myara
31.01.12,11:53
Ahojte, som docasne PN od 17.01., teraz som dostala odkaz od zamestnavatela, ze mam si ist pre nejake potvrdenie k lekarovi, aby potvrdil, ze som PN do konca januara, ze inak mi Socialna poistovna nevyplati peniaze?
Ukoncit PN som chcela v piatok 03.02., nestaci to potom?
Dakujem za rady, nikdy som nebola PN, neviem ako to chodi.
Tweety
31.01.12,10:56
Ahojte, som docasne PN od 17.01., teraz som dostala odkaz od zamestnavatela, ze mam si ist pre nejake potvrdenie k lekarovi, aby potvrdil, ze som PN do konca januara, ze inak mi Socialna poistovna nevyplati peniaze?
Ukoncit PN som chcela v piatok 03.02., nestaci to potom?
Dakujem za rady, nikdy som nebola PN, neviem ako to chodi. Mal na mysli tzv. prechodku(prechod z mesiaca na mesiac), potvrdenie, že PN k 31. dňu mesiaca trvá.
myara
31.01.12,10:57
Mal na mysli tzv. prechodku(prechod z mesiaca na mesiac), potvrdenie, že PN k 31. dňu mesiaca trvá.

no a mam tam ist zajtra? alebo staci, v piatok pri ukonceni PN?
Tweety
31.01.12,10:58
no a mam tam ist zajtra? alebo staci, v piatok pri ukonceni PN? Podľa mňa stačí aj v piatok.
myara
31.01.12,11:00
Podľa mňa stačí aj v piatok.

dakujem ti :)
Tweety
31.01.12,11:01
dakujem ti :) A nemáš stanovenú kontrolu u lekára?
myara
31.01.12,11:02
A nemáš stanovenú kontrolu u lekára?

lekar povedal, aby som prisla ja podla potreby, ako sa budem citit (som tehotna)
veronikasad
31.01.12,11:06
Ahojte, som docasne PN od 17.01., teraz som dostala odkaz od zamestnavatela, ze mam si ist pre nejake potvrdenie k lekarovi, aby potvrdil, ze som PN do konca januara, ze inak mi Socialna poistovna nevyplati peniaze?
Ukoncit PN som chcela v piatok 03.02., nestaci to potom?
Dakujem za rady, nikdy som nebola PN, neviem ako to chodi.
Ak neodovzdáš "prechodku" tuším do 5 kal.dní po skončení mesiaca, SP ti nevyplatí nem.dávky vo výplatnom termíne SP, ale až v nasledujúcom kal.mesiaci.
3.2. ešte neskoro nie je (PN sa vypláca za kal.dni, nekonči v piatok, ale až v nedelu, budeš mať nemocenské o dva dni viac).
myara
31.01.12,11:12
Ak neodovzdáš "prechodku" tuším do 5 kal.dní po skončení mesiaca, SP ti nevyplatí nem.dávky vo výplatnom termíne SP, ale až v nasledujúcom kal.mesiaci.
3.2. ešte neskoro nie je (PN sa vypláca za kal.dni, nekonči v piatok, ale až v nedelu, budeš mať nemocenské o dva dni viac).

takze, ked v piatok pri ukonceni PN tlacivo odovzdam zamestnavatelovi, vyplatia mi davky vo februari?
Tweety
31.01.12,11:16
takze, ked v piatok pri ukonceni PN tlacivo odovzdam zamestnavatelovi, vyplatia mi davky vo februari? Prvých 10 kalendárnych dní prepláca zamestnáv. náhradu za PN, potom už platí nemocenské SP. Takže, ak tlačivko odovzdá zamestnáv. ešte v januárovom termíne,( do troch dní vo febr.) budeš mať nemocenské vyplatené ešte vo februári, ak nie, až na budúci mesiac.
veronikasad
31.01.12,11:21
takze, ked v piatok pri ukonceni PN tlacivo odovzdam zamestnavatelovi, vyplatia mi davky vo februari?
Aby si mala istotu, dohodni sa so zamestnávatelom, že si prechodku v piatok sama odnesieš do SP a zamestnávatelovi dáš potvrdenú kopiu. Len možno zamestnávatel ešte neodovzdal do SP žiadosť o nemocenské (čaká práve na tú prechodku)
Ak ju v piatok odovzdáš v SP - určite vyplatia.
myara
31.01.12,11:33
Aby si mala istotu, dohodni sa so zamestnávatelom, že si prechodku v piatok sama odnesieš do SP a zamestnávatelovi dáš potvrdenú kopiu. Len možno zamestnávatel ešte neodovzdal do SP žiadosť o nemocenské (čaká práve na tú prechodku)
Ak ju v piatok odovzdáš v SP - určite vyplatia.

a mozem odovzdat prechodku do SP, ak zamestnavatel neodovzdal ziadost o nemocenske?
Tweety
31.01.12,11:35
a mozem odovzdat prechodku do SP, ak zamestnavatel neodovzdal ziadost o nemocenske? Môžeš, ale aj tak tam potrebujú tú žiadosť o nemocenské, ktorú musíš podpísať, a uviesť č.účtu, na ktorý ho pošlú. Takže sa dohodni s pracovníčkou na mzdovom.
veronikasad
31.01.12,11:36
a mozem odovzdat prechodku do SP, ak zamestnavatel neodovzdal ziadost o nemocenske?
dohodni sa na postupe s mzdárkou zamestnávatela.
myara
31.01.12,11:37
Môžeš, ale aj tak tam potrebujú tú žiadosť o nemocenské, ktorú musíš podpísať, a uviesť č.účtu, na ktorý ho pošlú.

to som odovzdala
myara
31.01.12,11:38
dohodni sa na postupe s mzdárkou zamestnávatela.

to nejde, mzdarka je externa, ani neviem, kto to je...
Tweety
31.01.12,11:39
to som odovzdala Kam si odovzdala? Postup, tlačivo o začiatku PN odovzdávame v učtárni zamestnáv., ak sme PN do 10 KD preplatí ich on, ale ak sme dlhšie, a to je tvoj prípad, dostaneš od SP nemocenské, kam je potrebné odovzdať žiadosť o nemocenské( jedna časť potvrdenia o PN) a u Teba aj prechodku.
myara
31.01.12,11:41
Kam si odovzdala? Postup, tlačivo o začiatku PN odovzdávame v učtárni zamestnáv., ak sme PN do 10 KD preplatí ich on, ale ak sme dlhšie, a to je tvoj prípad, dostaneš od SP nemocenské, kam je potrebné odovzdať žiadosť o nemocenské( jedna časť potvrdenia o PN) a u Teba aj prechodku.

zamestnavatelovi, hned po zacati PN
Tweety
31.01.12,11:42
zamestnavatelovi, hned po zacati PN Tak potom mu dones aj tú prechodku, a potom aj ukončenie PN. On už bude vedieť, čo s tým, a kedy.
veronikasad
31.01.12,11:44
to nejde, mzdarka je externa, ani neviem, kto to je...Odkaz si dostala od koho ?
Tak to nekomplikuj. V piatok odnes prechodku, spolu s ukončením PN-ky zamestnávatelovi. Snáď to v pondelok odnesu do SP.
myara
31.01.12,11:46
Odkaz si dostala od koho ?
Tak to nekomplikuj. V piatok odnes prechodku, spolu s ukončením PN-ky zamestnávatelovi. Snáď to v pondelok odnesu do SP.

od kolegu
ok, dam im to vsetko v piatok
dakujem