stanka45
31.01.12,17:25
Som dochodkyna diabetička,v maji som podstupila operáciu oboch prsnikov. Lekár mi nevie stanoviť diagnozu na Ačkovú skupinu. Ak viete, prosím poradte. diagoza N60, N61,N62,N63,N64, kto je najhodnejšia.Dakujem.
buchač
31.01.12,17:39
Som dochodkyna diabetička,v maji som podstupila operáciu oboch prsnikov.Lekár mi nevie stanoviť diagnozu na Ačkovú skupinu. Ak viete, prosím poradte. diagoza N60, N61,N62,N63,N64, kto je najhodnejšia.Dakujem.

...no ......možno vie , ale proste sa nedá ..............mne sa to ale nezdá ....

N60 Benígna dysplázia prsníka
N61 Zápalové choroby prsníka
N62 Hypertrofia prsníka
N63 Nešpecifikovaná hrčka v prsníku
N64 Iné choroby prsníka

Síce ide o nezhubné nádory , benígne nádory nie sú rakovinou. Vo väčšine prípadov sa odstraňujú operáciou a obyčajne sa neobnovujú. Dôležité je aj to, že sa nešíria do iných častí tela. Benígne nádory neohrozujú život. Polypy, cysty a myómy patria k benígnym nádorom krčka maternice.

Ale aj tak to patrí na onkológiu ...takže

Indikácie/Liečebné pobyty > Onkologické choroby
Doporučené kúpele
Kúpele Vyšné Ružbachy
Kúpele Štós (Štos)
Kúpele Nimnica
Kúpele Tatranské Matliare
Kúpele Korytnica
Kúpele Lúčky
Kúpele Bardejovské
Kúpele Lučivná

...ale má aj predsa možnosť na výber ...diabetes dať ako hlavnú dg ......nespomínaš štádium ( tabletky alebo ihla )

Indikácie/Liečebné pobyty >Choroby žliaz s vnútornou sekréciou
Doporučené kúpele
Kúpele Bardejovské
Kúpele Nimnica
Kúpele Nový Smokovec
Kúpele Tatranské Matliare
Kúpele Brusno
Kúpele Korytnica
mlisa
01.02.12,06:13
Ani jednu z tych diagnoz som nenasla v indikacnom zozname na kupele (ale je mozne ze rano este zle vidim:)), ale urcite treba hladat nieco vhodne tam
arizona
01.02.12,06:37
Juraj, nepatri diabetes od 1.12.2011 do skupiny "B" ?


http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=1099
buchač
01.02.12,07:42
Juraj, nepatri diabetes od 1.12.2011 do skupiny "B" ?


http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=1099

...a kua .........zmenili to .....:eek:

Ja len preto , že minulý rok v júni som bol ...na " A " ...
buchač
01.02.12,07:51
Ani jednu z tych diagnoz som nenasla v indikacnom zozname na kupele (ale je mozne ze rano este zle vidim:)), ale urcite treba hladat nieco vhodne tam
...ja som mal včera večer výpadok asi .....:confused:

Vyššie uvedené N - kové dg v tomto zozname nefigurujú ani ako " B " skupina ...
martuli
03.02.12,11:01
Stanka, diagnózy, ktoré uvádzaš z hľadiska prsníkov nie sú indikáciou na žiadnu kúpeľnú liečbu, nie je to onkologická diagnóza. V Tvojom prípade len už vyššie spomínaná skupina B - Diabetes.
pozlatka
11.02.12,18:59
Manzelovi poistovna schvalila kupelny pobyt A, ale zatial kupele nezadali termin.
Prosim, poradte ci treba kontaktovat kupelne zariadenie alebo pockat(ako dlho)?Dakujem
ivka70
11.02.12,19:03
Manzelovi poistovna schvalila kupelny pobyt A, ale zatial kupele nezadali termin.
Prosim, poradte ci treba kontaktovat kupelne zariadenie alebo pockat(ako dlho)?Dakujem

Kupele mu poslu navrh presneho terminu, ktory potom do asi 10 dni musi potvrdit.
Treba cakat.
pozlatka
13.02.12,15:23
Kupele mu poslu navrh presneho terminu, ktory potom do asi 10 dni musi potvrdit.
Treba cakat.

Dakujem za odpoved