Puma05
31.01.12,10:39
Zdravim vsetkych poradakov,

mame s partnerom jednoizbak, zatial sme potrebu spojenia spalne s obyvackou riesili rozkladacim gaucom - co vsak ocividne nie je vhodne ako dlhodobe riesenie.
Ma niekto nejaku ideu ako riesit maly byt alebo ma podobne obmedzeny zivotny priestor a podarilo sa mu uspesne vyriesit problem kam s postelami? :confused:

Rozmyslala som nad poschodovu konstrukciou postele - na poschodi dvojpostel, pod nou miesto na skrinu, gauc alebo stolik, nieco na sposob postele ako maju v IKEI, ale problem je, ze som nikde nevidela dvojpostel, resp. konstrukciu, ktora by bola navrhnuta pre dvoch dospelych ludi. :(
Co som citala prispevky na nete, tak niektori presadzovali aj zhotovenie podia, na ktorom by stal obyvaci priestor a pod nim boli vysuvacie postele. Je to tiez zaujimavy napad, len ma tak napadlo, ako je to potom s upratovanim... Predovsetkym mam fobiu z pavukov, a mam obavu, ze take miesto by bolo idealnym prostredim pre taketo tvory. :mad:
Ako najcerstvejsiu moznost som objavila nabytok zo stranky setripriestor.sk, kde su naozaj fantasticke kusky. :) Neviem vsak, v akej cenovej hladine sa takyto nabytok pohybuje - zrejme by to bolo jedno z financne narocnejsich riesieni. Chcela by som tiez vediet, ci ma niekto skusenosti s postelami odtial - ci ma ten nabytok predpoklad vydrzat viac ako styri-pat rokov.

Za vsetky rady a tipy budem velmi vdacna! :)
Stina
31.01.12,09:47
arizona
31.01.12,09:50
Mozno najdes nejaku inspiraciu ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GRxvNhlS4V4
babi2
31.01.12,09:56
mne sa páčilo toto minulý rok v Nitre na výstave nábytku
http://www.zelk.sk/
Lenka*1
31.01.12,10:36
No podla mna zavisi aj od toho, aky podorys ma izba. Moja sestra ma dlhu izbu, ktora sa da krasne rozkuskovat. Postel oddelili vertikalnymi zaluziami a vo vzniknutej casti maju dost priestoru na velky rohovy gauc a kreslo a mensiu obyvackovu stenu a mne osobne sa to velmi paci..
no a ja mam stvorcovu izbu, a nedostatok financii na nejake praktickejsie riesenie, takze ja mam v jednom rohu postel 160tku a vedla odkladaci stolik a pohovku. Pekne upravena postel vobec nevadi do oka a ja sa dobre vyspim :)
Spociatku som tiez mala rozkladaciu pohovku a potom aj rohovy gauc, ale za jedno ma rozculovalo, ze mi ludia sadali tam, kde ja spavam a za dalsie, strasne som trpela bolestami chrbta.
A tiez som premyslala nad poschodim alebo vyklapackou, ale to prve mi nikdy nejak nepasovalo do oka, ked som to videla a druha moznost je zas financne narocna...
lujza.j
10.01.14,21:40
Xanti
11.01.14,08:13
Aká veľká je kuchyňa v tom byte? Kamarátka na môj popud spravila kuchynský kút v izbe, dotiahla tam vodu, plyn a odpad. Na jednej časti mala kuchynskú linku a stôl so stoličkami, a v druhej časti izby mala rohovú sedačku pričom roh tvoril pomyselnú hranicu medzi kuchynou a obývačkou. A v bývalej kuchyni spravila izbu spálnu pre svoje dve deti. V pohode jej tam vošli dve postele. A každý kto prišiel na návštevu si myslel, že má oveľa väčší byt a nie jednoizbák. Ked ho potom predávala, tak ho zobral prvý záujemca lebo sa mu páčilo také riešenie. Aj pre vás by bolo ideálne mať spálňu tam kde je kuchyňa, lebo je logickejšie mať kuchyňu s obývačkou kde netreba predelovať izbu stenou alebo nábytkom.
erik555
11.01.14,08:43
V bytoch nemas taketo vysoke stropy! Vyska v bytoch je iba 2,7m.
lujza.j
11.01.14,10:14
ja som to tu dala ako inšpiráciu...ak myslíš OK:)sú aj staré byte v centrách väčších miest...a tam sú teda stropy fest vysoké!
luja5
11.01.14,10:24
Ja asi zle vidím, lebo stále neviem prísť na to, ako sa na tú posteľ dostali...vyskočili...vyštverali...:rolleyes:
lujza.j
11.01.14,10:25
nie si sama to ani ja:)
luja5
11.01.14,10:31
"Milujem" takéto návrhy, pod ktorými je možno zase podpísaný nejaký bytový ing.arch. a zabudne na takú samozrejmú vec, ako je odrazový mostík, štveradlo- zliezadlo...:cool:.
lujza.j
11.01.14,10:38
myslím, že to nie je až taký problém -teda pre mňa....to tam aj vlastným návrhom zakomponovať...ako nápad sa mi to páči...
mareko
11.01.14,10:56
luja5
11.01.14,11:24
Aj mne sa páčia nápady s posteľou vyššie a pod ňou všeličo umiestnené:). Videla som dosť takých, ale tento konkrétne sa mi nepáči:). Mala by som problém umiestniť rebrík, aby som sa dostala nielen na posteľ, ale aj k tomu, čo by bolo za rebríkom pod posteľou. Alebo tam dať schody, ktoré by však zaberali priestor (možno preto úmyselne na obrázku nie sú)? A kam ich dať a v akom uhle, aby som sa dostala k tomu, čo by bolo za schodmi pod posteľou? Tiež sa mi nezdá dobrý nápad dať tak vysoko posteľ bez zábradlia;). Pre mňa by to chcelo také úpravy, že radšej by som pohľadala inak riešený nápad s vyššie umiestnenou posteľou, alebo si ho navrhla sama:).
jslancik
11.01.14,11:32
odhliadnuc od výšky stropu sa mi zdá, že je to iba jednoposteľ, nie dvojposteľ. Potom by bola hĺbka priestoru pod posteľou nevyužitá. Abažeby tam schovali celú kúpeľnu, resp. šatník :) Bolo by to zaujímavé, ale jedine pri strope 3m a viac.
slavuska
11.01.14,11:41
postele zo stranky setripriestor mozes vidiet v BA..... mne sa ten nabytok tiez velmi pacil... zistovala som ceny a taka Nuovoliolá stála minul rok cca 6000 eur.... take nic pre nas. Riesili sme totiz ten isty problem.. na rozkladacom gauči sa nedá plnohodnotne spať dlhodobo... po studenej sprche so šetri priestor - cena.. sme sa zamerali na rozkladacie sedačky s celoročným pohodlným spaním.. nieco taketo: http://www.sedackyphase.sk/boston-univerzalna-rozkladacia-sedacka
boli sme to vyskušať aj v predajni... stalo to nejakych cca 1800 eur. ale nám nevyhovoval pružinový rošt.. treba však vyskúšať... takéto sedačky majú však aj v JSK, KIKA nabytku... záleží od toho kolko do toho chcete investovať
my sme nakoniec kupili toto: http://www.kika.com/sk/katalog/m/obyvacie-izby-praca/obyvacie-izby/pohovky-2555/18288995/pohovka-boston/
spí sa na tom velmi dobre, ma to velky ulozny priestor a je to aj prakticke a pekne ako gauč do obývačky este sme k tomu dokupili taku velku taburetku /120cm dlzka/ s uloznym priestorom, ktorej povrch sme dali potiahnut latkou ako je ta rozkladacia sedacka a vlastne teraz z toho mame rohovu sedaciu supravu... znami chvalia ze to vyzera super, opticky to este zvacsilo priestor. jediny problem je, ze sa ta zadna strana sedacky trochu neprakticky navlieka do plachty a šetriča matraca... ten mame aby sa rýchlo nepošpinil poťah. ..... ale v podstate som velmi spokojna s nasim vyberom.
luja5
11.01.14,11:53
Keďže zadaná otázka je spred dvoch rokov, mňa by aj zaujímalo, ako sa zadávateľka s partnerom nakoniec rozhodli (aj ako možnú inšpiráciu pre iných:)) a ako sú so svojim rozhodnutím spokojní.
Adulka5
11.01.14,12:08
a jasnéééé..... kedze je to spred dvoch rokov, tiez by ma zaujimalo ako to poriesili... :)
lujza.j
11.01.14,12:55
pohovka za 550e:D si ma pobavila...
pmajap
11.01.14,18:42
Najkrajšie poriešené izby sú apartmány v hoteloch. Je to v podstate jednoizbový byt, kde dominantná je posteľ, ale vôbec nepôsobí rušivo, je tam sedačka aj pracovný kút a všetko pôsobí harmonicky.