Maňuša
01.02.12,13:12
Dobrý deň, veľmi prosím o pomoc. Od 1.2. sa majú preladiť stanice Skylingu. Podľa ich návodu mi to neide. Mám BigSat international - BS-S-67-CR. Vedel by mi niekto poradiť ?
buchač
01.02.12,12:25
Dobrý deň, veľmi prosím o pomoc. Od 1.2. sa majú preladiť stanice Skylingu. Podľa ich návodu mi to neide. Mám BigSat international - BS-S-67-CR. Vedel by mi niekto poradiť ?
...mne prišiel nasledujúci mail .......ale .....nevenoval som sa tomu nejak zvlášť , no ten dekóder ma nechcel akosi akceptovať ...
Buď to preladenie funguje až od dnes ( ja som už skôr chcel ) alebo som niečo zle robil ???.....neviem , lebo prvé ladenie prebehlo v pohode ...
Minulý týždeň som dal ladiť a nahodilo mi nové kanály s Názvom a doplnkom PRELAĎ ...a teraz mám zdupľované programy ....som z toho jeleň ...
Cez víkend sa asi trochu povenujem tomu ...


Vážená pani / vážený pán,

ako užívateľa služieb satelitnej televízie Skylink by sme Vás radi
informovali o zmenách satelitnej distribúcie spojených s nutnosťou
PRELADENIA VÁŠHO SATELITNÉHO PRIJÍMAČA.

U neplatenej ponuky GRATIS, ktorú využívate, je potrebné ČO NAJSKÔR
(najneskôr 1.2.2012) manuálne/ručne preladiť nasledujúce programy, a to
podľa nižšie uvedených nových parametrov:

STV1, STV2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, TV Patriot
> frekv.=11836MHz, polar.=H, FEC=5/6, symb.r.=27500

NOVA, Prima COOL
> frekv.=12070MHz, polar.=H, FEC=3/4, symb.r.=27500

TV8, Fashion TV, CETV, STIL TV
> frekv.=11895MHz, polar.=V, FEC=5/6, symb.r.=27500

Nova HD (preladiť až 1.2.2012)
> frekv.=11797MHz, DVB-S2/8PSK, pilot=ON, polar.=H, FEC=3/4, symb.r.=27500

Vo všetkých prípadoch sa jedná o orbitálnu pozíciu Astra 23,5°E.

Nové frekvencie nalaďte MANUÁLNE/ručne. Postupujte prosím podľa návodu na
použitie Vášho satelitného prijímača.
Pokiaľ si s naladením programov neviete poradiť sami, môžete využiť služieb
odborných montážnikov, ktorých zoznam je uvedený na našich webových
stránkach.
msa
01.02.12,12:36
my máme cs link, tiež to tu márne skúšam , joj, markíza stv1,02 úplne vypadli, vôbec tam nie sú ani len tie so značkou prelad, tak budeme hrať karty po večeroch

tak práve sa mi to akosi podarilo, musí to byť fakt ručne zadané,
TomasHC
01.02.12,14:10
Treba buď ručne pridať nový transpondér, alebo dať prehľadať celý satelit. Treba otvoriť manuál k príjmaču alebo prelúskať menu - nastavenie.
Fero11
01.02.12,15:27
Melnick
01.02.12,15:46
Teletext sa mi nezobrazuje správne, neporadíte ? :)
KEJKA
01.02.12,15:46
..a za seba.............stačí trocha tomu rozumieť,
ale nerozumiem ani zbla..................
sisima
01.02.12,15:55
po nasej neuspesnej akcii "preladovanie v piatok vecer" rozumej cely vecer bez tv, na druhy den hlavybol ladenie s navodom prilozenym pri kupe, rozumej navod k inemu zariadeniu... v pondelok, hanba nehanba sli sme si to dat naladit do predajne...
teraz uz bez hanby dosli sme si to rovno preladit do predajne...preladenie stalo tentokrat 5E, nevadi... doma sme zistili, ze to mlady panko odflakol tak som musela sama pohnut rozumom a dokoncit to co on zacal...
na moje velke prekvapenie vcera mi skoncilo Discovery, NG, NGWild ... na ostatných programoch z plateného balíka mi svieti preladit... a mna ide porazit, lebo po veceroch pozerame len tieto programi takze teraz bud pojdem opat do predajne alebo to risknem a zacnem ladit sama... ehm no tak dufam, ze tento vecer neskonci opat tak ako naposledy pri mojom ladeni...
KEJKA
01.02.12,16:05
ja som tiež nevzdala a s manuálom v ruke /nie s Manualom:)/
som skúšala odstrániť nefunkčné stanice s poznamkou PRELAD a nájsť tie na správnej frekvencii.
našla som funkciu o automat. vyhľadávaní, dala som ZAP, a po nejakom čase som objavila kdesi na 80ej pozícii žiadané programy a funkčné.
takže druhá snaha bola dať ich do nejakého zoznamu najčastejšie sledovaných programov, no to už nešlo.
popoludní sa zasa akosi stratilo všetko, po naverímboha klikaní som našla zasa zoznam tých cca 150 kanalov a medzi nimi aj tie naše, tak už neskúšam.
odvtedy sme občas vypli úplne telku, aj z elektriny a zasa zapli a tak obnovili funkčnosť
a hádam vydržíme ešte cca dva dni, kým príde synátor a dá nám to do poriadku.........
msa
01.02.12,16:06
ja som sa tiež predčasne radovala, totiž doobeda čo sa mi zadarilo, bola sestrina telka, a na našom to už vôbec nejde, aj keď si myslím, že všetko robím tak isto. ale asi zjavne nie.
:confused:
KEJKA
01.02.12,16:07
a ja si tak trochu myslím, že ešte môže byť chyba na tej druhej strane, a že sa oplatí trochu počkať, kým ktosi kdesi vychytá muchy.
Maňuša
01.02.12,18:17
Nemá niekto manuál k Bs- s 67cr ? Možno by mi to pomohlo. Nemôžem ho totiž nájsť. Ďakujem.
Fero11
01.02.12,18:19
mile damy :)
Nechcem byt voci Vam nejaky hruby, ale preladenie je velmi banalna vec. Postup je vzdy rovnaky, ale v zavislosti od roznych softwarov v boxoch sa to vizualne moze lisit.
5€ za preladenie to je sialene ... peniaze za preladenie by som vyberal iba vtdy, ak by som videl rad 50 klientov, ktory cakaju na preladenie.
Takze nicoho sa nebojte a sup do preladovania
Fero11
01.02.12,18:21
sisima
01.02.12,18:28
som tam, kde som nechcela byt... uz mi nefunguje nic... rada by som vediet ten postup, lebo ten navod, kt. mam ja k dispozicii nema nic spolocne s mojim prijimacom... :(
sisima
01.02.12,18:37
tak uz sa mi to podarilo dat do povodneho stavu... uz do toho nebabrem :)
KEJKA
01.02.12,18:39
no dnes som tukala do ovladača telky viac ako do PC. zatiaľ to ide. banálne, nebanálne.........skylink si to nemyslí. Za to, že príde technik si pýtajú - vraj - 15EUR. To ma motivovalo skúsiť to sama.:)

mile damy :)
Nechcem byt voci Vam nejaky hruby, ale preladenie je velmi banalna vec. Postup je vzdy rovnaky, ale v zavislosti od roznych softwarov v boxoch sa to vizualne moze lisit.
5€ za preladenie to je sialene ... peniaze za preladenie by som vyberal iba vtdy, ak by som videl rad 50 klientov, ktory cakaju na preladenie.
Takze nicoho sa nebojte a sup do preladovania
Fero11
01.02.12,18:41
tak uz sa mi to podarilo dat do povodneho stavu... uz do toho nebabrem :)Napis nazov boxu aj typ, podla manualu sa to da nastavit
Fero11
01.02.12,18:44
no dnes som tukala do ovladača telky viac ako do PC. zatiaľ to ide. banálne, nebanálne.........skylink si to nemyslí. Za to, že príde technik si pýtajú - vraj - 15EUR. To ma motivovalo skúsiť to sama.:)skylink urcite nebudu ladit boxy, oni poskytuju sluzbu. Boxy mozu ladit nejaky technici atd ....
KEJKA
01.02.12,18:51
to ja neviem kto, ale šlo to cez nich - nejaký kontakt.
sisima
01.02.12,18:54
my sme mali problem s naladenim, mali sme nejaky sum... problem bol s kablom a technik za 5 min si vypytal 50E! a bez papiera, som povedala muzovi, ze to snad nemyslel vazne... ale muz mu to zaplatil...

fero dík za ochotu, ja navod mam, dodatocne mi ho poslali z predajne, ale je pre mna necitatelny, a obavam sa aj, ze v reale je zle preložený, na obrazovke píše iné slová, než v návode... zajtra rano, sa stavime v predajni, no snad si nebude chalanisko zase pytat peniaze, ked to vtedy neurobil poriadne... ;)
Fero11
01.02.12,18:58
No uz ako myslis :)
AlaNR
01.02.12,19:03
Technici to v Nitre prelaďujú za 5 eur, za tú sumu nebudem ani manuál hľadať. Za pár minút to bolo hotové a bez problémov pozeráme telku..
Ak má niekto záujem, pošlem kontakt cez SS, treba to tam ale priamo zaniesť.
Fero11
01.02.12,19:08
hmm... nie kazdy si moze dovolit 5€
AlaNR
01.02.12,19:16
hmm... nie kazdy si moze dovolit 5€

Myslíš servisákov alebo ľudí? Niektoré satelity majú tak debilné návody, že to bežný človek neurobí...
Fero11
02.02.12,05:59
Priznavam, ze ak clovk nie je technicky typ, tak s tym bude mat trosku problem, ale ako som uz viac krat spominal, takmer v kazdom boxe sa to da naladit aj intuitivne. Kazdemu by sme poradili, nemusel by nikde chodit a nikomu platit, ale to je uz na konkretnych ludoch ... Ku kazdemu boxu existuje manual, ci uz si kupujuci dostane pribaleny, alebo si ho stiahne s internetu.
Letko
02.02.12,06:17
Škoda, že to preladene nefunguje tak, že si zvolím kanál, stlačím menu, kliknem na zmenu frekvencie, prepíšem a je to. Na každom satelitnom prijímači (za týždeň som preladil 3) bolo úplne iné menu a iné názvy. Zatiaľ sa mi zázrakom podarilo naladiť každý tak ako som chcel :)
K preladeniu potrebujete:
skúsený - frekvencie a trošku času
neskúsený - frekvencie, veľa času, dávku zúfalstva, odvahu a veľa šťastia :)
Maňuša
02.02.12,06:18
Žiaľ, neviem po anglicky.
v anglictine http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=bs- s 67cr manual&source=web&cd=1&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.golden-interstar.pl%2Fdownload%2F1274442823_Bigsat%20BS-S%2067CR-M.pdf&ei=TJApT7SAMoqSswaSj8HPAQ&usg=AFQjCNE7BiKk1dR3gWQ2tfMr7Hd6Z_kzjQ&cad=rja
sisima
02.02.12,07:56
tak moje včerajšie ladenie opäť naštartoval manžel, spoločnými silami sme to po cca 1,5 hod zvládli... prečo 1,5 hod? lebo ten šmejd čo máme je asi najvačší šmejd, aký len mohli vyrobit... pri preladení, nechcelo nové nastavenia uložiť... ked už sme aj niečo uložili, rozhasilo to ostatné programy, no koniec...
museli sme nanovo preladiť celý satelit a všetky programy... dnes ma ešte čaká presúvanie programov... ;) akože úžasne strávený večer/noc... :)))))))
mixaela
03.02.12,14:06
dobry den vsetkym...

aj ja sa pridam k vyssie pisajucim zufalym majitelom toho "smejdu" :D
neradim sa medzi nejake technicke antitalenty :D..., ale tot oma fakt privadza do zufalstva... skusala som podobrom - nic :D... skusala som inak, az som v dobrej viere, ze to da do povodneho stavu tj. aj s programami, ktore tam boli :D....(rozumej slovenske a ceske, nie tie zahranicne :)), stlacila "nastavit do tovarniho nastaveni" :D.. .a ked som vysmiata pustila tv, priijimac bol nasmerovany do kosa :D... proste mi nesli a ani tam neboli :D...
poradi mi nejaka dobra dusa co teraz?
ps. sme v zahranici a rada zajst k technikovi by mi moc nepomohla :D

dakujem za pripadne komentare i rady
brodozz
03.02.12,14:57
Zahranicna,ak si dala "tovarko" tak cosi ma pametat?pozri v menu ci tam mas ulozene satelity,ak najdes astra 23,5 tak ju oznac a daj prehladat,preskenovat,spustit instalac.a pod ak ti isli nase doteraz pojdu aj dalej,
DanielaSL
03.02.12,15:12
My sme volali technika...lebo ani môj manžel nie je veru taký zdatný aby sa mu to bolo podarilo. Tuším 10 € sme zaplatili za cca 15 minút. Ale od tohto týždňa nám nejde zvuk keď si naladím nejaké rádio...vám ide? Či aj to trebalo preladiť?
mixaela
03.02.12,16:21
"zahranicna" skusala :D... bez zmeny :D
Fero11
03.02.12,16:31
Tovrenske nastavenie, sa vola asi preto tovarenske, lebo pristroj sa nastavi do defaultnych hodnot. Ak tam od vyroby boli naskenovane nejake kanaly, tak tam budu, ak nie, tak nic a treba previest prvotne nastavenie boxu.
O aky sa to jedna box, nechce sa mi uz prehliadat forum s5 :)
mixaela
03.02.12,18:49
dakujem... uz sa mi to podarilo nejako za "vydatneho" skripania zubov spojazdnit :)
Theo
04.02.12,11:45
Zvuk?myslíš na TV vysielaní,alebo na rozhlasovych staniciach?Áno,aj tam treba preladiť-malo by sa to zároveň s naladením TV frekvencii,bez nejakého ďalšieho postupu..Za 10 € preladím 10 receiverov.