nivl1
29.01.12,13:18
Zdravim tento tyzden sme sa chceli nastahovat ale asi nie lebo pani majstri od vody prepojili cirkulacku teplej vody so studenou.Problem je ze mam asi tri taketo obehy na poschodi v kuchyni a v kupelni da sa nieako zistit kde je zle prepojene bez toho aby vsetko rozbili ? viem ze sa tomu nevyhnem ale aspon na jednom a nie na troch miestach.Dakujem
220870
29.01.12,12:22
Podľa mňa to bude len zle poprepájané niekde pri kotli.
nivl1
29.01.12,12:37
Pri kotly to nebude, včera tu bol vedúci firmy čo nám to robila a zistil, že to bude v kúpelni, ale bojím sa, že to bude na viac miestach a že to v kúpelni nebude.
nivl1
29.01.12,12:39
Preto sa pýtam, či neexistuje neaká tlaková skúška alebo niečo ani sám neviem čo, proste iné, aby mi nemuseli búrať kúpelňu a tak zistiť kde je problém.
lapejko
29.01.12,18:19
Tak toto môže byť veľký problém, hlavne ak systém nerobil a nekompletoval jeden majster. Ak to bol jeden, väčšinou to býva iba drobný kiks. Asi to nepomôže ale mali sme podobný problém v trojúrovňovom dome, kde sme sa iba pripájali s kúpelňami na urobený rozvod vody skomplikovaný ešte studňovou vodou do splachovačov. po pol roku volal zákazník, že má orosené tlačidlá Geberitov a podozrenie, že občas splachuje teplou vodou. Trochu sme lámali hlavu, nakoniec bola na príčine lacná páková batéria nad výlevkou v kotolni, ktorá mala studenú vodu studňovú s kolísajúcim tlakom a teplú napájanú verejným vodovodom so stálym tlakom a naša batéria sa správala ako poistný ventil a prepúšťala počas zníženého tlaku teplú vodu do studenej. Druhý prípad bol, že bola cirkulačka prepojená cez zásobník kúrenia, ktorý nebol v prevádzke a zblbla spätná klapka, potom naoko záhadne tiekla teplá voda vo vzdialenejších batériách od kotla ale v blízkych iba vlažná. po výmene klapky sa to okamžite upravilo.
nivl1
29.01.12,19:59
ten majster co bol vcera pozerat aky je problem zistil ze ventil studenej vody do bojlera bol zastaveny tym padom nemala ist tepla voda ,ona isla ale po zapnuti cerpadla ked nebolo zapnute neisla vobec aj po odliati 50 l dalej som neodlieval vody.s cerpadlom sa to chovalo zo zaciatku normalne ale asi po 1minute vo sprche zacala ist studena voda.podla neho je na sto percent chyba zaliata v poteru pod dlazbou a treba to rozbit a opravit a to je problem ze kde.
nivl1
31.01.12,18:38
tak a uz sa potvdila moja predtucha rozbili mi prvu kupelnu zablombovali cirkulaciu a stale to iste ze asi v dalsej kupelni,je to na nervy.