Tunco
01.02.12,12:07
Dobrý deň prajem. Vyskytol sa mi taký problém. Po kontaktovaní dodávateľov som kontroloval, ktoré faktúry nie su ešte stále uhradené, a či naša evidencia sedí s tou ich. Prišiel som však na to, že fatkúry z rokov 2010 boli uhradené minulý rok, avšak spoločník neposkytol o tom doklad. Ako mám prosím Vás zaúčtovať teraz túto chybu? Pracujem v programe omega. Faktúry skresľujú v podstate stav účtovníctva, kedže záväzky sú omnoho menšie v skutočnosti.

Môžem to spraviť na základe toho, že to uhradil spoločník a s.r.o.čka mu to následne o rok neskôr preplatila?
Tweety
01.02.12,11:10
Dobrý deň prajem. Vyskytol sa mi taký problém. Po kontaktovaní dodávateľov som kontroloval, ktoré faktúry nie su ešte stále uhradené, a či naša evidencia sedí s tou ich. Prišiel som však na to, že fatkúry z rokov 2010 boli uhradené minulý rok, avšak spoločník neposkytol o tom doklad. Ako mám prosím Vás zaúčtovať teraz túto chybu? Pracujem v programe omega. Faktúry skresľujú v podstate stav účtovníctva, kedže záväzky sú omnoho menšie v skutočnosti.

Môžem to spraviť na základe toho, že to uhradil spoločník a s.r.o.čka mu to následne o rok neskôr preplatila? A ako boli hradené? Treba sa popýtať kompetentných, či?
Tunco
01.02.12,11:24
hradené boli v hotovosti, lenže šikovný spoločník jednoducho príjmové od nich kdesi zapatrošil.....
Tweety
01.02.12,11:28
hradené boli v hotovosti, lenže šikovný spoločník jednoducho príjmové od nich kdesi zapatrošil..... No dobre, ak boli hradené v hotovosti, potom vám nechýbajú peniaze v pokladni?
Tunco
01.02.12,11:38
nechýbajú, pretože, a to si myslím, že to takto robí drvivá väčšina malých a stredných podnikateľov, pokladňa v podstate fyzicky nie je, je len účtovne. Je to malá s.r.o. s jediným spoločníkom, poskytuje len služby, namiesto zamestnancov ma živnostníkov...je nereálne mať v takejto firme "reálnu" pokladňu.
Tweety
01.02.12,11:42
nechýbajú, pretože, a to si myslím, že to takto robí drvivá väčšina malých a stredných podnikateľov, pokladňa v podstate fyzicky nie je, je len účtovne. Je to malá s.r.o. s jediným spoločníkom, poskytuje len služby, namiesto zamestnancov ma živnostníkov...je nereálne mať v takejto firme "reálnu" pokladňu. Potom to zaúčtujte ako záv. voči spoločníkovi-poskytnutá pôžička.
Tunco
01.02.12,11:47
To teda znamená, že úhradu spravím cez Interný doklad ako záv. voči spoločníkovi? Ale mal by tam byť dátum kedy to spoločník uhradil, čo je nemožné, kedže to bolo v r. 2010. Takže tam budem musieť dať 01.01.2011 ako úhrada faktúry, pričom namiesto pokladne zaúčtujem 365, čiže 321/365? A potom následne zaúčtujem vyplatenie záväzku 365/211?