cbr900rr46
02.02.12,03:43
Dobry den,chcela by som sa spytat,ci mam narok sa poistovne domahat vyplatenia rocneho poistenia nehnutelnosti -bytu v pripada,ze: mam poistenie nehnutelnosti - byt poisteni uz pri kupe(hypoteke) a potom som dodatocne uzatvorila aj poistenie domacnosti a aj nehnutelnosti(co mi pracovnicka v banke doporucila a neupozornila,ze to poistenie uz mam v podstate)mi poistky uzatvorila,neskor som zistila ,ze poistenie nehnutelnosti mam v podstate dvakrat uzatvorene,na moju ziadost ci to nejde zrusit, mi len povedala,ze to sa uz neda......ale si myslim,ze to je blbost,mozem teraz pozadovat vratenie sumy poistenia z nehnutelnosti rok dozadu alebo si mam dat 6 tyzdnovu vypoved ? Dakujem za odpoved
tictac7
02.02.12,04:58
...nehnuteľnosť, aj život, aj hocičo iné môžeš mať poistené aj 100-krát. Takže jedine výpoveď....
bubkoch
02.02.12,05:32
...nehnuteľnosť, aj život, aj hocičo iné môžeš mať poistené aj 100-krát. Takže jedine výpoveď....

to je sice pravda, ale poistne plnenie (v nezivotnom poisteni) pri kazdej poistnej udalosti dostane len od jednej poistovne, nie od vsetkych
bokomia
02.02.12,21:03
Poistné „dozadu“ nevymôžeš, zaplatila si ho za ochranu Tvojej nehnuteľnosti.
Ak máš obidve poistné zmluvy v tej istej banke / poisťovni /, skús im situáciu vysvetliť a dohodnúť sa s nimi / písomne! , a hlavne sa vyhni pracovníčke s ktorou si uzatvárala zmluvu.../
Ak sú zmluvy z rôznych poisťovní / bánk / pred výpoveďou pozorne čítaj, čo chceš zrušiť, aby si v budúcnosti neľutovala...
Aj keď sú obidve o Tvojom byte, môžu mať rôzne poistné sumy, spoluúčasť , poistené rôzne riziká...