sofia7808
31.01.12,07:34
Dobry den chcela by som Vas poradaci poprosit o radu,mojej 3 rocnej dcere sa v nedelu takto vyhadzali dlane.Boli sme na pohotovosti aj u lekarky takze nemam robit paniku ze je to asi od jedla.Dnes je utorok a stale ich ma taketo ,strasne horuce a vysusene...a to mi v nedelu este dostala teplotu 38,6 ale len jednorazovo...neviem co mam robit...ani nakremovat nemozem,lebo ju svrbia...Bojim sa aby som jej niecim este neposkodila a ani neviem od coho sa jej to mohlo vyhadzat...
ivka70
31.01.12,06:39
A dali jej na pohotovosti nejake antihistmatika?

Inak pomoct by mohlo natriet napr. Fenistilom.
sofia7808
31.01.12,06:41
praveze nic jej nedali,len ze mam davat fenistil alebo dithiaden..toto davam ale nevidim nijaku zmenu...mam strach..
Stanislav 1975
31.01.12,06:42
A dali jej na pohotovosti nejake antihistmatika?

Inak pomoct by mohlo natriet napr. Fenistilom.
ja si tiež myslím,že sa netreba znepokojovať, že to je len taká nejaká alergická reakcia- príp. aj starý dobrý Dithiaden by mohol stačiť...
sofia7808
31.01.12,06:47
nemozem jej ich umyt lebo ju stipu ma ich suche tak ani nakremovat lebo ju svrbia...dithiaden ju akurat uspava tak spi dobre ale rano šucha dlane o plachtu na posteli ako najata...
Stanislav 1975
31.01.12,06:52
tak asi najlepšie urobíš ak pojdeš za pediatričkou,že si bola na pohotovosti a neprechádza to- a ona ta asi pošle k alergologičke- ja už najneskor zajtra by som išiel...
sofia7808
31.01.12,06:58
najhorsie pre rodica je ked nemoze alebo nevie pomoct svojmu dietatu a vidi tu jeho bolest,alebo trapenie...zajtra rano pojdeme-dufam ze nas znova neodbiju...nasa pediatricka neda detom nic pokial nemaju teplotu aj ked kaslu,alebo maju zapalene hrdlo...asi si mysli ze matky su prehnane citlive...
Stanislav 1975
31.01.12,07:04
najhorsie pre rodica je ked nemoze alebo nevie pomoct svojmu dietatu a vidi tu jeho bolest,alebo trapenie...zajtra rano pojdeme-dufam ze nas znova neodbiju...nasa pediatricka neda detom nic pokial nemaju teplotu aj ked kaslu,alebo maju zapalene hrdlo...asi si mysli ze matky su prehnane citlive...
nie, nie- tu sa nedaj odbiť-podla fotiek to vyzerá že to musí byť nepríjemné, aj tie prsty sú nejaké podliate...
sofia7808
31.01.12,07:11
jedine na co mam podozrenie je pomada na usta v sobotu si ju mastila po rukach a v nedelu rano takto vstala...zeby z toho???
elisaj
31.01.12,11:05
podľa mňa je to nejaká alergia najlepšie by bolo isť ozaj za doktorom ...môj syn je tiež alergik a tak podobne uňho vyzeral atopický ekzém,ale toto bude asi niečo iné... a môže to byť ozaj aj z tej pomády
ivka70
31.01.12,11:16
jedine na co mam podozrenie je pomada na usta v sobotu si ju mastila po rukach a v nedelu rano takto vstala...zeby z toho???

Aj z toho, ak mala alergicku reakciu na niektoru zlozku.
Jurivo
31.01.12,11:55
Niekedy môže nastať alergická reakcia pri kombinácii potravín. Príklad: dieťa nemá alergiu na paradajky ani na papriku osobitne, zje paradajku spolu s paprikou a nastane alergická reakcia. Zistiť na, ktorú potravinu alebo kombináciu potravín je dieťa alergické je dosť zdĺhavé a vyžaduje si to veľa pozorovania. Môj syn má občas alergickú reakciu. Vyšetrením u alergologičky sa u neho zistila citlivosť na histamín, čo obsahuje farbivo v cukríkoch, džúsoch a pod. Reakcia môže nastať konzumáciou takýchto potravín.
Alergologička podľa testov zistí pôvodcu alergickej reakcie.
Darina1234
31.01.12,12:15
No ja neviem, ale nieco podobne ale aj na nohach mal moj syn v 8 rokoch a my sme okamzite z pohotovosti isli lezat na detsku JIS, mal zakazany akykolvek pohyb a nasledovali vysetrenia. mam na toto obdobie velmi zle spomienky lebo som sa strasne bala ako ty teraz. Chod este znovu a nech to vidi aj iny lekar, hlavne tvoj detsky pediater. A moja rada nestresuj sa lebo ten strach prenasas aj na malu.
nam laikom je tazko radit, treba to riesit cestou lekara.
jenny5
31.01.12,15:47
Môže ísť aj o atopický ekzém, môj syn alergik mal niečo podobné a skončili sme na kortikoidovej masti :-(
Alebo môže ísť o skrížené potravinové alergie, ako to popísal Jurivo. Ja sama ich mám a v týchto prípadoch je veľmi ťažké identifikovať čo presne bolo príčinou alergickej reakcie.
Každopádne odporúčam navštíviť pediatričku a žiadať vyšetrenie u alergológa.
Držte sa!!
misoft
31.01.12,16:00
Každopádne odporúčam navštíviť pediatričku a žiadať vyšetrenie u alergológa. A pokiaľ odmietne vyšetriť a odoslať ku alergológovi - vyber sa rovno k odbornému lekárovi (no a "postup" pediatričky môžeš aj nahlásiť ÚDZS (http://www.udzs.sk/obcania-informacie/postup-pri-podani-podnetu.html?page_id=121) - výmenné lístky sú tuším z obliga!

A ešte niečo: spomínaj, čo malá v inkriminovaný deň konzumovala, prípadne aj zober tú pomádu - hodí sa aj pre zisťovanie na alergiu - odborník bude mať aspoň východziu vzorku.
Estetic
01.02.12,08:56
Toto patrí na kožnú diagnostiku a naozaj to vyzerá ako alergická reakcia na niečo,pričom ten balzam môže byť vysoko pravdepodobný.Najprv je nutné zvládnuť problém,hlavne celkové antihistaminiká a následne po zvládnutí,už v kľudovom období je nutné testovať dieťa.Co môžeš spraviť hned-okrem návštevy lekára-je sadnuť k zošitu a presne zmonitorovať cca 3 dni predtým,čo robila,čo papala,či brala lieky a aj čím sa natierala,lebo po čase na to zabudneš a vždy sa takýto monitoring hodí.Je to ale problém na lekárov,nedá sa to riešiť na diaľku.
sofia7808
02.02.12,14:38
ahojte vsetci a dakujem za Vase rady.Vcera sme boli u pediatricky ale uz aj s teplotami,soplikami a bolavym hrdlom.Ukazali sme rucky a lekarka povedala ze to preto lebo u malej prepukovala infekcia-choroba....a takto mala zareagovala.Dostali sme antibiotika na teplotu,kvapky od kaslu do nosa a nic viac...ani krv malej nezobrala a vraj rychlo lebo sa ponahlala-zuri u nas chripka....v pondelok sa mame prist ukazat tak uz asi priostrim aby jej zobrala krv...Takto sme dopadli...(rucky uz ma trosku lepsie)ale iba trosku..
elisaj
04.02.12,18:17
Nechcem tvrdiť že by to nemohlo byť z toho,že malá ochorela,ale mne sa to nezdá.Určite by som trvala ešte na nejakom vyšetrení a nedala by som sa odbiť,Držím päste aby ste sa z toho dostali čím skôr.
Estetic
07.02.12,03:33
Paravirusový exantem alebo výsypy rôzneho typu pri infektoch sú veľmi častým javom,a hlavne dlane a stupaje veľmi často upozornuju na streptokokovú infekciu,takže je to možný výsledok.Ale ručky sa z tohoto zápalu budu zotavovať dlho.Rozhodne na prechodný čas treba vysadiť saponáty a nedovoliť dievčatku zbytočne máčať ruky v akejkoľvek chemii.