jarka1507
31.01.12,18:44
Dobrý deň,

naša garáž je ako samostatný "domček" a chceli by sme ju prerobiť na obytný priestor, no nemám vôbec tušenie ako postupovať, na koho sa obrátiť o radu ako je to najvhodnejšie prerobiť a aké všetky rôzne povolenia vybaviť. Vedeli by ste mi aspoň približne povedať v akých cenách sa tieto povolenia pohybujú? Alebo by nám vedeli povedať predbežné náklady?

Prosím o radu, lebo naozaj neviem kde začať...

Vopred ďakujem
kysučan1
11.02.12,05:18
Hlavne sa nikoho nepýtaj,pretože dopadneš ako ja!Chcel som prestavať bytové jadro a šiel som si pre povolenie na obecný úrad-to som nemal robiť,1,kataster 2,plán bytu, 3,súhlas OSBD, 4,súhlas susedov 5,súhlas statika....predtým sme bez povolenia deťom prestavali tri jadrá a v pohode!
220870
11.02.12,05:32
Neuvádzate ako máte tu garáž vedenú v katastri.
Šípková
01.09.12,10:47
Dobrý deň, rozhodla som sa prerobiť jednu miestnosť v byte. Omietky, podlahu. Potrebovala by som odmontovať radiator, aby sa aj za nim mohla urobiť omietka. Treba toto niekam hlasit, kto mi to odmontuje, mozme si to aj sami? Nebude stadial tiecť voda? A čo merač, ktorý je zrejme prilepený na stene? Môžem ho odlepiť a čo potom, keď urobim omietku, mam ho tam znova nejak pripevniť? Budem vďačná za každú dobrú radu. Dakujem
juraj:-)
01.09.12,16:25
Dobrý deň,
minimálne by ste to mali nahlasiť domovníkovi. Ten vám poradí, kde treba zastaviť potrubie a kde vypustiť. Inač by vam odtiaľ tiekla voda :) Merač odlepite a potom nalepiste naspat, to nie je problem. Len romýšľam načo vám je za radiatorom omietka. Spravil by som to potiaľ čo to da. Skôr by som tam potom nalepil nejakú tú AL foliu, aby ste zbytočne nevykurovali panel.
Šípková
04.09.12,07:34
Dobrý deň,
minimálne by ste to mali nahlasiť domovníkovi. Ten vám poradí, kde treba zastaviť potrubie a kde vypustiť. Inač by vam odtiaľ tiekla voda :) Merač odlepite a potom nalepiste naspat, to nie je problem. Len romýšľam načo vám je za radiatorom omietka. Spravil by som to potiaľ čo to da. Skôr by som tam potom nalepil nejakú tú AL foliu, aby ste zbytočne nevykurovali panel.

Juraj ďakujem, nad tou fóliou som uvažovala a asi to aj tak urobím :)
tictac7
04.09.12,07:50
Dobrý deň,
minimálne by ste to mali nahlasiť domovníkovi. Ten vám poradí, kde treba zastaviť potrubie a kde vypustiť. Inač by vam odtiaľ tiekla voda :) Merač odlepite a potom nalepiste naspat, to nie je problem. NIE, NIE a 100-krát nie. Manipulovať s meračom môže len oprávnená osoba!!!Len romýšľam načo vám je za radiatorom omietka. Spravil by som to potiaľ čo to da. Skôr by som tam potom nalepil nejakú tú AL foliu, aby ste zbytočne nevykurovali panel.

treba kontaktovať firmu, ktorá merač montovala, resp. firmu, ktorá vykonáva odpočty...
Braňo
04.09.12,08:26
Hlavne sa nikoho nepýtaj,pretože dopadneš ako ja!Chcel som prestavať bytové jadro a šiel som si pre povolenie na obecný úrad-to som nemal robiť,1,kataster 2,plán bytu, 3,súhlas OSBD, 4,súhlas susedov 5,súhlas statika....predtým sme bez povolenia deťom prestavali tri jadrá a v pohode!

v pohode neznamená v súlade so stavebným zákonom - tu na porade nezvykneme radiť nelegálne riešenia .... pozor na etiketu.
ciners
04.09.12,09:58
v pohode neznamená v súlade so stavebným zákonom - tu na porade nezvykneme radiť nelegálne riešenia .... pozor na etiketu.
Tp akoby v sekcii podnikanie pri podnikatelskych napadoch bola hlavna odpoved kradni...ved aj to je v pohode :-D
juraj:-)
04.09.12,11:17
Záleží asi od merača. väčšinou sa merače montuju priamo na radiatory a potom je vyvedený len nejaké čidlo najčastejšie prilepené na stenu, prípadne parapetnu dosku. V takomto prípade nevidím dôvod volať nejakého technika. V prípade, že to nie je čidlo ale merač (s tym som sa v bytovkach nestretol) potom by ho mala demontovat oprávnená osoba.
Šípková
04.09.12,15:45
Merač je priamo na radiatori, tam sa vymieňa tá ampulka s tekutinou (neviem, ako sa to presne vola). S tym ja minupulovať nebudem. Na stene je len prilepene čidlo, ako píše Juraj a to je spojene s ventilom akymsi drôtom. Prepáčte za vyýrazy, ale neviem odborné názvy a myslím, že mi rozumiete :)