cico1976
29.01.12,22:16
Dobrý deň.

Vlastním staršiu chalupu na dedine, ktorú by som chcel prenajímať ako ubytovanie pre turistov, dovolenkárov a tak. Táto chalupa je zapísaná na katastrálnom úrade a má aj číslo domu. Ale treba urobiť čiastočnú rekonštrukciu. Tá by sa týkala elektriky (je tam elektromer s dvojitou tarifou, ale revízia je iba na časť domu, časť treba dorobiť), vodoinštalácie a sčasti aj interiér a exteriér. Ale hlavne čo by ma zaujímalo, v prípade dokončenia prerábok, čo všetko musím povybavovať aby to bolo možné prenajímať. Či budem potrebovať kolaudáciu a ak hej, či aj takáto chalupa musí spĺňať kritéria že tam musí byť napr hromozvod atď. Lebo rád by som to urobil čo najjednoduchšie a nerobil a nevybavoval veci ktoré nemusím. .......a urobil len to čo je nevyhnutne nutné.

Za info vopred ďakujem
ilona
30.01.12,04:36
Za účelom prenajímania chaty nie sú žiadne špecialne podmienky, urob to tak, ako keby si ju robil pre seba.
cico1976
30.01.12,08:19
Takže vlastne prerobím chalupu a potom (niečo som sa o tom už dozvedel) to iba nahlásim na obecnom úrade že sa to bude prenajímať?!? .....možno to už nepatrí do tejto časti porady, ale budem potrebovať aj živnosť?!? Alebo akým spôsobom sa to rieši?!?
sofia7808
30.01.12,10:04
Hlavne to musis urobit tak aby sa tam turisti citili co najlepsie a aby sa tam radi vratili,popripade dali inym kladne recenzie.Mal by si tam mat funkcne wc,kupelnu a kuchynku...co sa tyka ohlasovania a zivnosti ti poradit neviem,ale mame chatu na domasi a tiez ju prenajimame ale nikde sme nikdy nic neohlasovali vacsinou tam pridu znami so svojimi znamimi...pokial by si to viedol napr.ako turisticku ubytovnu tak asi ano-poskytobvanie sluzieb v oblasti ubytovania...neviem mozno ti poradia ostatny skusenejsi...
cico1976
30.01.12,11:30
.....ja som to chcel dať na net napr prostredníctvom Limby alebo tak.

....ďakujem za info
ilona
30.01.12,12:15
Keď budeš chcieť prenajímať musíš za zaregistrovať na daňovom úrade,ale živnosť k tomu netreba.
blcha
23.02.12,13:30
Záleží na tom, či k ubytovaniu budeš poskytovať aj služby. Ak budeš napríklad prať posteľné prádlo, už poskytuješ službu. V tomto prípade nejde o čistý prenájom a preto potrebuješ živnosť.
Na vybavenie ubytovacieho zariadenia platia normy - podľa toho, do akej kategórie chceš byť zaradený (hviezdičky). Napríklad musí mať každý hosť posteľ, stoličku, vešiak na šaty, nočný stolík,... Iste nájdeš na nete.