orpe
31.01.12,08:04
poprosil by som o radu v tejto zahmlievanej teme, aspon pre mna.

Pracujem v Domove soc. služieb a špecializované zariadenie, od 1.1.2012, kde prevažnú časť klientov tvoria obyvatelia s psychiatrickou dg. Mám otázku, v akej platovej triede mám byť zaradený? Mám strednú zdravotnícku školu, špecializáciu v obore ošetrovateľstvo v psychiatrii na inštitúte vzdelávania pracovníkov v zdravotníctve + sociálnu pedagogiku 1 stupeň, k tomu 15 rokov praxe na psychiatrickom odd. Podľa katalógu profesii sa neviem jednoznačne zorientovať.

Ď
fblr
19.02.12,13:36
Na túto otázku hľadám odpoveď aj ja. Ja pracujem ako fyzioterapeut, mám 18 rokov praxe, ukončené bakalárske štúdium, certifikačné a špecializačné. Môj zamestnávateľ ma zaradil do 3. triedy, čo sa mi zdá nespravodlivé. To bolo možné podľa mńa v starom zákonníku práce. V novom a dokonca od 1.9.2011 sú už použité formulácie typu: poskytovanie zdravotnej staerostlivosti a to v stupni 2- pre sanitárov a v stupni 4,5,6 pre zdravotníkov..v stupni 3 som túto charakteristiku nenašla......takže, by sme mali byť min. v stupni 4..ale ako to dokázať????