dorwin
01.02.12,23:19
Ahojte,
kupili sme drevenu chatku. je to v podstate jedna miestnost 14m2.

chcel by som do nej dat piecku. daco taketo:
http://www.sbazar.sk/bazar_img/11290.jpg
viete mi poradit ako vyriesit komin?
asi je najlepsie to tahat cez strechu aby to malo tah. len ako vyriesit prechod ces strop/strechu? strecha je drevena a bude tam asfaltovy sindel...
som na nete nasiel troj vrstvove kominove rury, len sa mi to zda zbytocne drahe na chatku :)
Vysku kominovej rury by som chcel cca 3m

dakujem
marleau
02.02.12,10:37
Základ je kvalitne odizolovať dymovod od drevených konštrukcií.Ak sa chcete vyhnúť problémom,iné riešenie ako hotové,navyše certifikované rúry asi nenájdete.Ono sa to potom lepšie aj poisťuje.
gregorbudinsky
31.10.12,14:17
mňa by rovnako zaujímalo ako riešiť takýto problém. jedná sa o drevenú chatku - + zateplenie polystyren + škrabaná omietka. chcel by som do nej inštalovať malé kachle - peterky a nejakou jednoduchou cestou vyriešiť komín - dymovod. nechcem to riešiť cez strechu, ale vytvorením diery v stene a vyvedením komína (dymovodu) popri stene a nad úroveň strechy. Komín by som si predstavoval len plechový. Myslím že bude potrebné použiť nejakú vložku - prechodku do steny,ktorá zabráni vznieteniu drevenej steny.
Viete mi poradiť ako nato. ďakujem za odpovede.
marleau
02.11.12,08:55
Nestačí len "prechodka",ale aj teleso dymovodu musí byť zaizolované.Nie len kvoli lepšiemu ťahu,ale aj kvoli tomu,že je súbežné s horľavou stenou.
gregorbudinsky
02.11.12,09:08
je potrebná izolácia aj keď komín nebude súbežne so stenou?? realizovať by som to chcel tak že komín bude zvonka vedený popri stene - odsadený minimálne 10 - 20 cm od steny, upevnený na konzolách....
čo si myslíte o takomto riešení...ďakujem
Jarka 1
02.11.12,09:28
Odporúčam, držať sa rady vyššie. Skutočne kvalitná izolácia. Z vlastnej skúsenosti viem, že len " pri použití plechov", to ľahne popolom skôr, ako sa spamätáte.
bodliak
02.11.12,09:41
Ak má v osude zapísané, že ľahne popolom, tak izolovať nemusíš.
gregorbudinsky
02.11.12,09:50
a ako, resp. čím odporúčate izolovať v mojom prípade? ďakujem za rady
marleau
02.11.12,10:11
Nie som ich predajca,píšem z pozície výrobcu drevodomov,používame často nerezový komín.
Takže jednoduchá rad,originál nerezový komín.
gregorbudinsky
02.11.12,11:35
ano...riešením je aj originál nerezový komín... ide o to že chatka je rekreačná..využívaná maximálne cez víkendy, a to najmä v lete....prikurovať sa tam bude možno 10x ročne, pričom takéto riešenie mi príde zbytočne drahé, nehovoriac o tom, že na vykurovanie budú použité malé kachle, ktorých hodnota nieje ani pätinová oproti profesionálnemu nerezovému riešeniu komína...
Jarka 1
02.11.12,15:42
No tak, čisto laicky, ženským rozumom. Nestačila by Ti na takéto prikúrenie plynová bomba s infražiaričom? Podľa mňa úplne postačí a finančne to bude oveľa lacnejšie.
nero 5
04.11.12,07:53
Jasne ,ze by mu to stacilo ,ale zivot ma iba jeden.Smrad ,bolesti hlavy a dostatocne vetranie -to su problemy plynoveho infraziarica.
nero 5
04.11.12,08:01
Aby som aj ja nieco rozumne prihodil ,tak skus si urobit z nerezoveho plechu taky jednoduchy kozubik na bezdymove a bezzapachove kurenie.Vzor odkukas niekde v Baumaxe a v hodne salky nerezove na tekutinu do kozuba si kupis niekde v domacich potrebach.3 L tekutiny ta stoji asi tak 20 €.Je to esteticke a hlavne ucelne a hlavne bez dymovodu.