janamirka2
31.01.12,15:34
Dobrý deň, chcela by som radu. Mama chce renovovať strechu/dať nový plech/ a chcela by som od skúsených radu o akú firmu na východe Slovenska by som mala zakopnúť, lebo je ich veľa ob. človek nevie ktorú si má vybrať, aby bola dobrá.
nivl1
31.01.12,17:33
pytaj sa konkretnych ludi ktory takuto rekonstrukciu uz maju za sebou ,asi tak zacni.
lapejko
01.02.12,20:06
U Vás je seríózna firma RjR, skús sa tam poradiť, ak chcete falcovaný plech, doporučujem lakoplast, ktorý Vám klampiari na mieste zfalcujú elektrickou mašinou a pásy budú v kuse od odkvapu po hrebeň.
janamirka2
02.02.12,17:26
Dik za rady, ale my by sme chceli dávať už na plech/starý/, neviem či je to možné.
marleau
02.02.12,17:55
Dik za rady, ale my by sme chceli dávať už na plech/starý/, neviem či je to možné.
Z akého dovodu tam chcete nechať starý?
petermikuláš
03.02.12,13:01
toto by aj mňa zaujímalo
viem o tom, že sa niekedy pri výmene strešnej krytiny /starú plechovú za novú plechovú/ pokladá nová plechová na pôvodnú plechovú.
Len sa na pôvodnú urobí ďalšie latovanie a položí sa nová.
Aké sú dôvody takéhoto postupu, resp. výhody a nevýhody oboch postupov?
marleau
03.02.12,17:57
Moja teta si dala na eternit nalepiť asfaltové pásy a vyšlo ju to cca 5.000,- eur.Plocha okolo 150 štvorcov.
Za tú cenu som jej mohol dodať a namontovať nový krov a nahodiť škridlu.
petermikuláš
03.02.12,18:21
Moja teta si dala na eternit nalepiť asfaltové pásy a vyšlo ju to cca 5.000,- eur.Plocha okolo 150 štvorcov.
Za tú cenu som jej mohol dodať a namontovať nový krov a nahodiť škridlu.
to snáď nie je možné, 5000 eur za asfaltové pásy 150m2? Je to vôbec možné?
marleau
03.02.12,18:26
to snáď nie je možné, 5000 eur za asfaltové pásy 150m2? Je to vôbec možné?
K susede prišli v lete nejakí "klampiari" a za výhodnú cenu jej namotovali 24 mb žľabov a 8 mb zvodov z pozinku.Keď som jej povedal,že za to mohla mať medené a ešte sme mohli aj fľašu za to kúpiť,len hodila rukou....Už ich tam nemá,výhodou plechu z pásov od hrebeňa až po okap je,že sneh a ľad možu každý rok strhávať odkvapový systém.No nekúp to...
iv@n
04.02.12,16:33
Moja teta si dala na eternit nalepiť asfaltové pásy a vyšlo ju to cca 5.000,- eur.Plocha okolo 150 štvorcov.
Za tú cenu som jej mohol dodať a namontovať nový krov a nahodiť škridlu.
tak to je teda super cena. a že ľudia nemajú peniaze :)
janamirka2
06.02.12,07:43
Z akého dovodu tam chcete nechať starý?

Ten starý tam chceme nechať kôli izolácii, že namiesto folie, ktorú dávajú, už sme sa aj pýtali, takže sa to dá, ale nie každý to chce robiť.
alchstuip
09.02.12,11:23
Aj my uvazujeme na 22 rocny hlinikovy plech dat novu vrstvu. Myslim, ze by to bolo jednoduchsie, ako strhavat stary plech.
O tom hliniku nam v 89 roku tvrdili, ze je vecny, teda minimalne na 50 rokov. Vtedy sa klincoval hlinikovymi klincami, tieto vsak casom vyliezaju a treba ich raz za cas zasa zatlct. Pocasie, sneh a prach postupne zbrusili zo strechy farbu a hlinik teraz veselo oxiduje. Co som cital o tomto materiali, moze oxidacia hlinika postupovat pomerne rychlo.
Co teda myslite? strhnut stary plech, alebo ho len prekryt novym?
marleau
09.02.12,11:47
Aj my uvazujeme na 22 rocny hlinikovy plech dat novu vrstvu. Myslim, ze by to bolo jednoduchsie, ako strhavat stary plech.
O tom hliniku nam v 89 roku tvrdili, ze je vecny, teda minimalne na 50 rokov. Vtedy sa klincoval hlinikovymi klincami, tieto vsak casom vyliezaju a treba ich raz za cas zasa zatlct. Pocasie, sneh a prach postupne zbrusili zo strechy farbu a hlinik teraz veselo oxiduje. Co som cital o tomto materiali, moze oxidacia hlinika postupovat pomerne rychlo.
Co teda myslite? strhnut stary plech, alebo ho len prekryt novym?
Ak je krov nadimenzovaný na škridľu,dajte tú.
220870
09.02.12,12:16
Aj my uvazujeme na 22 rocny hlinikovy plech dat novu vrstvu. Myslim, ze by to bolo jednoduchsie, ako strhavat stary plech.
O tom hliniku nam v 89 roku tvrdili, ze je vecny, teda minimalne na 50 rokov. Vtedy sa klincoval hlinikovymi klincami, tieto vsak casom vyliezaju a treba ich raz za cas zasa zatlct. Pocasie, sneh a prach postupne zbrusili zo strechy farbu a hlinik teraz veselo oxiduje. Co som cital o tomto materiali, moze oxidacia hlinika postupovat pomerne rychlo.
Co teda myslite? strhnut stary plech, alebo ho len prekryt novym?
Starý hliníkový plech určite strhnúť dolu.Nieje žiadny praktický dôvod ho tam nechávať.V prípade zhotovovania obytného podkrovia bude určite zložité a nie nemožné urobiť kvalitne podvetranie takejto strychy.Na hlníku môže zospodu kondenzovať voda.