1236Lenca
01.02.12,08:57
Prosím vás ako zmením súbor txt na exe?
Letko
01.02.12,08:00
napr. vo Windows Commander prídeš na súbor, dáš F6, prepíšeš .txt na .exe a dáš enter.
buchač
01.02.12,08:01
Prosím vás ako zmením súbor txt na exe?
...tak to by som aj ja rád vedel ...

txt súbor - je textový

exe súbor - to je predsa inštalačný súbor , poväčšinou sa programy ním do PC inštalujú .....

ALE možno sa aj mýlim........či .....???
marjankaj
01.02.12,08:02
No jednoducho.
Klikneš na súbor pravým tlačítkom a premenuj.
Ale rád by som vedel načo ti to bude?:eek: Mne to napísalo, že súbor sa nebude dať použiť. Tak som to zahodil do koša. Ale to môžeš zahodiť aj bez premenovania.:---
marjankaj
01.02.12,08:04
...tak to by som aj ja rád vedel ...

txt súbor - je textový

exe súbor - to je predsa inštalačný súbor , poväčšinou sa programy ním do PC inštalujú .....

ALE možno sa aj mýlim........či .....???
No trochu sa mýliš. Súbor exe je executable teda vykonávajúci. Sú to skoro všetky prohramy. Nemusia byť iba inštalačné.
1236Lenca
01.02.12,08:06
Ďakujem
Letko
01.02.12,08:06
Ono sa to môže napr. použiť, ak máš .exe súbor, ktorý nemôžeš odoslať napr. emailom pre rôzne obmedzenia, zmeníš na .txt, odošleš a príjemca ho zmení na .exe a máš späť spustiteľný súbor :) Ja si takto robím súbory, ktoré nechcem, aby iní použili, zmením koncovku napr. na .abc a nikto sa mi v tom nebude hrabať :)
1236Lenca
01.02.12,08:07
Presúvam program na kúrenie z jedného pc do druhého a potrebujem doložiť jeden súbor, no mám ho v txt forme a potrebujem exe
buchač
01.02.12,08:08
...veď hej ....

Ja som len tak laicky šiel na to ....šak som nejaký ten laik , no nie...???? ;)

Proste ja používam exe súbory len na tie inštalačky ...iné , tie zložitejšie veci nemám v popise práce ...:rolleyes:
Letko
01.02.12,08:11
Buchač, ty používaš nepriamo aj normálne .exe súbory, len o tom nevieš. Klikneš na ikonku, tá spustí .exe súbor (napr. keď si zapneš internet) :) Takže si väčší macher ako si myslíš.
marjankaj
01.02.12,08:11
Presúvam program na kúrenie z jedného pc do druhého a potrebujem doložiť jeden súbor, no mám ho v txt forme a potrebujem exe

No a na takéto jednoduché neprišiel ani Bill Gates? Načo sú nám kompilátory a kdejaké jazyky. Softwarové firmy budú mať po vtákoch.:---
marjankaj
01.02.12,08:13
Ono sa to môže napr. použiť, ak máš .exe súbor, ktorý nemôžeš odoslať napr. emailom pre rôzne obmedzenia, zmeníš na .txt, odošleš a príjemca ho zmení na .exe a máš späť spustiteľný súbor :) Ja si takto robím súbory, ktoré nechcem, aby iní použili, zmením koncovku napr. na .abc a nikto sa mi v tom nebude hrabať :)
A nie je lepšie skomprimovať a zaheslovať?
sthruska
01.02.12,08:15
Nestačí. Server zistí, že obsahom je *.exe a nedovolí ho poslať.
Letko
01.02.12,08:16
A nie je lepšie skomprimovať a zaheslovať?

koľko času ti zoberie skomprimovať a zaheslovať a koľko premenovať? Skomprimované môže niekto skúmať, no napr. *.dačo nie je také nápadné :)
buchač
01.02.12,08:18
Buchač, ty používaš nepriamo aj normálne .exe súbory, len o tom nevieš. Klikneš na ikonku, tá spustí .exe súbor (napr. keď si zapneš internet) :) Takže si väčší macher ako si myslíš.
...ale viem ...aj to viem ....
Veď pri nejakom programe je tých súborov exe jak nadrbaných .....ale iba jeden je ten správny - inštalačný....

Aby sme sa rozumeli ....za machera sa ne/považujem kedy a ako ( v tých svojich medziach ) , nakoľko na samouka som dosť zvládol ...
No to správne vyjadrovanie sa počítačovou terminológiou mi akosi nejde a preto sa radšej ani do diskusií nezapájam ...
marjankaj
01.02.12,08:25
koľko času ti zoberie skomprimovať a zaheslovať a koľko premenovať? Skomprimované môže niekto skúmať, no napr. *.dačo nie je také nápadné :)
V total comanderi je to iba klik na ikonku. Počítaču to trvá však trochu dlhšie. Ja som tým myslel, že ak treba zmenšiť súbor. Maily majú obmedzenia na veľkosť posielaných súborov. A môžem si skomprimovaný tiež pomenovať *.abc namiesto *.zip. Aj vtedy zistí server, že je tam exe súbor?
sthruska
01.02.12,08:41
Aj vtedy zistí server, že je tam exe súbor?
Neviem, opýtam sa ho. Ale až večer, teraz nemám čas :D
viktorviktor
01.02.12,17:34
guglovi zadaj vytvoriť -renie .exe suboru, a počítaj čo žiadaš.
aby si nepovedal
vvv.stealthsettings.com/sk/iexpress-exe-create-self-extracting-self-installing-package.html
nunenko
01.02.12,19:02
nehante ma toto som vygooglil:
Iste, stačí zmeniť názov súboru z aaa.txt na aaa.exe , ale nebude fungovať. Hlavná otázka znie: čo chceš robiť so súborom "exe"?
exe súbor musí byť spustiteľný program, to znamená, že musí. obsahovať spustiteľné inštrukcie pre operačný systém (napr. Windows) a môže mu rozumieť a počúvať. Ten je zvyčajne vyrobený a napísaný v programovacom jazyku a potom zostavovaný ho (daný do prekladača na proces), ktorý produkuje. Exe súbor. Pokyny v Exe súboru sú samozrejme čísla, pretože, presne povedané, každý počítačový súbor nie je nič iné ako sled čísel. Textový súbor obsahuje ASCII alebo Unicode text (tj čísla, ktoré predstavujú text v súlade s definíciami použitého kódu). Spustiteľný súbor obsahuje čísla, ktoré dávajú zmysel v súlade s pravidlami tohto operačného systému a procesoru, ktorý bude skutočne vykonávať podľa pokynov.
Napríklad aj napr. WinZip vytvori spustiteľný súbor, ale to je proste len kombinácia spustiteľneho program a zip archív a i úlohou spustiteľného programu je len rozbalení archívu.