topp
02.02.12,07:36
Ahojte, viete mi niekto poradiť, či a aký treba softvér na videorozhovor, keď by som ho chcel mať na stránke? Niečo ako skype. Netuším ako by to mohlo fungovat, či treba okrem softvéru aj niečo iné...?
Ďakujem:)
Fero11
02.02.12,07:17
topp
02.02.12,12:11
myslím, že to nie je to čo potrebujem, je to skôr online vysielanie..., potrebujem niečo ako skype, čiže niečo, cez čo by vedeli ludia komunikovať a vidieť sa v reálnom čase...
ďalšie nápady?
Fero11
02.02.12,12:24
To je to co potrebujes, dokazes zo svojho PC spravit videoserver a mozes do siete streamovat video ci uz zo suboru, alebo web kamery. To iste musi spravit clovek na druhej strane a mate z toho take nieco ako skype, akurat ze sa to deje cez web prehliadac.
A neviem preco hladas inu alternativu ako skype, co ti skype nevyhovuje ??
topp
02.02.12,12:46
skype používam a som spokojná..., ale ja chcem to mat na stranke, ale tak aby to pouzívali iní ludia, ktorí chcú medzi sebou komunikovať cez moju stránku..., samozrejme, že ostatní to neuvidia, bude to videohovor len medzi dvomi cudzími ludmi, ako sa to dá? Na stránke by možno bezalo súčastne viacej videohovorov (možno okolo stoviek...).
arizona
02.02.12,13:21
topp
02.02.12,15:44
toto tiez nie je ono, lebo je to cez gmail, chcem niečo čo by fungovalo cez moju stranku... aby napr. Katka z Prahy (prihlásená na mojom webe) klikne na Joža z Košíc a spustí sa im videohovor, žiadne presmerovania na iné stránky...
misoft
02.02.12,16:11
toto tiez nie je ono, lebo je to cez gmail, chcem niečo čo by fungovalo cez moju stranku... aby napr. Katka z Prahy (prihlásená na mojom webe) klikne na Joža z Košíc a spustí sa im videohovor, žiadne presmerovania na iné stránky...
O-o-o - pekná to myšlienka, no má to určité háčiky (skôr háčiská):
Rýchlosť a kapacita tvojho PC ako videoservera. Potom rýchlosť pripojenia (musíš počítať min. s rýchlosťou 2Mbps tam i späť) a tým pádom množstvo prenesených dát (a tých potom bude ku*ewsky veľa) - šak sa nedoplatíš, alebo prekročíš FUP, stopnú ti full rýchlosť a je po videohovoroch.
A za posledné: potrebuješ software, ktoré by umožňovalo AUTOMATICKÉ prepojenie dvoch klientov P2P. Alebo si myslíš, že taký Skype ide na jednom PC 3GHz?
Prdlajs - ten má niekoľko serverov (tvz. superuzlov) s omnoho vyššou rýchlosťou a nerobia nič iné len prepájajú P2P (vlastne je to taký zmiešanec - hybrid P2P - client-server). A nemajú už nič iné na starosti!
topp
02.02.12,16:25
PC ako videoserver by som neriesila, to by na to urcite nestačil, chcela by som to riesit zvlast na nejakom serveri, ale nevyznam sa v tom, vieš mi podrobnejsie vysvetlit ako by to mohlo fungovat, čo by som si musela zakúpiť, aby to bolo legálne, lebo sa to bude použivat v podnikaní..., denne rátam max 100 videohovorov, zo začiatku tak 1-2 denne...
nunenko
02.02.12,16:31
misoft
02.02.12,16:31
Na serveroch si "prenajímaš" miesto. Ten server by musel byť určený len na ten účel - no takéto servery sú v rukách "väčších" (napr. Skype má MS)
to numenko: ooVoo je obdoba Skype - tiež využíva rovnaký (alebo skoro rovnaký) systém - P2P+client-server.
Tadiaľ cesta nevedie, po nainštalovaní pracuje podobne ako Skype (prakticky môžeš mať spustený Skype a ooVoo naraz - ale Skype predsa podporuje videokonferencie)
to topp: a prečo si chceš takto komplikovať život, veď by si musela mať o nich prihlasovacie údaje, volacie mená atď - celá databáza. Tebe stačí o nich vedieť akurát Skypemeno a hotovo.
nunenko
02.02.12,16:38
pregooglené:
ooVoo Video Chat umožňuje návštevníkom vašich stránok pozvaťostatných na vaše stránky a rozprávanie o ňom v reálnom čase prostredníctvom živého videa. ooVoo video chat poskytuje virálnymarketing vo svojej najrýdzejšej podobe, ktoré môžu užívatelia nájsťhodnotu na svoje webové stránky okamžite zobrazí a hovoriť o tom s ostatnými umožňuje zabezpečiť optimálne zapojenie nástroja.ooVoo video chat sa ľahko používa a umožňuje nasledujúce akciekliknutím na tlačidlo.


výhody
Zvýšenie zapojenia návštevníkov cez video chat
Veľké vírusové marketingový nástroj - sa hovorí o vašom webe
Zvýšiť dobu na mieste - video chat je otvorený v rámci webovejstránky
Veľkou výhodou pre užívateľa - ponúka bezplatné video chat bezdownload
funkcií
Webový - nie je potrebné sťahovať
Neobmedzený počet videochat
Zdarma pre všetky
Video chat Pozvať do populárnej sociálnej siete kontaktov
Jednoduché - štart video chat s niekoľkých kliknutí
misoft
02.02.12,16:49
mimotemy
Ale nie je to server!
[QUOTE]Translate:Video Chat Stiahnite si ooVoo video chat softvér na vašom PC, Mac, smartphone alebo tabliet a video chat v kvalite HD jedna ku jednej alebo chat s až 12 ľudí naraz! Je to jednoduché, zábavné a najlepší spôsob, ako spoznať nových ľudí on-line chatu s použitím webovej kamery či mobilného telefónu. Nájdite svojich priateľov na svojich telefónoch, počítačoch alebo web, alebo spoznať nových ľudí, aby Videohovor na našom zozname ooVoo alebo na Facebooku. S ooVoo môžete mať rýchly HD kvalite Webcam Chat s kýmkoľvek, zadarmo.

[/QUOTE
Je to Skype v inom vydaní. Videochat dokáže aj gmail, FB a ďalšie. A ooVoo sa tiež musí stiahnuť a nainštalovať (ako Skype) - je to aplikácia (program).
topp
02.02.12,17:20
asi sme sa stále celkom nepochopili..., ja chcem aby dvaja cudzí ludia, ktorí nemaju skype, ooVoo, icq ani nic podobne (cize by si museli najskor zalozit ucet napr. na skype-toto nechcem), jednoducho sa prihlasia u mna, potom si vyberu s kym chcu mat videohovor, kliknu a ide to, co na to treba? Videoserver, nejaky softver, licenciu?
Fero11
02.02.12,18:13
Technicky to urcite ide, ale ak to ma mat nejaku uroven, tak klienti potrebuju vysoky up/download. Ak to chces silou mocou na svojej stranke, tak nejaky programator bude musiet napisat na to aplikaciu, co asi nie je zadarmo, alebo hladaj uz hotovu aplikaciu.
Ale neviem preco to komplikujes, uz davno su zadarmo sluzby ako skype, google nieco ma, atd....
Orim
03.02.12,00:20
Podobne funguje aj PalTalk ako skype, ide to cez nejaký server. Je to program ktorý si stiahneš a komunikuješ cez rôzne miestnosti. Možno by si mohla upraviť nejaký program kde by sa používala IP adresa na komunikáciu. Možno by sa dal využívať aj iný program napr. Ekiga, Messenger. V starých win95 alebo 98 bol jeden komunikátor, bohužial už neviem ako sa volá. Ten sa dal použiť aj vo vlastnej sieti. Keď ste to mali všetci nainštalované a spustené stačilo si vybrať sieťový počítač a mohla si s ním komunikovať. Tak ako cez Skype.
topp
03.02.12,07:23
ja to praveže chcem mať čo najjednoduchšie pre zákazníkov..., preto nechcem aby sa museli ešte niekde prihlasovať, sťahovať si nejaký softvér do PC, ak by to malo fungovat ako na napr. FB, alebo gmaili, tak by to bolo super, také by som to chcela, že iba kliknú na videohovor a ide to, pre všetkých, aj tých, ktorý nie sú v skype registrovaní. Ako by sa dalo toto zrealizovat, teda napr. so skypom? Určite to nie je zadarmo, ked by to bolo využívané na podnikanie...
misoft
03.02.12,17:35
to topp: ty chceš robiť "internetovú spojovaciu službu" ? Absolútne nechápem, prečo sa chceš "podieľať" sa spojení dvoch klientov, ak ty z toho nebudeš mať nič, len poplatky za dáta (providerovi) - veď to rieš, nech sa spájajú samostatne - ty im len poskytni kontakt. O spojenie nech sa starajú oni a nie ty!


Podľa mňa: tvoj "akčný plán" postráda akúkoľvek rozumnú logiku - aby človek A komunikoval c šlovekom B cez teba - keď môžu komunikovať priamo.
topp
03.02.12,18:06
:) môj "akčný plán" je úplne iný... preto tu nikto nerozumie načo to chcem takto riešiť..., ale je to dôležitá vec v tom pláne.
erzet
12.07.12,06:13
Prajem pekné dni.
Trochu od veci.
Mal som Skype 4. Pri videorozhovore som mal hore ikonku, na ktorú keď som klikol tak mi uložilo obrázok osoby s ktorou som komunikoval. Bolo to praktické.
Teraz mám Skype 5. Tam sa pre urobenie obrázka musí ísť: volanie/video/urobiť obrázok (teraz to tam). Prebehol som veľa stránok, hľadal na to klávesovú skratku, keď nič iné, ale nemôžem ju nájsť. Existuje taká? Ďakujem.
Letko
12.07.12,06:20
Čomu nerozumieš? Možno je to takto: zaregistrujes sa na toppovej stránke a dostaneš prístup k zoznamke, kde môže online komunikovať s vybranou osobou.
misoft
12.07.12,15:33
Ani nie klávesovú, ale skús v obraze druhej strany klik PTM - malo by vyskočiť ďalšie menu a tam by to malo byť.
hofo1999
14.07.12,16:56
topp, vzdaj to budes potrebovat server za ktory sa dost plati (plus rychly net) a velmi dobreho programatora. vyhodis zbytocne strasne vela penazi. a som to nemas sancu spravit