jaaaaaaaa
29.01.12,18:11
Ahojte, mám problém. Sestre som sľúbil že jej prehodím svadbu z kazety miniDV do DVD. Problém je v tom že keď som dostal miniDV do PC, má 12 giga. Nechcem aby to stratilo na kvalite, neviete o nejakom rozumnom postupe ? Skúšal som hľadať cez google, ale som lama ....

Ďakujem za každú pomoc
buchač
29.01.12,17:24
Ahojte, mám problém. Sestre som sľúbil že jej prehodím svadbu z kazety miniDV do DVD. Problém je v tom že keď som dostal miniDV do PC, má 12 giga. Nechcem aby to stratilo na kvalite, neviete o nejakom rozumnom postupe ? Skúšal som hľadať cez google, ale som lama ....

Ďakujem za každú pomoc
convert mini DV to DVD free software

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=convert+miniDV+do+DVD&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#pq=convert+mini+dv+to+dvd&hl=sk&cp=27&gs_id=k&xhr=t&q=convert+mini+DV+to+DVD+free+software&pf=p&sclient=psy-ab&client=opera&hs=FSa&rls=cs&channel=suggest&source=hp&pbx=1&oq=convert+mini+DV+to+DVD+free&aq=0L&aqi=g-L1g-vL3&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=9adcc8f9debdd53d&biw=1332&bih=621

...stiani si nejaký ...nainštaluj a konvertuj ..
misoft
29.01.12,18:05
...a pokiaľ to bude dlhé (cca 4hod), napáľ to na dvojdvrstvové DVD-čko (v dátach bez problémov do 8,25GB -ako komprimované -avi, v čase do 4 hodín - ako klasický DVD-formát)
jaaaaaaaa
30.01.12,06:25
hm, to je super, ale kazetu už u seba nemám, len ten .avi záznam s 12 giga ....
nunenko
30.01.12,08:45
m, to je super, ale kazetu už u seba nemám, len ten .avi záznam s 12 giga ....
celkom nechápem o čo ti vlastne ide ale zrejme chceš napáliť 12 GB videa na DVD-čka, Sú tieto možnosti:
a, 12GB video buď rozdeliť,
b, skonvertovať
c, zohnať DVD potrebnej velkosti.
d,kombinácia možnosti a b
Jednoduchá je možnosť rozdeliť "ten avi záznam" na tri časti a napáliť na 3 DVD.
bodliak
30.01.12,08:58
No a chce to z DVD-cka pozerat na PC, alebo ocakava DVD-cko, ktore si pusti v DVD playeri, ktory ma pod telkou ?
jaaaaaaaa
30.01.12,13:29
asi som to napísal strašne komplikovane...
Mám súbor .avi, ktorý má 12 Gb. Chcem z neho spraviť menší a zachovať kvalitu obrazu. Nič viac , nič menej, zabudnite na miniDV, na DVD, ...
ďakujem za pomoc :o) som bezradný
buchač
30.01.12,13:33
asi som to napísal strašne komplikovane...
Mám súbor .avi, ktorý má 12 Gb. Chcem z neho spraviť menší a zachovať kvalitu obrazu. Nič viac , nič menej, zabudnite na miniDV, na DVD, ...
ďakujem za pomoc :o) som bezradný
...viď príspevok č. 5 - posledná veta ....

...proste si podľa ľubovôle môžeš nasekať súborov do aleluja ....aj kombinovať ................

...no hej ...a včul príde otázka ........

Ako , kde , akým spôsobom...??? :rolleyes:
jaaaaaaaa
30.01.12,14:18
ach jo, čakal som že zareaguje odborník, nie rypák. Tak dík.
Chcem to zmenšiť, nie rozdeľovať ... kašlite na to, tým čo sa snažili dík
nunenko
30.01.12,14:44
"Nechcem aby to stratilo na kvalite" "spraviť menší a zachovať kvalitu obrazu"
To sa nedá, jednoducho každá konverzia uberá na kvalite, zmenšiť veľkosť súboru nie na úkor kvality je možné, ale len tým že sa "vypustia zbytočné informácie pre obraz a zvuk" .
Tvoje riešenie je napríklad ConvertX to DVD (http://www.uloz.to/hledej/?q=convert+x+to+dvd) ale bez počiatočného rozdelenie avi súboru aspoň na polovice výsledok asi nebude dostatočne dobrý.
diry
30.01.12,15:37
Ja to robím cez Pinnacle studio - spravím si úvodné menu podľa počtu kapitol na ktoré si celú kazetu rozdekím, spravím prechody, otitulkujem....(je kopa možností!) a nechám vypáliť DVD, alebo nechám na disku a je to...Podrobnejšie si pozri ukážku http://www.youtube.com/watch?v=By4I6jmLa7A&feature=related a http://www.shark.sk/vypoctova-technika/softver/pinnacle-studio-15-hd-strihovy-software-cz-0/ Je to perfektný program pre úpravu a editáciu rodinných videí, v češtine a jednoduchý na obsluhu.
misoft
30.01.12,16:10
Chcem to zmenšiť, nie rozdeľovať ...
Ak chceš zachovať "kvalitu" a zároveň "zmenšiť veľkosť" - zahraj sa na strihača - zober si vhodný software a vystrihni (odstráň) nepodstatné - zmenšíš a zároveň ostane kvalita.
(Lenže pre dvojvrstvové DVD budeš musieť "odstrániť" cca 3,25GB, aby si to vpratal - DVD-DL má 8.5GB celkovú kapacitu - niečo na hlavičku a záver = 8,2 GB napcháš)
Pretože zachovať kvalitu a zároveň to stlačiť - to je nonses.
buchač
30.01.12,16:11
ach jo, čakal som že zareaguje odborník, nierypák. Tak dík.
Chcem to zmenšiť, nie rozdeľovať ... kašlite na to, tým čo sa snažili dík

mimotemy

...ach jo ......

....ja som pre zmenu čakal , že aj čítať vieš.....
...mňa nerieš , odborníci Ti radili až príliš .........vcelku jasne...


...a ani pravopis neovládaš ....

rýpať - zlomyseľne napádať , vŕtať , kritizovať....

rypák - hm , tak za toto by som sa aj uraziť mohol ................no mňa akosi len inteligent vie ........
misoft
30.01.12,16:14
Jurko! Kľud! :D Uženieš mu infarkt a čo potom?
buchač
30.01.12,16:24
...he......rypák do mňa môže rýpať koľko len chce ....;)

alebo

...nehádžme perly ....:rolleyes::---:D
misoft
30.01.12,16:30
...lebo čochvíľa by sa na nás niekto pekne nabalil :D:D
bodliak
30.01.12,17:25
mencoder, nieco v style:

mencoder.exe -ofps 25 -vf-add scale=768:576 -ovc xvid -xvidencopts bitrate=1024:max_bframes=0 -oac mp3lame -lameopts vbr=2:abr:preset=128 -af volnorm,lavcresample=44100:channels=2 -srate 44100 -o nove.avi stare.avi
jaaaaaaaa
31.01.12,06:05
to je informácia ako sa patrí, ďakujem, tému uzatváram