paragrafy som si citala uz asi milionkrat ci rozumiem spravne...:) som rada ze si mi to potrvdila...teda czk mi funguje vsetko spravne a v usd nie... da mi iny kurz... idem skusit este nejaku inu menu...
Melnick
02.06.12,20:44
Šarlotka, dobre mi ťahá aj USD - napíš dátum, ktorý máš nesprávne. :) Pozriem sa naň u mňa .
Sarlotka
02.06.12,21:27
Jeeej ty si zlata
tak napr

zavazok v cudzej mene 2.5.2012 prijatie dodanie splatnost uhrada hotovost
kurz je 1,3214 (spravne skontrolovala som aj NBS )
sumu uvediem na faktúre v USD 13 214 prepoci mi to na Eur 10 000 spravne
DPH dam § 11 a §49 ods. 2c (5,7,20,21)

teraz spravim kuk do evidenice DPH a tam mam zaklad dane 10 003,03 nespravne
Sarlotka
02.06.12,21:40
skusala som este s dátumom 2.5. HUF a PLN
HUF taha mi spravne do DPH
PLN taha mi nespravne do DPH
Melnick
03.06.12,06:47
Jeeej ty si zlata
tak napr

zavazok v cudzej mene 2.5.2012 prijatie dodanie splatnost uhrada hotovost
kurz je 1,3214 (spravne skontrolovala som aj NBS )
sumu uvediem na faktúre v USD 13 214 prepoci mi to na Eur 10 000 spravne
DPH dam § 11 a §49 ods. 2c (5,7,20,21)

teraz spravim kuk do evidenice DPH a tam mam zaklad dane 10 003,03 nespravne


Šarlotka nahodila som Tvoje sumy a robí mi to rovnako ako Tebe - nesprávne .
Pri USD sa prepočet tvári ako keby bola DPH vyššia ako 20 % ( 20,0061)
A pri PLN zas nižšia ako 20% ( 19,9971).

Budeš volať do Oberonu Ty, alebo mám volať zajtra ja? Treba to rozhodne opraviť.
Si šikulka, že robíš kontrolu.:)
Sarlotka
03.06.12,13:20
:) ja som im uz raz toto pisala cez stranku... uz davnejsie...ale neodpisali a neraagovali len vtedy som este netusila ze to nerobi pri kazdej mene...:)
m_chmurova
10.06.12,15:14
Ahojte, mám s tým tiež problém. Písala som aj na podporu, napísali že mám KR zúčtovať ručne v denníku. Ak som zaúčtovala, tak sa mi znížila aj hodnota pohľadávky v cudzej mene čo nie je správne. Ako si to vyriešila Ty Danielam? Budem vďačná za radu, nechávala som to tak,mám odklad no termín sa blíži..... ďakujem
katkarbk
11.06.12,08:57
Ahojte, prosím o radu: máte niekto skúsenosť s refundáciou odvodov z ÚPSVaR v programe Oberon? Ak áno, nájde sa prosím niekto, kto to podrobnejšie vysvetlí z hľadiska programového (ako nastaviť v programe, resp. do ktorých koloniek vkladať sumy a pod.) a aj mzdového - mám na mysli najmä kedy sa refundácia objaví aj v mzdách, ak 1. krát bude vyplatená za mesiac máj 2012? Ďakujem veľmi pekne.
Dana1
11.06.12,18:33
Ahojte, prosím o radu: máte niekto skúsenosť s refundáciou odvodov z ÚPSVaR v programe Oberon? Ak áno, nájde sa prosím niekto, kto to podrobnejšie vysvetlí z hľadiska programového (ako nastaviť v programe, resp. do ktorých koloniek vkladať sumy a pod.) refundované odvody, ktoré ti bude preplácať úp idú do kolonky - iné príjmy - refundácia §50 (ZP) a aj mzdového - mám na mysli najmä kedy sa refundácia objaví aj v mzdách, ak 1. krát bude vyplatená za mesiac máj 2012? Ďakujem veľmi pekne. - refundácia sa robí podľa dohody, ktorá je spísaná s úp. u nás je to tak, že odvody z predošlého mesiaca. (májové odvody budem teraz refundovať v júni.) ale je to podľa dohody, treba sa ňou riadiť...
Melnick
11.06.12,22:52
Ahojte, prosím o radu: máte niekto skúsenosť s refundáciou odvodov z ÚPSVaR v programe Oberon? Ak áno, nájde sa prosím niekto, kto to podrobnejšie vysvetlí z hľadiska programového (ako nastaviť v programe, resp. do ktorých koloniek vkladať sumy a pod.) a aj mzdového - mám na mysli najmä kedy sa refundácia objaví aj v mzdách, ak 1. krát bude vyplatená za mesiac máj 2012? Ďakujem veľmi pekne.

Katka, postupuješ rovnako ako pri tvorbe ostatných miezd doteraz. V kolonke iné príjmy, vpravo úplne dole, sú 2 okienka, pre refundáciu odvodov . Predpokladám, že dohoda je podľa § 50a, takže sumu odvodov vpíš do kolonky, kde suma refundácie vstupuje do VZ pre ZP. Bez ďalších nastavení, sa Ti refundácia objaví aj v mzdách.

Daj pozor, aby si neprešvihla dohodnutú HM, pretože Ti potom refundácia a ani mzda nebude ÚP preplatená.

mimotemy: nezvyknem rozdávať svoje t.č. len tak do luftu, Tebe som poslala v ss dokonca 2 moje t.č. No nič..........viac to nebudem riešiť.:)
katkarbk
12.06.12,08:05
Ďakujem veľmi pekne za rady!
mimotemy Majka, Teba prosím o prepáčenie, že som sa neozvala, ale po vyše mesiaci som opäť prvý týždeň v robote, zdravíčko moc neslúžilo. T.č. samozrejme mám a moc si Tvoju ochotu vážim, prosím, nehnevaj sa.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Melnick
12.06.12,09:45
Katka, veď ja sa nehnevám, iba som Ti pripomenula, že môžeš cinknúť ak niečo potrebuješ rýchlo vybaviť. Dúfam, že zdravíčko už slúži. Čo si to dovoľuješ, Ty mladá osôbka, brať nám starenám, výsadu byť chorými ???? :D:D:D
Melnick
12.06.12,09:46
Nie je vôbec dôvod, ospravedlňovať sa .
Sarlotka
12.06.12,19:52
Ahojte, mám s tým tiež problém. Písala som aj na podporu, napísali že mám KR zúčtovať ručne v denníku. Ak som zaúčtovala, tak sa mi znížila aj hodnota pohľadávky v cudzej mene čo nie je správne. Ako si to vyriešila Ty Danielam? Budem vďačná za radu, nechávala som to tak,mám odklad no termín sa blíži..... ďakujem

no ktory prispevok reagujes? ake kurzove rozdiely?
Sarlotka
12.06.12,19:56
aha uz viem :D
Sarlotka
12.06.12,20:14
Ahojte, mám s tým tiež problém. Písala som aj na podporu, napísali že mám KR zúčtovať ručne v denníku. Ak som zaúčtovala, tak sa mi znížila aj hodnota pohľadávky v cudzej mene čo nie je správne. Ako si to vyriešila Ty Danielam? Budem vďačná za radu, nechávala som to tak,mám odklad no termín sa blíži..... ďakujem


a ako si zadavala kurzovy rozdiel?
v denniku internym dokladom napr. 311/663 vyberies pohladavku ku ktorej ides účtovat kurzovy zisk a zadavas len v eurach . v cudzej mene ostane pohladavka nezmenena.

nasledne aj po vykonani uct. zavierky v pociatocnom stave dalsieho roka je stav pohladavok v cudzej mene nezmeneny

mne vsetko sedi v hlavnej knihe len tlacovy vystup saldokonto mi nesedi, pretoze mi tam nevzalo pociatocne stavy...
alicacka
13.06.12,08:04
Kurzové rozdiely sú "poruchové" aj v JÚ. Ja to riešim úhradou nepeňažnou operáciou MZD, ale napr. v upomienkach sa vždy objavuje ako neuhradená suma. Dôležité je, že v zostave Úhrady pohľadávok je vynulovaná úhrada a aj v zozname podľa obchodných partnerov. Škoda, že tento problém nevedia Oberoňáci doriešiť. :(
veronika 123
18.06.12,08:46
Dobrý, potrebovala by som odsúhlasiť správnosť nasledovného...- mám pôdu v nájme, prenajímateľ zaplatí daň z nehnuteľnosti ( ornej pôdy), vystaví mi FA za nájom ornej pôdy+ daň z nehnuteľnosti. FA v Jú nasledovne rozdelím - nájom :VOZD... a daň z nehnuteľnosti: VNZD. Vopred ďakujem
veronika 123
28.06.12,08:23
Ahojte, keďže sa blíži čas poľnohospodárskych prác, potrebovala by som poradiť...poskytujeme služby obilnými kombajnami (žatevné práce), pre českého odberateľa...jedná sa teda o službu na nehnuteľnosti v ČR platcovi DPH podľa §16 ,tak táto služba do priznania DPH nejde a ani do súhrnného výkazu ? Bude to takto správne? Ďakujem
Danielam
22.07.12,14:32
Ahojte, mám s tým tiež problém. Písala som aj na podporu, napísali že mám KR zúčtovať ručne v denníku. Ak som zaúčtovala, tak sa mi znížila aj hodnota pohľadávky v cudzej mene čo nie je správne. Ako si to vyriešila Ty Danielam? Budem vďačná za radu, nechávala som to tak,mám odklad no termín sa blíži..... ďakujem
Nevyriešila som to nijako....tiež som dostala takú istú radu ako ty a nie je to dobre. a tiež stále neviem ako to zlikvidovať
Danielam
22.07.12,14:35
a ako si zadavala kurzovy rozdiel?
v denniku internym dokladom napr. 311/663 vyberies pohladavku ku ktorej ides účtovat kurzovy zisk a zadavas len v eurach . v cudzej mene ostane pohladavka nezmenena.

nasledne aj po vykonani uct. zavierky v pociatocnom stave dalsieho roka je stav pohladavok v cudzej mene nezmeneny

mne vsetko sedi v hlavnej knihe len tlacovy vystup saldokonto mi nesedi, pretoze mi tam nevzalo pociatocne stavy...

a okrem salda nesedí ani výstup otvorené pohľadávky resp.záväzky k dátumu :(
JankaV
24.07.12,20:15
Ahoj, rozmýšľam nad takou vecou, že keď zadávam doklad v cudzej mene, tak mi automaticky natiahne kurz. Ani ho nekontrolujem ani nepozerám. Beriem to ako samozrejmé nastavenie programu a teda netreba s a tým vôbec zaoberať. Prosím vás, aj vy to tak robíte?
)Dakujem
Sarlotka
28.07.12,14:24
Ahoj, rozmýšľam nad takou vecou, že keď zadávam doklad v cudzej mene, tak mi automaticky natiahne kurz. Ani ho nekontrolujem ani nepozerám. Beriem to ako samozrejmé nastavenie programu a teda netreba s a tým vôbec zaoberať. Prosím vás, aj vy to tak robíte?
)Dakujem

JA si to vždy pre istotu kontrolujem, ale vždy tahalo a prepacitavalo sumu spravne v uctovnom denniku, aj v knihe pohladavok, zavazkov...
no ako uz vyssei bolo spomenute netaha vzdy spravne kurz niektorych mien do evidencie DPH, a mne parkrat vypocitalo nespravne kurzovy rozdiel pri uhrade napr pohladavky alebo zavazku a opravovala som hu rucne... ale to len asi dvakrat...
JankaV
30.07.12,06:22
Ďakujem
Danielam
15.09.12,18:43
Prosím Vás mesačný prehlad-daňový úrad. Dávam exportovať a posielam elektronicky. Ale zistila som, že napríklad zamestnanca,ktorý je celý mesiac PN mi ho tam nenatiahne s nulovým hodnotami. Má byť uvedený v prehlade. Lebo ved ked dam export ja ho tam ručne dopísať neviem.poradíte niekto skúsený?dakujem.
Danielam
18.09.12,18:21
Prosím Vás mesačný prehlad-daňový úrad. Dávam exportovať a posielam elektronicky. Ale zistila som, že napríklad zamestnanca,ktorý je celý mesiac PN mi ho tam nenatiahne s nulovým hodnotami. Má byť uvedený v prehlade. Lebo ved ked dam export ja ho tam ručne dopísať neviem.poradíte niekto skúsený?dakujem.
Prosím Vás Oberoňaci poradíte niekto ???
dyjana1
24.09.12,08:34
v oberone si spravte export... vtiahnite ho do tlačiva cez e-dane a tú jednu na PN si tam len ručne zapíšte, znova to cez e-dane uložte do xml a môžete takto vypísané vtiahnuť na danové riaditeľstvo
Danielam
24.09.12,20:45
v oberone si spravte export... vtiahnite ho do tlačiva cez e-dane a tú jednu na PN si tam len ručne zapíšte, znova to cez e-dane uložte do xml a môžete takto vypísané vtiahnuť na danové riaditeľstvo
Ja posielam elektronicky cez EZU aplikáciu (nie cez e-dane) a tam to neviem dopísať...takže v mesačnom prehlade musia byť aj zamestnanci celý mesiac na PNke s nulovým príjmom? Treba podať dodatočné mesačné prehľady???
Danielam
25.09.12,13:25
Ja posielam elektronicky cez EZU aplikáciu (nie cez e-dane) a tam to neviem dopísať...takže v mesačnom prehlade musia byť aj zamestnanci celý mesiac na PNke s nulovým príjmom? Treba podať dodatočné mesačné prehľady???
Prosím niekto.
kn-alka
25.09.12,13:49
Ja posielam prehľady tak, ako mi ich vygeneruje Oberon, tiež mi tam neťahá zamestnancov, ktorí sú na PN celý mesiac. Zatial sa DÚ neozval, že je to tak zle.
kn-alka
25.09.12,13:52
Ja posielam elektronicky cez EZU aplikáciu (nie cez e-dane) a tam to neviem dopísať...takže v mesačnom prehlade musia byť aj zamestnanci celý mesiac na PNke s nulovým príjmom? Treba podať dodatočné mesačné prehľady???

pozrela som si poučenie Prehľadu:
Tretia strana tlačiva obsahuje špecifikáciu príjmov, zrazených preddavkov na daň a poistného na verejné zdravotné poistenie, poistného na sociálne poistenie, poistného na sociálne zabezpečenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu alebo poistného a príspevkov na zahraničné poistenie rovnakého druhu podľa jednotlivých zamestnancov, ktorým zamestnávateľ vyplatil za vykazovaný kalendárny mesiac zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti.

Ak je zamestnanec celý mesiac PN, zamestnávateľ mu nevyplatil žiadne príjmy, tak sa do Prehľadu neuvádza. Aspoň ja som to pochopila takto.
Danielam
25.09.12,18:18
ďakujem :) to ma nenapadlo pozreť do poučenia...
veronika 123
15.10.12,12:06
Prosím Vás kde v OBERONE V JÚ nájdem knihu sociálneho fondu.
Sarlotka
15.10.12,12:22
Prosím Vás kde v OBERONE V JÚ nájdem knihu sociálneho fondu.

hore na liste, ikonka tlaciaren, vyskoci oknickotlacove vystupy, 5 zdola je kniha socialneho fondu
veronika 123
15.10.12,12:31
A ako sa do nej zapisuje , či cez peňažný denník?
Sarlotka
17.10.12,10:21
ano cez penazny dennik

pri predkontaciach je moznost výberu
v penaznom denniku zapisat do stlpca:
- vydavok ovplyvnujuci zaklad dane - sociálny fond
- prijem neovplyvnujuci zaklad dane - sociálny fond (tvorba)
- vydavok neovplyvnujuci zaklad dane - socialny fond (čerpanie)

pouzitim tychto nastaveni v predkontacich sa vam ich nasledne uctovanie v penaznom denniku premietne v knihe socialneho fondu
veronika 123
17.10.12,12:01
Prepáčte , že sa takto pýtam , ale ešte som to nerobila...to znamená , že každý mesiac zo mzdy si odvediem na účet ale bo do pokladne 0,60% t.j. PNZD - SF (tvorba), potom zamestnávateľ použije prostriedky zo SF napr. na nákup pitného režimu, doklad o nákupe bude zaúčtovaný VNZD - SF (čerpanie) a následne aj VOZD - SF ? A ako je to keď chce zamestnávateľ použiť prostriedky zo SF na nákup stravných lístkov, prostriedky zo SF sa použijú na celú výšku úhrady stravných lístkov alebo iba na 45% pre zamestnanca ? A ešte jedna otázočka , čo robiť , keď účtovníčka predo mnou neviedla SF , čo s tým teraz ? Ďakujem
Melnick
17.10.12,18:46
Prepáčte , že sa takto pýtam , ale ešte som to nerobila...to znamená , že každý mesiac zo mzdy si odvediem na účet ale bo do pokladne 0,60% t.j. PNZD - SF (tvorba), potom zamestnávateľ použije prostriedky zo SF napr. na nákup pitného režimu, doklad o nákupe bude zaúčtovaný VNZD - SF (čerpanie) a následne aj VOZD - SF ? A ako je to keď chce zamestnávateľ použiť prostriedky zo SF na nákup stravných lístkov, prostriedky zo SF sa použijú na celú výšku úhrady stravných lístkov alebo iba na 45% pre zamestnanca ?Nemyslím si, že vytvoríš sumu SF v takej výške , ako by si potrebovala na SL, keďže som pochopila, že ho začínaš tvoriť teraz. A ešte jedna otázočka , čo robiť , keď účtovníčka predo mnou neviedla SF , čo s tým teraz ? Pre tento rok nevidím problém povinný prídel z HM zaúčtovať do Knihy SF už od januára. Ďakujem

:) odpovede v texte citácie.
Melnick
17.10.12,18:49
Ešte niečo: SF už nemusíš tvoriť na zvláštnom účte ( prípadne podúčte) v peňažnom ústave. Vytvoríš si pokladňu SF a tam kumuluješ povinný prídel a vydávaš z neho na :
- na stravovanie nad rozsah Zákonníka práce
- na dopravu do zamestnania a späť
- na služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily
- na účasť na kultúrnych a športových podujatiach- zdravotnú starostlivosť
- sociálnu výpomoc a pôžičky- doplnkové dôchodkové sporenie, okrem príspevku, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení
- a na ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.
Melnick
17.10.12,18:56
Vždy je lepšie opýtať sa, ako robiť chyby. :)
Sarlotka
17.10.12,23:07
pre doplnenie ako sa účtuje o soc. fond v jednoduch uctovnictve z Opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky o vedení jednoduch účt.

(3) Tvorba a čerpanie sociálneho fondu11) sa účtuje v knihe sociálneho fondu ako prírastok a úbytok sociálneho fondu. Ak prostriedky sociálneho fondu nie sú uložené na osobitnom účte v banke, tvorba sociálneho fondu sa účtuje v rámci uzávierkových účtovných operácií podľa § 4 ods. 6 písm. e) šiesteho bodu. Ak prostriedky sociálneho fondu sú uložené na osobitnom účte v banke, tvorba sociálneho fondu sa účtuje v peňažnom denníku ako finančná operácia v priebehu roka podľa § 4 ods. 6 písm. e) šiesteho bodu.
Čerpanie sociálneho fondu sa účtuje podľa § 4 ods. 6 písm. g).
Sarlotka
17.10.12,23:12
Ja by som sa chcela opýtať, tahá Vám do mesačného výkazu na DU - prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkov...

pri jednotlivych zamestnancoch mi ťahá programe v časti V. ulica a k tomu mi napíše čislo, zároveň napíše aj čislo správne do riadku čišlo, PSČ... vždy to ručne mažem u každého zamestnanca aj Vám to tak ťahá?

neviem či som to napísala zrozumitelne ale napriklad:
cast V
00000/0000
mrkvicka
janko
Ulica 256
256 000 000

dakujem
Melnick
18.10.12,02:12
Sarlotka, musím priznať, že dosť chaoticky si to napísala, ale snáď sme sa pochopili.
Mne v časti V.uvádza všetko správne.

Napr.:
- Ulica = iba názov ulice bez popisného čísla
- číslo, PSČ = prvá kolonka iba číslo .... druhá PSČ
Chybu máš pravdepodobne v personalistike pri zadávaní údajov zamestnanca, pretože program ťahá do časti V. údaje práve odtiaľ.
Sarlotka
18.10.12,09:51
Sarlotka, musím priznať, že dosť chaoticky si to napísala, ale snáď sme sa pochopili.
Mne v časti V.uvádza všetko správne.

Napr.:
- Ulica = iba názov ulice bez popisného čísla
- číslo, PSČ = prvá kolonka iba číslo .... druhá PSČ
Chybu máš pravdepodobne v personalistike pri zadávaní údajov zamestnanca, pretože program ťahá do časti V. údaje práve odtiaľ.

:D

hej pochopili ste ma spravne... no idem kuknut do personalistiky, robi mi to totiz pri vsetkych firmach...
Sarlotka
18.10.12,11:27
hmm no netusim v personalistike - otvorim kartu pracovnika - rozsirene - trvaly pobyt

a tam je
Ulica
Obec
PSČ

popisné číslo dávam do ulice, lebo nikde inde sa ani napísať nedá..
netuším, čo teda robím zle... :(
Melnick
18.10.12,12:13
Akú verziu máš Sarlotka ?
Melnick
18.10.12,14:37
Sarlotka, ešte uvažujem koľkomiestnu medzeru máš medzi názvom ulice a číslom, lebo mne vo všetkých firmách ťahá a vypĺňa prehľady správne ?
Ja mám jednu a teda naozaj neviem, kde môže byť zrada. :)
Sarlotka
18.10.12,14:50
verziu mam september 2012

medzeru mam len jednu tiez napr. takto Ulica 1
:D
dakujem za ochotu... asi cinknem do oberonu, ci mi nebudu vediet poradit...:) len som chcela vediet, ci vam, to funguje.. ale zaujimave, ze aj na starom notebooku mi to tak tahalo..

dakujem este raz, ze ste sa na to pozreli, a odpisali mi...
Pekný dník...
veronika 123
19.10.12,08:42
Takže ja si možem spraviť vlastne interné tlačivo SF kde si budem zapisovať prírastky a úbytky a stačí raz ročne to zaúčtovať ? A keď sa zo SF nečerpajú žiadne prostriedky,tak sa prenášajú do ďalšieho roka , to sa potom ako účtuje ? A čo tie ostatné roky keď sa to neviedla kniha SF ,ale zamestnancovi boli poskytované stravné lístky vo výške 45% ? Ďakujem za Vaše užitočné rady.
Melnick
19.10.12,13:00
Veronika, predchádzajúce roky nerieš. Za to nech sa zodpovedá ten, čo SF netvoril.

Nerozumiem, prečo chceš mať nejaké interné tlačivo, keď si môžeš vytvoriť pokladňu SF a tam si všetko pekne sledovať, nahadzovať a kontrolovať. :)
Danielam
11.11.12,22:16
prosím Vás pekne ked zadám pracovníkovi mesačnú mzdu 340€, a teraz za mesiac október ktorý mal 23 pracovných dní mi ťahá doplatok do minimálnej mzdy. Je správne riešenie ked vypnem kontrolu fondu pracovnej doby???alebo mu mám doplatiť to čo vypočítal program i ked výška minimálnej mzdy je 327,20.​ ďakujem za usmernenie
Melnick
12.11.12,00:24
Dosť dobre nerozumiem, máš HM 340? Tak potom prečo riešiš 327,20 .
Danielam
12.11.12,09:12
Dosť dobre nerozumiem, máš HM 340? Tak potom prečo riešiš 327,20 .
Ano mám zadanú v personalistike mesačnú mzdu 340. ale ked danému zamestnancovi počítam mzdu za október 2012 tak mi program vypočíta doplatok do minimálnej mzdy 5,90???
(v predchádzajúcej otázke som uviedla tých 327,20 len preto že nechápem prečo to tak program ráta ked ma zamestnanec viac ako minimálnu mzdu)
Melnick
12.11.12,09:43
Danielam, ten doplatok Ti automaticky nezaráta, keď si klikneš - upraviť mzdu . Aspoň mne to tak vždy urobí.
Samozrejme, že nemusíš doplácať nič, takže ak to neporieši program, odklikni sledovanie FPČ a uprav si to sama .:)
Danielam
13.11.12,08:22
Danielam, ten doplatok Ti automaticky nezaráta, keď si klikneš - upraviť mzdu . Aspoň mne to tak vždy urobí.
Samozrejme, že nemusíš doplácať nič, takže ak to neporieši program, odklikni sledovanie FPČ a uprav si to sama .:)
Majka, ďakujem, musela som odkliknúť FPČ inak to tam stále zaratávalo.
kacena666
15.11.12,10:13
Ahojte, viete mi poradiť v takejto veci: zaúčtovanie vystavených faktúr. Na faktúre je aj tovar - aj služba. Niektoré faktúry sú siahodlhé, nie je iná možnosť len spočítavať položky tovarové a služby a následne takto zaúčtovať? Ďakujem
veronika 123
16.11.12,16:18
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, ako mám upraviť peňažný denník , aby mi ho tlačilo aj s riadkami, pokúšala som sa o to cez tlačové výstupy a neviem si rady...
JankaV
16.11.12,16:39
V účtovnom denníku Vlastnosti, dole je voľba zobrazenia.
Melnick
16.11.12,16:47
Majka, ďakujem, musela som odkliknúť FPČ inak to tam stále zaratávalo.

Je to možné. Ja spracovávam účto viacerým firmám a stane sa, že v niektorej firme mi blbne niečo, a iných je to v pohode, takže potom posielam celú databázu na opravu.
PS . Dôležité je , že ten náš program, vieme "prekabátiť" .:D
veronika 123
19.11.12,08:00
Myslíte v peňažnom denníku ? akosi to neviem nájsť, viete ma dáko naviesť...Ja som si prečítala úpravu a tam sa píše toto : Táto téma pomocníka Vám poradí ako postupovať pri úprave štandardného tlačového výstupu dodávaného s programom. Tlačové výstupy sa upravujú pomocou programu Editor tlačových výstupov. Postupujte nasledovne:
1. V ľubovoľnom formulári Tlačové výstupy vyberte tlačový výstup ktorý chcete upraviť.
2. Kliknite na názov tlačového výstupu pravým tlačidlom myši, zobrazí sa miestna ponuka.
3. Vyberte položku Vlastnosti tlačového výstupu, zobrazí sa formulár Vlastnosti tlačového výstupu.
4. V tomto formulári stlačte tlačítko Upraviť. Spustí sa program Editor tlačových výstupov. 5. Editor tlačových výstupov Vám umožní upraviť tlačový výstup.
6. Upravený výstup uložte v ponuke Súbor a Uložiť.
7. Editor tlačových výstupov môžete ukončiť.
no a potom sa už z toho neviem vysomáriť... Ďakujem za pomoc..
Melnick
19.11.12,08:53
Veronika , tie riadky si môžeš upraviť v PÚ - ÚD , ale Ty pravdepodobne riešiš JÚ. A tam táto možnosť chýba.
veronika 123
19.11.12,10:52
Áno presne tak, takže s tým nič neurobím...Ďakujem
Melnick
19.11.12,14:06
Áno presne tak, takže s tým nič neurobím...Ďakujem

Veronika , dá sa to aj v JÚ , cez editor, ale musíš dať pozor, lebo Ti potom nemusia súhlasiť riadky v A,B,C, stranách.
Ak sa necítiš silná v "kramflekoch" pri takýchto úpravách, požiadaj Oberon o vzdialenú pomoc a oni Ti pomôžu urobiť tie úpravy.
Melnick
19.11.12,14:30
Nie je celkom pravda, že nič s tým neurobíš, ale môžeš mať riadky a zároveň si dobabrať iné veci . Takže neviem, či Ti to za to stojí.
veronika 123
20.11.12,11:15
Áno skúšala som to cez editor , viac možností , ako vložiť rôzne listy Excel a pod. , ale ako píšeš, nesedeli riadky a tak, takže to asi budem riešiť vzdialenou pomocou Oberonu, zatiaľ ma to nesúri, iba som sa o to zaujímala...ďakujem
Sarlotka
05.12.12,14:25
Info k prispevkom 664-668 opravujem 264 - 268

Ohladom mesacneho výkazu na DU

pri exporte do xml dokumentu taha číslo do riadku ulica a netaha republiku volala som do oberonu, takze o probleme uz vedia,a budu riesit...:)

a melnick je zazracnica, ze jej to funguje...:)
Melnick
05.12.12,15:39
Info k prispevkom 664-668

Ohladom mesacneho výkazu na DU

pri exporte do xml dokumentu taha číslo do riadku ulica a netaha republiku volala som do oberonu, takze o probleme uz vedia,a budu riesit...:)

a melnick je zazracnica, ze jej to funguje...:)

Šarlotka, ale Melnick je papuľa papuľnatá a najradšej by od programátorov chcela, aby počas nahadzovania dokladov , Oberon navaril dobrý obed a čo sa ešte nestihne urobiť celoplošne tak sa dá protivnej susedke Melnick urobiť cez vzdialenú pomoc. :D:D:D

mimotemy: možnože ma majú"oberoňáci" plné zuby, ale doteraz boli vždy milí a ústretoví a preto každému odporúčam ICH softver.
Melnick
05.12.12,15:43
Som a veľká ....
Melnick
05.12.12,16:02
Info k prispevkom 664-668

Sarlotka, kde si vyhrabala tieto príspevky ?
Sarlotka
05.12.12,16:10
Sarlotka, kde si vyhrabala tieto príspevky ?

:DD hups no to neviem... :D ma byt 264 - 268 ...:D

mimotemy predtym som si citala temu dohody 2013 - asi to bude tym...:) mimotemy
Sarlotka
05.12.12,16:10
:DDDD
Sarlotka
05.12.12,16:10
no to teda...:D
Melnick
05.12.12,16:23
:DD hups no to neviem... :D ma byt 264 - 268 ...:D

mimotemy predtym som si citala temu dohody 2013 - asi to bude tym...:) mimotemy

No, a tu je ďalší dôkaz, že tie dohody nás úplne zblbnú. :D:D:D
Sarlotka
05.12.12,16:31
:D
Sarlotka
21.12.12,20:18
ahoj oberonacky,

po stiahnuti verzie november 2012 mesacny vykaz
opravene ulica a cislo - spravne uvazda v riadkoch
stat este automaticky nezadava... aspon mne..
Sarlotka
31.12.12,16:35
Ahojte,

dnes bola zverejneny novy upgrade. Už máte stiahnutý? :)

Jednoduché účtovníctvo

Program bol prispôsobený legislatívnym zmenám platným od 1.1.2013. Zmeny sa týkajú stĺpcov v peňažnom denníku, kde boli výdavky ovplyvňujúce základ dane zmenené nasledovne:
- nový stĺpec Zásoby (pôvodne Materiál alebo Tovar)
- nový stĺpec Služby
- nový stĺpec Ostatné (pôvodne Prevádzková réžia).
Zmena v peňažnom denníku vyžadovala ďalšie úpravy:
- zoznam predkontácii bol automaticky upravený - do roku 2012 (vrátane) boli zachované stávajúce predkontácie, od roku 2013 sa pri transformácii databázy vytvorili nové predkontácie platné od roku 2013, kde boli zmenené stĺpce peňažného denníka Zásoby za Materiál a Tovar, Ostatné za Prevádzková réžia. Predkontáciu pre účtovanie služieb od roku 2013 si je potrebné vytvoriť manuálne.
- Boli upravené všetky tlačové výstupy v peňažnom denníku - tlačové výstupy Peňažný denník, Výkaz o príjmoch a výdavkoch, Súčty stĺpcov peňažného denníka a niektoré ďalšie sú prispôsobené pre tlač údajov aj z účtovného obdobia 2012 a aj 2013. (čiže spracovávanie účtovníctva pre obidva účtovné obdobia bolo zachované). Ostatné tlačové výstupy (napr. Výdavky ovlyvňujúce základ dane) tlačia už stĺpce podľa novej legislatívy, avšak v prípade tlače údajov z predchádzajúcich účtovných období budú zobrazené údaje korektné - do stĺpca Zásoby budú načítané stĺpce Materiál a Tovar.

Skladová evidencia

Program Skladová evidencia bol nahradený novým modulom Skladová evidencia obsiahnutým v programe OBERON - Agenda firmy (v priebehu rokov 2011 a 2012). Doteraz bolo možné pracovať so skladom v obidvoch programoch, doporučujeme však používať nový modul. Pôvodný program Skladová evidencia bolo možné používať len do konca účtovného obdobia 2012, v tejto verzii bolo posunuté možnosť pracovať s týmto programom aj v účtovnom období 2013.

Mzdy a personalistika

Z dôvodu novej legislatívy bola do programu implementovaná nová štruktúra registračného listu fyzickej osoby (prihláška a odhláška zamestnanca) do Sociálnej poisťovne.
Boli aktualizované pracovné pomery typu Dohoda o vykonaní práce, Dohoda o pracovnej činnosti s pravidelným príjmom podľa legislatívnej úpravy platnej od januára 2013.
Bol aktualizovaný pracovný pomer Dohoda o brigádnickej práci študentov podľa legislatívnej úpravy platnej od janára 2013 pre študentov stredných škôl do 18 rokov s max. príjmom 66 EUR mesačne.
IvetaH
02.01.13,13:40
Zdravím,
uzatváram mzdy a všimla som si, asi nesprávnosť. Zamestnanec má prac týždeň 7,5 hod robí na 12tky, t.j. za mesiac odrobí 15 zmien, ale počet odpracovaných dní v mzdovom liste mu vyhadzuje akoby robil každý deň tých 7,5 hodiny. V hodinách to pasuje, ale počty dní sú rozdielne. Otázka je, či to nechať tak, alebo prerobiť celý rok? Z čoho ma asi trafí. Lebo to mám nastavené tak, že zadávam len neprítomnoti alebo iné mimoriadnosti. A keď nemal nič celý mesiac, bach enter a výplata je hotová.
Melnick
02.01.13,13:47
Ivetka, pri takýchto mzdách, tzv. nerovnomerne rozvrhnutom PČ, musíš odkliknúť sledovanie FPČ a upraviť počet skutočne odpracovaných dní. Ja to prísne sledujem kvôli vydaným stravným lístkom, ich počet mi musí súhlasiť s počtom odpracovaných dní.
Ale priznám sa Ti bez mučenia, že spätne by som to určite neopravovala , no na ML by som si poznačila tužkou správne údaje. Veď si predstav, že nerobíš mzdy v programe, ale ručne - tak by si to riešila rovnako - gumou a následnou opravou . :D
IvetaH
02.01.13,17:11
Melnick ďakujem ti. Nahodila som si v xls plán zmien so všetkým, s normami, počty zmien, prepočty plus mínus už v januári a ľudí tam mám takých "rovnomerných", okrem dovolenky nič. A teda keď robia podľa plánu zmien, tak všetko pasuje, preto len enter. Aj stravu si ťahám z tohto súboru o zas do iného už rovno na podpis, preto som doteraz tie dni nepotrebovala zo mzdového programu.
Urobím to tak, že urobím mzdové listy tak ako majú byť vo worde alebo kde sa mi to lepšie natiahne a v prgrame mzdovom do kolonky Iného poznačím, že za tento rok mzdové listy majú nesprávne počty dní, že treba vychádzať z papiera resp. z iného súboru. Pekný večer prajem.
Melnick
02.01.13,18:27
Pekný večer a pevné nervy v nasledujúcich 3 mesiacoch. :)
Jana1303
05.01.13,11:26
Dobrý deň, poprosím o radu: Ako objednať licenciu na mzdy a JÚ (štandard) keď mzdy sa robia na jednom počítači
a účtovníctvo vedie účtovníčka, na inom počítači, ktorá síce má multilicenciu ale počet položiek prekročí v 2000,
teda treba zakúpiť licenciu i na účto.
ďakujem za všetky odpovede
Melnick
05.01.13,12:15
Najlepšie je zavolať si do firmy Exalogic. :) Ale bez kľúča, myslím si, nebudete môcť robiť na dvoch miestach a dvoch PC.
IvetaH
06.01.13,11:46
Zdravím, mám poslednú verziu, chcela som tam opravovať tie nové zaradenia - DoPČ prav príjem, DoPČ neprav príjem... aby mi program vytvoril správne RFLO pre tých, ktorým dohody pokračujú a nevidím to tam. Nie je to ešte zapracované alebo sa zle pozerám?
Ďakujem
Melnick
06.01.13,16:49
Ja ešte radšej nesťahujem novú verziu, takže neviem poradiť.
avalik
06.01.13,16:58
ja som si stiahla novu verziu a musela som preinstalovat cely Oberon - nefungovala tlac v PU
Sarlotka
09.01.13,16:56
ja som stiahla a tlac mi funguje...
Sarlotka
10.01.13,14:21
Ahoj oberonacky.

v prílohe je tlacivo ako potrvdenie na zdanenie prijmov z drsr
je potrebné dávať toto tlačivo s rozpisom v riadku 1 sumy dohody alebo postacuje aj to z oberonu?

dakujem
Melnick
10.01.13,15:43
Sarlotka, ak som dávala potvrdenie zamestnancovi , ktorý ukončil PP počas roku 2012 a "odporúčané " tlačivo ešte nebolo na svete :) tak ho prepracovávať určite nebudem. Ale pre potvrdenia vystavené po zverejnení nového "odporúčaného" tlačiva budem určite používať tento formát, ktorý je zverejnený na stránke DRSR a ktorý si sem priložila aj Ty v prílohe.

Schválne som vyznačila slová - odporúčané .
Mnohí "tiežúčtovníci" sa o tých tlačivách dozvedia napr.13.12.2013 :D:D:D
Danielam
14.01.13,10:43
Ahojte poprosím radu skúsených oberoňákov :)
Potrebujem preplatiť nevyčerpanú dovolenku po skončení pracovného pomeru. Ako dostať bývalého zamestnanca do programu a preplatiť mu dovolenku. Pracovný pomer mu končil 30.4.2012 a ja idem preplatiť nevyčerpanú dovolenku v mzdách za december (a v tomto mesiaci mi tam tento človek nefiguruje) a treba za neho zaplatiť úrazové poistenia a zdravotné poistenie a daň zo mzdy.Ako by sa toto dalo technicky zvládnuť??? (nesmie mi ho ale potiahnúť do mesačného výkazu do sociálnej poisťovne (lebo musím podať výkaz poistného a príspevkov do SP). Poradíte niekto??
Melnick
14.01.13,11:05
Ja vysporiadavam dovolenku v mesiaci, keď skončí PP .
Nechceš opraviť mzdy za apríl a podať opravné výkazy ?

Ešte ma napadlo. V personalistike zruš u tohto zamestnanca dátum ukončenia a mal by sa Ti zobraziť v tejto mzde, kde chceš poriešiť dovolenku.
Skús , ak nie - budeme riešiť ďalej .

Cez možnosti priamo v mzde upravíš odvody .
Danielam
14.01.13,11:12
Ja vysporiadavam dovolenku v mesiaci, keď skončí PP .
Nechceš opraviť mzdy za apríl a podať opravné výkazy ?

Ešte ma napadlo. V personalistike zruš u tohto zamestnanca dátum ukončenia a mal by sa Ti zobraziť v nasledujúcej mzde.
Skús , ak nie - budeme riešiť ďalej .
Aj ja to riešim pri skončení prac.pomeru.ale bola som po ťažkej autonehode a nespracúvala som v tom mesiaci mzdy a eraz pri kontrole dovoleniek mi to vyskočilo a chcem to dať do poriadku.
Volala som na SP nemám opravovať mzdy za 4/2012 mám preplatiť dovolenku ak stihám za mesiac december 2012 (čo stihám) a podať výkaz poistného a príspevkov a odvediem len urazové poistenie. VM za dovolenku rozpočítam na obdobie od 17.1.2012 do 30.4.2012 (totiž to od 17.12012 je stále PN a 30.4.2012 mu skončila doba určitá.
Keď mu zruším ukončenie pracovného pomeru by to šlo dám preplatiť dovolenku za 12/2012 neuplatním nezdaniteľnú časť upravím si odovody ale háčik potiahne mi ho do mesačné výkazu SP čo nesmie! do zdravotnej poisťovne je to v poriadku tam ma byť 10 a 4%.
Danielam
14.01.13,11:15
teraz som skúšala či nejde odstrániť z mesačného výkazu do SP ale nejde to :(
Melnick
14.01.13,11:18
teraz som skúšala či nejde odstrániť z mesačného výkazu do SP ale nejde to :(

Ide to, daj si prehľadávať , potom otvoriť súbor - vymaž konkrétneho zam- ca a daj uložiť súbor a až potom ho odošli.
Danielam
14.01.13,11:25
Ide to, daj si prehľadávať , potom otvoriť súbor - vymaž konkrétneho zam- ca a daj uložiť súbor a až potom ho odošli.
Poobede sa s tým skúsim pohrať ešte som to takto nerobila, keď nezvládnem opýtam sa:) a potom výkaz príspevkov a poistného do SP by som podala manuálne. takto by to hádam šlo. Skúsim to :) ďakujem ti moc moc za radu :)
Melnick
14.01.13,11:28
Asi to takto nepôjde. Ale ináč, by sa to malo dať. :)
Danielam
14.01.13,11:33
[QUOTE=Melnick;2224160]Asi to takto nepôjde. Ale ináč, by sa to malo dať. :)[/QUOTE
Neviem mám skúsiť zavolať do Oberonu keď si myslíš že to takto nepojde ...
Melnick
14.01.13,11:38
[QUOTE=Melnick;2224160]Asi to takto nepôjde. Ale ináč, by sa to malo dať. :)[/QUOTE
Neviem mám skúsiť zavolať do Oberonu keď si myslíš že to takto nepojde ...

Viem ako to urobíš . :)
Danielam
14.01.13,15:11
[QUOTE=Danielam;2224165]

Viem ako to urobíš . :)
Majka ako? prosím :) poraď, šak som bezradná ....:(
Danielam
14.01.13,21:34
Máte už niekto stiahnutú verziu december 2012? Potrebovala by som si overiť či aj vám kto máte tuto verziu robí chyby v tlačových výstupoch v mzdách???Ja tam mám problém.
Danielam
14.01.13,21:36
aj ja mám problém so mzdami-výstupy mi tiež dobre nerobí, ozvi sa
Danielam
14.01.13,21:37
dobre pozeráš mám posl.verziu a nie je to tam
Melnick
14.01.13,21:48
http://www.porada.sk/image.php?u=48470&dateline=1328917022

1Dara (http://www.porada.sk/member.php?u=48470) 1 Week Ago #30852 ja som si stiahla novu verziu a musela som preinstalovat cely Oberon - nefungovala tlac v PU


Viem, že som čítala .... takže bola to 1Dara, čo mala problém a IvetkaH myslím tiež písala o probléme.
Danielam
14.01.13,21:59
Viem, že som čítala .... takže bola to 1Dara, čo mala problém a IvetkaH myslím tiež písala o probléme.
Majka, písala som im do komentov hádam si všimnú a ozvu sa...IvetkaH ma tiež problém v mzdách...preinštalovať Oberon????
avalik
14.01.13,22:17
volala som do firmy a odporucali preinstalovat komplet Oberon

takze momentalne tlac OK - predtym nefungovala ani tlac ani nahlad v PU
... teraz som skusila aj mzdy, tiez OK (ale mzdy mam len demo)

co mi ale zblblo je v PU - pokladnicnu knihu, knihu bankovych vypisov, PPD mi tlaci zaokruhlene na eura!
ked chcem otvorit knihu investicneho majetku - tak mi zmrzne cele PU ... ale ked zmenim na demo firmu tak otvori v pohode :eek:

tiez som volala, odporucali znovu stiahnut a instalovat aktualizaciu ... vykonane - bez zmeny stavu

zajtra volam do firmy znovu
Sarlotka
14.01.13,22:42
Máte už niekto stiahnutú verziu december 2012? Potrebovala by som si overiť či aj vám kto máte tuto verziu robí chyby v tlačových výstupoch v mzdách???Ja tam mám problém.

ja mam stiahnutu aky mate konkretne problem ja som zatial na ziaden nenadabila... skuste napisat konkretne a ja sa pozriem, ci aj mne zle spracovana...
Danielam
14.01.13,22:44
volala som do firmy a odporucali preinstalovat komplet Oberon

takze momentalne tlac OK - predtym nefungovala ani tlac ani nahlad v PU
... teraz som skusila aj mzdy, tiez OK (ale mzdy mam len demo)

co mi ale zblblo je v PU - pokladnicnu knihu, knihu bankovych vypisov, PPD mi tlaci zaokruhlene na eura!
ked chcem otvorit knihu investicneho majetku - tak mi zmrzne cele PU ... ale ked zmenim na demo firmu tak otvori v pohode :eek:

tiez som volala, odporucali znovu stiahnut a instalovat aktualizaciu ... vykonane - bez zmeny stavu

zajtra volam do firmy znovu
Daj prosím ťa potom vedieť či si niečo vyriešila....ďakujem :)
Sarlotka
14.01.13,22:45
volala som do firmy a odporucali preinstalovat komplet Oberon

takze momentalne tlac OK - predtym nefungovala ani tlac ani nahlad v PU
... teraz som skusila aj mzdy, tiez OK (ale mzdy mam len demo)

co mi ale zblblo je v PU - pokladnicnu knihu, knihu bankovych vypisov, PPD mi tlaci zaokruhlene na eura!
ked chcem otvorit knihu investicneho majetku - tak mi zmrzne cele PU ... ale ked zmenim na demo firmu tak otvori v pohode :eek:

tiez som volala, odporucali znovu stiahnut a instalovat aktualizaciu ... vykonane - bez zmeny stavu

zajtra volam do firmy znovu

Dara1 napr v jednoduchom uctovnictve tlac pokladnicneho dokladu vydavkoveho a sumu vam zaokruhli na cele eur? tak tomu mam rozumiet?

inak mam oberon novu verziu naistalovanu az na dvoch pocitacoch a zatial som nepostrehla... tlac mi funguje a ide o tlac pri spracovavaom obdobi v roku 2012 ale 2013 ?
Sarlotka
14.01.13,22:46
ja som zatial len posrehla ze nie je mozne definovat jednotlive typy dohodarov... napr student 155 eurovy a pod..
Danielam
14.01.13,22:47
ja mam stiahnutu aky mate konkretne problem ja som zatial na ziaden nenadabila... skuste napisat konkretne a ja sa pozriem, ci aj mne zle spracovana...
Šarlotka robíš aj mzdy???týka sa to tlačových výstupov roku 2012.
Sarlotka
14.01.13,22:48
som sa normalne vyplasila a vsetko konrtolujem...:) napiste mi nejaky konretny tlacovy vystup zo miezd co nefunguje....
Sarlotka
14.01.13,22:49
Šarlotka robíš aj mzdy???týka sa to tlačových výstupov roku 2012.

ano aj mzdy robim, napr dnes som tiez spracovavala aj TPP aj dohodarov decembrovych

danielka a ktore napr tlacove vystupy ?
vsetko som zacala zbesilo a vyplasene prepocitavat
Danielam
14.01.13,22:49
to sa nedá, a hlavne kvoli tomu so m sťahovala december verziu!!
Sarlotka
14.01.13,22:51
ano toto som postrehla a ktore tlacove vystupy v mzdach robi nespravne?
Danielam
14.01.13,22:51
aj ja a idem ti napísať chyby aké mi robia tlačové výstupy
avalik
14.01.13,22:53
Dara1 napr v jednoduchom uctovnictve tlac pokladnicneho dokladu vydavkoveho a sumu vam zaokruhli na cele eur? tak tomu mam rozumiet?

inak mam oberon novu verziu naistalovanu az na dvoch pocitacoch a zatial som nepostrehla... tlac mi funguje a ide o tlac pri spracovavaom obdobi v roku 2012 ale 2013 ?

v podvojnom uctovnictve ... ano pokladnicny doklad zaokruhli na cele eur ... konkretne: namiesto 38,80 sa mi zobrazuje 39
aj v r. 2012 aj v r. 2013

znovu som stiahla aktualizaciu, tak sa restartujem a skusim znova
Danielam
14.01.13,22:57
Ked idem cez tlačové výstupy a dám tlačiť Rekapitulácia-sociálna poisťovňa tlačivo (PDF) tak tlačí úplne nezmysly (počet zamestnancov) a ja výslednú sumu je úplne iná ako keď ideš cez export. (cez export je to správne, odkontrolovala som to po jednom zamestnancovi )
Takisto si myslím že je asi aj chyba v tlačovom výstupe Rekapitulácia-sociálna poisťovňa tam tlačí zle len počty zamestnancov, sumy sú dobre ...(popis chyby: do tohoto tlačového výstupu zadáva aj zamestnancov, ktorý boli celý mesiac PN v exporte je to už bez nich...teda správne
Skúšala som tlačiť za každý mesiac v roku 2012 a exporty dobré a tlačové výstupy zlé...neviem či mám ja niekde chybu alebo verzia december 2012??? skús sa na to pozrieť.....a daj nám vedieť lebo nie som sama čo ma problém s tlačovými výstupmi
Sarlotka
14.01.13,23:04
Ked idem cez tlačové výstupy a dám tlačiť Rekapitulácia-sociálna poisťovňa tlačivo (PDF) tak tlačí úplne nezmysly (počet zamestnancov) a ja výslednú sumu je úplne iná ako keď ideš cez export. (cez export je to správne, odkontrolovala som to po jednom zamestnancovi )
Takisto si myslím že je asi aj chyba v tlačovom výstupe Rekapitulácia-sociálna poisťovňa tam tlačí zle len počty zamestnancov, sumy sú dobre ...(popis chyby: do tohoto tlačového výstupu zadáva aj zamestnancov, ktorý boli celý mesiac PN v exporte je to už bez nich...teda správne
Skúšala som tlačiť za každý mesiac v roku 2012 a exporty dobré a tlačové výstupy zlé...neviem či mám ja niekde chybu alebo verzia december 2012??? skús sa na to pozrieť.....a daj nám vedieť lebo nie som sama čo ma problém s tlačovými výstupmi

mne to vsade uvadza spravne, ale je pravda, ze v ziadnom mesiaci som nemala niekoho cely mesiac PN, pozeram a preklikavam cely rok ale vsade to mam ok...

skonrtolovala som mam nainstalovanu verziu december 2012 , dátum vydania verzie 31.12.2012 je pravda, ze mam uz zakupenu licenciu na rok 2013 a pracujem uz s nou ale tak neviem ci by to mohlo byt tymto...
Danielam
14.01.13,23:06
v podvojnom uctovnictve ... ano pokladnicny doklad zaokruhli na cele eur ... konkretne: namiesto 38,80 sa mi zobrazuje 39
aj v r. 2012 aj v r. 2013

znovu som stiahla aktualizaciu, tak sa restartujem a skusim znova
Šarlotka mne pokladničné doklady tlačí dobre na desatinné miesta a aj účtovný doklad k pokladničnému dokladu tlačí dobre...
Ja som dnes potrebovala niečo opraviť v mzdách a preto som na to došla, dlho som to konzultovala s Majkou ale ona ešte nemá verziu december 2012a má to v poriadku a muselo to byť v poriadku predtým lebo veď každý mesiac si robím tlačové výstupy po uzavretí miezd a teraz sú odlišné!!!som z toho na prášky!!!!aby to nerobilo problémy pri tlačení potvrdení o mzde,aby som zamestnancom nevydala nejaké nezmysly :(
Sarlotka
14.01.13,23:06
v podvojnom uctovnictve ... ano pokladnicny doklad zaokruhli na cele eur ... konkretne: namiesto 38,80 sa mi zobrazuje 39
aj v r. 2012 aj v r. 2013

znovu som stiahla aktualizaciu, tak sa restartujem a skusim znova

skusila som tlac aj napr pokladnicne doklady z januara aj z decembra tlaci mi to spravne...

a dokonca mam oberon naisntalovany na dvoch pocitacoch a na oboch stiahnute aj verzie december... a na oboch mi to ide... az sa mi to zda divne.....
Sarlotka
14.01.13,23:08
Šarlotka mne pokladničné doklady tlačí dobre na desatinné miesta a aj účtovný doklad k pokladničnému dokladu tlačí dobre...
Ja som dnes potrebovala niečo opraviť v mzdách a preto som na to došla, dlho som to konzultovala s Majkou ale ona ešte nemá verziu december 2012a má to v poriadku a muselo to byť v poriadku predtým lebo veď každý mesiac si robím tlačové výstupy po uzavretí miezd a teraz sú odlišné!!!som z toho na prášky!!!!aby to nerobilo problémy pri tlačení potvrdení o mzde,aby som zamestnancom nevydala nejaké nezmysly :(

no to verim, ved aj mna to vyplasilo, vyzera to u mna ako po vybuchu vsetky sanony mzdove mam povytahovane...:)
Danielam
14.01.13,23:09
Keď si dáš tlačové výstupy (napr.daj január 2012)
Daj tlačový výstup rekapitulácia soc.poisť.PDF - tento je nezmysel
Daj export udajov- mesačný výkaz SP a porovnaj to - tento je správny
Danielam
14.01.13,23:10
nie si sama aj ja....
Danielam
14.01.13,23:13
Ako stiahnem znovu akutuálizáciu december 2012??? oberon center a ďalej ma to nepustí že nie je možné sťahovať lebo sa pripravujú ďalšie akutálizácie....
Sarlotka
14.01.13,23:15
Keď si dáš tlačové výstupy (napr.daj január 2012)
Daj tlačový výstup rekapitulácia soc.poisť.PDF - tento je nezmysel
Daj export udajov- mesačný výkaz SP a porovnaj to - tento je správny

dala som, presne a rovnake... oba su spravne aj som skontrolovala s vytlacenym v sanone ci nie su uplne ine, trikrat zhoda

skusim este takto zmenis si obdobie ked davas export udajov len pre istotu porovnavas rovnake obdobia...
avalik
14.01.13,23:16
Ako stiahnem znovu akutuálizáciu december 2012??? oberon center a ďalej ma to nepustí že nie je možné sťahovať lebo sa pripravujú ďalšie akutálizácie....

zo stranky http://www.exalogic.sk/na_stiahnutie/oberon/ ... stiahnut oberon upgrade do pc a spustit stiahnuty subor
Danielam
14.01.13,23:18
jasne že si zmením obdobie
Sarlotka
14.01.13,23:18
Ako stiahnem znovu akutuálizáciu december 2012??? oberon center a ďalej ma to nepustí že nie je možné sťahovať lebo sa pripravujú ďalšie akutálizácie....


ja stahujem verzie normalne cez stranku exalogic stiahnem na plochu spustim restartnem pocitac
Sarlotka
14.01.13,23:19
:)
Danielam
14.01.13,23:19
zo stranky http://www.exalogic.sk/na_stiahnutie/oberon/ ... stiahnut oberon upgrade do pc a spustit stiahnuty subor
Idem to skúsiť veď ani nezaspím...takže len stiahnem verziu december uložím v pc a spustím????
Sarlotka
14.01.13,23:22
to len tak pre istotu, lebo mne sa teraz stalo, ze pri tlacovych vystupoch som si zmenila obbdobie v tabulke tlacove vystupy a dala som hned export a ten mi daval za december az potom som ze ved musim zmenit obdobie cez kalendarik na liste
Danielam
14.01.13,23:22
ja stahujem verzie normalne cez stranku exalogic stiahnem na plochu spustim restartnem pocitac
teraz to akurát tak robím...ja som to vždy sťahovala cez oberon agenda firmy a oberon center ...
Sarlotka
14.01.13,23:22
pisali sme sucasne
Sarlotka
14.01.13,23:23
Idem to skúsiť veď ani nezaspím...takže len stiahnem verziu december uložím v pc a spustím????

ano stale len dalej dalej... mne sa inak niekedy stane pri aktualizacii ze mi vypise nejaku chybu... kontaktovala som raz oberon a oni mi povedali ze to je ok a spravne ... len nasledne restart pocitaca...
avalik
14.01.13,23:24
Idem to skúsiť veď ani nezaspím...takže len stiahnem verziu december uložím v pc a spustím????

nie je tam oznacenie verzie ... je to proste upgrade ... vzdy je tam posledna verzia

mne ale teraz stiahlo verziu december 2012 s datumom vydania z 7.1.2013 - no ziadna zmena, takze zajtra ... uff dnes :) telefonujem na tech. podporu
Sarlotka
14.01.13,23:25
takto som to nikdy nerobila, teda ani neviem, ze to tak ide...:)
Danielam
14.01.13,23:25
ponuklo mi zmeniť opraviť odstrániť...opraviť????
Sarlotka
14.01.13,23:25
teraz to akurát tak robím...ja som to vždy sťahovala cez oberon agenda firmy a oberon center ...

no skus snad to pojde
Sarlotka
14.01.13,23:26
nie je tam oznacenie verzie ... je to proste upgrade ... vzdy je tam posledna verzia

mne ale teraz stiahlo verziu december 2012 s datumom vydania z 7.1.2013 - no ziadna zmena, takze zajtra ... uff dnes :) telefonujem na tech. podporu

no tak drzim palce a dajte vediet v com bol problem.. ja mam vydanie 31.12. a teda nejdem s tym urcite radsej nic robit...:)
Danielam
14.01.13,23:27
no tak drzim palce a dajte vediet v com bol problem.. ja mam vydanie 31.12. teda nejdem s tym nic robit...:)
maám stiahnuté mám dať opraviť???
Sarlotka
14.01.13,23:28
ponuklo mi zmeniť opraviť odstrániť...opraviť????

aaa neviem asi by bolo lepsie volat technicku podporu...
Danielam
14.01.13,23:29
skúsim zajtra dám vedieť
Sarlotka
14.01.13,23:29
:mee:
Sarlotka
14.01.13,23:32
ano ano upgrade maju oznacenie
Melnick
15.01.13,06:43
Nová verzia = uložiť, potom spustiť, potom reštart - nie ??
Danielam
15.01.13,09:16
Dievčence volala som do oberonu majú oni chybu (presne tu ktorú som popísala a ďalšie....) poobede bude nová verzia, že treba stiahnúť a bude odstránená : koľko nervov ma to stálo :(
Sarlotka
15.01.13,09:38
Dievčence volala som do oberonu majú oni chybu (presne tu ktorú som popísala a ďalšie....) poobede bude nová verzia, že treba stiahnúť a bude odstránená : koľko nervov ma to stálo :(

dakujeme za info, len stale mi to je cudne, ze mne to teda sedi...
IvetaH
15.01.13,09:49
Aj ja fungujem na poslednej verzii a beží v pohode.
Sarlotka
15.01.13,10:02
Aj ja fungujem na poslednej verzii a beží v pohode.

tak to mi odlahlo... :)
Danielam
15.01.13,11:37
Určite tam chyba musí byť lebo mňa ani nenechala dohovoriť poriadne a sama mi povedala presne tu chybu v tlačových výstupoch v mzdách a že dnes bude odstránená....možno záleží aj na operačnom systéme ja pracujem pod windows 7...ale hlavne že som ja nič nedobabrala :)
Sarlotka
15.01.13,12:46
Určite tam chyba musí byť lebo mňa ani nenechala dohovoriť poriadne a sama mi povedala presne tu chybu v tlačových výstupoch v mzdách a že dnes bude odstránená....možno záleží aj na operačnom systéme ja pracujem pod windows 7...ale hlavne že som ja nič nedobabrala :)

ved jasne, verim, ja som len rada, ze Ivetka tiez zatial pise ze to ide v pohode... ja som sa zase bala, ze som nieco prehliadla...

snad to bude vsetko u vsetkych coskoro ok...
Danielam
15.01.13,19:19
no exalogic ma na stránke len skúšobnú testovaciu verziu Beta to asi sťahovať nebudem :( a aj tak tam nie je nič o mzdách!!už mám na nich nervy...povedali mi že dnes opravia mzdy a nič....super
Melnick
15.01.13,20:09
Beta verziu nesťahuj. :)
Danielam
15.01.13,21:20
Beta verziu nesťahuj. :)
Ani som nestiahla, počkám ešte do piatku a volám znovu....
IvetaH
16.01.13,13:46
Už je tam január 2013.
Danielam
16.01.13,15:30
idem pozrieť, dúfam že to bude už dobre :)
Danielam
16.01.13,16:18
Už je tam január 2013.
Stiahnuté a funguje tak ako ma :)
avalik
16.01.13,16:28
aj ja som stiahla verziu januar 2013 - no moje problemy to nevyriesilo, poslala som databazu na kontrolu
Melnick
16.01.13,16:31
No, idem aj ja konečne stiahnuť novú verziu - uvidím čo sa ide diať.
megyzah
19.01.13,06:11
Prosím o radu, robím v oberone prvý krát súhrný výkaz DPH - ide o dodanie stavebných prác slovenskou firmu do ČR pre českú firmu. Pohľadávku mám zaúčtovanú v účtovnom denníku, v type DPH som zaklikla par.15 odst.1, ale do súhrnného výkazu mi faktúru nenatiahlo. Poraďte mi, čo mám ešte urobiť?
Melnick
19.01.13,11:57
V knihe evidencie DPH sa postav na faktúru, ktorá Ti vstupuje do SV
Rozklikaj si ju a v 2 riadku odspodu máš voľbu : zaradiť - nezaradiť do SV . To je všetko.:)
Sarlotka
19.01.13,14:55
Prosím o radu, robím v oberone prvý krát súhrný výkaz DPH - ide o dodanie stavebných prác slovenskou firmu do ČR pre českú firmu. Pohľadávku mám zaúčtovanú v účtovnom denníku, v type DPH som zaklikla par.15 odst.1, ale do súhrnného výkazu mi faktúru nenatiahlo. Poraďte mi, čo mám ešte urobiť?

ide o stavebne prace viazuce sa na nehnutelnost umiestnenu v CR nejde nahodou o paragraf 16 ?
Melnick
19.01.13,19:39
V knihe evidencie DPH sa postav na faktúru, ktorá Ti vstupuje do SV
Rozklikaj si ju a v 2 riadku odspodu máš voľbu : zaradiť - nezaradiť do SV . To je všetko.:)
Môj príspevok je návod, ako zaradiť jednotlivé doklady do súhrnného výkazu .
Neriešila som §§§. :):):)
Melnick
19.01.13,19:40
Nemrzne Vám program????
Sarlotka
19.01.13,20:44
Môj príspevok je návod, ako zaradiť jednotlivé doklady do súhrnného výkazu .
Neriešila som §§§. :):):)

ano viem myslela som si... :)
avalik
21.01.13,10:43
takze s pomocou technickej podpory mam vyriesene :)

v podvojnom uctovnictve
- netlacilo mi centy v knihe bankovych vypisov, v pokladnicnej knihe, v pokladnicnych dokladoch a vo fakture v stlpci spolu - opravene nastavenim vo Windows - miestne a jazykove nastavenie - format cisel tam musi byt zadany na 2 desatinne miesta

- po kliknuti na knihu investicneho majetku mi program PU "zamrzol" - zrada bola v tom, ze niekedy mam pripojeny aj druhy monitor a teda kniha sa mi otvorila akoze na tom druhom monitore ... stlacenim klaves ALT + medzernik sa da zobrazit ponuka na premiestnenie resp. zatvorenie okna zobrazeneho na druhom (vypnutom) monitore
Sarlotka
21.01.13,12:49
takze s pomocou technickej podpory mam vyriesene :)

v podvojnom uctovnictve
- netlacilo mi centy v knihe bankovych vypisov, v pokladnicnej knihe, v pokladnicnych dokladoch a vo fakture v stlpci spolu - opravene nastavenim vo Windows - miestne a jazykove nastavenie - format cisel tam musi byt zadany na 2 desatinne miesta

- po kliknuti na knihu investicneho majetku mi program PU "zamrzol" - zrada bola v tom, ze niekedy mam pripojeny aj druhy monitor a teda kniha sa mi otvorila akoze na tom druhom monitore ... stlacenim klaves ALT + medzernik sa da zobrazit ponuka na premiestnenie resp. zatvorenie okna zobrazeneho na druhom (vypnutom) monitore

jeeej tak super, ze uz vsetko funguje ako ma...:)
Danielam
21.01.13,13:05
mám otázku ohľadne učtovania faktúr v cudzej mene (CZK). idem uhrádzať nastavím sa na faktúru zadám kurz podľa bankového vypísu sumu mi prepočíta o 0,01 cent vyššiu (suma v CZK 123 300 kurz 25,23 suma v EUR na BU 4887,03) ale oberon mi to prepočítava na 4887,04 a tým pádom mi už nesedí bankový výpis ked manuálne zadám dobrú sumu prepočíta mi CZK na 123299,80 a vysí mi ako nedouhrádzaná...ako to robíte???
Melnick
21.01.13,16:12
V kurzovom lístku cez "oprava " máš možnosť úpravy . Buď budeš používať kurz Oberonu, alebo si upravíš na kurz, ktorý použila banka .
Danielam
21.01.13,16:55
V kurzovom lístku cez "oprava " máš možnosť úpravy . Buď budeš používať kurz Oberonu, alebo si upravíš na kurz, ktorý použila banka .
Majka opravila som si kurz na taký aký potrebujem ale oberon zobere len 4 desatinné čísla a ja nedokážem zo 123300czk pri kurze 25,2300 dostať do EUR sumu 4887,03 môžem robiť čokokolvek aby mi zostalo uhradených 123300czk vždy mi to preráta na 4887,04 a to už nie je podľa výpisu suma.(ked zase natvrdo prepíšem 4887,03 tak mi zmení české koruny na 123229,80 a môžem tam ten kurz zadať na milion desatiných miest....
Sarlotka
22.01.13,12:59
Ahojte,

pridavam len info volala som do oberonu, buduci tyzden bude upgrade vramci, ktoreho by malo byt clenenie dohodarov studentov a moznost vytvarania RLFO + potrvdenia o prijme 1. riadok by mal byt aj cleneny na prijmy celkom z toho dohody...
Danielam
24.01.13,14:12
Ahojte,

pridavam len info volala som do oberonu, buduci tyzden bude upgrade vramci, ktoreho by malo byt clenenie dohodarov studentov a moznost vytvarania RLFO + potrvdenia o prijme 1. riadok by mal byt aj cleneny na prijmy celkom z toho dohody...
Šarlotka ďakujeme za info, aj ja som tam chcela volať lebo pýtajú potvrdenia o zdaniteľnej mzde a ja som tiež mala dohodárov čo sme v priebehu roka brali do riadneho pracovného pomeru. som sa zľakla že to budem musieť ručne prepisovať na tlačivo čo má drsr kde je riadok 1. členený.
Monika1504
25.01.13,08:42
Prosím, mám problém v OBERONE, odmena za výherné automaty pre výpočet koeficientu,ktorý typ dph zadať, aby mi to správne zaúčtovalo?
Sarlotka
30.01.13,12:44
Šarlotka ďakujeme za info, aj ja som tam chcela volať lebo pýtajú potvrdenia o zdaniteľnej mzde a ja som tiež mala dohodárov čo sme v priebehu roka brali do riadneho pracovného pomeru. som sa zľakla že to budem musieť ručne prepisovať na tlačivo čo má drsr kde je riadok 1. členený.


Opäť nový upgrade

potrvdenie o prijem - uz funguje - rozpis dohod v potrvdeni
Sarlotka
30.01.13,12:48
studenta s vynimkou je potrebne nahodit nasledovne

student VS prijem do 155 podpisana vynimka
1. dohoda o brigadnickej praci studenta VS - dohodar s podpisanou vynimkou a odmenou nie viac ako 155 eur

student VS nepodpisana vynimka
1. dohoda o brigádnickej práci študentov

student VS podpisana vynimka odmena nad 155
definujem ho dvakrat
1. dohoda o brigádnickej práci študentov VŠ - zadam odmenu 155
2. dohoda o brigádnickej práci študentov - zadam odmenu nad 155

do mesacneho vykazu na zaklade rodneho cisla scita a uvedie len jedenkrat...

no idem to skusit v deme...:)
Melnick
30.01.13,15:01
áno , tiež som už vystavovala v novom formáte.
Melnick
30.01.13,16:10
Len skúšaj Sarlotka a potom nás priučíš . :):):)
Melnick
30.01.13,16:49
Kočky , skúšali ste odhlasovať rovno z programu, už nový typ dohodára ? Všetko išlo hladko a keď som vytlačila RLFO - odhláška, tak som tam mala k prihlásenej DoPČ pravidelný príjem - odhlášku na DoVP pravidelný príjem.
Neznášam robiť storná v EZU . :(:mad:
Sarlotka
31.01.13,10:14
studenta s vynimkou je potrebne nahodit nasledovne

student VS prijem do 155 podpisana vynimka
1. dohoda o brigadnickej praci studenta VS - dohodar s podpisanou vynimkou a odmenou nie viac ako 155 eur

student VS nepodpisana vynimka
1. dohoda o brigádnickej práci študentov

student VS podpisana vynimka odmena nad 155
definujem ho dvakrat
1. dohoda o brigádnickej práci študentov VŠ - zadam odmenu 155
2. dohoda o brigádnickej práci študentov - zadam odmenu nad 155

do mesacneho vykazu na zaklade rodneho cisla scita a uvedie len jedenkrat...

no idem to skusit v deme...:)

najnovsia info zadavat sa budu takto ale este to v tlacovych vystupoch rekapitulacia soc. poist ani v mesacnom vykaze na DU uvazda daneho dohodara dvakrat ... este bude upgrade...
Ninna
31.01.13,10:25
Dievčence prosím Vás, ako to funguje v Oberone v JU s novými deleniami? keď dám vytlačiť zoznam predkontácii -vytlaćí mi nove aj staré -zdvoji mi ich, prečo? niekde sa to prepína? prosím poradte
Melnick
31.01.13,18:41
Zrejme si zle urobila prechod do nového účtovného obdobia.
Ninna
01.02.13,07:28
Majka :), bolo treba dodržať nejaký iný postup....ako každý rok? prosím poraď mi , ďakujem
Danielam
01.02.13,14:32
A zase starý problém, nastavím sa faktúru v cudzej mene...zadam kurz k 31.12.2012 pre výpočet kurzového rozdielu neuhradenej faktúry... vypočíta správne a cudziu menu nezmení ale saldo je potom zle...prosím Vás pekne nemôžete sem niekto napísať lopatisticky postup ako to robíte???ďakujem :) ja vidím jedinú možnosť ako to správne zaučtovať nenastaviť sa na faktúru a len zápisom kurzového rozdielu do učtovného denníka
Melnick
01.02.13,19:20
Danka, ja musím pozrieť, ako som robila vlani, pretože hlava deravá. :D
No ešte som sa ani k s.r.o. nedostala pre prekliate dohody . Ak Ti to mimoriadne nesúri ,počkaj. Dúfam, že som tú fintu nezabudla. Však uvidím, keď tam nakuknem.
Melnick
01.02.13,19:24
Majka :), bolo treba dodržať nejaký iný postup....ako každý rok? prosím poraď mi , ďakujem
Keď porušíš postup a zmeníš obdobie iba na lište - nepreklopí Ti ani nové predkontácie, ak si nejaké vytvorila v roku 2012. A navyše pri tlači, ich máš duplicitne, ale problém Ti to robiť nebude, lebo tie duplicitné sa zobrazia iba pri tlači.
Danielam
01.02.13,22:07
Danka, ja musím pozrieť, ako som robila vlani, pretože hlava deravá. :D
No ešte som sa ani k s.r.o. nedostala pre prekliate dohody . Ak Ti to mimoriadne nesúri ,počkaj. Dúfam, že som tú fintu nezabudla. Však uvidím, keď tam nakuknem.
Majka, ďakujem nesúri, počkam :) a tie dohody likvidujú aj mňa...dneska problém v DOVERE, že musím dohodára odhlasovať do 8 dní a nie na konci mesiaca jedným hromadným oznámením (pritom je evidovaný na UP)...prihláseného som ho mala od začiatku a potom som ho na konci mesiaca prihlásila iba na dni v práci a problém veliký...
Melnick
02.02.13,19:12
Sme na Slovensku dievčence, tak čo sa čudujeme, že to takto funguje. Softvéristov mali aspoň 1/2 roka dopredu oboznámiť s pripravovanými zmenami, aby oni následne pripravili programy tak, aby sme my neomdlievali za PC a nemuseli sa 3 a viackrát do dňa sprchovať , po tom čo nás obleje pot, keď zistíme, že to, alebo ono, sa posr..kazilo.
Rozalka
02.02.13,19:22
Sme na Slovensku dievčence, tak čo sa čudujeme, že to takto funguje. Softvéristov mali aspoň 1/2 roka dopredu oboznámiť s pripravovanými zmenami, aby oni následne pripravili programy tak, aby sme my neomdlievali za PC a nemuseli sa 3 a viackrát do dňa sprchovať , po tom čo nás obleje pot, keď zistíme, že to, alebo ono, sa posr..kazilo.
Majka, máš úplnú pravdu, mám doma "softvéristu", môžem povedať, že posledné 2 týždne boli veľmi perné, vo štvrtok už aj infarktové situácie - chválabohu, dnes to vyzerá, že všetko funguje tak, ako má.
Melnick
02.02.13,23:47
Dievčence prosím Vás, ako to funguje v Oberone v JU s novými deleniami? keď dám vytlačiť zoznam predkontácii -vytlaćí mi nove aj staré -zdvoji mi ich, prečo? niekde sa to prepína? prosím poradte

Teraz som narazila na to isté v neskladových položkách , pri rozúčtovaní položky. Áno, kódy sú duplicitné, ale je tam jedna malá nepatrná odchýlka a to text. Myslím si, že je to kvôli úprave peňažného denníka , aby nám správne zobrazilo a vytlačilo PD pred a tiež PD po úprave stĺpcov. :)
Danielam
03.02.13,13:47
úplne súhlasim :)
Danielam
03.02.13,13:54
Robíte niekto manuálne úpravy v knihe evidencie DPH? Potrebujem sa poradiť ohľadom účtovania 80%paušal PHM. Po zaučtovaní 20% (nedaňových) potrebujem urobiť zásah do zápisu v evidencii DPH a neviem či je to dobré riešenie...alebo ako účtujete v oberone 80%a20% paušal PHM a DPH aby to bolo dobre aj v hlavnej knihe aj v knihe DPH.ďakujem.
Melnick
03.02.13,17:56
Narazila som na problém v Evidencii vozidiel - keď ho otvorím naskočí mi na obrazovke hrozba vírusu a oznam, že program beží v sandboxe . Som :eek::eek::eek:
Melnick
03.02.13,17:58
Nerobím manuálne zásahy v knihe evidencie DPH - NIKDY. Všetko riešim cez PD - mínusovými znamienkami ak náhodou , ale zatiaľ nie.
avalik
03.02.13,18:38
Narazila som na problém v Evidencii vozidiel - keď ho otvorím naskočí mi na obrazovke hrozba vírusu a oznam, že program beží v sandboxe . Som :eek::eek::eek:

co? to aj take nieco sa moze stat???? ... mne otvorilo normalne
Danielam
03.02.13,21:32
Majka mne zase takto dnes otváralo PU ...moje nervy :(
Danielam
03.02.13,21:34
a SV DPH tam musiš urobiť manuálny zásah či???
Melnick
03.02.13,22:51
V SV sa iba zaklikneš políčko, ale nemením nič.
Melnick
03.02.13,22:52
Aj moje nervy , Dani, aj moje :mee:
Melnick
03.02.13,23:13
Žeby to zamŕzanie PC malo súvis s týmto ??? Po chvíli mi AVAST hlásil, že nenašiel hrozbu, ale monitor bol celý orámovaný na oranžovo. :eek:
Melnick
04.02.13,07:47
Máte v personalistike dohodárov na DoPČ ? Ak áno a už ste takémuto dohodárovi spracovali mzdu, píše vám na výplatnú pásku DoPČ, alebo DoVP?????

Dopĺňam:
Vyriešené !!! do konca týždňa to bude OK. :)
EPk
04.02.13,09:05
Aky je danový bonus za rok 2012? Oberon dava pri ročnom zuctovani 252,36=12*21,03, nie je to chyba? Ja mám 6*20,51+6*21,03=249,24.
Sarlotka
04.02.13,09:23
Potrebovala by som dnes spracovat nejakych dohodarov studentov asi to budem musiet robit rucne?
Sarlotka
04.02.13,09:24
Aky je danový bonus za rok 2012? Oberon dava pri ročnom zuctovani 252,36=12*21,03, nie je to chyba? Ja mám 6*20,51+6*21,03=249,24.

este som nerobila rocne zuctovanie ale spravne suma je tá druhá 249,24
Sarlotka
04.02.13,10:17
Potrebovala by som dnes spracovat nejakych dohodarov studentov asi to budem musiet robit rucne?

do konca tyzden sa tiez ma cakat na dohodarov studentov, len ja by som aj pockala, len keby vyplatne terminy pockali...

uz mam z tych studentov paniku dopredu

155 bez vynimky, 155 s vynimkou, zarobi do 155, dalsi nad 155 ....
Sarlotka
04.02.13,10:36
Robíte niekto manuálne úpravy v knihe evidencie DPH? Potrebujem sa poradiť ohľadom účtovania 80%paušal PHM. Po zaučtovaní 20% (nedaňových) potrebujem urobiť zásah do zápisu v evidencii DPH a neviem či je to dobré riešenie...alebo ako účtujete v oberone 80%a20% paušal PHM a DPH aby to bolo dobre aj v hlavnej knihe aj v knihe DPH.ďakujem.


okrem suhrnneho vykazu robim manuálne upravy v pripade zavazkov v cudzej mene, uz to tu bolo rozoberane, netaha spravny kurz do evidencie DPH pri niektorych menach (dotaz som pisala aj na exalogic) doposial nebol problem odstraneny... (nie vzdy a nie vsetky meny)

takže napr v prípade samozdanenia upravujem zaklad aj dph ...

danka a na PHM sa pýtas na jednoduche ucto alebo podvojne?

v PU
si uz pri zadavani rozuctuje nasledovne strana MD
343 - 80 % DPH
501 (AE konkretne auto -danova) - 80 % ceny bez DPH
501 (AE konkretne auto nedanova - 20 % z ceny bez DPH a 20 % z ceny bez DPH

Strana D
ci uz platba bankovou kartou 261
alebo na fakturu 321
alebo hotovost 211

v JU
uctujem dvoma riadkamu
VNZD - 20 % z DPH a 20 % z ceny bez DPH
VOZD - 80 % z DPH a 80 % z ceny bez DPH zaradim zaroven do evidencie DPH

mam vytvorenu excel tabulku, kde si hadzem sumu PHM a ta mi to rozratava a na zaklade nej uctujem...
Sarlotka
04.02.13,12:03
najnovsia info zadavat sa budu takto ale este to v tlacovych vystupoch rekapitulacia soc. poist ani v mesacnom vykaze na DU uvazda daneho dohodara dvakrat ... este bude upgrade...

student VS podpisana vynimka odmena nad 155
definujem ho dvakrat
1. dohoda o brigádnickej práci študentov VŠ - zadam odmenu 155
2. dohoda o brigádnickej práci študentov - zadam odmenu nad 155
ja stale tych dohodarov studentov riesim a som z toho uz na nervy...
uz mi poslal klient dochádzky a ide ma porazit...

tymto sposobom sa mi to vobec nepaci a nerozumiem ako to tam mam zadat, ked suma 155 nemam ani delitenu hodinovou mzdou daneho studenta a ako mam rozdelit odpracovane dni a podobne...a okrem toho kazdeho studenta budem dvakrat typovat do personalistiky...

a nemoze to byt ani rozdelene na akoby dva vypocty (zadanim studenta dvakrat) nakolko mi z celkovej sumy musi pocitat garancne a urazove spolu a tieto poistne zaokruhlovat nadol...

ak su dva pomery a ja zaokruhlim poistne na garancne a urazovne najskor zo sumy 155 a v druhom pomere zaokruhli zo sumy nad 155 eur a tieto spocita nie je to to iste akoby sa pocitali odvody spolu z celkovej odmeny za mesiac studenta...

priklad student podpisana vynimka zarobi 310 eur
z 310 garancne 0,25% je 0,775 zaokr. dole 0,77
310 urazove 0,08 % je 2,48
spolu 3,25

z 155 0,3875 zaokr. dole 0,38
z 155 1,24
spolu 1,62
v druhom natypovanom pracovnom pomeru tiez vycisli spolu grancne a urazovne
spolu 1,62
a tym padom v prevodnom prikaze je o cent mensi odvod do sociálnej poisťovne


zase som volala do oberonu uz ma asi aj poznaju... to je ta s tymi vacnymi problemami ohladom studentov
Melnick
04.02.13,12:17
Sarlotka ja nerobím študentov,ktorí presiahnu sumu 66,00, alebo 155,00 ale ak som dobre pochopila, budeš mať študenta, ktorý síce podpíše vyhlásenie a presiahne výšku odmeny ?
Sarlotka
04.02.13,12:36
Sarlotka ja nerobím študentov,ktorí presiahnu sumu 66,00, alebo 155,00 ale ak som dobre pochopila, budeš mať študenta, ktorý síce podpíše vyhlásenie a presiahne výšku odmeny ?

ano ja mam takych viac a som na nervy doplnila som vyssie a volala som do oberonu opat ale stale mi trvadia ze sa to musi cez dva pomery ... uz som si dokonca stiahla demo verziu ineho softu a tam to ide pekne cez natypovanie jedneho pracovneho pomeru...

kazdeho studenta budem typovat dvakrat...

mam uz hrozu
Melnick
04.02.13,12:43
No, dva pomery v žiadnom prípade, to by prichádzalo do úvahy, keby mal ďalšiu dohodu u toho istého a mal by tam odmenu za túto druhú dohodu a ani by som o tých dvoch zaevidovaniach neuvažovala. Ale takto ?????:eek: Máš ho v SP prihláseného ako dohodára bez dôchodkového poistenia. Tak by to malo byť ošetrené tak, že do vymeriavacieho základu Ti pôjde iba suma nad 155,00 e a keď to nevedia urobiť oni, tak si to urob sama cez rozúčtovanie a do VZ pre odvody si daj iba rozdiel skutočnej odmeny vs sumy oslobodenej. ja by som to robila tak. :)
Sarlotka
04.02.13,13:04
No, dva pomery v žiadnom prípade, to by prichádzalo do úvahy, keby mal ďalšiu dohodu u toho istého a mal by tam odmenu za túto druhú dohodu a ani by som o tých dvoch zaevidovaniach neuvažovala. Ale takto ?????:eek: Máš ho v SP prihláseného ako dohodára bez dôchodkového poistenia. Tak by to malo byť ošetrené tak, že do vymeriavacieho základu Ti pôjde iba suma nad 155,00 e a keď to nevedia urobiť oni, tak si to urob sama cez rozúčtovanie a do VZ pre odvody si daj iba rozdiel skutočnej odmeny vs sumy oslobodenej. ja by som to robila tak. :)

Aj v popise je, ze sa maju zadavat cez dva pomery, aj na infolinke ma tak navigovali...

No nic ine mi neostava, zaroven si musim sama pocitat preddavkovu dan, nakolko nescitava dohody a vsetko rucne strucne....

Prihlasenych tychto studentov, co zarobia viac ako 155 mam ako 7 – DoBPŠ (Dohoda o brigádnickej práci študentov) – pravidelný príjem v pripade, ze by nepresiahli tak odhlasim, tak mi povedali na skoleni snad je to ok...:) lebo uz mi tio "dohodari idu na nervy"...
Vpripade, ze by som ich mala prihlasenych bez DP, musela by som kazdý mesiac do vyplatneho terminu vsetkych doprihlasovavat...

V oberone uz pri dohodarovi VŠ nie je mozne ani zadat vacsiu sumu ako 155 Eur