Andronika
01.02.12,10:36
Dobrý deň všetkým,
rozhodla som sa založiť túto tému, pretože dúfam, že pomôže všetkým ľudom, ako správne, s radosťou, jemnosťou a láskou pomôcť človeku a to pomocou masáži. Ako neskúsená, myslím, že aspoň takto sa dá pomocť či už v začiatkoch masírovania, kto sa do toho pustí, alebo aj pri zdokonalení svojich doterajších vedomostí a schopností. Dúfam,že sa téma páči a bude prínosom. Ďakujem za všetky rady :)
SamuelSK
01.02.12,09:39
Neviem, ale ja by som sa uprimne bal sadnut pod ruky masera, ktory na to nema skolu :)
neivem, ale chbticu mam len jednu :/

ci je to prehnana opatrnost ? moze sa nieco zle stat pri zlej masazi ?
kopretinka
01.02.12,09:43
Neviem, ale ja by som sa uprimne bal sadnut pod ruky masera, ktory na to nema skolu :)
neivem, ale chbticu mam len jednu :/

ci je to prehnana opatrnost ? moze sa nieco zle stat pri zlej masazi ?
Tvoja frajerka alebo manželka predsa nemusí mať kurz ani školu,aby Ťa pomasírovala......
mmmm1
01.02.12,09:51
Určite sa môže stať niečo zle. Laik môže viac poškodiť ako pomôcť. Predsa keď neovláda anatómiu, nemôže vedieť ako sa zachovajú svaly,ako zareaguje telo, kde môže pritlačiť, kde nesmie. Jednotlivé bolesti majú rôzne príčiny. Nikdy by som nešla na masáž k niekomu kto na to nemá odbornú školu, ani nie kurz.čo sa dá naučiť za týždeň či mesiac? Ja chodím vždy iba k fyzioterapeutovi,ktorý mi veľmi pomohol pri mojich bolestiach chrbtice.
kopretinka
01.02.12,09:53
Andronika
01.02.12,10:38
Ano musí človek ovládať anatómiu. A ano môže veľmi ublížiť. Nechcela som touto témou poškodiť:mee:
Ja som síce samouk ale najskôr som čítala encyklopédiu ľudského tela...Teraz mi veľmi pomáha kniha masáže detí a kojencu od Jany Hašplovej. Je tam krásne opísané ako masrovať svoje detičky a taktiež veľa o masážnych olejčekoch. Ak mamičky správne postupujú,nemôžu ublížiť.:)
Dantess
01.02.12,13:43
Ja aktívne masírujem už 6. rok. Mám zdravotnú školu odbor masér. Ublížiť môže laik aj profesionál. Každé telo je iné a môžete poznať anatómiu tela, ale ajtak sa môže prihodiť kadečo. Rozdiel je v tom ako zareaguje profesionál a ako niekto, kto to robí krátko, alebo nemá potrebné vzdelanie. Kurz je síce fajn, ale na domáce masírovanie. My sme hľadali masérku do salónu a prišli 4 s kurzom a 1 mala školu a rozdiel bol obrovský. Nejde len o masáž samotnú, ale aj o skúsenosti, ktoré v škole získate. My sme mali 2 roky prax v nemocnici a tam sme sa stretli s rôznymi prípadmi a museli sme to riešiť. Na kurze sa masírujú navzájom a tak je potom realita iná. Z druhej strany nie každý má čas na školu, ale myslím si, že kurzy by mali trvať aspoň 6mesiacov.
SamuelSK
01.02.12,21:21
Tvoja frajerka alebo manželka predsa nemusí mať kurz ani školu,aby Ťa pomasírovala......

Ako chapem ze je narocne najst vystudovaneho masera/maserku, a domaca masaz kedykolvek to cloveku napadne, napr chrbta na uvolnenie svalov by bola super (takto som to vnimal az do) az do chvile ked som si ten nazor co som hore pisal precital na nejakom fore presne o rovnakej teme ... a uvedomil som si ze to do seba nieco ma :/

Mozno nejaka jemna masaz, len tak naoko, ziadne pritlacanie a podobne triky sa da v pohode praktizovat aj doma, tam je riziko urcite nizsie, mozno take ako ked si clovek lahne do vane a omylom zle o nieco zavadi :)
Jurivo
02.02.12,07:24
Ja som vyškolený masér, klasická masáž, Zen Shiatsu, zaoberám sa tradičnou čínskou medicínou.
Manželka máva bolesti chrbtice, krížov, ischias a moje masáže jej veľmi pomáhajú. Pochvaľuje si, že sú lepšie ako na rehabilitácii. Keď sa masáž robí odborne a s citom, tak je tam minimálna šanca na ublíženie. Treba vedieť kedy, a ktoré stavy sa masírovať nemôžu.
Na masáž treba mať aj nadanie, nie len odbornú školu.
Kto masíruje s radosťou a úprimnou snahou klientovi pomôcť, ten neublíži. Kto masíruje len pre peniaze, tak ku takému masérovi by som nešiel.
Ľudia si sami dokážu vybrať dobrého maséra. A je pravda, že masér, ktorý študoval 4 roky odbornú školu, môže byť horší ako masér, ktorý má dvojtýždňový kurz.

Na záver: je to veľmi dobrý pocit keď môžete niekomu pomôcť a odchádza od vás s úsmevom a spokojný.
akeber
02.02.12,12:18
Bola som na liečení v Turčianskych Tepliciach , chodila som aj na masáže vždy bol iný masér či masérka. Môžem potvrdiť že z tých ôsmich najlep. masírovali traja . Mám problém s chrbticou a časté migrény. Vždy mi v noci pri spaní trpli prsty na rukách, ako som sa vrátila z kúpeľov rok som mala pokoj aj s trpnutím aj s migrénami . Kedysi som cvičila tri roky kalanetiku a Tibeťanov nemala som žiadne problémy , začala som zas s cvičením a asi budem musieť začať chodiť na masáže. Len kde nájsť toho správneho ? určite by som sa nedala masírovať amatérsky .
Jurivo
02.02.12,12:39
Správneho maséra nájdeš jedine tak, že si ho sama vyskúšaš. Mnoho ľudí, mnoho chutí. Taktiež môžu zavážiť referencie od dobrých známych, ale najlepšia je osobná skúsenosť.
Andronika
02.02.12,12:40
Tak to bolo naozaj krásne napísané...... Raz dúfam, že aj odo mňa niekedy budú ľudia odchádzať s úsmevom:). ...
milkov
16.08.12,15:04
Ja som si našiel osobného, profesionálneho maséra, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne. :D http://www.domacamasaz.sk
lujza.j
16.08.12,15:10
Ja som si našiel osobného, profesionálneho maséra, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne. :D http://www.domacamasaz.sk
no....ak myslíš, že "je to to pravé orechové":rolleyes:
Jurivo
16.08.12,16:46
Ja som si našiel osobného, profesionálneho maséra, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne. :D http://www.domacamasaz.sk

Ľudský dotyk nič nenahradí, ani tá najvyspelejšia technika......