mona091
01.02.12,22:35
prosim, dnes mi prestali ist hlavne TV programy (joj,markiza, stv...),
stale mi vypisuje, ze mam preladit frekvenciu na 11836,
preluskala som ovladacom cele menu v tej malej skrinke napojenej na satelit, no nikde som nenasla moznost volit frekvenciu, prosim, viete mi poradit?
verads
01.02.12,21:44
určite sa to da , menu a kanal
alebo si daj vyhladavat manualne a ked najdeš program ulož si ho.
mona091
01.02.12,21:47
som v menu a nastaveniach, je atm napisane HF kanal a nastavene na 38,
co mam dalej robit?
mona091
01.02.12,22:12
uz kaslem na cely satelit, rozladila som uplne vsetko, kupim si antenku na tahanie signalu 3 programov a mam pokoj s celou technikou, a dam inzerat, darujem satelit so skrinkou :( :( :(
babicka1
01.02.12,22:13
to si zle daj menu -instalace-hledá sa služba a cez satelit astra23,5- transpondér - pridat ja mám opendox 800 ale u ostatných je niečo podobné
mona091
01.02.12,22:15
astru 23,5 som nasla, ale ziadny transporter tam neni, same nezname pojmy, cumim do menu, skusam, citm z googlu tie prametre a anzvy a mam chut to smarit do kosa !!!!
babicka1
01.02.12,22:17
nemáš tam niečo ako pridat,pozri si aj tie farebné gombíky na ovládači
babicka1
01.02.12,22:19
na stránke CS -LINK Sú AJ PARAMETRE
mona091
01.02.12,22:22
tie farebne gombiky som vsetky vyskusala, robili same cudesa, len nie to, co som ocakavala, a manual nemam, a som uplny antitalent na techniku,

akurat citam tam, ze:

satelit astra 23,5E
LNB-Ttyp = univerzalny
TP - index = 16,77
DiSEqC = disable
otocne zariadenie = vyp
0/12V = zap
polarizacia = auto
Toneburst = vyp
LNB-napatie = zap

no a co s tym teraz mam robit?
mona091
01.02.12,22:23
vsak aj na ich stranke citam navod, smolu mam len v tom, ze nerozumiem pojmom
babicka1
01.02.12,22:30
stým nerob nič musíš prejst na satelity astru a tu vyskúšaj sa dostat k tým satelitom na astre a tam sa potom používajú tie farebné tlačítka len žlté a zelené a ok používaj
babicka1
01.02.12,22:39
skús si naladit ešte všetky programi možno tam tie frekvencie aj máš a ostatné ked budú dvojmo vyhodíš daj si satelit astra ok a hladaj nech sa ti samé načítajú
mona091
01.02.12,22:44
dakujem Ti, no je to nad moju inteligenciu, neviem, co to znamena, ze mam si naladit, to chcem cely cas, len neviem ako,

zajtra zvesim satelit, a kupim si antenku, ktora taha signal zo vzduchu a nic odo mna nechce,
a digi techniku s preladovanim nech si nechaju ti mudrejsi
babicka1
01.02.12,22:50
ani antenka nie je jednoduchá tam treba set.box ,alebo si zavolaj technika čo vám dával satelit, ked si už na astre tak nemáš tam niečo ako prehladat ja to mám nam pri tom zelenom tlačítku
babicka1
01.02.12,22:54
babicka1
01.02.12,23:09
pozri si aj vedla počítače tam je tiež porada o preladení ,ale nie je to tažké len musíš skúšat
Fero11
02.02.12,06:03
mozno by bolo lepsie ked by si sa nerozculovala a napisala presne aky mas box (to je ta skatula z ktorej kabel ide na parabolu) mozno by sa niekto nasiel, kto by ti poradil step by step
zabavac
02.02.12,06:27
Mne to tiež nešlo, ale tú frekvenciu treba jednoducho na ovládači prepísať. To sa dá. Nastavte sa na starú a na ovládači to prepíšte. Akurát mi to rozhádzalo programy, takže ich musím usporiadať.
wagner
02.02.12,17:36
dakujem Ti, no je to nad moju inteligenciu, neviem, co to znamena, ze mam si naladit, to chcem cely cas, len neviem ako,

zajtra zvesim satelit, a kupim si antenku, ktora taha signal zo vzduchu a nic odo mna nechce,
a digi techniku s preladovanim nech si nechaju ti mudrejsi

Nie je to zložité. Treba napísať aký názov má tá škatuľa, kde je strčená karta. Názov tej škatule máš napísaný aj na ovládači k nej. Ja mám homecast. Keď idem ladiť, tak stlačím gombík pod menu. Ponúkne nejaké možnosti. Podľa toho si vyber ladenie. Keď bude pýtať heslo, tak pokiaľ si nemenila, mala by si mať 0000. To Ťa pustí ďalej a tam si naladíš nové frekvencie a ak treba aj iné. Na naladenie nových frekvencií nepotrebuješ vysokú školu. Alebo popros nejakého šikovného suseda, možno Ti s tým pomôže.
mona091
02.02.12,18:24
vsetkych pekne zdravim,

dnes som prisla domov aj s antenkou (bola fakt lacna a staci ju len strcit do diery v telke, nic ine a taha signal),

pred zapojenim som sla este raz vyskusat krabicku zo satelitu, reku uz aj tak je jedno ako to rozladim, a v tom, vsetky programy mi IDUUUUU, nechapem, ziram, ziram,

takze vsetko fici tak ako ma, len nechapem vcerajsok, technika sa mi vzburila, ale aj sa zlutovala nado mnou,

takze vdaka vsetkym, a dufam, ze s ladenim mi uz daju pokoj, to radsej klavir a gitaru budem ladit
wagner
03.02.12,11:44
:D
Zelkaem
03.02.12,12:06
Ja som to tiež robila podľa návodu, ale stále mi to nešlo, presedela som pri tom hodiny. Nakoniec prišiel syn, dal tam automatické ladenie a všetky české programy naskočili, len nie slovenské. Nakoniec sme prišli na to, že keď sme zapli sk program, napr. Markízu, tak na lište sa objavili pri sebe 3 panáčikovia 2 modrí a jeden červený bol v strede. Tak sme toho panáčika červeného presunuli vľavo a dvaja modrí boli vpravo a vtedy nám naskočili všetky sk programy. Toho panáčika sme presunuli diaľ. ovládačom pod červeným tlačítkom celkom vľavo dole je taký sivý, ale neviem ako sa volá.
misoft
03.02.12,16:40
dnes som prisla domov aj s antenkou (bola fakt lacna a staci ju len strcit do diery v telke, nic ine a taha signal),
Tak ma napadlo: anténka by sa dala využiť aj inak - namontovať na stýlový klobúčik, dať si to na hlavu :D a prijímať signál rovno do hlavy (cez uško pravé, alebo ľavé) - telka už nebude potrebná :D


Srandujem!
Fero11
03.02.12,17:30
pokial viem, tak DVB-T je vlasne ten isty princip, rozdiel je akurat v tom, ze DVB-Terestrial sa signal siri pozemne a DVB-Satellite sa siri cez satelit.
Ladenie je v podstate to iste.