Melnick
04.02.13,15:06
Aj v popise je, ze sa maju zadavat cez dva pomery, aj na infolinke ma tak navigovali...

No nic ine mi neostava, zaroven si musim sama pocitat preddavkovu dan, nakolko nescitava dohody a vsetko rucne strucne....

Prihlasenych tychto studentov, co zarobia viac ako 155 mam ako 7 – DoBPŠ (Dohoda o brigádnickej práci študentov) – pravidelný príjem v pripade, ze by nepresiahli tak odhlasim, tak mi povedali na skoleni snad je to ok...:) lebo uz mi tio "dohodari idu na nervy"...
Vpripade, ze by som ich mala prihlasenych bez DP, musela by som kazdý mesiac do vyplatneho terminu vsetkych doprihlasovavat...

V oberone uz pri dohodarovi VŠ nie je mozne ani zadat vacsiu sumu ako 155 Eur

Sarlotka so zvýrazneným sa ja nestotožňujem.
Sarlotka
04.02.13,14:50
Sarlotka so zvýrazneným sa ja nestotožňujem.

nie? odhlasim cez 11 a 12 v RLFO som myslela
Melnick
04.02.13,15:21
S Tebou súhlasím, ale s tým odhlasovaním nie .......
Sarlotka
04.02.13,19:33
:D
Ninna
05.02.13,09:33
ďakujem krásne srdce z Liptova ....
Sarlotka
05.02.13,23:58
novy upgrade...

dohodar student pekne v jednom pracovnom pomere napr s vynimkou do 155 eur je mozne zadat aj vyssiu sumu a vsetko pekne a krasne prepocitava...

ja som taka stastna...uz zase lubim oberon...:) aj napriek tomu ze som musela predvcerom rucne strucne ...:)

neviem preco ale mam pocit ze to vybavila melnick, dakujeeem...:)
Melnick
06.02.13,01:25
Ja ho ľúbim pre viac vecí. A teším sa na celkom nový Oberon, potom sa Krosáčky nebudú tu vychvaľovať aký je ich program úžasný.
Sarlotka
06.02.13,10:17
:))))
Melnick
06.02.13,10:25
Niéééééééé - pochvala patrí programátorovi. Sprostredkovane mu ju odovzdám :-)
Sarlotka
06.02.13,10:59
Ano samozrejme ze aj programatorovi, ale ten to spravil na vyzvu Melnick... takze podakovanie obom..:)
Danielam
08.02.13,19:34
okrem suhrnneho vykazu robim manuálne upravy v pripade zavazkov v cudzej mene, uz to tu bolo rozoberane, netaha spravny kurz do evidencie DPH pri niektorych menach (dotaz som pisala aj na exalogic) doposial nebol problem odstraneny... (nie vzdy a nie vsetky meny)

takže napr v prípade samozdanenia upravujem zaklad aj dph ...

danka a na PHM sa pýtas na jednoduche ucto alebo podvojne?

v PU
si uz pri zadavani rozuctuje nasledovne strana MD
343 - 80 % DPH
501 (AE konkretne auto -danova) - 80 % ceny bez DPH
501 (AE konkretne auto nedanova - 20 % z ceny bez DPH a 20 % z ceny bez DPH

Strana D
ci uz platba bankovou kartou 261
alebo na fakturu 321
alebo hotovost 211

v JU
uctujem dvoma riadkamu
VNZD - 20 % z DPH a 20 % z ceny bez DPH
VOZD - 80 % z DPH a 80 % z ceny bez DPH zaradim zaroven do evidencie DPH

mam vytvorenu excel tabulku, kde si hadzem sumu PHM a ta mi to rozratava a na zaklade nej uctujem...
Šarlotka ďakujem za reakciu (dlhšie som tu nebola tak až teraz pozerám) jedná sa o PU. podľa toho ako mi radiš si musím takto vytvoriť predkontáciu. Len jedno mi nie je jasné na tu 501...nedaňovú dávaš spočítané 20% zo základu a 20%z DPH???Nerobím to cez knihu jázd.
Danielam
08.02.13,19:51
Šarlotka skúsim to napísať tak lopatisticky. Nákup PHM v sume 20,01.
Rozpočítam nasledovne:
základ 16,67 = 80% 13,34(daňová) 20% 3,33(nedaňová)
DPH 3,34 = 80% 2,66 (odpočet) 20% 0,67 (nedaňová)
účtujem nasledovne:
strana MD
343... 2,66
501 ... (daňová) 13,34
501 ... (nedaňová) 4,00 (tu spočítam 20%zo základu a 20% z DPH)
strana D
211 20,01
(samozrejme 20% nedaňová 501... pripočítateľná položka v DP)
len je to dosť manuálna práca z každého bloku to takto počítať keď musím účtovať denne (príkaz konateľky) a potom to musím aj pri učtovaní manuálne opraviť...alebo ako nastavuješ tu predkontáciu???
Danielam
09.02.13,14:55
Prosím ako nahodím dohodárovi náhradu príjmu prvých 10 dní PN-ky. Mám stiahnutú najnovšiu verziu január 2013/SP2. a nevidím tam možnosť ako u zamestnanca....a utorok máme vyplaty :(
Melnick
09.02.13,20:08
Danielka , nehľadaj, lebo nenájdeš. Som tiež na kolaps . Neviem, či vám sa dá vytlačiť výkaz do ZP ak vo firme s 2 zamestnancami sú obidvaja chorí. No ja už nemám chuť riešiť, tieto problémy. Štvrtok som neurobila, kvôli problémom nič užitočné a času míň, než bylo před púl hodinou ......
Danielam
09.02.13,21:36
Majka, ani nehovor niekedy ma ten Oberon dokáže poriadne vytočiť :(
Danielam
09.02.13,21:37
Danielka , nehľadaj, lebo nenájdeš. Som tiež na kolaps . Neviem, či vám sa dá vytlačiť výkaz do ZP ak vo firme s 2 zamestnancami sú obidvaja chorí. No ja už nemám chuť riešiť, tieto problémy. Štvrtok som neurobila, kvôli problémom nič užitočné a času míň, než bylo před púl hodinou ......
Skúsim v cvičnej firme a napíšem.
Sarlotka
09.02.13,22:04
Šarlotka skúsim to napísať tak lopatisticky. Nákup PHM v sume 20,01.
Rozpočítam nasledovne:
základ 16,67 = 80% 13,34(daňová) 20% 3,33(nedaňová)
DPH 3,34 = 80% 2,66 (odpočet) 20% 0,67 (nedaňová)
účtujem nasledovne:
strana MD
343... 2,66
501 ... (daňová) 13,34
501 ... (nedaňová) 4,00 (tu spočítam 20%zo základu a 20% z DPH)
strana D
211 20,01
(samozrejme 20% nedaňová 501... pripočítateľná položka v DP)
len je to dosť manuálna práca z každého bloku to takto počítať keď musím účtovať denne (príkaz konateľky) a potom to musím aj pri učtovaní manuálne opraviť...alebo ako nastavuješ tu predkontáciu???

Ahoj Danka, tiez som do tejto temy zavitala az dnes, ano ja to robim takto denne a manualne.. je to samozrejme pracne.. a ano rozklikavam...

mne sa to takto paci, je to pre mna prehladne...

ale mozno ma niekto iny sposob jednoduchsi... ja som si na tento zvykla.. v pozadi mam excel tabulku tam len nahodim sumu a nasledne uctujem..

pocula som ze niekto uctuje phm bez takehoto rozpoctavania a na konci mesiaca (pripadne stvrtroku) si upravi internym dokladom dph a nedanovu 501...

resp. ak sa niekto az na konci roka rozhodne uplatnovat 80 % z kúpy PHM tak na konci roka precutuje cez interny doklad..

inak bol k tomu aj dobry vyklad z drsr ak sa mi to len nemari... skusim pozriet ci to niekde nemam ulozene.. ale najst na drsr...:)
Danielam
09.02.13,22:06
Majka vyskúšala som nejde ten výkaz, dala som spracovať mzdy 3 zamestnancom. dvom z jednej ZP (kde som im nahodila obom celý mesiac PN) potom ďalšieho zamestnanca z inej ZP tomu som riadne urobila mzdu. Dala som exportovať mesačné výkazy do ZP. tam kde je riadna mzda mi urobí správny výkaz aj vytlačím. V tej ZP kde sú len dvaja a to celý mesiac obaja PN mi ani len nedá možnosť ho zobraziť. Potom som do TP kde som mala oboch PN skúsila nahodiť tretieho so mzdou už ho načíta ale chybne ukaže riadok 2 počet všetkých zamestnancov. takže majú ďalší problém ....už som jedovatá z toho!!!
Sarlotka
09.02.13,22:24
Danka nasla som to citujem z tohto linku http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/phl_092009.pdf


18. Otázka:
Daňovník bude uplatňovať paušálne výdavky na spotrebované PHL vo výške 80 %. Ako bude tento daňovník účtujúci v sústave podvojného účtovníctva účtovať o 80 % a 20 % pri uplatňovaní paušálnych výdavkov na PHL ?
Odpoveď:
Daňovník môže uznať za daňový výdavok spotrebu PHL vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázaného nákupu PHL za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne. V podvojnom účtovníctve pri účtovaní spotreby PHL sa zaúčtuje ako náklad (spotreba materiálu) sumu vo výške 100 % preukázaného nákupu PHL a sumu vo výške 20 % uvedie ako pripočítateľnú položku len v daňovom priznaní k dani z príjmov právnickej osoby. U fyzických osôb účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva sa nákup PHL zaúčtuje v čase účtovania nákupu PHL:
a)
vo výške 100 % preukázaného nákupu PHL a v peňažnom denníku cez uzávierkové účtovné operácie vo výške 20% nákupu PHL ako zníženie výdavkov v členení ako boli výdavky na nákup PHL zaúčtované alebo
10
b)
ako výdavky ovplyvňujúce základ dane (80% z preukázaného nákupu PHL) a výdavky neovplyvňujúce základ dane (20% z preukázaného nákupu PHL).

ale v odpovedi sa neriesi DPH...
Danielam
09.02.13,22:26
Ahoj Šarlotka, tvoje účtovanie je oveľa prehladnejšie ako to moje :( jedine čo mi je tam tak trochu na vadu je dávať 20% z DPH a 20% zo základu na jeden nedaňový 501...chcela som to mať analyticky rozčlenené (ale pripnem k tomu excel tabuľku, kde to je rozrátané)
No ja som to účtovala úplne "na h..." a nepáčilo sa mi to hneď od samého začiatku - napíšem ako.
1. nákup PHM som zaučtovala 501 001,343 001/211 (celá suma z bločku) a takto som učtovala denne
2.Na konci každého mesiaca som si vpracovala tabulku kde už som mala rozpočítané 80% a 20% (základ aj DPH) a preučtovala
základ 20% 501 001/501 999 MÍNUSOM
DPH 20% 343 001/548 999 MÍNUSOM
Lenže je blbosť na strane MD nákladového účtu účtovať mínusom (hoci výsledok je dobrý) robila som to takto kvoli DPH aby mi sedel aj základ dane aj DPH na vstupe v tlačových výstupoch.
na konci roka v DP PO je to aj tak pripočítateľná položka asi som si to zbytočne skomplikovala.... hoci s týmto mojím účtovaním nie je toľko práce ale nezdá sa mi logické ....
Sarlotka
09.02.13,22:28
danka teraz rozmyslam ze asi by som mala 20 % DPH uctovat na 548...
Sarlotka
09.02.13,22:36
Pisali sme naraz ze prave rozmyslam, ze neuplatnena DPH ma byt na 548... do kelu...:)


mne sa inak paci aj ten tvoj sposob...:)

a teraz som uz uplne na vazkach a 548 je danova ci nedanova?
Danielam
09.02.13,22:37
Danka nasla som to citujem z tohto linku http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/phl_092009.pdf


18. Otázka:
Daňovník bude uplatňovať paušálne výdavky na spotrebované PHL vo výške 80 %. Ako bude tento daňovník účtujúci v sústave podvojného účtovníctva účtovať o 80 % a 20 % pri uplatňovaní paušálnych výdavkov na PHL ?
Odpoveď:
Daňovník môže uznať za daňový výdavok spotrebu PHL vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázaného nákupu PHL za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne. V podvojnom účtovníctve pri účtovaní spotreby PHL sa zaúčtuje ako náklad (spotreba materiálu) sumu vo výške 100 % preukázaného nákupu PHL a sumu vo výške 20 % uvedie ako pripočítateľnú položku len v daňovom priznaní k dani z príjmov právnickej osoby. U fyzických osôb účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva sa nákup PHL zaúčtuje v čase účtovania nákupu PHL:
a)
vo výške 100 % preukázaného nákupu PHL a v peňažnom denníku cez uzávierkové účtovné operácie vo výške 20% nákupu PHL ako zníženie výdavkov v členení ako boli výdavky na nákup PHL zaúčtované alebo
10
b)
ako výdavky ovplyvňujúce základ dane (80% z preukázaného nákupu PHL) a výdavky neovplyvňujúce základ dane (20% z preukázaného nákupu PHL).

ale v odpovedi sa neriesi DPH...
Veď to DPH....ono je to pre mňa teoreticky úplne pochopiteľné...lenže neviem to dostať prakticky do oberonu nejakým normálnym a logickým spôsobom kvoli DPH....vieš koľko šibeničiek som u pokreslila...bolo mi poradené že, aby som učtovala na strane tých 20% MD mínusom a na strane DAL plusom... (ale neučtuje v oberone) a čuduj sa ide to...ale tak to asi robiť nebudem...lebo ťa upozorní na chybu ale keď to preklikaš tak na účtoch sa to objaví správne na jednej stane + a na druhej -. Skúšala som v cvičnej firme a potom sa nemusí uvádzať do DP ako pripočítateľná položka...ale asi by som sa bála takto účtovať neviem...
Danielam
09.02.13,22:40
Šarlotka 548 999 neuplatnená DPH je nedaňová (v tomto prípade)
Sarlotka
09.02.13,22:42
Šarlotka 548 999 neuplatnená DPH je nedaňová.

fuj ja som totiz uz cela domotala...:)
Sarlotka
09.02.13,22:44
Veď to DPH....ono je to pre mňa teoreticky úplne pochopiteľné...lenže neviem to dostať prakticky do oberonu nejakým normálnym a logickým spôsobom kvoli DPH....vieš koľko šibeničiek som u pokreslila...bolo mi poradené že, aby som učtovala na strane tých 20% MD mínusom a na strane DAL plusom... (ale neučtuje v oberone) a čuduj sa ide to...ale tak to asi robiť nebudem...lebo ťa upozorní na chybu ale keď to preklikaš tak na účtoch sa to objaví správne na jednej stane + a na druhej -. Skúšala som v cvičnej firme a potom sa nemusí uvádzať do DP ako pripočítateľná položka...ale asi by som sa bála takto účtovať neviem...

toto sa ani mne nepaci, najma ze to nie je nasledne pripocitatelna polozka..
ale inak zaujimavy vymyssel ze? :)
Danielam
09.02.13,22:47
Vieš ja si rozumiem tomu prečo účtujem na nákladovom účte na strane DAL mínusom (lenže keď to chytí náhodou po mne niekto iný) asi to bude pre neho nelogické....Robím na to smernicu (lebo pre dlhodobú PN-ku som akosi na smernice nemala čas) musím dorobiť....Nechám to ja už tento rok tak ako to mám lebo už chaotím :) a nakoniec to nejako domotám.
Sarlotka
09.02.13,22:53
Vieš ja si rozumiem tomu prečo účtujem na nákladovom účte na strane DAL mínusom (lenže keď to chytí náhodou po mne niekto iný) asi to bude pre neho nelogické....Robím na to smernicu (lebo pre dlhodobú PN-ku som akosi na smernice nemala čas) musím dorobiť....Nechám to ja už tento rok tak ako to mám lebo už chaotím :) a nakoniec to nejako domotám.

jasne ze to uz za cely rok netreba prerabat...:)
ale ja si nemyslim, ze aj tvoj sposob je nespravny ako hovorim mne sa skor zda ten moj ze neuctujem na 548
Danielam
09.02.13,22:53
toto sa ani mne nepaci, najma ze to nie je nasledne pripocitatelna polozka..
ale inak zaujimavy vymyssel ze? :)
ale ked si nakreslím na šibeničky je to správne a ten metodicky pokyn hovorí že môžem účtovať 80% hned do nákladov a 20% do nedaňových...lenže sa bojím ked to oberon pri účtovaní hlási ako chybu...a ešte otázka k stavu tachometra keď máš menej prejazdených km a viac blokov (staré autá-oveľa väčšia spotreba oproti technickému) vyčísluješ nadspotrebu???
Sarlotka
09.02.13,22:57
ale ked si nakreslím na šibeničky je to správne a ten metodicky pokyn hovorí že môžem účtovať 80% hned do nákladov a 20% do nedaňových...lenže sa bojím ked to oberon pri účtovaní hlási ako chybu...a ešte otázka k stavu tachometra keď máš menej prejazdených km a viac blokov (staré autá-oveľa väčšia spotreba oproti technickému) vyčísluješ nadspotrebu???

nevycislujem...hej nie vzdy to sedi kedze tie technicaky neviem odkial a akym testovanim uvadzaju tie super spotreby...
Danielam
09.02.13,22:58
Ak chceš pondelok ale až večer ti pošlem tabuľku (bola tu niekde na porade som našla) ten kto ju robil ju super vymyslel. Všetko ti vyráta sama na konci mesiaca 80% a 20% a ak by si robila naďalej denne aj tých 20% nedaňových aj tak sa dá použiť (ja účtujem denne nákupy ale tých 20%nedaňových účtujem vždy na konci mesiaca)
Sarlotka
09.02.13,23:11
to by bolo super. potesila by som sa dakujem...:)
Melnick
10.02.13,13:49
Ak chceš pondelok ale až večer ti pošlem tabuľku (bola tu niekde na porade som našla) ten kto ju robil ju super vymyslel. Všetko ti vyráta sama na konci mesiaca 80% a 20% a ak by si robila naďalej denne aj tých 20% nedaňových aj tak sa dá použiť (ja účtujem denne nákupy ale tých 20%nedaňových účtujem vždy na konci mesiaca)

Žeby táto ?;)
Danielam
11.02.13,12:35
Ano Majka presne túto som myslela :) ty naša šikulka :)
Danielam
11.02.13,12:39
Pre informáciu ak by niekto potreboval tiež ako ja :) teraz som volala do oberonu, dnes (ale si to nestihnu) takže zajtra bude nová verzia, kde bude zapracované dohodár pravidelný príjem náhrada prvých 10 dní počas PN. (že ešte nemal nikto PNkového dohodára tak to ešte nie je zapracované).
Sarlotka
11.02.13,18:51
dakujeme za info..:)
Sarlotka
11.02.13,18:51
:) velka sikulka...:)
janapill
12.02.13,10:53
Ahojte,
prosím vie mi niekto poradiť, ako správne vytlačiť súvahu a výkaz ziskov a strát,
v oberone mi to asi zle naťahuje, pretože HV sa v týcho výkazoch nerovná a neviem prísť na to kde je chyba. Prešla som si tie výkazy po riadkoch, ale neviem :(
Neviete netreba niekde niečo opraviť???
Ďakujem
JuKaS
12.02.13,10:57
Chybu nenájdeš vo výkazoch, asi máš niečo zle zaúčtované, skús urobiť rozdiel a hľadať podobnú sumu či si neúčtovala, ešte mi napadlo, skontroluj si riadky v súvahe, či máš správne zadané v účtovnom rozvrhu
megyzah
12.02.13,19:42
Vás zúfalo o pomoc, nahodila som v JÚ doklady s vierou, že mi ich zoradí podľa dátumu. Dala som v Peňažnom denníku v Možnostiach - prečíslovať pokladničných dokladov a aj prečíslovanie poradových čísel - a stále nič! Je to celé bez ladu a skladu, ak toto budem musieť ešte raz podľa dátumu nahadzovať tak sa zbláznim. Prosím čo robím zle?
Melnick
12.02.13,21:26
Nebudeš musieť, daj si filtre a bude to OK . Ja som prečíslovala včera a išlo všetko v pohode.
Nepoznám iný program, ktorý by Ti ponúkal toľko filtrov a možností ako Oberon . :)
Sarlotka
12.02.13,21:57
Vás zúfalo o pomoc, nahodila som v JÚ doklady s vierou, že mi ich zoradí podľa dátumu. Dala som v Peňažnom denníku v Možnostiach - prečíslovať pokladničných dokladov a aj prečíslovanie poradových čísel - a stále nič! Je to celé bez ladu a skladu, ak toto budem musieť ešte raz podľa dátumu nahadzovať tak sa zbláznim. Prosím čo robím zle?

este ma napada ked ti nefunguje precislovanie si v danom uctovnom roku... dole na liste za dnesnym datumom je rok prepokladam 2012 ?
Sarlotka
12.02.13,21:58
Ahojte,
prosím vie mi niekto poradiť, ako správne vytlačiť súvahu a výkaz ziskov a strát,
v oberone mi to asi zle naťahuje, pretože HV sa v týcho výkazoch nerovná a neviem prísť na to kde je chyba. Prešla som si tie výkazy po riadkoch, ale neviem :(
Neviete netreba niekde niečo opraviť???
Ďakujem


ide o suvahy a vykaz ziskov a strat po zaokruhleni? alebo nezaokruhlene?
Melnick
12.02.13,22:20
Sarlotka, už to má megyzah v poriadku . :-)
Sarlotka
12.02.13,22:45
:) supis..:)
janapill
12.02.13,22:56
ide o suvahy a vykaz ziskov a strat po zaokruhleni? alebo nezaokruhlene?
Ďakujem, ale už som si to "opravila", v účt.rozvrhu som si preklikala tie účty a stiahlo mi správne riadky, no a potom som tam mala ešte zostatok na účte 131, ktorý by nemal vykazovať na konci účt.obd.zostatok, tak som to preúčtovala na 326. Bol tam nejaký rozdiel 1-2 eura( to asi tým zaokruhľ.), ale dala som si upraviť riadok v súvahe a teraz to pekne sedí. :---
Sarlotka
12.02.13,23:27
:)
Melnick
13.02.13,06:37
:-)
Danielam
13.02.13,20:20
Sťahovali ste už novú verziu vydanú dnes? ja som musela kvôli dohodárm. Tlačové výstupy výplatný list sú zle, načíta tam dohodárom dovolenku aj keď ju v personalistike mám 0 dní 0 hodín...kedˇchcem tlačiť pásku vybranému zamestnancovi nedovolí tlač napíše že mzdy nie sú spracované za uvedené obdobie (pritom sú)...Pozrite sa na to niekto či tiež budete mať tento problém...idem kontrolovať výkazy..pekný večer všetkým čo ešte pracujú :)
Danielam
13.02.13,20:26
Súhlasím :) ale predsa jeden tlačový výstup chýba aspoň teda mne...buď neviem nastaviť alebo to ozaj nejde...´v knihe záväzkov a knihe pohľadávok, keby som chcela vytlačiť napr. dnes len knihy s úhradami v roku 2012 a mám už rozúčtovaný rok 2013 tak to nejde už mi tam zapíše aj úhrady, ktoré boli v roku 2013...
Melnick
13.02.13,21:05
Skús si dať do filtra:
*rozsah dátumov, aké chceš
*neuhradené v PD .
Danielam
13.02.13,21:51
idem skúsiť :)
Melnick
14.02.13,12:12
No??? Ako? Zadarilo sa ? :-)
Lucinka23
15.02.13,07:45
Dobrý deň, prosím vás stalo sa už niekomu, že by v mzdách nepočítalo mzdové príplatky zamestnancovi?
Mám nového zamestnanca od 1.1.2013, pracuje soboty a nedele, nahodím mu hodiny, %sadzba a nič.
U ostatných mi to pekne prepočíta.
Skúšala som ho aj vymazať a nanovo zadať a nič. V minulosti som mala tiež takýto problém ale keď som zamestnanca nanovo nahodila tak už mi to išlo. Vždy mi to robí iba pri nových zamestnancoch. Nainštalovanú mám najnovšiu verziu.

Ďakujem.
dyjana1
15.02.13,13:07
ked sú v personalistike nahodené priemery , príplatky program v pohode vypočíta aj pri novom zamestnancovi
Lucinka23
15.02.13,14:26
ked sú v personalistike nahodené priemery , príplatky program v pohode vypočíta aj pri novom zamestnancovi

Ďakujem veľmi pekne, priemery som nemala nahodené. Už je to OK.
Melnick
15.02.13,21:11
Lucinka, nemáš u zamestnanca zadaný priemer .
Sarlotka
16.02.13,17:50
Dajte pozor, pri dohode o brigadnickej praci studenta VŠ (teda s podpisanou vynimkou) a zarobi len do 155 eur v mesacnom vykaze taha ho ako poistenca 71 namiesto 9 , mesacny vykaz nebude akceptovany a bude ho treba rucne cez EZU upravit...

a neviem preco obcas mi nejde vytlacit vyplatne pasky za zamestnancov (vypisuje mi, ze nie je spracovana mzda aj ked je)
Lucinka23
17.02.13,16:27
Prosím o radu. Dnes som urobila zmenu účtovného obdobia, previedla počiatočné stavy, no rok 2012 som ešte neukončila resp. nepreviedla do archívu.
No v roku 2013 mám stále v predkontáciach pôvodné, nie nové členenie.

Prosím poraďte mi.

Ďakujem
Melnick
17.02.13,20:16
Lucinka, niekto tu už písal, že má duplicitné predkontácie ( aha, už viem ninna, aj ja ich mám:) ). Mám dojem, ale naozaj je to iba môj dojem, že tie duplicitné síce nevidíme , ale sú tam preto, že síce nahadzujeme po "starom" , ale zaraďuje po "novom".

PS : idem to prezistiť, práve som nahodila jednu DPH a mrknem na stĺpce v PD.
Lucinka23
18.02.13,06:35
Melnick stĺpce v PD mám v poriadku, je to tam ako má byť od 1.1.2013. Len v predkontáciach neviem či si to mám upraviť alebo vôbec tam nemám ani zásoby ani služby, len moje staré členenie čo som používala do roku 2012. Som nevedela, či nemá na to vplyv uzatvorenie roku 2012.
Melnick
18.02.13,08:24
Tak to je preto, lebo si si pri prechode do nového obdobia mala dať presunúť používané predkontáciez predchádzajúceho obdobia čiže z r. 2012 do nasledujúceho obdobia čiže r. 2013. Tento úkon urobíš iba vtedy, keď v PÚ nemáš ešte urobený žiaden zápis.
Tiež som bola raz rýchla ritka a stalo sa mi to isté, vtedy som si podohadzovala chýbajúce predkontácie. Teraz už si dávam sakra pozor.:D
No skús zavolať do Oberonu, môžno cez vzdialenú pomoc Ti pomôžu. ( vždy pomôžu. :) )
Lucinka23
18.02.13,08:31
Účtujem v jednoduchom účtovníctve ale to je zrejme to isté čo v PÚ. Presun predkontácii som nikdy nerobila, pri zmene obdobia sa ma to ani nepýta. Vždy som začínala účtovať nový rok až po urobení daňového priznania a zarchivovaní roka. V roku 2013 som už nahodila záväzky. Tak skúsim teda kontaktovať OBERON.
Melnick
18.02.13,10:57
To máš pravdu, v JÚ by ti to nemalo urobiť , myslela som, že točíme o PÚ . :D
Danielam
18.02.13,12:55
toto robí aj mne :)
Danielam
18.02.13,13:16
Mám dilemu pri jednej zamestnankyni pri tlačovom výstupe "potvrdenie o zdaniteľnej mzde" ona mi ho vrátila, že nie je dobré....
Idem od začiatku. dotyčná bola PN od 23.1.2012 do 29.2.2012. Teda vyplácala som jen náhradu príjmu 9 dní v mesiaci január a 1 deň v mesiaci február 2012. Do riadku 02 tohto potvrdenia jej číselne označilo aj mesiac 2 (február) riadok 06 nezdaniteľná časť na daňovníka mi potiahlo celú nezdaniteľnú časť 3644,64. Do údajov potrebných na uplatnenie zamestnaneckej prémie mesiac február nevyznačilo (mne je to jasné, že tam idú príjmy z riadku 01 - hrubá mzda)
Otázka: ma byť na riadku 02 číselne označený aj mesiac február (keď tam mala len náhradu príjmu počas 1 dňa PN) a na riadku 06 celá nezdaniteľná časť ? Môžem robiť čo chcem stále mi ten mesiac február do týchto riadkov ťahá. Kontrola podľa mzdového listu - všetko sedí na cent hrubá mzda, odvody,daň)
Melnick
18.02.13,15:19
Môj názor je :
r. 02 všetky mesiace , čiže aj mesiace , keď bola PN , veď Ti v tom mesiaci nepodpísala vyhlásenie, že neuplatňuje NČZD
r. 06 - správne je suma celoročná
Do údajov pre ZAMPR má byť aj február. Neoznačilo by ho iba v prípade, že bola PN celý mesiac.
Danielam
18.02.13,16:08
Majka, ano bola celý február PN len tam sa jej prelínala PN-ka z januára do februára a mala vo februári vyplatený jeden deň náhradu príjmu od zamestnávateľa (9dní bolo v januári) tak si myslím že pri tej zamestnaneckej prémii mi to oberon tlačí správne že február neoznačí.
r. 02 - ak si tlačila potvrdenia a mala si PNkových tak keď boli napr. marec,apríl celý na PN napísalo ti tam číselne aj tie mesiace 3,4? a do r.06 ti dalo celoročnú nezdaniteľnú sumu? lebo mne nie.....:(
Už mám z toho guláš
Zhrniem to:
-pri celomesačných PN-kách mi to r.02 vyznačí číselne bez tých mesiacov po ktoré boli celý mesiac PN a r.06 dá sumu zodpovedajúcu (prepočítanú) podľa riadka 02
- iba pri tejto jednej mi to ťahá ako keby PN nebola (ale myslím si že to je preto lebo tam mala vyplatenú tú náhradu príjmu za jeden deň) už z toho šaliem....
Melnick
18.02.13,16:22
Mám zam-ca 9+10 mesiac - PN celé mesiace a robí mi to ako Tebe . Je to hlúposť . ZamPr. v tieto mesiace nezaškrtne , čo je správne .:)


Dopĺňam : pri spracovaní mzdy som NČZD normálne nechala - neklikla som, aby ju nezobrazilo
Danielam
18.02.13,16:45
Mám zam-ca 9+10 mesiac - PN celé mesiace a robí mi to ako Tebe . Je to hlúposť . ZamPr. v tieto mesiace nezaškrtne , čo je správne .:)


Dopĺňam : pri spracovaní mzdy som NČZD normálne nechala - neklikla som, aby ju nezobrazilo
Majka ak ťa dobre chápem tak tiež ti to tlačí presne ako mne...čiže zle!!!do čerta!! budeš to ručne opravovať alebo to necháš tak?
Takisto pri spracovaní mzdy za daný mesiac som nahodila len PN-ku a NČDZ som nechala a presunula k spracovaným...
Zamest.prémia tiež dobre.
Melnick
18.02.13,21:57
Presne ako hovoríš .
Danielam
19.02.13,21:59
Budeš to opravovať ručne? veď vobec nič nestíham...:(panuje u mňa stres a chaos....
megyzah
20.02.13,15:36
Dobrý deń, poprosím o radu ohľadom Oberonu. V PÚ zadávam v účtovnom denníku platbu nákupu materiálu, v účtovaní si zadám DPH a základ dane mi vyráta automaticky, ale mi ho zaokrúhli vždy na 5 centov nahor. Pozerala som nastavenia, ale neviem kde to nájsť, aby mi základ dane nezaokruhľovalo. Ďakujem
Melnick
20.02.13,15:57
Dani, vydrž ešte, zajtra sa skontaktujem s programátorom, dám info. Môžeš aj cinknúť.
Melnick
20.02.13,16:00
Hore na lište klikni na :

*Firma
*Typy dokladov
vyrolujú sa Ti pohľadávky a záväzky a tam si poupravuj zaokrúhľovanie. :)
Melnick
20.02.13,16:02
Teda mne. :)
megyzah
20.02.13,16:17
Melnick, ďakujem, ale v typoch dokladov mám faktúry zadefinované ako zaokrúhľovanie na 2 desatinné miesta, to by malo byť v poriadku, ale mne to zaokrúhľuje na 5 centov v hotovostných platbách ktoré nahadzujem priamo v účtovnom denníku.
Melnick
20.02.13,16:35
Účtuj ako ja - opačne :D : zadaj si sumu celkom a potom Ti preratuje DPH aj základ dane v pohode. ;)
Danielam
20.02.13,22:18
dnes som nestihala nič...zajtra cinknem :)
Danielam
27.02.13,15:22
Dievčence pozrite si výkazy do zdravotných poisťovní za január 2013. Mne zle udáva dní u PN-károv. Príklad celý mesiac je PN a počíta mu 31 dní a nie nulu.
Danielam
27.02.13,15:31
Dievčence pozrite si výkazy do zdravotných poisťovní za január 2013. Mne zle udáva dní u PN-károv. Príklad celý mesiac je PN a počíta mu 31 dní a nie nulu.
Takisto aj do SP zle ráta dní za 1/2013. Pozrite sa na to niekto, či ozaj majú chybu alebo je to len u mňa. ďakujem všetkým ochotným.
Sarlotka
27.02.13,16:28
Dievčence pozrite si výkazy do zdravotných poisťovní za január 2013. Mne zle udáva dní u PN-károv. Príklad celý mesiac je PN a počíta mu 31 dní a nie nulu.

nemam nikoho PN, skusila som v deme, zdravotka taha 31, namiesto nuly
Sarlotka
27.02.13,16:32
Takisto aj do SP zle ráta dní za 1/2013. Pozrite sa na to niekto, či ozaj majú chybu alebo je to len u mňa. ďakujem všetkým ochotným.

SP tak isto taha 31
Danielam
27.02.13,17:00
SP tak isto taha 31
Ďakujem Šarlotka, takže nemám ja chybu....zajtra volať do oberonu...ZP poisťovne viem opraviť a odoslať :) ak by sa našiel niekto šikovný a poradí ako mám opraviť výkaz (dní) do SP budem vďačná.
A dúfam že nemáme ako zamestnávateľ povinnosť posielať súhrnný výkaz do ZP, VšZP to má napísané na stránke že nie a u ostatných poisťovní som nenašla :)
Danielam
27.02.13,20:20
Mne nefunguje ani export mesačný prehľad na DU!!! vobec mi nenačíta prílohu..len 1.a2.stranu. no ja som totálne zúfala.Zajtra je 28. a ja nič nemôžem odoslať!!!
Danielam
27.02.13,21:31
príloha sa už neposiela??
Sarlotka
27.02.13,22:00
Mne nefunguje ani export mesačný prehľad na DU!!! vobec mi nenačíta prílohu..len 1.a2.stranu. no ja som totálne zúfala.Zajtra je 28. a ja nič nemôžem odoslať!!!

nie Dani priloha mesacny vykaz uz nie je... uz je tlacivo bez prilohy... od 1.1.2013

so SP ti neviem poradit ako opravit... ja som naposledy opravovala priamo v ezu... neakceptovalo mi vykaz za studentov namiesto typ 9 dalo 71 a priamo v ezu sa mi dalo opravit vykaz ...
ale ako export xml z programu upravit neviem.....:confused:
Danielam
28.02.13,15:20
Šarlotka, výkazy do ZP som si dokázala opraviť v oberone priamo a exportovať opravené, a mesačný výkaz do SP som posielala manuálne....kým som to všetko ponahadzovala ach jaj (nevedela som inú možnosť a nechcela som posielať nesprávny)....Z oberonu mi dali odpoveď že vedia o tom a že v najbližšej aktualizácii budú tieto nedostatky odstránené....ale je mi divné, že každému všetko sedí....asi nemajú toľko PN-károv ako ja .....lebo ja si každého zamestnanca kontrolujem podľa výplatnej pásky :)
osh
05.03.13,13:53
Ide sa exportovať ročné hlásenie o vyúčtovaní dane, mne ukazuje len prázdne kolonky bez údajov.
osh
05.03.13,13:58
chcela som napísať, dá sa exportovať, alebo ide vám exportovať, nakoniec mi vyšla takáto skomolenina.
Sarlotka
05.03.13,15:39
chcela som napísať, dá sa exportovať, alebo ide vám exportovať, nakoniec mi vyšla takáto skomolenina.

nie nejde este...
megyzah
06.03.13,19:21
Prosím, kde v Oberone v jednoduchom účtovníctve si viem nastaviť že ide o neziskovú organizáciu ( občianske združenie)?
Melnick
06.03.13,20:43
V JÚ sa nedá nastaviť.
Iba v PÚ - tam máš účtovnú osnovu pre OZ a iné neziskovky


V JÚ si však môžeš vytvoriť nové predkontácie a dať ich ako daňové /nedaňové - takže možnosti sú.
simana
13.03.13,13:22
:) všimli ste si, že dnes vyšla nová verzia Obernu ? :)
simana
13.03.13,13:23
:) všimli ste si, že dnes vyšla nová verzia Oberonu ? :)
Melnick
13.03.13,22:01
Musíš byť veľmi rada, keď nám to oznamuješ 2x. :D
Zobraziť viac
14.03.13,07:53
Skôr to vyzerá tak, že keď niekde urobí preklep, radšej pridá nový príspevok, lebo nevie opraviť už publikovaný.
Melnick
14.03.13,09:22
Ale tie dva sú identické :D
Lucinka23
14.03.13,15:17
Prosím vás nemáte niekto náhodou problém s Ročným hlásením? Keď ho chcem vytvoriť, tak mi hlási, že pre ročný výkaz pre vybrané obdobie 2012 nie je podporovaný.
Melnick
14.03.13,17:33
Prosím vás nemáte niekto náhodou problém s Ročným hlásením? Keď ho chcem vytvoriť, tak mi hlási, že pre ročný výkaz pre vybrané obdobie 2012 nie je podporovaný.

Lucinka, máš stiahnutú novú verziu ?
Lucinka23
14.03.13,19:21
Lucinka, máš stiahnutú novú verziu ?
Áno mám tú zo včera. Asi to skúsim ešte raz preinštalovať a ak to nepôjde tak skúsim zajtra zavolať čo môže s tým byť.
Jana1303
14.03.13,19:34
Áno mám tú zo včera. Asi to skúsim ešte raz preinštalovať a ak to nepôjde tak skúsim zajtra zavolať čo môže s tým byť.

...ani mne to nejde....
Lucinka23
14.03.13,19:54
...ani mne to nejde....

Tak som to skúsila aj preinštalovať a opäť nič. Ja budem môcť kontaktovať až poobede, ak by sa vám podarilo skôr, dajte vedieť ako ste dopadli.
JuKaS
14.03.13,20:49
Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012 sa podáva najneskôr do 30.04.2013, tak asi ho ešte nemajú v programe.
Lucinka23
14.03.13,20:59
Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012 sa podáva najneskôr do 30.04.2013, tak asi ho ešte nemajú v programe.

Ďakujem. Akosi som zle prečítala info o novej verzii. V exporte som ho našla. :-)
zk24
20.03.13,18:23
Ahojte,

učtujem FO v podvojnom účtovnictve a ked otvorim knihu pohladavok alebo knihu zavazkov a chcem pridať prvu fakturu za rok 2012 tak mi pise "Nedosatočné práva užívateľa". Stretli ste sa s tým niekto?
Mam tam takych FO asi 20, ale robi mi to iba pri tejto jednej. Všetky nastavenia mam všade rovnake. Do uctovneho dennika účtovať viem, len neviem pridávať faktury do knihy pohladavok a zavazkov.

Viete poradiť, čo som mohla kde nastaviť?

Dakujem
Melnick
20.03.13,20:18
Zuzka , máš už novú licenciu ?
zk24
20.03.13,20:33
Ano. Mam. I ked účtujem do roku 2012 ešte. A mam aj licenciu na rok 2013. Odvtedy som spravila pre inych klientov nahodila dalsich 30 faktur a ide to. Nepise mi ze "nedostatočné licencne prava" ako ked zabudnem pichnuť usb kluc do pocitaca. Ale pise "nedostatočne práva užívateľa".

a mam licenciu Multi, takže jedna licencia na všetkych klientov....

prikladam aj obrazok.
avalik
20.03.13,21:08
Ano. Mam. I ked účtujem do roku 2012 ešte. A mam aj licenciu na rok 2013. Odvtedy som spravila pre inych klientov nahodila dalsich 30 faktur a ide to. Nepise mi ze "nedostatočné licencne prava" ako ked zabudnem pichnuť usb kluc do pocitaca. Ale pise "nedostatočne práva užívateľa".

a mam licenciu Multi, takže jedna licencia na všetkych klientov....

prikladam aj obrazok.

Zuzi, porovnaj s firmou co ti funguje ako mas nastavene v zalozke servis prava uzivatelov
zk24
20.03.13,21:10
Zuzi, porovnaj s firmou co ti funguje ako mas nastavene v zalozke servis prava uzivatelov

Ved práve že mam nastavene uplne všetko rovnako.. :( Moc tam neni čo nastaviť. Všade mam plny pristup dany. Prešla som aj Nastavenie - užívateľ, aj Práva užívateľa.... som tam administrator...
Melnick
20.03.13,21:32
Podľa mňa bude chyba inde, nie v nastavení. Niečo s databázou ?

Zuzka, skús novú verziu čo bola včera na internet zavesená . Možno.... ?
zk24
20.03.13,21:37
Podľa mňa bude chyba inde, nie v nastavení. Niečo s databázou ?

Zuzka, skús novú verziu čo bola včera na internet zavesená . Možno.... ?

Ak na nic nepridem, tak skusim ten upgrade... V podstate som tu databazu nechytila od minuleho roku. Mam sice novu verziu Oberonu (Marec / 2013), ale len som dnes otvorila databazu, dala som Firma - Obdobie - Uct.zavierka a potom zmenu obdobia na rok 2012 a išla nahodiť prvu fakturu. A nešlo... Ale to iste som dnes urobila už asi so 7-mimi databazami.

Neviem či sa dokaze niečo pokaziť len tak počas účt.závierky alebo čosi... Ked dnes vypnem komp a zajtra to nebude fungovať tak skusim upgradovať ešte vyššie.
Melnick
20.03.13,21:45
Pozri sa na licenčné práva či ich tam máš
zk24
20.03.13,21:55
Pozri sa na licenčné práva či ich tam máš

Mam. A aj keby nie, su to taki mali zivnostnici, ktori maju 10 zapisov v uct.denniku za rok... na to by ani nebola treba licencia :(
Melnick
20.03.13,22:01
Tak skús nahodiť tie FA bez kľúča . :)
Danielam
24.03.13,01:05
Dievčence, pozrite sa na výkazy do zdravotných poisťovní, dohodárom ťahá počet dní 0, minulý mesiac to bolo dobre....
Melnick
24.03.13,13:59
Dani, akú máš verziu ?
zk24
24.03.13,17:44
Ano. Mam. I ked účtujem do roku 2012 ešte. A mam aj licenciu na rok 2013. Odvtedy som spravila pre inych klientov nahodila dalsich 30 faktur a ide to. Nepise mi ze "nedostatočné licencne prava" ako ked zabudnem pichnuť usb kluc do pocitaca. Ale pise "nedostatočne práva užívateľa".

a mam licenciu Multi, takže jedna licencia na všetkych klientov....

prikladam aj obrazok.

Tak sa mi to podarilo vyriešiť. Keby vás to zaujímalo, tak vymazala som povodneho užívateľa (Admin) a vyrobila noveho (Servis - práva užívateľov). A teraz to ide. Napriek tomu že pôvodný Admin mal všetky práva, tak nefungoval. Novy použivatel ma rovnake nastavenia ako Admin, ale už mi ide všetko.

Tak keby ste mali niekedy rovnaky problem....

Zuzana
avalik
24.03.13,17:53
Zuzka, dik za info ... pisem si do poznamok :)
Melnick
24.03.13,19:55
No Zuzi, musela si mať pri Adminovi určite niečo zaheslované. Admina stačí aj opraviť. :)
zk24
25.03.13,09:56
No Zuzi, musela si mať pri Adminovi určite niečo zaheslované. Admina stačí aj opraviť. :)

Jasne ze by stačilo, keby bolo čo ;) Alebo keby som vedela čo... všetky kluciky tam som mala zelene. A toho noveho som vytvorila podla toho Admina... tak neviem. Možno je ešte niekde inde nejaky setup, o ktorom neviem.
Hlavne že mam vyriešene
Melnick
25.03.13,19:08
Jasné, dôležité je to, čo nám umožňuje pracovať bez problémov.
Danielam
25.03.13,22:06
Majka, mám stiahnutú najnovšiu...hneď som si kontrolovala
Danielam
25.03.13,22:11
Dani, akú máš verziu ?
Majka, teraz som si znovu kontrolovala verziu mám najnovšiu, už som ju aj opraviť dala a stále zle....výkazy do ZP si viem opraviť...ale výkaz do SP nie...zase nahadzovať pracne každého jedného cez manuálny web SP...už som z toho dosť nervózna každý mesiac to nie je správne :(
Melnick
28.03.13,20:32
Milé dievčence "OBEROŇÁČKY" :), prepáčte mi, že Vám prajem príjemné Veľkonočné sviatky tak neosobne, ale snáď mi bude ospravedlnením to, že pre mňa ešte práca neskončila a že sviatky nebudem tráviť rovnako, ako moji klienti - na chate, ale za mojím drahým PC. Šalát a údené bude - to pripraví môj manžel. Koláčiky sú( a výborné), o to sa postarala mamka jednej mojej klientky, poriadené je asi tak, ako dokážu dvaja 16 a 18 roční vnuci . ( ďakujem im )
Dúfam len, že si toto pre mňa snáď najhoršie daňové obdobie, neodskáče môj zdravotný stav :ekk: a že jarné slniečko bude svietiť aj na moju tvár.
Ale nie plakať som sem prišla , ale pekné sviatky Vám a Vašim príbuzným popriať. :):):)

Maja
megyzah
30.03.13,06:44
aj keď ide o technický problém, možno mi pomôžete. Dala som si spracovať cez oberon daňové priznanie pre PO. Bez problémov mi to spracovalo, uložilo, tak som si zo stránky drsr.sk stiahla aplikáciu e dane a chcela som si natiahnuť údaje cez túto aplikáciu. Bohužiaľ nejde to, aplikácia zahlási že nepodporuje túto verziu. Aj som prišla na to že prečo, keď som si totiž stiahla e dane do PC mám tam starú verziu z roku 2010, nechápem ako je to ale možné, veď sú sťahujem e dane z súčasnej stránky www.drsr.sk. Chýba mi nejaká podpora, že mi nechce natiahnuť nové tlačivo? Prosím poraďte mi.
zk24
30.03.13,15:45
ahoj,

prosím vas ako učtujete dobropis v oberone? mam zaúčtovane v knihe pohľadavok:

FA022012, suma 5.000€. účtovanie: 311/602. Zaúčtované Ano. Neuhradené.
DD012012, suma -5000€. účtovanie: 311/602. Zaúčtované Ano. Neuhradené.

Takto mi to vyzera v knihe pohľadavok. Stale to svieti na červeno samozrejme. Ako to dostať do takeho stavu aby mi to tam teraz cely život nesvietilo ako neuhradená pohľadávka?
Aspon som neprišla na to ako sa dá naviazať dobropis na faktúru.
So zálohovými faktúrami to pracuje pekne, ale dobropis sa mi nejako nepáči.

Máte nejaký nápad?
dakujem.
zk24
30.03.13,15:57
zatial som to spravila tak že som dala Možnosti - Uhrada dokladu: Interný doklad a účtovanie: 311/311 na fakturu aj na dobropis. Ale neviem či som s tým stotožnená
Sarlotka
30.03.13,19:39
zatial som to spravila tak že som dala Možnosti - Uhrada dokladu: Interný doklad a účtovanie: 311/311 na fakturu aj na dobropis. Ale neviem či som s tým stotožnená

Ahoj Zuzka zúčtovať fakturu s dobropisom nejde sposobom ako zalohova faktura s ostrou. Moj názor je taky, ze by to ani ist nemalo z toho dovodu, ze zapocet vystavenej faktury a dobropisu nie je mozne automaticky, ale len na základe uctovneho doklady, ktorym je nejaka dohoda o zapocitani pohladavok a zavazkov, cize napr.právo na jednostranné započítanie pohľadávok a záväzkov v zmysle § 580 Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Z.z. a § 358 a § 364 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Z.z. V opačnom prípade by sa podľa mna mala vystavena faktura uhradit (cize pride na ucet, pokladnu) a následne sa vrátia (cez banku, cez pokladnu)

No možno sa mýlim.

Ja následne zapocet uskutocnujem cez prechodny ucet napr. 999. Mám to zároven osetrene v smernici, cez int doklad uctujem uhradu 999/311 a -999/-311.
Danielam
30.03.13,20:05
Majka, som na tom jednako....všetko je na dcére..a najhoršie daňové obdobie :(
Danielam
30.03.13,20:17
zatial som to spravila tak že som dala Možnosti - Uhrada dokladu: Interný doklad a účtovanie: 311/311 na fakturu aj na dobropis. Ale neviem či som s tým stotožnená
Zuzka a ako ti zobralo na oboch stranách jednaké účty (lebo mne to nejde). Ja účtujem zápočet 395/311, -395/-311. ale tiež neviem či je to správne...
zk24
02.04.13,13:28
Zuzka a ako ti zobralo na oboch stranách jednaké účty (lebo mne to nejde). Ja účtujem zápočet 395/311, -395/-311. ale tiež neviem či je to správne...

neviem zobralo. Spravila som to tak a išlo to. Uz mi to tam nesvieti.
učet 395? Sakra že ani neviem čo je to za účet :D

​Dakujem za radu...
Danielam
02.04.13,15:17
neviem zobralo. Spravila som to tak a išlo to. Uz mi to tam nesvieti.
učet 395? Sakra že ani neviem čo je to za účet :D

​Dakujem za radu...
Už mi Dadka poradila, ako zoberie rovnaké účty neoznačím ak saldokontný.
Danielam
08.04.13,18:26
Ahojte Oberoňačky, máte už v poriadku tlačivo Daňový úrad-ročné hlásenie, ja som to dnes skúšala a nie je dobre... keď ho manuálne odkontrolujem s mesačnými prehľadmi :(
Melnick
08.04.13,22:52
Hmmmm.... vytláčam a nekontrolujem. :o Hanbím sa za ten laxný prístup, ale už mi to kontrolovanie a nehovorím o Oberone ide ..........no proste chcem to mať z krku a rozhodla som sa, že budem chodiť opravovať.
Danielam
09.04.13,09:57
Hmmmm.... vytláčam a nekontrolujem. :o Hanbím sa za ten laxný prístup, ale už mi to kontrolovanie a nehovorím o Oberone ide ..........no proste chcem to mať z krku a rozhodla som sa, že budem chodiť opravovať.
Majka verím ti a úplne ti dávam za pravdu. Chystám sa večer pripraviť si email do oberonu...pretože ani mňa nebaví stále všetko kontrolovať manuálne ...je to časovo veľmi náročne a potom čo ostatná práca??? od januára manuálne nahadzujem výkaz do sociálnej poisťovne....dohodárov absolútne dobre neťahá a to aj do ZP!!! (ale ZP viem upraviť) ....
Ročné hlásenie zle ťahá daňový bonus a keď si to chcem opraviť manuálne nepustí ma..takže idem to dnes všetko pospisovať a poslať...všetkým prajem veľa trpezlivosti :( ale mne už dochádza ....
Melnick
09.04.13,15:59
Dani, ale mne dohodárov ťahá dobre. Napíš , pri akom prac. vzťahu Ti to robí chyby .
Ináč dá sa pred exportom doplniť , resp. odobrať riadok. Skúšala si ?
Danielam
09.04.13,16:57
Dani, ale mne dohodárov ťahá dobre. Napíš , pri akom prac. vzťahu Ti to robí chyby .
Ináč dá sa pred exportom doplniť , resp. odobrať riadok. Skúšala si ?
Majka dohodár pravidel.príjem odpracované napr. 8 dní (alebo aj plný mesiac), do výkazu ZP mu potiahne 0 dní (toto si viem opraviť aj sama)-toto by nebol až taký veľký problém...
Dohodári pravidelný príjem výkaz do SP-napríklad je na PN-ke a potiahne mu plný počet dní a bohužial tento opraviť neviem a musím ho už druhý mesiac manuálne cez web nahadzovať pri 50 zamestnancoch každý mesiac (už som tam volala a nič zatiaľ sa neporiešilo...) verziu mám najnovšiu databázu som dala opraviť skúšala som to aj na druhom PC ani tam to nejde dobre (robí to len u dohodárov)
Hlásenie DU - nedá sa mi dopísať suma daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa-ale ten mám zatiaľ v štádiu kontroly podľa mesačných prehľadov (len som to musela dnes odložiť lebo mám dôležitejšiu termínovanú prácu)
megyzah
17.04.13,19:20
Prosím o radu, už ste mi veľmi pomohli čo sa týka súhrnného výkazu pri vystavenej faktúre do Čiech, teraz mám prvý krát prípad, že podnikateľ platiteľ DPH nakupoval pohonné hmoty v ČR - tiež od platiteľa DPH. Neviem ako to zaúčtovať v Oberone v účtovnom denníku, výdavok v hotovosti v celkovej výške 76,07 € som v sekcii Type DPH zaklikla ako daň platená príjemcom podľa par. 69 a par. 49 odst.2b, v sekcii Suma dokladu mám čiastku 76,07 € zadať ako Bez DPH? Natiahne mi to potom do daňového priznania? Ďakujem!
Melnick
17.04.13,20:27
Tebe daň na doklade český platiteľ neúčtoval ? Máš sumu bez dane ?
megyzah
18.04.13,16:51
Tebe daň na doklade český platiteľ neúčtoval ? Máš sumu bez dane ?

Nie, ja tam mám cenu s DPH, neviem akoa to zaúčtovať.
Melnick
18.04.13,21:46
No , práve som sa dopustila chyby, od ktorej Teba uchránim . Daj to ako VOZD bez DPH - tú DPH daj ako nedaňový náklad. Ak presiahneš sumu 400,00 EUR, mala by si žiadať o vrátenie DPH . Ak nepožiadaš, potom si DPH nemôžeš uplatňovať ako VOZD.

Pre ČR platí :

Sadzba DPH: 19 %

Minimálna čiastka na vrátenie:



ročne: 100 EUR v DPH
štvrťročne: 400 EUR v DPH


Doklady potrebné na podanie žiadosti: (http://www.cesmad.sk/page.php?kat=297) (klikni tu) (http://www.cesmad.sk/page.php?kat=297)


Výdaje, z ktorých nemožno nárokovať vrátenie DPH:


zábava a suveníry
prenájom osobných vozidiel
PHM pre osobné vozidlá
ubytovanie (hotely)
vnútroštátna preprava (vlaky, taxi,...)
avalik
28.05.13,09:30
Táto debata je už dlhá, otázky zadávajte samostatne do rubriky Účtovníctvo a dane a doplňte aj rubriku Oberon
bazil
10.03.14,17:38
Dobrý večer, zúfalo potrebujem radu, neviem kde si v oberobne v PÚ môžem vytlačiť daňové priznanie, keď si dám záložku Firma, Výkazy - mám tam DPH a výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch ale dańové priznanie pre daň z PO nevidím - ide totiž o neziskovku, ktorá účtuje v JÚ ale podáva daňové priznanie k PO. prosím poraďte mi!
IvetaH
10.03.14,21:02
Firma
Priznania a výkazy
Dole je Pridať a posledná položka je daň z príjmov.
Pozri si či máš najnovšiu verziu.
alicacka
24.01.15,11:23
Dobrý deň, prosím Vás máme jednu sro-čku, ktorej by som mala urobiť účtovníctvo za minulý rok. Je neplatcom DPH a mali len zopár účtovných prípadov. Zatiaľ som v PÚ neúčtovala v Oberone. Účtujem v JU. Prosím Vás, vedel by mi niekto pomôcť, ako nahodiť počiatočné stavy ? Dali mi len rukou vypísanú súvahu, z ktorej veľa nevyplýva. Nedali mi konečný účet súvahový ani nič iné. Teda zo súvahy, ktorú odovzdali na DÚ, by som mala zaúčtovať:
Počiatočné stavy - 701/411 100, 701/411 200 - majú dvoch spoločníkov
Avšak zo súvahy vyplýva, že ide zatiaľ len o nesplatené základné imanie, preto asi by som mala účtovať: 701/353 100 a 353 200 ?
Nič iné zo súvahy nevyplýva. Keď to takto zadám, tak mi počiatočná súvaha vykazuje HV - stratu. Neviem, čo robím zle. Prosím poraďte mi. Naozaj som úplný začiatočník.
alicacka
24.01.15,11:25
Budem naozaj rada, ak mi v tom niekto pomôže. Všetky začiatky sú ťažké, to viem. Hlavne, keď Vám nedajú ani úplné doklady. Ide však o nefunkčnú sro-čku. Takže naozaj len pár vecí, len neviem, ako začať.
*Fénix
31.05.17,14:24
Pracuje niekto so mzdovým programom OBERON ???? Hmmmm mám pár otázok, lebo nové mzdy nie sú podľa mňa dobré. Prípadne - nie sú ešte ukončené, aby program pracoval správne. Ak som zbytočne otvoril siahodlhú tému - ospravedlňujem sa.
avalik
31.05.17,17:45
Sú tam chyby, volaj na hotline.
*Fénix
31.05.17,20:32
Hotline ? :D
Si ma rozosmiala. Prepáč.
misoft
01.06.17,03:51
Hotline ? :D
Si ma rozosmiala. Prepáč.
Teoreticky má pravdu: http://exalogic.sk/kontakty/ - ale ako to je naozaj? http://exalogic.sk/kontakty/