emillka
31.01.12,10:49
Dobrý deň,
mám otázočku ohľadom pracujúceho dôchodcu na dohodu, korý mesačne zarobí 180 € v hrubom, daň 34,20 €
ide o to, či sa pri podávaní daň. priznania A
- riadiť tým, že za odpracovaný čas 5 m. zarobil v hrobom 900€ - čo nie je polovica nezdaniteľnej časti a žiadať späť celú daň os štátu späť alebo
- sa riadiť tým, že dôchodca si môže uplatniť nezdaniteľnú časť iba rozdiel medzi výškou dôchodku nezdaniteľnou časťou, keďže jeho mesačný príjem bol viac ako 148 €.
ozrejmí mi to niekto po lopate ?
Ďakujem krásne
veronikasad
31.01.12,09:51
Dobrý deň,
mám otázočku ohľadom pracujúceho dôchodcu na dohodu, korý mesačne zarobí 180 € v hrubom, daň 34,20 €
ide o to, či sa pri podávaní daň. priznania A
- riadiť tým, že za odpracovaný čas 5 m. zarobil v hrobom 900€ - čo nie je polovica nezdaniteľnej časti a žiadať späť celú daň os štátu späť alebo
- sa riadiť tým, že dôchodca si môže uplatniť nezdaniteľnú časť iba rozdiel medzi výškou dôchodku nezdaniteľnou časťou, keďže jeho mesačný príjem bol viac ako 148 €.
ozrejmí mi to niekto po lopate ?
Ďakujem krásne
posudzuje sa celoročný príjem. Ak nepresiahol 1/2 NČZD, na výšku vyplateného dôchodku sa neprihliada. Pri správne vyplnenom DP typu A, DU vráti celú zrazenú daň.

Ak mal dohody u viacerých zamestnávatelov, nemôže sa rozhodnúť, že do DP zahrnie len niektorú z nich. Príjem je zdaňovaný preddavkovou daňou, musí ich uviesť všetky.