dorwin
29.01.12,19:25
ahojte,

potrebujem na zahrade opravit plot. su tam stare drevene stlpiky (a aj zvalene) a chcem dat klasicke kovove.
problem je v tom, ze tam nemam vodu (ani elektriku) zatial. jedno riesenie je doniest v bandaske a zarobit vo furiku a to doma umyt... ale
neexistuje ine riesenie, ktorym by som ukotvil stlpiky plota do zeme? som pocul o suchom betone a pozeral som, ze to aj dostat ale neviem, mozno je aj ine riesenie?

ten suchy beton by bol fajn. ak vykopem jamu, dam tam stlpik, zasypem a pripadne nalejem kus vody (alebo aj nie).
tych stlpikov nebude vela, tak 10-15 cca.
zase ale nech to ma aj aku taku pevnost, nieze sa dakto o to zaprie a spadne to :)
vdaka za akekolvek tipy
marleau
29.01.12,18:28
Dajte si doviesť hotový betón.
lapejko
29.01.12,18:42
ak budete diery vŕtať ručným zemným vrtákom pôjde minimum betónu, vrecovaný B 20 má aj Baumit.
mendo933
29.01.12,19:38
Tiez som mal podobny pripad. Neviem ake mas ty moznosti ale my sme to spravili nasledovne. Dal som si vyvrtat jamky pre stlpiky. Doma sme zarobili za masinu betonu , vykydali do sudov . Na voziku sme si to odvieznli na pozemok
220870
29.01.12,20:13
Dá sa to aj zo suchým betonom stačí po osadení stlpiku zaliať trochou vody.
Ferdosondo
30.01.12,05:08
Suchý betón a počkať na dážď:).
Ja som oplocoval sad(300m), kde síce bola voda, ale urobil som to inak. Po ruke bolo dosť kameňa. Vyvŕtali sme cca 50cm jamy na stĺpiky. Na spodok stĺpika som ponaváral roxory. Stĺpik som vložil do jamy a obsypal kameňmi. Je tomu 20 rokov a plot drží dodnes.
EvaB
30.01.12,08:25
U nás plotári potrebovali cca 1 m3 betónu denne. Dovoz takého množstva betónu mixom by bol predražený, tak si ráno dávali namiešať na betonárke suchý priamo do vlečky ich auta. Bolo to lacnejšie, ako kúpiť vrecovaný. Počas dňa im to netuhlo a mali kľud na robotu. Vždy si s vodou zamiešali len potrebné množstvo. Takto robili pri stĺpikoch a DT. Je to pevné, nie je s tým problém. Keď robili predný plot, do základu išlo viac betónu, to vozili mixom normálny zarobený s vodou.
kerberos1
31.01.12,11:57
no ak možem poradiť tak my sme drevene stlpy zatlkali na záhrade pomocou baranidla ktoré svokor vyrobil zo stareho hasiaceho prístroja, jeden koniec je "deravý", ten sa navlečie na stlpik a postupne sa zatlka do zeme, drží to celkom dobre, len je to prácne.(do googla si dajte RAM FENCE POST a obrazky a je tam plno prevedení tohoto baranidla)
http://www.borrowtools.org/_Media/fence_post_pounder-2.jpeg
alltracboy
31.01.12,12:00
najlahsie bude predsa len do nejakeho suda nanosit vodu, alebo nechat naprsat zo strechy a potom to miesat podla potreby.. nemam so suchym betonom dobre skusenosti. Pravdepodobne som ho zle spravil. Vyvrtat vrtakom diery je len plus.
tonaal
31.01.12,19:31
robil som cca 80 metrov pletivovy plot, za nim potom zivy z hrabov. pouzil som vyhradne iba vinohradnicke betonove stlpiky. nic ine. stlpiky su aj vo vinohrade vsunute do vyvrtanych dier cca 70 cm hlboko. vyrobil som si vrtak do pody. vyvrtal jamky, osadil, zasypal, prihodil k nim kamene z okolia a udusal okolo tazkou tycou. Nepouzil som zrnko cementu. Drzia ako prikovane. Vo vinohradoch su takto osadene desatrocia. Zohnal som ich zadarmo z likvidovaneho vinohradu.