Melnick
28.01.12,11:03
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.:)
Melnick
28.01.12,10:09
Do pozornosti mzdárkam : nová verzia ponúka možnosť úpravy mzdových príplatkov (je to úplne super) :
- Do programu boli zapracované tri nové mzdové príplatky s možnosťou úpravy popisu príplatku.
- Do nastavení programu (položka menu Servis - Nastavenia programu) bola pridaná možnosť úpravy popisu príplatkov.
- Bol upravený tlačový výstup Výplatný list, kde boli upravené zoskupenia údajov mzdových príplatkov a náhrad.
- Bol upravený výkaz Sociálna poisťovňa - výkaz poistného, kde bol zohľadnený dátum nástupu zamestnanca do nepravidelného pracovného pomeru.
Melnick
31.01.12,18:58
Mzdy a personalistika verzia Január /2012 vydaná 31.1.2012

Bolo implementované nové tlačivo Daňový úrad - mesačné hlásenie, ktoré od 1.1.2012 nahrádza tlačivo Prehľad o zrazených preddavkoch (tlačivo). Je dostupné v hlavnej ponuke programu Firma - Exportovať údaje.
Tlačový výstup Potvrdenie o zdaniteľnej mzde bol upravený podľa aktuálne platného vzoru.
Boli aktualizované mzdové sadzby:
Minimálna mzda mesačná: 327.20 (pôvodne 317.00)
Minimálna mzda hodinová: 1.8600 (pôvodne 1.8220)
Nezdaniteľná časť základu dane: 3 644.74 (pôvodne 3 559.30)
Všeobecný vymeriavací základ: 9 228.00 (pôvodne 8 934.00)
Bol aktualizovaný pracovný kalendár pre aktuálny rok 2012.
Lucinka23
02.02.12,19:42
Prosím Vás ako nastavím v oberone, aby mi nepočítalo odvody pri preplatní dovolenky pre zamestnankyňu na MD (skončenie pracovného pomeru). Keď to nahodím, tam mi vypočíta všetky odvody a malo by iba zdravotné poistenie, úrazové a garančné, nie?



Ďakujem
Melnick
02.02.12,21:27
Upraviť odvody je možné v :
- Tvorba miezd
- "iné zmeny" a tu môžeš upravovať odvody a dane ako chceš.:)
ioanes
03.02.12,15:32
My, čo užívame Oberron by sme privítali, keby boli daňové tlačivá súčasťou programu. Čo myslíte, bude to niekedy!? Alfa to má už roky.
Ak to nebudeme požadovať, tak to asi nebude tak skoro.
Melnick
04.02.12,16:20
Mzdy a personalistika

Bol upravený tlačový výstup Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň podľa nového vzoru.
Bola opravená chyba v exporte výkazu Daňový úrad - mesačný prehľad, kde na niektorých počítačoch nebolo možné zobraziť formulár výkazu.
KKatika
10.02.12,12:25
Dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť ako mám vytvoriť Ročný výkaz preddavkov pre ZP. V exportoch je síce uvedený, ale v tlačových výstupoch som ho nenašla, možno som len prehliadla.
Ďakujem
martuľa
11.02.12,21:57
aký účet použiť pri samozdanení pri nákupe materiálu v EÚ, /platca dph - mesačný/?
zk24
12.02.12,12:16
Dala som si najnovsiu verziu dnes - stiahla som upgrade - a oni este stale nemaju upravenu ani len odpočítateľnú položku na daňovníka? :eek:
zk24
12.02.12,12:22
Tak už som prišla na to ako to aktualizovať. Najprv pracovníkovi zadať ze neuplatnuje odpočet na danovníka a potom zasa zaskrtnut ze uplatnuje a vtedy sa to aktualizuje na 303,72 €. Samo od seba mi to neaktualizovalo.
Melnick
12.02.12,12:43
Zuzka, nechce sa mi veriť, že ja som ju mala už vo verzii Január SP1
Melnick
12.02.12,12:58
Dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť ako mám vytvoriť Ročný výkaz preddavkov pre ZP. V exportoch je síce uvedený, ale v tlačových výstupoch som ho nenašla, možno som len prehliadla.
ĎakujemBol implementovaný nový výkaz Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov pre účely vykonania ročného zúčtovania, ktorý zamestnávatelia odosielajú do 28.2.2012. Výkaz je možné v aktuálnej verzii len exportovať do elektronickej podateľne, a je dostupný v hlavnom menu programu Súbor - Exportovať údaje - Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.
Melnick
12.02.12,13:01
Tak už som prišla na to ako to aktualizovať. Najprv pracovníkovi zadať ze neuplatnuje odpočet na danovníka a potom zasa zaskrtnut ze uplatnuje a vtedy sa to aktualizuje na 303,72 €. Samo od seba mi to neaktualizovalo.Zuzka, myslíš, že by som to takto prácne upravovala? Choď do servisu - nastavenie programu a zisti, či máš tam správne hodnoty. Takto ako píšeš Ty, som nikdy nemusela postupovať. :eek:
Melnick
12.02.12,13:03
DP PO je tam už dávno.
Melnick
12.02.12,13:12
aký účet použiť pri samozdanení pri nákupe materiálu v EÚ, /platca dph - mesačný/?

ja som si vytvorila dve predkontácie :

-501 ( iba náhoda, že aj účet je 501)
-1000

501 = záväzok 501 AU /321 AU dať zaúčtovať so správnym typom DPH
1000 = zaúčtovať, opýta sa zaúčtovať znovu ? stlačíš - áno = 343 AU/343 AU
a potom už samotná úhrada FA v CM
zk24
12.02.12,13:35
Zuzka, myslíš, že by som to takto prácne upravovala? Choď do servisu - nastavenie programu a zisti, či máš tam správne hodnoty. Takto ako píšeš Ty, som nikdy nemusela postupovať. :eek:

Ano tam je správna ročna odp.položka. Napriek tomu sa mi do mzdy stale tahalo 296,60 €. Skusala som aj vypnut a zapnut program. Nepomohlo. Ale ked som mu odskrtla ze nechce uplatnovat a zas zaskrtla ze chce uz tahalo 303,72 € :)

Ale predsa by som v jednom potrebovala poradiť.. Ked idem do seris - nastavenie programu - účtovanie. Chcem pridat inu predkontaciu, tak dam Novy a ked kliknem na "..." Predkontácia, tak mi to otvori prazdne okno. Pritom v PU predkontacie mam nastavene. Vo všetkých firmách mi to ide, krásne to najde predkontacie z PU ale v jednej mi to stale otvara prazdne okno.

Tusim sa niekde nastavovalo ze stiahnut predkontacie z PU, alebo sa mi to mari?

Neviete kde som mohla zabudnut niečo updatnut?
Melnick
12.02.12,14:14
Pri prechode do nového obdobia , ale nesmieš mať zaúčtované nič a musíš potvrdiť, že chceš presunúť predkontácie - máš možnosti: buď z predchádzajúceho roku, alebo z iného účtovníctva a neviem či je aj ďalšia možnosť.

Dopĺňam: Ty si asi myslela novú predkontáciu v zaúčtovaniach mzdy? však ?. Tam je problém - skús volať Oberon, nech Ťa navigujú.
zk24
12.02.12,14:25
Ano ano, hovorím o programe Mzdy a personalistika. Neponuka mi to predkontacie z PU u jedneho klienta. U vsetkych to mam a u toho jedneho nie...
Melnick
12.02.12,14:30
Otvor PÚ toho klienta - daj servis a transport údajov z centrály .
zk24
12.02.12,14:32
nepomohlo :(
zk24
12.02.12,14:33
Ježiši, to čo je za zobrazenie :eek:
Melnick
12.02.12,17:53
V jednej firme mám problém odoslať " Ročný výkaz preddavkov do VšZP. Nechápem to, v iných to ide bez problémov .:eek:
zk24
13.02.12,09:52
A nejaky error ti to vyhodí? Iné veci ti v tej firme idu exportovať? ja len že či náhodou ti nechýba cesta na export, alebo je zadana neexistujuca cesta ...
EPk
13.02.12,10:09
V jednej firme mám problém odoslať " Ročný výkaz preddavkov do VšZP. Nechápem to, v iných to ide bez problémov .:eek:

Aj ja som sa potrapila, kontrolovala som riadok po riadku a potom mi to uz preslo (lebo mi hlasilo hybny pocet poloziek v riadku, bol tam navyse oddelovac |)
osh
13.02.12,10:25
Nevykazuje vám v ročnom výkaze preddavkov každý mesiac počet kalendárnych dní 30? Neviem čo s tým.
Melnick
13.02.12,11:45
DO POZORNOSTI :

V stredu 15.02.2012 bude vydaná nová verzia " OBERON" a budú zakomponované aj daňové priznania. :):):)

Pracujú aj na ďalších vylepšeniach a tlačivách, vydržme chvíľu. Majú toho tiež až,až.
Melnick
13.02.12,11:45
Práve pracujú na oprave.
zk24
13.02.12,13:47
Zeby boli rýchlejší ako daňový úrad? No zo srdca im držím palce.
avalik
16.02.12,13:57
Dátum vydania verzie: 15.2.2012

Dňa 15.02.2012 bola vydaná nová verzia účtovných programov OBERON s označením Február/2012. Nasledovne sú vymenované najdôležitejšie novinky, vylepšenia a opravy oproti verzii Január/2012.
OBERON - Agenda firmy

Bola rozšírená funkcia pre hromadné Importovanie skladových kariet z iného skladu.Funkcia importuje skladové karty aj s pripojenými dokumentmi a obrázkami.
V spodnej lište programu pribudla možnosť rýchlej zmeny spracovávaného obdobia pre aktuálne prihláseného užívateľa. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na obdobie sa zobrazí kontextová ponuka Zmeniť na predchádzajúce/nasledujúce obdobie.

Podvojné/ Jednoduché účtovníctvo

Bol doplnený výkaz DPH daňové priznanie podľa súčasnej platnej legislatívy.

Mzdy a personalistika

Bol implementovaný nový vzor tlačiva Ročné zúčtovanie preddavkov na daň (strana 1, 2).
Bol implementovaný nový typ nepravidelného pracovno-právneho vzťahu Štatutárny zástupca - odmena za výkon (dôchodca). Z uvedeného pracovného vzťahu sú odvádzané odvody zdravotné poistenie, starobné poistenie a rezervný fond.
Bol implementovaný nový vzor tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov (pre poukázanie 2% dane).
Bol implementovaný nový súhrnný tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov. Tlačový výstup zobrazuje súhrnne všetkých zamestnancov vybranej poisťovne.
Bol implementovaný nový tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov (tlačivo) vo formáte PDF pre jednotlivé zdravotné poisťovne. Tlačový výstup načíta vždy len dvoch zamestnancov z dôvodu veľkého rozsahu strán tlačiva. Toto tlačivo je určené pre firmy podávajúce výkaz v tlačenej podobe na pobočke poisťovne.



PS: upgrade z ich stranky, cez automaticku aktualizaciu mi to nestiahlo
EPk
16.02.12,14:03
Uz som si to stiahla, aj odoslala cez e-dane
zk24
16.02.12,14:13
DO POZORNOSTI :

V stredu 15.02.2012 bude vydaná nová verzia " OBERON" a budú zakomponované aj daňové priznania. :):):)

Pracujú aj na ďalších vylepšeniach a tlačivách, vydržme chvíľu. Majú toho tiež až,až.


Aha, tými daňovými priznaniami sa myslelo DPH? :( Som dúfala ze to uz budu danove priznania k dani z prijmov...
Jana1303
17.02.12,07:24
...včera som si stiahla aktualizáciu a nestiahlo mi typ DPH, pri dobropisoch musím prepísať typ DPH v knihe DPH.....
ako upravím typ DPH?
Melnick
17.02.12,07:40
Asi na nich makajú, lebo programátor mi osobne hovoril o DPFO
Melnick
17.02.12,07:41
Aj ja vždy sťahujem cez stránku, tá automatická aktualializácia,ako keby nefungovala.
Melnick
17.02.12,09:51
Nerozumiem, nedá sa Ti prepísať ? Pretože niekedy to je tak, že Typ DPH za pána neprepíšeš - tak ho daj so zlou DPH a hneď daj doklad opraviť a potom prepíšeš bez problémov. ( volám to "Finta fňu ")
Neviem však ,či som dobre pochopila Tvoj problém.

Typ DPH môžeš zmeniť ešte aj priamo v predkontáciách.
Typ DPH môžeš určiť aj v Položkách dokladu - Rozúčtovanie.

No, je tých možností strašne veľa, takže napíš ak .....................
zk24
17.02.12,10:50
Ja som si napriklad vsimla, ze ked pri fakturach napriklad vymazem datum DPH, tak sa neda zmeniť typ DPH. Chcem napriklad zadať "nezaradiť do priznania DPH", tak musim tam vzdy najprv datum DPH, zmeniť typ a vymazať datum :)
avalik
17.02.12,10:53
baby, dajte este nejake "finty fň" :)
Melnick
17.02.12,10:56
Zuzka, ja mám narobených kopec nových predkontácií a potom nemusím vymazávať, lebo mám priamo v predkontácii určený typ DPH

Napr. 580 = réžia / platiteľ DPH

napr. 581 = réžia / neplatiteľ DPH


582 = telekom .popl VOZD - DPH zadefinované

825 = telekom . polpatok NZD DPH - nezaradiť ( súkromné hovory v podn.telefóne)
Jana1303
17.02.12,11:04
.... obdržím dobropis, otvorím záväzky- nový - typ dokladu - dobropis, vypíšem - predkontácia otvorím okienko - vyberiem typ DPH (§ 53, riadok 28), kliknem a typ DPH mi napíše r. 20,21.
ioanes
17.02.12,12:00
DO POZORNOSTI :

V stredu 15.02.2012 bude vydaná nová verzia " OBERON" a budú zakomponované aj daňové priznania. :):):)

Pracujú aj na ďalších vylepšeniach a tlačivách, vydržme chvíľu. Majú toho tiež až,až.



Práve som si stiahla februárovú verziu a skúšala som vytvoriť Daňové priznanie za rok 2011, ale vypisuje mi to chybu. Nedajú sa načítať údaje. Neviete, prosím, či je to chyba u mňa, alebo v programe?
Ďakujem.
Melnick
17.02.12,16:01
Kedy vystaviť dobropis?Dobropis je potrebné vystaviť v týchto prípadoch:

pri úplnom zrušení dodávky tovaru alebo služby,
pri čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby,
pri úplnom vrátení dodávky tovaru,
pri čiastočnom vrátení dodávky tovaru a
pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti (napr. pri poskytnutých rabatoch, bonusoch alebo skontách).
V praxi sa dobropisy často nesprávne vystavujú aj v prípadoch, ak sa účtovná jednotka chce „daňovo zbaviť“ faktúr po splatnosti, ktorých vymoženie nie je možné z rôznych dôvodov, pretože pri odpísaní týchto faktúr by suma odpísanej pohľadávky nebola úplne alebo čiastočne uznaná na daňové účely. Vystavením dobropisu sa totiž znížia pôvodne zaúčtované výnosy, čím sa zároveň zníži základ dane z príjmov. Takýto postup je však v rozpore s viacerými zákonmi a môže byť považovaný za daňový únik. Z uvedeného vyplýva, že dobropis je možné vystaviť len v odôvodnených prípadoch, ktoré stanovuje zákon (viď vyššie).
Dobropis vystavuje vždy tá účtovná jednotka, ktorá vystavila pôvodnú faktúru, nie je prípustné, aby si účtovná jednotka sama vystavila dobropis k prijatej faktúre. Takýto dobropis by v prípade daňovej kontroly nebol považovaný za účtovný doklad, čo by malo v konečnom dôsledku vplyv tak na vyčíslenie základu dane z príjmov, ako aj na samotnú daň z pridanej hodnoty.
Čo sa nepovažuje za dobropis?Dobropis nie je možné vystaviť v prípade, ak pôvodná faktúra obsahovala:

nesprávne uvedené množstvo dodaného tovaru,
nesprávne uvedený rozsah dodanej služby,
nesprávnu sadzbu DPH alebo
DPH vyčíslenú pri dodaní tovarov alebo služieb, ktorých dodanie malo byť od DPH oslobodené.
V takýchto prípadoch nie je možné vystaviť opravný doklad (dobropis) k pôvodnej faktúre, ale je nutné opraviť pôvodnú faktúru, vzhľadom na to, že pôvodná faktúra bola vystavená nesprávne. Uvedená oprava môže mať v konečnom dôsledku dopad aj na povinnosť podania dodatočného daňového priznania k DPH v prípade, ak sa chyba zistí po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania k DPH.
Melnick
17.02.12,16:03
Janka, upresni o aký dopropis ide.
Sarlotka
17.02.12,16:50
.... obdržím dobropis, otvorím záväzky- nový - typ dokladu - dobropis, vypíšem - predkontácia otvorím okienko - vyberiem typ DPH (§ 53, riadok 28), kliknem a typ DPH mi napíše r. 20,21.

ano aj ja mam prijate dobropisy a nezaraduje mi to v dph vykaze spravne...tiez dava do riadku 20,21 a nie na riadok 28
Jana1303
17.02.12,20:28
dobropis - vrátený alebo nedodaný tovar
Sarlotka
17.02.12,22:30
podla mna dobropis prijaty...
Melnick
17.02.12,22:35
Ako sa Vám páči jednoduché "pendlovanie " z jedného úč. obdobia do druhého ?:):D Mne super. Hlavne v tomto období neustáleho vracania sa do minulého roku. :---
Sarlotka
18.02.12,22:27
parádne najma ked si stale mylim nasledne datum... :)
Melnick
19.02.12,12:28
Ste spokojné s mesačným výkazom pre DÚ. Ja NIE , ak mám zamestnanca celý mesiac PN a je to jediný zamestnanec vo firme, jednoducho mi hlási chybu pri vytvorení MV-DÚ , keby len chybu, mne ho vôbec nevytlačí.

Ináč, aj v ročnom hlásení sú chyby, tak si dajte POZOR . Napr. načíta ZP aj takému zamestnancovi, ktorý na ňu nikdy nemal nárok. Bože, zasa idem v pondelok "rýpať" do tvorcov . :mad:
Melnick
19.02.12,12:32
V programe.:)
Melnick
19.02.12,14:12
17.2.2012 bola vydaná nová verzia Február SP1 - NESŤAHUJTE - nielenže chyby pretrvávajú, ( teda ,tie čo som písala v predchádzajúcom príspevku ) ale mi to vykrikovalo, že nastala chyba pri sťahovaní a nejaký súbor nenašlo - takže teraz som :eek: či som si niečo nepo....ala. ( nepobabrala:), ale myslím niečo úplne iné :D:D:D )
Melnick
19.02.12,18:14
Na Hlásenie za r. 2011 sa prosím nespoliehajte. Lepšie urobíte, ak si po pracovni rozložíte Q.prehľady a použijete kalkulačku. No a čo, :D hádam nechcete byť horší ako pracovníci DÚ :D, ktorí momentálne tiež využívajú iba tento nástroj.
ioanes
20.02.12,09:58
Ako sa Vám páči jednoduché "pendlovanie " z jedného úč. obdobia do druhého ?:):D Mne super. Hlavne v tomto období neustáleho vracania sa do minulého roku. :---

Prosím, Melnick, ako sa to dá "jednoducho pendlovať"? Neviem to nájsť.
Vďaka.
Ninna
20.02.12,13:24
tiež som nič také nezaregistrovala? !
Ninna
20.02.12,14:07
Bol implementovaný nový vzor tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov (pre poukázanie 2% dane).

Bol implementovaný nový súhrnný tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.

Bol implementovaný nový tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov (tlačivo) vo formáte PDF pre jednotlivé zdravotné poisťovne. Tlačový výstup načíta vždy len dvoch zamestnancov z dôvodu veľkého rozsahu strán tlačiva.
V ktorej časti mám hľadať výkaz ročny do zdravotiek? Asi som slepá? či?
avalik
20.02.12,15:15
na spodnej liste kliknes na spracovavane obdobie pravym tlacitkom na mysi a vyskoci ti okno na zmenu
zk24
20.02.12,20:53
Bol implementovaný nový vzor tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov (pre poukázanie 2% dane).
Bol implementovaný nový súhrnný tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.
Bol implementovaný nový tlačový výstup Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov (tlačivo) vo formáte PDF pre jednotlivé zdravotné poisťovne. Tlačový výstup načíta vždy len dvoch zamestnancov z dôvodu veľkého rozsahu strán tlačiva.
V ktorej časti mám hľadať výkaz ročny do zdravotiek? Asi som slepá? či?


Subor - Exportovať údaje - "Zdravotná poisťovna - Ročný výkaz poistného"
zk24
20.02.12,21:01
Ja mám trošku problém s Ročným zúčtovaním dane. Spracovávam mzdu za 01/2012 a dávam vyrobiť ročné zúčtovanie. To mi hned vyhodí takúto hlášku (vid obrázok). Vobec neviem odkial tuto cestu ťahá, nikde som nenašla že by sa to nastavovalo. Ja mám oberon nainštalovaný v C:Program Files....


Ked to odignorujem a dám aj tak zobraziť tlačivo, tak zobrazí ale prázdne. Co by nebol až taký problem, keby som si tam mohla všetky údaje vpisať sama. Napríklad riadok "základ dane" je šedý a neda sa editovať, takže si ot nemôžem ani ručne vyplniť.

Skapem tu už z toho.... Nervyyyyyyyyyyyyyyyy. Nič nefunguje. Prosim poradte kto ste to už robili v nových verziach.
IvetaH
20.02.12,21:05
Neviem ti poradiť čo to robí, ale dnes som robila a všetko mi šlo OK. Možno skús reštart alebo hodinu prestávky:) fakt niekedy za to môže asi počítač.
zk24
20.02.12,21:06
Uz to skusam tyzden :(

Rozmyslam ci nemoze mať problém podla typu pracovného pomeru. Zo všetkých klientov iba jeden ma 1 zamestnanca na TPP. Ten jediný mi ide spraviť. Ostatní su vzdy bud štatutár s odmenou, dohodár a podobne. Pri tých mi nejde.

Skusala si aj rozne typy pracovných pomerov?
IvetaH
20.02.12,21:13
Máš pravdu, pri dohodároch mi to ide presne tak ako píšeš. Asi treba počkať, kým sa chlapci zorientujú. No čo už.
Melnick
20.02.12,21:14
Zatiaľ som robila iba TPP + "D" - išlo v poriadku. Je pravda, že som ich spracovávala pred stiahnutím novej verzie.
Zuzka na ktorej verzii robíš teraz, keď to blbne?
zk24
20.02.12,21:15
Február 2012. Zo dňa 15.02.2012

Vidim ze maju na webe aj 17.02.2012. Je pravda ze toho TPP som robila na starej verzii. Teraz ostatnych som isla na tejto novej... idem skusit tu 17.02.2012
zk24
20.02.12,21:16
Máš pravdu, pri dohodároch mi to ide presne tak ako píšeš. Asi treba počkať, kým sa chlapci zorientujú. No čo už.

Ide ti to dobre, či ti to hádze tu error hlasku ako mne? Som nepochopila... prepac, uz mi vypina hlava
IvetaH
20.02.12,21:21
Robím v najnovšej verzii a dáva hlášku nesprávna cesta alebo čo. Zbytok šedé.
Melnick
20.02.12,21:21
Idem skúsiť urobiť RZD nejakému dohodárovi vo verzii Február SP1 a napíšem či to blbne aj mne.
IvetaH
20.02.12,21:21
Ani reštart nepomáha.
zk24
20.02.12,21:30
Tak predsa je to tym zaradením.

Skusila som iba tak prehodiť dohodara na "Pracovný pomer podla pracovnej zmluvy" a už to ide v pohode. takisto som "spoločník - pravidelná odmena" zmenila na "prac.pomer podľa PZ" a ide to ok.

Takže iba pri TPP je možné urobiť RZD. V iných pracovných pomeroch NIE !
zk24
20.02.12,21:31
Robím v najnovšej verzii a dáva hlášku nesprávna cesta alebo čo. Zbytok šedé.

Vo verzii 15.02.2012 mi dávalo tu hlášku. Teraz som dala verziu 17.02.2012 a už tú hlášku nehádze ale RZD aj tak nespraví pri dohodároch a iných ako TPP. Vid moj prispevok vyššie
Melnick
20.02.12,21:33
Tak mne tam pre zmenu nenačíta úhrn miezd, ale keď vyrolujem doplňujúce údaje, tak mi ponúka odmenu od úplného začiatku vzťahu na dohodu.
To si mám akože sama rátať ?????? :eek:
zk24
20.02.12,21:35
A nedáva ti dokonca nietkoré mesiace dvakrát? Pripadne mi tam v doplnujucich udajoch ukazuje aj mzdu ineho zamestnanca :D :D :D
zk24
20.02.12,21:37
Ano... veľa šťastia. už som začala :D

Len taká otázka... RZD sa nedá podať nijako elektronicky?
Melnick
20.02.12,21:44
Dnes som sa dohodla v Oberone, že im napíšem všetky nedostatky do mailu , ktoré som doteraz zistila: Ak chcete napíšte čo ste zistili pridám to tam.

Ja som zistila :
- RZD - nesprávne údaje v jednotlivých riadkoch
- ZamPr - ťahá ju do RH aj u "čistého" dohodára - čo je totálna blbosť
- RH - nenačíta dohodárov , ktorí nemali uplatnenú NČZD
- MV do ZP - nenačíta TPP celý mesiac PN ( musí byť zahrnutý vo výkaze s nulovým VZ)
- Mes. prehľad na DÚ - ak je TPP celý mesiac PN - takisto ho nenačíta do zoznamu.
- Mes. prehľad na DÚ - v prípade jediného zam- ca na TPP (celý mesiac PN ) hlási chybu pri vytvorení mes. výkazu, vôbec ho nevytvorí . Dá sa to obísť "Fintou Fňu"
Melnick
20.02.12,21:49
Ano... veľa šťastia. už som začala :D

Len taká otázka... RZD sa nedá podať nijako elektronicky?

Teraz nerozumiem Zuzka, kde chceš elektronicky posielať RZD ???
zk24
20.02.12,21:50
Nikde nikde... už mi hrabe... :)
Melnick
20.02.12,21:50
Idem bližšie skontrolovať, alebo kašlem, budem dokončovať až po úprave zo strany Oberonu.
zk24
20.02.12,21:57
Nič ma nenapadá. Iba to, že to RZD ide iba pre ten jeden typ pracovneho zaradenia.
Melnick
20.02.12,21:58
Za 11. mesiac má dohodár 5 príjmov - jasné, že 4 príjmy sú jeho kolegov. Mňa asi picne :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Navyše som si stiahnutím Krosáckeho programu na vypĺňanie DP, vymazala nejaké súbory v Oberone. No situácia na zvieraciu kazajku, kolabs a čo ja viem čo ešte. Nech idú všetci do ríma. A ten Rím, je schválne s malým "r". :D:D:D
Melnick
20.02.12,22:10
No nechápem, prečo je pri RZD, možnosť exportu do el. tlačiva DzPFO Typ A , do programu "eDane" vo formáte XML.
Veď RZD je riadnym DP a údaj z neho sa nemá čo exportovať do daňových tlačív typu A. Jedine pri DDP.

TO ZAS ČO JE ZA HALUZ ????????
Melnick
20.02.12,22:11
Teba pomýlila tá možnosť exportu do DP, nie ?????
zk24
20.02.12,22:13
Ja tu 3,14-čujem už asi tri hodiny kvôli tomu RZD. Musim to robiť všetko ručne. Vytlačiť si potvrenie o príjme každého a robiť ručne.
zk24
20.02.12,22:14
No nechápem, prečo je pri RZD, možnosť exportu do el. tlačiva DzPFO Typ A , do programu "eDane" vo formáte XML.
Veď RZD je riadnym DP a údaj z neho sa nemá čo exportovať do daňových tlačív typu A. Jedine pri DDP.

TO ZAS ČO JE ZA HALUZ ????????

Už som na to pozerala. Neboj nič to neexportuje. Zadas tam nejaku cestu ale žiadne XML ti to ani nevytvorí. Je to tam na milú keďveš :)
Jana1303
20.02.12,22:19
prijatý tuzemský dobropis nezaraďuje do r. 28 ale do r. 20, 21
Melnick
20.02.12,22:27
Nie, niečo sa pobabralo pri novej verzii, lebo ja som urobila rôzne druhy PP a bez problémov už 8. firmám.
Melnick
20.02.12,22:30
Ja tu 3,14-čujem už asi tri hodiny kvôli tomu RZD. Musim to robiť všetko ručne. Vytlačiť si potvrenie o príjme každého a robiť ručne. :D:D:D:D


PS: nevydržíš do zajtra??? Už som písala do "O" - rovno programátorovi. Ako ho poznám, hneď ráno dá stanovisko.
Jana1303
21.02.12,12:05
vystavený dobropis taktiež nezaraďuje do r. 26, 27
Jana1303
21.02.12,12:06
do Hlásenia na DÚ za r. 2011 správne načíta iba vymer. základ
Melnick
21.02.12,20:51
Čoskoro nová verzia , doťahujú sa nedostatky. :) Vydržať! :D
Sarlotka
22.02.12,12:12
dakujeme za info...:)
danka63
22.02.12,13:09
Ahojte,

mam novu licenciu pre rok 2012, ale tuto som si kupila este v januari 2012. Teraz som sa docitala, ze vysla nova verzia, kde je uz aj nove tlacivo pre DPH 2012. Mozem sa spytat ako si urobim technicky upgrade novej verzie? Dakujem velmi pekne za odpoved.
avalik
22.02.12,13:17
Ahojte,

mam novu licenciu pre rok 2012, ale tuto som si kupila este v januari 2012. Teraz som sa docitala, ze vysla nova verzia, kde je uz aj nove tlacivo pre DPH 2012. Mozem sa spytat ako si urobim technicky upgrade novej verzie? Dakujem velmi pekne za odpoved.

bud cez Oberon center - automaticka aktualizacia
alebo priamo zo stranky Exalogic - na uvodnej stranke mas aktualizacie ... na stiahnutie
Melnick
22.02.12,14:51
Ahojte,

mam novu licenciu pre rok 2012, ale tuto som si kupila este v januari 2012. Teraz som sa docitala, ze vysla nova verzia, kde je uz aj nove tlacivo pre DPH 2012. Mozem sa spytat ako si urobim technicky upgrade novej verzie? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Danka , ak máš otvorené nejaké účto a si pripojená na internet
- klikni si hore na lište Pomocník
- vyrolujú sa Ti možnosti a Ty klikni na:
- Oberon na internete . Hodí Ťa to rovno na ich stránku. Tam sa môžeš pozrieť aké sú aktualizácie v novej verzii. Nemusíš vždy aktualizovať, ak tam nemáš nič pre seba, čo využívaš v účtovníctve.
Ak sa rozhodneš aktualizovať, potom daj pozor, aby si omylom nenainštalovala celý balík, ale iba upgrade.
Je to rýchle a jednoduché .:)
Melnick
22.02.12,14:52
Tých verzií ešte bude neúrekom ......... :)
Lucinka23
22.02.12,18:53
Prosím Vás, idem robiť ročný výkaz do ZP. Keďže vo VšZP nie je možnosť tento výkaz natypovať, tak ho musím odoslať dávkou. Pri kontrole mi však vyhadzuje zlé kalendárne dni, nakoľko aj pri zamestnancovi čo bol PN resp. je na MD musí byť uvedený počet dní, lebo ide o obdobie zamestnania. Dúfam, že to opravia. Ale tiež mi tam vyhadzuje už aj obdobie od 1.1.2012 do 31.12.2012, dokonca aj u zamestnanca, ktorý skončil pracovný pomer. A tiež aj u zamestnankyne, čo je od 27.9.2011 na rodičovskej dovolenke a je zo ZP bola riadne odhlásená, tak mi ju tam ukazuje.
Teraz uvažujem, či mám dobre zadanú rodičovskú dovolenku. Zadávala som ju v jej karte ako vylúčitelné doby. Je to správne?

Ďakujem
Melnick
22.02.12,19:32
Neviem , či môžem, ale pošepkám, že nás čaká niečo nové v Oberone. Tak uvidíme.

Lucinka23, počkaj do piatku, programátor o chybách v RVZP vie, a od včera to dolaďujú. Mne už hodil novú verziu cez vzdialenú pomoc, ale zasa som našla inú chybu - v RZD, práve som mu písala. Chyba je v tom, že ak máte veľa zamestnancov, rozdelí vám ich do viacerých súborov načíta ich a potom hlási chybu a RZD nejde vytlačiť. Takže ono tých noviniek je naozaj veľa a vychytať muchy nie je až také ľahké.
Preto som chcela, aby ste sem napísali Vaše postrehy v čom ste objavili chyby aby sme to čím skôr nahlásili, lebo budeme upgrade - dovať každú chvíľu. :)
martuľa
22.02.12,19:38
NEFUNGUJE TLAČ CEZ TLAČIAREŇ
Nemôžem vytlačiť zostavy cez tlačiareň ,ktoré sú v Súbor - Exportovať údaje.Do PDF mi ich natiahne a ďalej nič,iba na nich môžem pozerať.Pri kliknutí na tlač mi vypíše toto:
"Aby ste mohli vykonávať funkcie súvisiace s tlačou,ako je nastavenie strany, alebo tlač dokumentu, musíte najprv nainštalovať tlačiareň"
Pri kliknutí na tlač mi vypíše toto:
mám dakde chybu?AKO NA TO?
VĎAKA
avalik
22.02.12,19:40
Melnick, tebe by mali platit za testovanie :)
Lucinka23
22.02.12,19:56
Melnick ďakujem, som rada, že tu máme takého zdatného človeka voči OBERONU :-)
Melnick
22.02.12,19:58
Ty už hovoríš ako môj manžel. :D:D:D
Melnick
23.02.12,03:53
martuľa, nesnažíš sa náhodou tlačiť také výstupy, o ktorých aj na internetovej stránke oberon písal, že sú vytvorené len pre el. podávanie a nedajú sa vytlačiť ?

Napr. toto :

Januárová verzia
Bol implementovaný nový výkaz Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov pre účely vykonania ročného zúčtovania, ktorý zamestnávatelia odosielajú do 28.2.2012. Výkaz je možné v aktuálnej verzii len exportovať do elektronickej podateľne, a je dostupný v hlavnom menu programu Súbor - Exportovať údaje - Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.
danka63
23.02.12,08:06
Melnick, dakujem velmi pekne.
janka.mo
23.02.12,10:26
skoda, ze sa neda suhlasit aj s minikomentarmi, ale suhlasim aj s Lucinka23 a aj s 1Dara,
janka.mo
23.02.12,10:27
Majka, dakujem aj ja
janka.mo
23.02.12,11:34
ahojte, chcem sa poradit ohladom tlaciva dph. mam vystaveny dobropis a potrebujem ho zadat do riadku 26,27, ale v ponuke typov dph nic take nemam.... tak isto co sa tyka doslych dobropisov riadok 28. bude to v tej novej verzii alebo nieco robim zle?

dakujem
Ninna
23.02.12,15:47
Ja som nikdy ešte ten export nerobila, prosím Ťa aký je tam postup? a pokiaľ to niekde vyexportujem ako si okontrolujem správnosť exportu?
Jana1303
23.02.12,16:07
...práve som stiahla najnovšiu verziu, čo sa týka DPH - došlé dobropisy, asi zabudli na r. 28, alebo??????
Sarlotka
23.02.12,22:17
Ahojte,

mam stiahnutu najnovsiu dnesnu 23.2. verziu... isla v jednoduchom uctovnictve vystavovat fakturu - dph dodanie tovaru a sluzby § 8 a 9 riadok 1,3 dam ok a pise mi nekorektny typ dph... prosim vas ide vam vystavovat faktury a zadat dph?

dakujem
Melnick
23.02.12,23:03
Nemám dnešnú verziu a ani ju ešte nejdem sťahovať. :)
martuľa
24.02.12,00:07
martuľa, nesnažíš sa náhodou tlačiť také výstupy, o ktorých aj na internetovej stránke oberon písal, že sú vytvorené len pre el. podávanie a nedajú sa vytlačiť ?

Napr. toto :

Januárová verzia
Bol implementovaný nový výkaz Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov pre účely vykonania ročného zúčtovania, ktorý zamestnávatelia odosielajú do 28.2.2012. Výkaz je možné v aktuálnej verzii len exportovať do elektronickej podateľne, a je dostupný v hlavnom menu programu Súbor - Exportovať údaje - Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.

máš pravdu,
skúšala som vytlačiť aj tie,ale ja mám problém,že nemôžem,na tlačiareň vytlačiť žiaden dokument. Ak si zvolím tlačiareň a dám vytlačiť vypisuje mi :
takúto hlúposť.(viď obrázok)
Už som na nervy z toho.Tlačím to tak, že exportujem cez PDF a ukladám do priečinka, kde potom vytlačím.. Neviem nato prísť, kde je problém...
Melnick
24.02.12,03:10
Akú máš tlačiareň?
Skús si v tejto fáze ako si pridala obrázok, nastaviť smerovanie len na obrazovku, odklikaj OK až dovtedy, kým sa Ti požadovaný tlačový súbor neobjaví na monitore a potom hore na lište skús dať tlač a skontroluj či máš nastavenú dobrú tlačiareň .

Ja nikdy netlačím tak ako to máš nastavené Ty. :)
martuľa
24.02.12,07:08
...a ako teda tlačíš? . tlačiareň mám HP deskjet 1050 , tá čo je na obrázku. Problém je v tom, že ak to dostanem na obrazovku ikona s tlačiarňou je nefunkčná i musím ísť cez ikonku akoby obálka a to mi to prevedie do pdf, ktoré si uložím na plochu, alebo si vytvorím priečinok..... Tá tlačiareň je predvolená, funguje mi aj v ostatných programoch aj v Pohode, aj Money len práve v Oberone, kde to najviac potrebujem nefunguje ani źa svet.... Ja neviem, či je nejaká cesta zle navolená, alebo čo..
martuľa
24.02.12,07:09
máš pravdu, aj ja som dávala úhradu faktúry a tiež mi vypisovalo túto hlášku ...
Jana1303
24.02.12,08:39
Ahojte,

mam stiahnutu najnovsiu dnesnu 23.2. verziu... isla v jednoduchom uctovnictve vystavovat fakturu - dph dodanie tovaru a sluzby § 8 a 9 riadok 1,3 dam ok a pise mi nekorektny typ dph... prosim vas ide vam vystavovat faktury a zadat dph?

dakujem

...ani mne nejde vystavovať faktúry, taktiež mi píše nekorektný typ DPh....
EPk
24.02.12,10:09
...a ako teda tlačíš? . tlačiareň mám HP deskjet 1050 , tá čo je na obrázku. Problém je v tom, že ak to dostanem na obrazovku ikona s tlačiarňou je nefunkčná i musím ísť cez ikonku akoby obálka a to mi to prevedie do pdf, ktoré si uložím na plochu, alebo si vytvorím priečinok..... Tá tlačiareň je predvolená, funguje mi aj v ostatných programoch aj v Pohode, aj Money len práve v Oberone, kde to najviac potrebujem nefunguje ani źa svet.... Ja neviem, či je nejaká cesta zle navolená, alebo čo..
Skontroluj, ci más nastavenú dobrú tlaciaren cez Subor-Nastavenie tlaciarne
Zuzka 335
24.02.12,10:38
Už som volala do Oberonu, popoludní bude nová verzia, kde bude odstránená chyba pri vystavovaní odberateľskej faktúry v jednoduchom účtovníctve.
Z-
Sarlotka
24.02.12,11:20
super dakujem za info
Sarlotka
24.02.12,11:36
:D
jana32
24.02.12,20:13
Prosím o radu, mám taký skôr technický problém s Oberonom. Vytlačila som si peňažný denník v JÚ , zápisov nie je veľa, tak mi na jednu stranu vytlačilo príjmy a výdavky z dvoch mesiacov, tie sú pekne ohraničené v tabuľke, na konci mi však vypísalo aj pár zápisov z ďalšieho mesiaca, ale tam mi už chýba tabuľka, je to len tak napísané v riadku, pôsobí to chaoticky. prosím máte niekto podobný problém?
zk24
24.02.12,20:51
Tlačila som PD v JU asi pred týždnom. Bolo to bez nejakych problemov
Sarlotka
24.02.12,21:27
Už som volala do Oberonu, popoludní bude nová verzia, kde bude odstránená chyba pri vystavovaní odberateľskej faktúry v jednoduchom účtovníctve.
Z-

stiahnite si verziu uz to ide ide ide ... jupi jupi jupi....:D
Jana1303
25.02.12,15:48
...tuzemský dobropis = neustále pretrváva problém pri typ DPH, nezaraďuje ho do r. 28........
Danielam
25.02.12,18:58
Prosím Vás potrebujem poradiť.Robím ročný výkaz do ZP a pri kontrole som zistila, že napr.zamestnanec ktorý bol PN celý mesiac tak do ročného výkazu mi potiahne počet dní 0 a vymeriavaci základ 0 to ba malo byť asi v poriadku ale pri kontrole som došla na problém s mesačnými výkazmi že vymeriavací základ mi potiahlo 0 ale počet dní 30. takže to mám určite zle. Ale teraz ked som sa vrátila na obdobie /za ktoré sa mi toto stalo) tak vo výkaze už toho človeka čo bol na PN vobec nemám. Ako to vlastne má byť. Podľa mňa ked je celý mesiac zamestnanec PN by vo výkaze mal mať počet dní 0 a vymeriavací základ 0 ( mám odhláseného zo ZP). Alebo ako to má byť aby som stihla podať opravné výkazy do 28.2.2012.
A ešte jeden problém zamestnanec na PN celý mesiac ale k poslednému dňu daného mesiaca mu končí doba určitá (nechce predlžiť prac zmluvu teda končí pracovný pomer) ale musím mu preplatiť zostatok riadnej dovolenky.Na výplatnej páske mám odprac.dní 0 prepl.dov.170€-odvody vypočítané) ale zase chyba v mesačnom výkaze ho mám vymeriavací základ 170€ ale počet dní mi potiahlo 31 a má byť 0. Vrátila som sa na dané obdobie a znova dala výpočet výkazu a tento zamestanec tam vobec nie je a teda mi vypočítalo aj menšiu umu na úhradu poistného čo je celkom zle.Chcem to poopravovať a podať opravné ale ťahá to zle!!!
Jana1303
25.02.12,21:40
no "super" mne natiahne 2 zamestnancov z 8-ich....
Danielam
26.02.12,09:40
MESAČNÉ VÝKAZY do ZP ZA ROK 2011
U všetkých zamestnancov ktorý boli PN mám za každý mesiac 2011 plný počet dní (nesprávne) vymer.základ 0 (správne). Za január 2012 to mám už dobre dní 0 a vym.zákl.0. Ročný výkaz je dobre dní 0. nechápem to!!!
Idem podať opravné za každý mesiac a teraz tam tých zamestnancov čo boli PN nemám vobec???
Danielam
26.02.12,16:59
Dievčence prosím Vás vy to máte všetko za rok 2011 v poriadku?
Dana1
26.02.12,17:41
nie je to v poriadku,
aj ja to tak mám, tam kde sú viac ako dvaja zamestnanci, tak sú tam z celkového počtu lan tí dvaja, ostatní sa tam nevošli. pri PN mám tiež uvedený plný počet dní. ja mám ešte zamestnancov, ktorí majú príspevok podľa §50a a u týchto zamestnancov, mám aj príjem aj vymeriavací základ rovnakú sumu, sa mi zdá, že to tiež nie je dobré.
no už to vidím, že zajtra s tým strávim celý deň... neviem dá sa to natipovať v ZP?
Melnick
26.02.12,17:50
Je dôležité odkiaľ zadáš tlač.
Melnick
26.02.12,17:56
Predtým ako v ZP dáš prehľadávať súbor - otvor si ho pravou myškou - nezabudni uložiť zmeny ! a tam môžeš meniť riadky.
Ináč dievčatá, ja sa s tými výkazmi nejdem babrať- budem opravovať až po DP. Veď zamestnankyne ZP ešte ani dnes nevedia čo idú s tými RVZP robiť. Tak pošlite, nech máte splnenú povinnosť a potom budeme opravovať. :)
Danielam
26.02.12,18:07
Ja som včera odoslala ročný výkaz, vytlačila som si ho už odoslaný z poisťovne - tam som vlastne zistila tých PNkárov.Do rána som kontrolovala zamestnanca po zamestnancovi (cca40za mesiac). Ročný výkaz by mal byť dobrý sú tam dobre počty dni vymeriavace základy za každý mesiac za každého zamestnanca tiež sedia. Problém je v tých MESAČNYCH tie sú zlé -ale iba dni.
Aj mesačný prehlad na DU je dobrý.
Ale hlásenie je zlé!!!
Danielam
26.02.12,18:12
nie je to v poriadku,
aj ja to tak mám, tam kde sú viac ako dvaja zamestnanci, tak sú tam z celkového počtu lan tí dvaja, ostatní sa tam nevošli. pri PN mám tiež uvedený plný počet dní. ja mám ešte zamestnancov, ktorí majú príspevok podľa §50a a u týchto zamestnancov, mám aj príjem aj vymeriavací základ rovnakú sumu, sa mi zdá, že to tiež nie je dobré.
no už to vidím, že zajtra s tým strávim celý deň... neviem dá sa to natipovať v ZP?
Danka, myslíš počty dní ale iba v mesačných výkazoch - ročné sú dobre. Da sa to odkontrolovať v netlačenej forme po exporte ročného výkazu pred tlačou....vytlačí ti iba dvoch to asi každému.
Dana1
26.02.12,19:45
Nie, nie ja som to v ročnom výkaze pozerala, ja tam mám pri PN plný počet dní. tak neviem, možno mám niečo zle. ja som to len tak zbežne videla, aj som si to otvorila v náhľade. keď to otvorím, tak sú tam všetci, ale potom v náhľade pred tlačou už len dvaja.
Danielam
26.02.12,20:36
Nie, nie ja som to v ročnom výkaze pozerala, ja tam mám pri PN plný počet dní. tak neviem, možno mám niečo zle. ja som to len tak zbežne videla, aj som si to otvorila v náhľade. keď to otvorím, tak sú tam všetci, ale potom v náhľade pred tlačou už len dvaja.
Ano súhlasím v náhlade pred tlačou sú len dva zamestnanci. Ja mám ročné výkazy dobre. Len mesačné mám zle dní. Musím to nejako opraviť a zaslať opravné do poisťovní len neviem ako to opravím......prosím ťa ak by sa ti chcelo skús sa vrátiť na obdobie 2011 kde máš zamestnanca PN a pozri či ti ho tam ukazuje a s akým počtom dní...Moc by si mi pomohla.
janka.mo
26.02.12,22:21
ahojte, chyba len mne moznost po nainstalovani novej verzie pre zadanie dosleho dobropisu do riadku 28, alebo robim niekde chybu?
dakujem
jana32
27.02.12,06:34
Dobrý deň, prosím o radu, v oberone neviem nájsť ročný výkaz poistného pre zdravotné poisťovne. Prosím poraďte mi.
Dana1
27.02.12,07:04
Janka, záložka súbor - exportovať údaje - zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov na poistné.
Sarlotka
27.02.12,12:16
ani mne to nejde, odosielala som mesacnu dph a musela som rucne poopravovat..
Danielam
27.02.12,17:03
Viete mi niekto poradiť čo robím nesprávne? Otvorila som si mzdy za december 2011 lebo tam mám zle PNkárov (dní). Zamestnanec je celý mesiac PN - je to už pokračovanie po 10 dňoch postupujem takto. Nahodím mzdu 0€ potom idem na nemocenské dávky tam dám druh dávky nemocenské uvediem obdobie od 1.12.-31.12.2011 typ uvediem pokračovanie, doklad dám číslo PNky, druh kategórie dám O - PN, MD, OČR o potvrdím ok a dám presunúť k spracovaným. Idem si vytlačiť výkaz do zdravotnej poisťovne a tento zamestnanec nie je vobec zahrnutý vo výkaze. Prečo?čo robím zle????poradte niekto.ako ho mám dostať do mesačného výkazu s počtom dní 0 a s vym.zakl.0. Mažem nahadzujem nanavo a stále zle.
Ninna
27.02.12,18:27
Viete mi niekto poradiť čo robím nesprávne? Otvorila som si mzdy za december 2011 lebo tam mám zle PNkárov (dní). Zamestnanec je celý mesiac PN - je to už pokračovanie po 10 dňoch postupujem takto. Nahodím mzdu 0€ potom idem na nemocenské dávky tam dám druh dávky nemocenské uvediem obdobie od 1.12.-31.12.2011 typ uvediem pokračovanie, doklad dám číslo PNky, druh kategórie dám O - PN, MD, OČR o potvrdím ok a dám presunúť k spracovaným. Idem si vytlačiť výkaz do zdravotnej poisťovne a tento zamestnanec nie je vobec zahrnutý vo výkaze. Prečo?čo robím zle????poradte niekto.ako ho mám dostať do mesačného výkazu s počtom dní 0 a s vym.zakl.0. Mažem nahadzujem nanavo a stále zle.
akú máte verziu programu?
Dana1
27.02.12,18:33
Ahojte viete mi poradiť kde robím chybu....
...chcem poslať do VšZP elektronicky Výkaz preddavkov na poistné......za r. 2011, ale keď sa dostanem na stranu, kde sa vypisujú zamestnanci, natypujem r.č., od kedy - do kedy bol zamestnaný, potom vymer. základ....až po spolu suma preddavku, chcem ísť ďalej, ale.....keď zadám podať, vypisuje mi hlášku "Nezadali ste žiadnych zamestnancov, pridajte aspoň jedného zamestnanca", keď zadám pridať, vypisuje mi hlášku: "Musí obsahovať 8 číslic DDMMRRRR" a kurzor je v okienku pre rodné číslo..........
prosím poraďte

Janka, máš dobre obdobie napr.: 01012011
Jana1303
27.02.12,18:59
áno mám to prekontrolované
Danielam
27.02.12,19:01
akú máte verziu programu?
Mám verziu Február SP2. Skúste mi s tým poradiť
jana32
27.02.12,19:31
Dobrý večer, poprosím ešte jednu radu , keď si dám vytlačiť ročný výkaz poistného tak mi do sekcie Údaje o preddavkoch - kde sa vypisuje počet prihlásených zamestnancov, nevypíše vôbec nič, firma má iba jedného zamestnanca, tak by to tam malo byť uvedené? Ani ručne sa to nedá vpísať. ďakujem
Ninna
28.02.12,07:54
Viete mi niekto poradiť čo robím nesprávne? Otvorila som si mzdy za december 2011 lebo tam mám zle PNkárov (dní). Zamestnanec je celý mesiac PN - je to už pokračovanie po 10 dňoch postupujem takto. Nahodím mzdu 0€ potom idem na nemocenské dávky tam dám druh dávky nemocenské uvediem obdobie od 1.12.-31.12.2011 typ uvediem pokračovanie, doklad dám číslo PNky, druh kategórie dám O - PN, MD, OČR o potvrdím ok a dám presunúť k spracovaným. Idem si vytlačiť výkaz do zdravotnej poisťovne a tento zamestnanec nie je vobec zahrnutý vo výkaze. Prečo?čo robím zle????poradte niekto.ako ho mám dostať do mesačného výkazu s počtom dní 0 a s vym.zakl.0. Mažem nahadzujem nanavo a stále zle.
Skúste ísť až do predchádzajuceho mesiaca. Alebo zavolajte podporu online OBERON, pomoc prejde na Vašom počítači s Vami mesiace v ktorych máte problém. drzim palceky...
Danielam
28.02.12,11:39
Skúste ísť až do predchádzajuceho mesiaca. Alebo zavolajte podporu online OBERON, pomoc prejde na Vašom počítači s Vami mesiace v ktorych máte problém. drzim palceky...
ďakujem idem skúsiť tu pomoc.
Melnick
28.02.12,16:00
Danielam, skúsila si volať ?
Danielam
28.02.12,16:36
[QUOTE=Melnick;1995994]Danielam, skúsila si volať ?[/QUO
Kolegyňa volala ale že až zajtra aby..... (ja som PN a mala som dnes veľa behačiek po doktoroch). tak hned ráno to beriem do vlastných rúk a dám vedeť.Dnes dali zase novú verziu ale ved ani ta nie je dobrá.Ale zaujímavé že som nič nenastavovala a január 2012 mám dobre.
Melnick
28.02.12,18:38
Zajtra ráno - nová verzia - super, aj s možnosťou upravovať riadky, pred odoslaním do ZP. Doteraz sa riadky prílohy nedali upravovať.
Dana1
28.02.12,19:21
...no tak to sa teším, že sa bude dať opravovať. ...ale malo to byť už dávno...
Danielam
28.02.12,20:05
Zajtra ráno - nová verzia - super, aj s možnosťou upravovať riadky, pred odoslaním do ZP. Doteraz sa riadky prílohy nedali upravovať.
Mne sa dali a daju riadky do ZP upravovať (ak dobre chápem MV) mám tam, že nový- oprava- vymazať. Alebo som niekde inde?
Dana1
29.02.12,07:13
Danielam, áno v mesačných sa dajú upravovať riadky, ale v tom ročnom sa nedajú. ale má to byť tak ako v mesačnom, že budeme môcť do toho vstúpiť a opraviť kde je chyba.
Danielam
04.03.12,20:24
Dievčence takže mesačné výkazy už sú v poriadku o chybe /celý mesiac PN a ťahalo do prílohy plný počet dní alebo zamestnanca nepotiahlo vobec) asi vedeli a v poslednej verzii je opravená. Nechce sa mi veriť že by som to mala len ja zle...skúste si pozreť výkazy do ZP za obdobie 2011 (neboli zle všetky mesiace).
Melnick
04.03.12,20:38
Danielam ja si kontrolujem v odoslanej dávke - otvorím ju poopravujem a potom odošlem. Ja viem, že je to choré, ale ja už neverím ničomu a všetko kontrolujem. Máš pravdu, že v decembri to bolo tiež zle.
Melnick
04.03.12,20:39
Máš pravdu, boli chyby.
Danielam
05.03.12,15:16
Danielam ja si kontrolujem v odoslanej dávke - otvorím ju poopravujem a potom odošlem. Ja viem, že je to choré, ale ja už neverím ničomu a všetko kontrolujem. Máš pravdu, že v decembri to bolo tiež zle.
No teraz si budem všetko kontrolovať už aj ja :) pre istotu :)
Ešte mám ale jeden problém s kurzovými rozdielmi. Na konci roka som si prepočítala neuhradené pohľadávky k 31.12. a zaučtovala tým spôsobom, že som sa nastavila na danú faktúru a dala zaučtovať (nie uhradiť) kurzový rozdiel aký mal byť (tisíc krát odkontrolované matematicky) a teraz mám s tým problém, že vlastné ked vyhodím saldo tak mi to tam dáva rozdiel a je to presne ta suma ktorá bola nahodená na konci roka pri prepočte. Tento rozdiel dáva len v salde inak ked tlačím otvorené pohľadávky k.... tak tam je to vysporiadané - nechápem kde robím chybu. Majka, s týmto náhodou nemáš nejaké skúsenosti....
A ďalej ročné hlásenie stále nie je dobré!!! ťahá mi tam nejakú zrážkovú daň, ktorú som nikdy nikomu nezrazila...a ani v prílohe podľa zamestnancov ju nemám nikde....zase mesiac po mesiaci odkontrolované pásky atd....dovolím si povedať že určite tam majú chybu...máte s tým tiež niekto problém???
Melnick
06.03.12,21:03
1) - Dani, tie kurzové rozdiely v akom účte riešiš ? v JÚ, alebo PÚ ?
2) - Nemala si v Q.prehľade za I. Q. uvedenú zrážkovú daň z decembra? Tú tam totiž musíš mať, ak si ju v decembri zrážala.
3) - Picnúť ma ide. Mesačný prehľad za február na DÚ je totožný s prehľadom za január - chyba. Zajtra si zasa idem pokecať s OBERON -ákmi :D:D
Budú mať radosť, už to vidím :D:D:D
avalik
06.03.12,21:14
1) - Dani, tie kurzové rozdiely v akom účte riešiš ? v JÚ, alebo PÚ ?
2) - Nemala si v Q.prehľade za I. Q. uvedenú zrážkovú daň z decembra? Tú tam totiž musíš mať, ak si ju v decembri zrážala.
3) - Picnúť ma ide. Mesačný prehľad za február na DÚ je totožný s prehľadom za január - chyba. Zajtra si zasa idem pokecať s OBERON -ákmi :D:D
Budú mať radosť, už to vidím :D:D:D

mala by si im volat na ucet volaneho :D (ani neviem ci to este existuje :rolleyes:)
Melnick
06.03.12,21:52
To už asi neexistuje. :D Ja mám volanie do bezvedomia a už len to mi chýba, aby som upadla do bezvedomia, kvôli volaniu s nimi. :---
Danielam
07.03.12,15:12
1) - Dani, tie kurzové rozdiely v akom účte riešiš ? v JÚ, alebo PÚ ?
2) - Nemala si v Q.prehľade za I. Q. uvedenú zrážkovú daň z decembra? Tú tam totiž musíš mať, ak si ju v decembri zrážala.
3) - Picnúť ma ide. Mesačný prehľad za február na DÚ je totožný s prehľadom za január - chyba. Zajtra si zasa idem pokecať s OBERON -ákmi :D:D
Budú mať radosť, už to vidím :D:D:D
Ide o kurzové rozdiely v PU...fakt som už z toho na nervy...stále mi to zostáva v salde.
Nie nemala som z decembra zrážkovú daň ako prvé som to kontrolovala...
A teraz som dokončila vyplaty za 2/2012 idem sa pozreť na prehľad.....
Danielam
07.03.12,17:07
Majka ja mám prehľad za 2/2012 dobrý
EPk
08.03.12,09:48
Mne to kedysi tiez tak robilo, tak som kurzove rozdiely dala ako uhradu a nie ako zauctovanie.
Sarlotka
08.03.12,23:04
...tuzemský dobropis = neustále pretrváva problém pri typ DPH, nezaraďuje ho do r. 28........

uz funguje riadok 28...
Danielam
09.03.12,18:56
Mne to kedysi tiez tak robilo, tak som kurzove rozdiely dala ako uhradu a nie ako zauctovanie.
Ak to dám ako úhradu zase mi to vyhodí ako neuhradenú faktúru a potiahne do zostavy otvorené pohľadávky k 31.12.2011. Nemáte už nikto tento problém???
Melnick
09.03.12,19:42
Danielam a cez možnosti automatické zaúčtovanie KR máš tiež problém ?
Melnick
10.03.12,10:15
Robili ste RZD niektorá aj v januárovej mzde? Ak áno, ako Vám tlačí mesačný prehľad za február? Ja si myslím, že zle a aj som si ho upravila podľa môjho vedomia a svedomia.:D:D:D
Danielam
10.03.12,23:03
Majka skusim to ešte tak...vďaka :)
Sarlotka
14.03.12,00:19
nefunguje ten riadok 28 DPH nejako opacne?????
oprava dane § 53 riadok 28
Melnick
14.03.12,01:12
Nemusela som riešiť, takže neviem ešte. :)
jana32
14.03.12,04:36
Dobrý deň, prosím dá sa v Oberone vytlačiť v zostavách aj daňové priznanie k DzPFO? Výkazy o príjmoch a výdavkovch atď mi pekne vytlačilo, ale pri daňovom priznaní mi vyhadzuje, že nemám nejakú podporu.
EPk
14.03.12,11:24
Dobrý deň, prosím dá sa v Oberone vytlačiť v zostavách aj daňové priznanie k DzPFO? Výkazy o príjmoch a výdavkovch atď mi pekne vytlačilo, ale pri daňovom priznaní mi vyhadzuje, že nemám nejakú podporu.
Včera vydali novu verziu, malo by to tam byt.:)
EPk
14.03.12,11:27
Robili ste RZD niektorá aj v januárovej mzde? Ak áno, ako Vám tlačí mesačný prehľad za február? Ja si myslím, že zle a aj som si ho upravila podľa môjho vedomia a svedomia.:D:D:D
Aj mne to zle tlacilo a musela som to opravit. Pri RZD som mala tiez problem aj 4x 1 zamestnanec. Volala som tam a vyhodil mi z databazy starsie zaznamy, ked to este nemali dorobene, vraj preto to zle ratalo.
megyzah
17.03.12,19:44
Dobrý večer, spracúvavam neziskovku v podvojnom účtovníctve a keďže mala aj podnikateľskú činnosť, potrebovala by som to nejako zadefinovať, aby mi tieto pohyby z podnikania vstupovali aj do daňového priznania. Netuším ako to však v programe Oberon urobiť, aby som si podnikanie mohla viesť extra. Prosím poraďte .
zk24
17.03.12,20:42
Ahojte,

nemam ešte hotovu uctovnú závierku za rok 2011, no napriek tomu potrebujem už nahadzovať a účtovať obdobie 01/2012 - 03/2012 kvoli blíziacej sa DPH-cke.

Skúsali ste niekto "načať" novy rok bez uzatvorenia starého? Neorbí to problémy ked spravím o týžden úctovnú závierku 2011 ale rok 2012 už bude obsahvoať nové údaje?

Vyskúsala som si to na demo databaze a fungovalo to, iba to prihodilo pocitacone stavy z minuleho roka, avšak v reaále so stovkami údajov sa to môže správať inač ako na deme.

dakujem za rady
megyzah
17.03.12,20:52
Dobrý večer, spracúvavam neziskovku v podvojnom účtovníctve a keďže mala aj podnikateľskú činnosť, potrebovala by som to nejako zadefinovať, aby mi tieto pohyby z podnikania vstupovali aj do daňového priznania. Netuším ako to však v programe Oberon urobiť, aby som si podnikanie mohla viesť extra. Prosím poraďte .

Prosím posúvam ...
Dana1
17.03.12,20:53
Zdravím,
nerobí to problém, iba ak sú uhradené záväzky (alebo pohľadávky) z roku 2011 v roku 2012, tak tie mi potom nezahrnie do knihy záväzkov (pohľadávok) k 31.12.2011. preto ja si prv vytláčam knihy záväzkov a pohľadávok a potom účtujem v ďalšom roku.
zk24
17.03.12,20:56
Uhradené v 2012 nezahrnie ci zahrnie do stavov k 31.12.2011? Lebo ak nezahrnie, tak to je správne, nie? Chcem aby ked vytlačím knihu závazkov (a už mam zaúčtovanú uhradu v roku 2012) aby mi tu platbu nezahrnulo do 2011 a teda aby k 31.12.2011 stale svietil zavazok ako neuhradeny.
Dana1
17.03.12,21:04
práve, že ten záväzok už sa neobjaví v knihe záväzkov.

ja ked som to takto robila niekedy skôr, ked som s tým programom začínala, účtovala som si v ďalšom roku a potom ked som chcela si vytlačiť knihu záväzkov tak mi tam chýbali záväzky, ktoré som maza zlikvidované v v tom novom roku. tak som potom musela zrušiť ....
zk24
17.03.12,21:09
Moja kniha záväzkov tlačí všetky záväzky ktoré vznikli a aj ktoré boli už uhradené :eek: Takže záväzok asi bude v knihe záväzkov ale bude pri ňom aj dátum a doklad úhrady asi. To by mi asi až tak nevadilo, lebo tam bude dátum úhrady z roku 2012 uvedený...

Tak to teda skusim :)

Dakujem za radu
Dana1
17.03.12,21:11
... neviem, možno to len neviem nastaviť ten správny tlačový výstup, ale skúšala som všelijako a nič, nakoniec som zrušila úhrady v novom roku, vytlačila knihu záväzkov a znova naúčtovala... aby to sedelo s výkazom MaZ
zk24
17.03.12,21:15
Tlačievam si zostavu "Kniha záväzkov - obchodní partneri" a tam su stlpce "K úhrade...Splatnosť....Dátum úhrady....Doklad úhrady...."

A ešte "otvorené záväzky k dátumu...". Tu som skusila uhradiť fakturu v roku 2012 ale stálo mi to ťahá do otvorených k dátumu 31.12.2011, takže myslím ze to funguje celkom ok.

Možno používaš nejakú inú zostavu. Ja mám obľúbené tieto dve.
megyzah
18.03.12,12:31
Dobrý večer, spracúvavam neziskovku v podvojnom účtovníctve a keďže mala aj podnikateľskú činnosť, potrebovala by som to nejako zadefinovať, aby mi tieto pohyby z podnikania vstupovali aj do daňového priznania. Netuším ako to však v programe Oberon urobiť, aby som si podnikanie mohla viesť extra. Prosím poraďte .

Posúvam, neviem si s stým rady
beatap
18.03.12,18:47
Mám pár otázok ako pracovať s oberonom v tomto príklade:
Sro, neplatca DPH, účtuje v PÚ, je registrovaný na DPH podľa § 7a, prijíma služby z EU (reklama na google) - otázky:
1. v základných nastaveniach firmy je označený ako neplatca alebo platca?
2. Ako zaevidujem dodávateľskú faktúru na službu z EÚ napr. na sumu 50 €, z tejto sumy treba zaplatiť na SR DPH 10 €, ako to urobiť v softe? Aký typ DPH použiť? Nech to nastavujem akokoľvek neviem to správne dostať do evidencie DPH,
Melnick
18.03.12,19:34
Ak firmu neoznačíš ako platiteľa DPH, potom v nijakom prípade, nedostaneš do knihy evidencie DPH ani čiarku a Ty predsa len, tam nejakú tú čiarku potrebuješ dostať.
Dana1
18.03.12,19:35
Ja mám nastavené neplatca DPH.
pri zadávaní dodávateľskej faktúry treba dať typ DPH - Daň platená príjemcom podľa §69 a §49 ods.2b....

len potom v dnihe DPH bude daň aj na vstupe aj na výstupe. ten vstup treba ručne dať preč. aby daň zostala iba v riadku 11 a 12 daňového priznania.

nie je tam taká možnosť aby bolo možné vybrať len samotný typ DPH pre tieto registrované osoby...
Dana1
18.03.12,19:39
Majka, dostaneš to tam, aj ked je nastavené neplatca.
Danielam
18.03.12,19:45
Ešte raz poprosím niekoho o tie kurzové rozdiely na pohľadávkach. Postupovala som nasledovne:
Predkontacia nastavená automaticky (mám to zadané aj v preučtovaní -predkontácia pre kurzovú stratu zisk)
Jedná sa o kurzové rozdiely k 31.12. 2010 a ťahá mi to do roku 2011!!!Postupovala som nasledovne:
Nastavila som sa na pohladávku (faktúru) dala zaučtovať 563/311 strata (skúšala som aj akože nie zaučtovať ale uhradiť aj tak zle)
a teraz ked tlačím saldo 311 tak tam mám rozdiel tej kurzovej straty
tlačím zostavu otvorené pohľadávky k dátumu tá je v poriadku
viete mi niekto povedať kde robím chybu niekde určite ale.... :(
Ale teraz pozerám že ja som si navýšila o tu sumu straty odberateľov .....ako to dám do poriadku...prosím poradte niekto. Príklad čo som urobila (kurzy vymyslené)
Vystavená faktúra 30.6.2010 na 200 czk, kurz 20 = 10 eur
K 31.12. bol kurz 21,0 (200/21)=9,52 strata 0,48
ja som si na tej faktúre asi mala prehodiť ten kurz a len doučtovať stratu ???
Ale ja som neprehodila kurz ja som k tým 10e ešte prihodila tu stratu 0,48 a teraz mám stále problém s tými 0,48
Poprosila by som niekoho technicky (po lopate) ako to účtujete na konci roka???
Melnick
18.03.12,21:23
Zdravím,
nerobí to problém, iba ak sú uhradené záväzky (alebo pohľadávky) z roku 2011 v roku 2012, tak tie mi potom nezahrnie do knihy záväzkov (pohľadávok) k 31.12.2011. preto ja si prv vytláčam knihy záväzkov a pohľadávok a potom účtujem v ďalšom roku.

Dievčatá, ak si budete KZ a KP tlačiť cez :
- tlač
- otvorené záväzky/pohľadávky k dátumu 31.12.2011( prípadne iný dátum podľa potreby)
nemusíte nič upravovať, nič mazať. Ostanú Vám tam záväzky/ pohľadávky, ktoré neboli k 31.12. uhradené a súhlasiť Vám to bude aj s VoMaZ.

mimotemy: ak náhodou tento príspevok prejde, vedzte, že ho odosielam minimálne dvadsiaty raz a stále ma to z Porady vyhodí.
Melnick
18.03.12,21:35
Danka, asi som dávno neriešila "nedépéháka", lebo dávnejšie to tak bolo a nedostala si do evidencie zápis, ani keď si soft poprosila. :D
Melnick
18.03.12,21:35
Danka, asi som dávno neriešila "nedépéháka", lebo dávnejšie to tak bolo a nedostala si do evidencie zápis, ani keď si soft poprosila. :D
Danielam
19.03.12,00:31
K mojej otázke 141 Danielam:
Nevedela som ako to spraviť tak som to zaučtovala do výnosov aby som vyrovnala 311 (kedže som kurzovú stratu na konci roku 2010 naučtovala 563/311) inak mi to nešlo teraz opraviť ako do tržieb -takto mam dobre aj obraty na účtoch ....dúfam že to nie je chyba velká...
No ale teraz by som niekoho šikovného poprosila nech by mi po lopate povedal ako technicky naučtujem v oberone kurzový rozdiel u pohľadávky k 31.12.2011???? (pri bežnej úhrade nemám problém so zaučtovaním kurzového rozdielu)
Oberoňáci poradte mi prosím niekto
Sarlotka
19.03.12,00:40
pohladavky som sice nerobila ale pri zavazkoch si uctujem v knihe zavazkov uhrada int dokladom a bude teda 563/321 alebo 321/663...
dalsi rok mam potom v pociatocnych stavoch oceneny zavazok kurzom k 31.12. mne to takto vzdy islo a sedelo mi to...

pri pohladavkach prepokladam teda analogicky...
Sarlotka
19.03.12,00:44
... neviem, možno to len neviem nastaviť ten správny tlačový výstup, ale skúšala som všelijako a nič, nakoniec som zrušila úhrady v novom roku, vytlačila knihu záväzkov a znova naúčtovala... aby to sedelo s výkazom MaZ


s tymto mam aj ja problem... ked uz uctujem dalsi rok a zabudnem si vytlacit KP a KZ...

chcela by som vytlacit napr knihu pohladavok - vsetky pohladavka a aby tam boli aj datumy uhrad v danom roku a tie ktore neboli v danom roku uhradene nech je ostava uhradit.. tiez tento tlacovy vystup neviem nasjt ak mam uz uhrady pohladavok v nasledujucom obdobi...
Danielam
19.03.12,02:35
no a mne to vobec nefunguje takto :(
Danielam
19.03.12,02:38
pohladavky som sice nerobila ale pri zavazkoch si uctujem v knihe zavazkov uhrada int dokladom a bude teda 563/321 alebo 321/663...
dalsi rok mam potom v pociatocnych stavoch oceneny zavazok kurzom k 31.12. mne to takto vzdy islo a sedelo mi to...

pri pohladavkach prepokladam teda analogicky...
no a mne to práve neocenilo pohľadávku....neviem prečo kde je chyba....teoreticky mi to je jasné ...ale neviem to urobiť do softu....
Melnick
19.03.12,05:53
Čítala si môj príspevok ? Funguje to tak ako som písala.
Melnick
19.03.12,06:02
s tymto mam aj ja problem... ked uz uctujem dalsi rok a zabudnem si vytlacit KP a KZ...

chcela by som vytlacit napr knihu pohladavok - vsetky pohladavka a aby tam boli aj datumy uhrad v danom roku a tie ktore neboli v danom roku uhradene nech je ostava uhradit.. tiez tento tlacovy vystup neviem nasjt ak mam uz uhrady pohladavok v nasledujucom obdobi...
Šarlotka, robím to tak roky a funguje to. Skúšala som aj teraz a takisto je to dobre. Faktúry uhradené v r.2012 mi do KZ nezahrnie ak postupujem podľa pokynov v mojom príspevku vyššie.
Danielam
19.03.12,10:31
pohladavky som sice nerobila ale pri zavazkoch si uctujem v knihe zavazkov uhrada int dokladom a bude teda 563/321 alebo 321/663...
dalsi rok mam potom v pociatocnych stavoch oceneny zavazok kurzom k 31.12. mne to takto vzdy islo a sedelo mi to...

pri pohladavkach prepokladam teda analogicky...
Sarlotka a mohla by si mi prosím ťa povedať ako postupuješ presne lebo niekde tu chybu robiť musím!!!
Idem do knihy faktúr, nastavím sa na danú faktúru a postupujem zaučtovať cez ID k 31.12.2011, kurz potiahne same a
ja dám predkontáciu napr. vzniká mi kurzová strata vo výške 5e tak 563/311 hore si ešte odkliknem mena eur už som z toho na nervy. robiš to inak????....bola by som ti moc vďačná....
Sarlotka
19.03.12,11:50
Dievčatá, ak si budete KZ a KP tlačiť cez :
- tlač
- otvorené záväzky/pohľadávky k dátumu 31.12.2011( prípadne iný dátum podľa potreby)
nemusíte nič upravovať, nič mazať. Ostanú Vám tam záväzky/ pohľadávky, ktoré neboli k 31.12. uhradené a súhlasiť Vám to bude aj s VoMaZ.

mimotemy: ak náhodou tento príspevok prejde, vedzte, že ho odosielam minimálne dvadsiaty raz a stále ma to z Porady vyhodí.

takto to ide ale ja chcem mat celu knihu pohladavok v tomto tlacovom vystupe budu len neuhradene... ja by som chcela cely zoznam pohladavok aj s datumami uhrad ale tie ktore su 31.12.daneho roka neuhradene nech su neuhradene...
neviem ci pisem zrozumitelne...
Sarlotka
19.03.12,11:57
Sarlotka a mohla by si mi prosím ťa povedať ako postupuješ presne lebo niekde tu chybu robiť musím!!!
Idem do knihy faktúr, nastavím sa na danú faktúru a postupujem zaučtovať cez ID k 31.12.2011, kurz potiahne same a
ja dám predkontáciu napr. vzniká mi kurzová strata vo výške 5e tak 563/311 hore si ešte odkliknem mena eur už som z toho na nervy. robiš to inak????....bola by som ti moc vďačná....

ja to robim asi viac tak manualne, ako som spominala mam len zavazky v cudzej mene
idem do knihy zavazkov
nastavim sa na dany zavazok
moznosti uhrada
vyberiem predkontaciu napr 563/321 tuto prekontaciu mam tiez v Eur
hore nastavim eur
napisem len sumu vypocitanu napr kurz. strata 50 eur
nasledne ok

mozno sa to da aj nejako viacej automaticky ale ja to robim skor takto manualne...
Melnick
19.03.12,12:48
takto to ide ale ja chcem mat celu knihu pohladavok v tomto tlacovom vystupe budu len neuhradene... ja by som chcela cely zoznam pohladavok aj s datumami uhrad ale tie ktore su 31.12.daneho roka neuhradene nech su neuhradene...
neviem ci pisem zrozumitelne...Šarlotka - tlačíš napr. "Kniha pohľadávok - obdobie " a dáš rozhranie dátumov aké chceš, trebárs aj od začiatku podnikania . Tam máš potom faktúry uhradené, neuhradené, či sú uhradené bankou, alebo hotovosťou. Máš tam proste všetko, ako má byť.
Danielam
19.03.12,13:02
ja to robim asi viac tak manualne, ako som spominala mam len zavazky v cudzej mene
idem do knihy zavazkov
nastavim sa na dany zavazok
moznosti uhrada
vyberiem predkontaciu napr 563/321 tuto prekontaciu mam tiez v Eur
hore nastavim eur
napisem len sumu vypocitanu napr kurz. strata 50 eur
nasledne ok

mozno sa to da aj nejako viacej automaticky ale ja to robim skor takto manualne...
ano Šarlotka ja to robím presne tak ako ty...daj tlačiť otvorené zäväzky k 31.12.2011 bude to dobre tak ako to má byť...ale po úhrade daného záväzku si vytlač saldo na dodavateľa a tam bude rozdiel o ten kurzový rozdiel ...vyskúšaj to prosím ťa a napíš či to máš aj ty v salde...a inak moc ti ďakujem za ochotu :)
Sarlotka
19.03.12,13:13
Šarlotka - tlačíš napr. "Kniha pohľadávok - obdobie " a dáš rozhranie dátumov aké chceš, trebárs aj od začiatku podnikania . Tam máš potom faktúry uhradené, neuhradené, či sú uhradené bankou, alebo hotovosťou. Máš tam proste všetko, ako má byť.

jeeej to je parada.. som najskor asi nepochopila ... super ano presne toto som potrebovala ...:) juchuchuu
Sarlotka
19.03.12,13:19
ano Šarlotka ja to robím presne tak ako ty...daj tlačiť otvorené zäväzky k 31.12.2011 bude to dobre tak ako to má byť...ale po úhrade daného záväzku si vytlač saldo na dodavateľa a tam bude rozdiel o ten kurzový rozdiel ...vyskúšaj to prosím ťa a napíš či to máš aj ty v salde...a inak moc ti ďakujem za ochotu :)

ja nerozumiem co mam skusit?

ja ked to takto robim mam spravnu hodnotu zavazku v cudzej mene v eur k 31.12.
po vykonani zaverky aj v pociatocnych stavoch mam jednotlive zavazky spravne vykazane v cudzej mene aj v eur ... ked nasledne robim uhrady automaticky mi pocita kurzovy rozdiel k oceneniu k pociatocnemu stavu - teda zavazok oceneny kurzom 31.12.
Danielam
19.03.12,13:56
ja nerozumiem co mam skusit?

ja ked to takto robim mam spravnu hodnotu zavazku v cudzej mene v eur k 31.12.
po vykonani zaverky aj v pociatocnych stavoch mam jednotlive zavazky spravne vykazane v cudzej mene aj v eur ... ked nasledne robim uhrady automaticky mi pocita kurzovy rozdiel k oceneniu k pociatocnemu stavu - teda zavazok oceneny kurzom 31.12.
len som chcela že aby si vyskúšala dať vytlačiť saldo u nejakého dodávateľa EU, kde si to takto oceňovala či to saldo budeš mať nulové len to chcem vedeť a dík za trpezlivosť :)
beatap
19.03.12,14:51
Re: OBERON od 1.1.2012
Ja mám nastavené neplatca DPH.
pri zadávaní dodávateľskej faktúry treba dať typ DPH - Daň platená príjemcom podľa §69 a §49 ods.2b....

len potom v dnihe DPH bude daň aj na vstupe aj na výstupe. ten vstup treba ručne dať preč. aby daň zostala iba v riadku 11 a 12 daňového priznania.

nie je tam taká možnosť aby bolo možné vybrať len samotný typ DPH pre tieto registrované osoby...



túto variantu som tiež skúšala, ak mám nastavené neplatca, tak v evidencii DPH, nevidím nič, dala som si platcu.... len som si myslela, že by tam mal byť typ aj pre tieto osoby, čo nie sú platcami dph, ale v určitých prípadoch sú povinný platiť, no nič, pomôžem si mazaním
Sarlotka
19.03.12,16:14
len som chcela že aby si vyskúšala dať vytlačiť saldo u nejakého dodávateľa EU, kde si to takto oceňovala či to saldo budeš mať nulové len to chcem vedeť a dík za trpezlivosť :)

a ako si mam dat vytlacit to saldo? :D a kde ma byt to saldo nulove? :D
megyzah
19.03.12,18:09
Dobrý večer, prosím o radu, z nejakého dôvodu mi nesedí hospodársky výsledok v súvahe a vo výkaze ziskov a strát, je to podnikateľ ktorý začal svoju činnosť len v roku 2011, takže ten rozdiel nebude v účtovaní hospodárskeho výsledku z predchádzajúceho roku, ako som prečítala v príspevkoch na porade. Prosím poraďte, lebo som už z toho celkom zúfalá.
Danielam
19.03.12,18:27
a ako si mam dat vytlacit to saldo? :D a kde ma byt to saldo nulove? :D
Šarlotka v účtovnom denníku - tlač - v tlačových výstupoch si dáš že saldokonto a bude ti dávať ponuky daj že k 31.12.2011 a tam ti ponukne že vybrať dodávateľa a dáš tlačiť a tam vo výstupe uvidíš či ti to ukáže nulu alebo nejaký zostatok (mne ukazuje práve ten kurzový rozdiel) ale vyber dodávateľa EU u ktorého vieš že ho máš mať na nule uhradeného...prosím skús to....ešte chvílku maj so mnou strpenie chcem vedeť či len ja robím chybu alebo....moc dakujem
megyzah
19.03.12,19:01
Dobrý večer, prosím o radu, z nejakého dôvodu mi nesedí hospodársky výsledok v súvahe a vo výkaze ziskov a strát, je to podnikateľ ktorý začal svoju činnosť len v roku 2011, takže ten rozdiel nebude v účtovaní hospodárskeho výsledku z predchádzajúceho roku, ako som prečítala v príspevkoch na porade. Prosím poraďte, lebo som už z toho celkom zúfalá.

Prosím poradíte mi? Robím účto v oberone
Sarlotka
19.03.12,19:39
Šarlotka v účtovnom denníku - tlač - v tlačových výstupoch si dáš že saldokonto a bude ti dávať ponuky daj že k 31.12.2011 a tam ti ponukne že vybrať dodávateľa a dáš tlačiť a tam vo výstupe uvidíš či ti to ukáže nulu alebo nejaký zostatok (mne ukazuje práve ten kurzový rozdiel) ale vyber dodávateľa EU u ktorého vieš že ho máš mať na nule uhradeného...prosím skús to....ešte chvílku maj so mnou strpenie chcem vedeť či len ja robím chybu alebo....moc dakujem


no takto ja mam zavazky viacerych cudzich menach...
len v jednej mene ich nemam uhradene ku koncu roka... takze som k koncu roka uctovala o kurzovych rozdieloch..
tieto zavazky som mala aj v pociatocnom stave (je tam splatkovy kalendar takze sa budu splacat dlhsie) a neviem z akeho dovodu mi do saldokonta nedava pociatocny stav.. ale dala som to do excelu a doplnila pociatocne stavy a teraz mi to sedi... resp rozdiel je suma zavazkov v cudzej mene ocenena v Eur kurzom 31.12. 2011 (teda nesedi mi to o cent to kvoli zaokruhlovackam ...)
tych dodavatelov ktorych mam uhradenych tak tam mam rozdiel nula...
toto si myslela?
Sarlotka
19.03.12,19:41
Prosím poradíte mi? Robím účto v oberone

a o kolko mas rozdiel a ktore riadky v suvahe a vykaze ziskov a strat porovnavas?
megyzah
19.03.12,20:08
Rozdiel mám 207 €, vo vykaze ziskov a strát to mám na r. 26 a v súvahe na r.87
Danielam
19.03.12,21:29
no takto ja mam zavazky viacerych cudzich menach...
len v jednej mene ich nemam uhradene ku koncu roka... takze som k koncu roka uctovala o kurzovych rozdieloch..
tieto zavazky som mala aj v pociatocnom stave (je tam splatkovy kalendar takze sa budu splacat dlhsie) a neviem z akeho dovodu mi do saldokonta nedava pociatocny stav.. ale dala som to do excelu a doplnila pociatocne stavy a teraz mi to sedi... resp rozdiel je suma zavazkov v cudzej mene ocenena v Eur kurzom 31.12. 2011 (teda nesedi mi to o cent to kvoli zaokruhlovackam ...)
tych dodavatelov ktorych mam uhradenych tak tam mam rozdiel nula...
toto si myslela?
Ano Šarlotka toto som myslela....ale ja ked si dám saldo a viem že je to už všetko uhradené...mne to tam vyčísli rozdiel a ten rozdiel sa rovná kurzovému rozdielu k 31.12.....veľmi ti aj tak ďakujem za ochotu :)
Sarlotka
19.03.12,21:34
Ano Šarlotka toto som myslela....ale ja ked si dám saldo a viem že je to už všetko uhradené...mne to tam vyčísli rozdiel a ten rozdiel sa rovná kurzovému rozdielu k 31.12.....veľmi ti aj tak ďakujem za ochotu :)

pockaj ale ved ked mas pohladavky vsetky k 31.12.2011 uhradene nemas preco uctovat o kurzovych rozdieloch k 31.12.2011 nerozumiem...

vsak stav pohladavok k 31.12. ked ich mas uhradene mas 0 tak aky kurzovy rozdiel? o tych si uctovala pri uhradach...
Sarlotka
19.03.12,21:40
Rozdiel mám 207 €, vo vykaze ziskov a strát to mám na r. 26 a v súvahe na r.87

ale rovnat sa ti maju r. 87 /suvaha/ a riadok 61 /vykaz ziskov a strat/
osh
20.03.12,11:46
Neviem ako a kde mám uložiť mesačný výkaz DPH v Oberone PU, aby som ho mohla načítať a odoslať na daňový úrad cez EZU.Poradí niekto?
Danielam
20.03.12,16:34
pockaj ale ved ked mas pohladavky vsetky k 31.12.2011 uhradene nemas preco uctovat o kurzovych rozdieloch k 31.12.2011 nerozumiem...

vsak stav pohladavok k 31.12. ked ich mas uhradene mas 0 tak aky kurzovy rozdiel? o tych si uctovala pri uhradach...
To mi ťaha tie kurzové rozdiely z r.2010 (tam som účtovala na konci roka o nich) ....v priebehu roku 2011 sa douhrádzalo mala by byť nula...a nie je...rozdiel mi hádže ten kurzový rozdiel čo som naučtovala v roku 2010 ..neviem ako to vysvetliť inak :(
Sarlotka
20.03.12,18:05
To mi ťaha tie kurzové rozdiely z r.2010 (tam som účtovala na konci roka o nich) ....v priebehu roku 2011 sa douhrádzalo mala by byť nula...a nie je...rozdiel mi hádže ten kurzový rozdiel čo som naučtovala v roku 2010 ..neviem ako to vysvetliť inak :(

aha uz chapem no to je cudne...

mne zase nenatiahlo vobec do salda pociatocne stavy...doplnala som ich tam rucne v exceli... a ked to prepocitavas rucne tak ti to sedi.. a pociatocne stavy pohladavok tam dava v spravnych sumach v eur?
avalik
20.03.12,19:21
V knihe jazd mi nespravne spocitava celkovo cerpane PHM - ale v knihe jazd (stav paliva) je to spocitane spravne! :eek:
Viete niekto kde je problem?
osh
21.03.12,10:15
Nikto neposiela DPH z oberonu elektronicky, ako to robíte?
avalik
21.03.12,11:03
V knihe jazd mi nespravne spocitava celkovo cerpane PHM - ale v knihe jazd (stav paliva) je to spocitane spravne! :eek:
Viete niekto kde je problem?

uz to mam opravene - bolo nastavene zaokruhlovanie na 0,1 ... spravne ma byt na 0,01

vlastnosti tlacoveho vystupu - upravit konkretny tlacovy vystup - pravym tlacitkom otvorit "CerpaneLitre" - Format Field - Customize - Rounding (nastavit na 0.01) - potvrdit a nezabudnut ulozit v menu Subor
EPk
21.03.12,11:21
Neviem ako a kde mám uložiť mesačný výkaz DPH v Oberone PU, aby som ho mohla načítať a odoslať na daňový úrad cez EZU.Poradí niekto?

Myslis suhrnny vykaz, alebo danove priznanie?
Ja to posielam cez e-dane
ciallu
21.03.12,11:44
Ahojte,
vopred sa ospravedlňujem, že je to mimo témy, ale ak by ste si našli chvíľku čas, veľmi by ste mi pomohli vyplnením tohto krátkeho dotazníka k mojej diplomovej práci.

Stačí kliknúť na tento link alebo skopírovať do prehliadača:
(https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHAwYkdTeHhBajRVcFNYZ2s0REpJZHc6M Q)https://docs.google.com/spreadsheet/...Z2s0REpJZHc6MQ (https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHAwYkdTeHhBajRVcFNYZ2s0REpJZHc6M Q)


Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu a čas.
Pekný deň.
Lucia
osh
21.03.12,12:15
daňové priznanie
EPk
21.03.12,12:43
daňové priznanie
Ja danove priznanie vyplnam podla podkladov z Oberonu, lebo tam mi niekedy ukazovalo zaokruhlovanie inac a suhrnny vykaz maju aj xml cez moznosti-export do xml
osh
21.03.12,12:47
Takže sa to nedá exportovať priamo cez xml, len vyplniť priamo na stránke Dú do ich tlačiva. O to mi šlo, ďakujem za odpoveď.
Danielam
21.03.12,17:19
pockaj ale ved ked mas pohladavky vsetky k 31.12.2011 uhradene nemas preco uctovat o kurzovych rozdieloch k 31.12.2011 nerozumiem...

vsak stav pohladavok k 31.12. ked ich mas uhradene mas 0 tak aky kurzovy rozdiel? o tych si uctovala pri uhradach...
Šarlotka napíšem to takto:
1. K 31.12.2010 boli neuhradené pohľadávky v CM
2. takže som napočítala kurzové rozdiely k 31.12.2010, a zaučtovala, tak že som sa nastavila na danú faktúru v knihe pohľadávok a dala cez možnosti že uhradiť, zadala som kurzový rozdiel do sumy bez dane, hore som si odklikla menu eur a potvrdila OK.
3. v roku 2011 sa douhrádzali bežným spôsobom (samozrejme pri uhrade automaticky kurzový rozdiel k danému dátumu) pohľadávka by mala byť nulová
4. koniec roka 2011 dávam tlačiť vystup otvorené pohľadávky k 31.11.2011 tam mi ju nedáva (lebo už je uhradená)
5. Dalej dávam tlači saldokonto podľa odberateľov a tam v talčových výstupoch mi ju vyhodí s rozdielom kurzového rozdielu k 31.10.2010
(pre pochopenie ukazuje mi tam sumu presne kurzovej straty ktorú som naučtovala v roku 2010) ale ja viem že je uhradená!!!
Sarlotka
21.03.12,18:00
Šarlotka napíšem to takto:
1. K 31.12.2010 boli neuhradené pohľadávky v CM
2. takže som napočítala kurzové rozdiely k 31.12.2010, a zaučtovala, tak že som sa nastavila na danú faktúru v knihe pohľadávok a dala cez možnosti že uhradiť, zadala som kurzový rozdiel do sumy bez dane, hore som si odklikla menu eur a potvrdila OK.
3. v roku 2011 sa douhrádzali bežným spôsobom (samozrejme pri uhrade automaticky kurzový rozdiel k danému dátumu) pohľadávka by mala byť nulová
4. koniec roka 2011 dávam tlačiť vystup otvorené pohľadávky k 31.11.2011 tam mi ju nedáva (lebo už je uhradená)
5. Dalej dávam tlači saldokonto podľa odberateľov a tam v talčových výstupoch mi ju vyhodí s rozdielom kurzového rozdielu k 31.10.2010
(pre pochopenie ukazuje mi tam sumu presne kurzovej straty ktorú som naučtovala v roku 2010) ale ja viem že je uhradená!!!

no zaujimave ako som ja spominala mne saldokonto nebralo vobec zase pociatocne stavy...
ked prides na to v com je chyba napis, zaujimalo by ma to ....
Danielam
22.03.12,12:24
no zaujimave ako som ja spominala mne saldokonto nebralo vobec zase pociatocne stavy...
ked prides na to v com je chyba napis, zaujimalo by ma to ....
ano napíšem ked na to prídem a tento rok ten istý problém...kurzové rozdiely k 31.12.2011 naučtované urobená účtovná uzávierka a v januári 2012 už mám jedného odberateľa celkom douhrádzaného a dala som tlačiť saldo a znova ten istý problém ????saldo ukazuje rozdiel presne kurzového rozdielu z 31.12.2011 vobec to nechápem ....ale ked prídem na to určite napíšem....a nikto iný nemás tým problém??
Sarlotka
22.03.12,12:34
ano napíšem ked na to prídem a tento rok ten istý problém...kurzové rozdiely k 31.12.2011 naučtované urobená účtovná uzávierka a v januári 2012 už mám jedného odberateľa celkom douhrádzaného a dala som tlačiť saldo a znova ten istý problém ????saldo ukazuje rozdiel presne kurzového rozdielu z 31.12.2011 vobec to nechápem ....ale ked prídem na to určite napíšem....a nikto iný nemás tým problém??

ja som este nedala spravit uctovnu zavierku... sama som tiez zvedava ci mi v dodavateloch da pociatocny stav v salde...:rolleyes:

mimotemypozeram ze si z partizanskeho ja mam nedaleho rodinu, tusim sa na to saldo pridem pozrietmimotemy:D
kn-alka
23.03.12,19:45
Pekný večer všetkým,

poprosím Vás o info ohľadom Oberonu - jednoduchého účtovníctva, možno to tu bolo spomínané, ale žial nemám už dosť energie prelúskať všetky stránky, takže sa ospravedlňujem, ak to tu niekde už je spomínané:
Kde v jednoduchom účtovníctve zadám pri firme SK NACE, aby mi to sťahovalo do výkazov? Buď som slepá, alebo nevidím, ale v nastaveniach firmy to nie je. :(
Sarlotka
24.03.12,15:05
Pekný večer všetkým,

poprosím Vás o info ohľadom Oberonu - jednoduchého účtovníctva, možno to tu bolo spomínané, ale žial nemám už dosť energie prelúskať všetky stránky, takže sa ospravedlňujem, ak to tu niekde už je spomínané:
Kde v jednoduchom účtovníctve zadám pri firme SK NACE, aby mi to sťahovalo do výkazov? Buď som slepá, alebo nevidím, ale v nastaveniach firmy to nie je. :(

ja som to tiez nenasla..
Danielam
25.03.12,19:31
nech sa páči, kludne :)
Danielam
25.03.12,19:32
Prosím Vás kde nastavím pracovníkovi, že je čiastočný invalid aby mi rátalo 2a5% a potiahlo ho správne aj do výkazu.....nemôžem to nikde nájsť ...ďakujem
iva.rbk
25.03.12,19:41
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
Danielam
25.03.12,20:51
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
Veď podľa predkontáci v JU sa drž a podoplňaj si nove...máš tam výdavky materiál, tovar, prevádzková réžia, mzdy....vyskúšaj zaučtovať, daj si náhľad tlače denníka a uvidíš že všetko tam je ...ak potrebuješ niečo konkrétne a viem pýtaj sa
Sarlotka
25.03.12,22:29
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.

uvedene plati az od 1.1.2013

v roku 2012 je stale material, prevadzkova rezia atd....
Melnick
25.03.12,23:30
Prosím Vás kde nastavím pracovníkovi, že je čiastočný invalid aby mi rátalo 2a5% a potiahlo ho správne aj do výkazu.....nemôžem to nikde nájsť ...ďakujem

Personalistika
Pracovnoprávne vzťahy - vyber si podľa popisu. :)
Melnick
25.03.12,23:34
ja som to tiez nenasla..

Bohužiaľ zadanie kódu je možné iba v mzdách :

- Firma
- Základné údaje
- Doplňujúce údaje
- ŠKEČ
Melnick
25.03.12,23:38
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.
iva.rbk ja si to kvôli prehľadnosti robím už niekoľko rokov, vytváraním nových predkontácií . Potom cez filtre si môžem zobraziť, rôzne tlačové zostavy . :)

mimotemy: tie "predkontácie" v JÚ trocha mýlia tých , ktorí účtujú v PÚ, ale my vieme o čo ide. Však ? :)
Melnick
25.03.12,23:40
Mám na mysli SK NACE ..... :)
iva.rbk
26.03.12,05:47
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: iva.rbk http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t185573-p19-oberon-od-1-1-2012-a.html#post2024453)
Dobrý večer.Potrebujem sa s vami poradiť ohľadom zapisovania VOZD v pen. denníku. Podľa nových postupov účtovania by sa mali výd. ovpl. základ dane deliť na : 1.zásoby
2.služby
3,mzdy
4. poistné a príspevky
5. tvorba SF
6. ostatné výdavky.
V oberone však pen. denník neobsahuje stlpec zásoby a služby. Nevadí to? Dajú sa niekde dopísať stlpce pen. denníka? Napr. služby? Ďakujem za odpoved. Podelte sa prosím s vašim zaučtovávaním.



uvedene plati az od 1.1.2013

v roku 2012 je stale material, prevadzkova rezia atd....


Sarlotka ďakujem, potešila si ma. Pekný deň.
Danielam
26.03.12,14:24
ďakujem moc :)
Sarlotka
26.03.12,20:26
:) aj ja prajem pekny den
Ivana Germanová
01.04.12,20:35
zišlo by sa aby sa dali robit XML vykazy v JUC - MaZ a PaV, vyplnam to na portali a zdrzuje to.
Ivana Germanová
01.04.12,20:36
musela som opravovat adresy - cisla popisne aby vosli do 8 miest, ktore su vyclenene v datovom rozhrani na DU portale
Sarlotka
05.04.12,21:45
Ahojte.

chcela som sa opytat, keď zadávate záväzok v cudzej mene, ťahá Vám tento záväzok v prepočte na Eur správne do DPH? mne nie a musí manuálne upravovat sumu v Eur v podkladoch pre DPH. Ide najma o p 69 ods 3 a 49 ods 2 (sluzby 3 krajiny)
dakujem
janka.mo
10.04.12,06:27
ahojte,
surne by som potrebovala poradit..... prenasam oberon do noveho pocitaca, urobila som cez oberon center automaticke zalohovanie na usb kluc. nanovo som nainstalovala oberon do noveho pocitaca a cez oberon center som dala ze obnova zalohy, ale potom mi otvori subor, ktory mam na usbcku a teraz neviem, ci to mam kazdu firmu po jednej obnovovat? a hlavne ziaden subor mi ani nechce otvorit, co musim mat nainstalovane v novom pocitaci okrem oberonu????
prosim, uz som zufala.....
zk24
10.04.12,07:39
ja ked potrebujem preniesť databazy na novy počítač tak idem cez "program files - Oberon - (respektíve kam to kto nainstaloval) a odtial vykopírujem foldre DataU a DataM (prípadne aj iné, ja viac nepoužívam). Potom na novom počítači nainštalujem OBERON a tieto foldre zas nakopirujem tam kde boli na starom. A nemusím nič viac robiť. Všetky firmy (databazy) mi automaticky ponúka pri otvaraní účtovníctva.
Melnick
10.04.12,13:29
Ešte stále nachádzam nedostatky aj ja . Bohužiaľ.
Melnick
10.04.12,13:32
Janka volaj na Hot Line nech Ťa navigujú. Neznie mi to moc dobre , čo píšeš. Dúfam, že staré zálohy máš.