Dominikkka
02.02.12,08:46
Ahojte, prosim Vás, chcela som sa informovať, môjho priateľa veľmi často silno bolí hlava. Často znamená, že za deň zje resp. vypije 4 až 5 šumivých tabliet - panadol a v noci ďalšie 3. Väčšinou ho bolí práva časť hlavy. Bol už aj na rôznych vyšetreniach, ale na nič mu neprišli. Viete mi niekto poradiť, čo mám robiť, aby som mu pomohla? Máte niekto podobné problémy?

Ďakujem :mee:
jued
02.02.12,07:51
Ja viem čo to je, trpím tým dosť často. Bolesti hlavy môže spôsobovať aj krčná chrbtica, vyšetrovali mu aj tú? Keď mu ten šumivý panadol nepomáha, tak mi ho nemal brať, je množstvo iných liekov proti bolesti hlavy. Určite by som si na jeho mieste nedávala denne 6 šumivých tabletiek.
Jurivo
02.02.12,08:08
Ak sú bolesti lokalizované po bokoch hlavy, môže byť oslabený žlčník. Bolesti vpredu (čelo), oslabený žalúdok. Bolesti na zátylku, oslabený močový mechúr. Krčná chrbtica tiež v mnohých prípadoch spôsobuje bolesti hlavy(ako bolo spomenuté vyššie). Ďalej to môžu byť zatuhnuté krčné svaly.
Odporúčam masáž chrbta,krku a hlavy, dokáže veľmi dobre pomôcť a odstrániť bolesti.
Tabletky bolesť nevyriešia, iba na chvíľu odstránia. Na tabletky od bolesti vzniká závislosť, tak pozor s ich užívaním.
kopretinka
02.02.12,08:12
možno potrebuje okuliare,aj vtedy hlava bolieva.....treba zájsť aj na očné vyšetrenie.
Dominikkka
02.02.12,08:36
Okuliare nosi, takze tam si nemyslim, ze bude problem, ale poslem ho znova na vysetrenie. O tej krčnej chrbtici neviem, že by bol na vyšetrení. Idem mu to vsetko naplanovat. Zaludok tiez pripada do uvahy, lebo sa stravuje velmi zle a stale si ho nici tabletkami. Co sa tyka tej zavislosti, tak myslim, ze ta uz tu je urcite.

Dakujem Vam este raz za rady!!
arizona
02.02.12,09:13
Ako uz bolo spomenute, pricin moze byt vela.
Ak nosi okuliare,nech si da vysetrit zrak,mozno potrebuje zmenit dioptrie.
A taktiez odporucam okuliare zobrat do Optiky, nech mu ich skontroluju, ci nema trochu vykruteny ram.Moze to sposobovat miernu zmenu dioptrii,co sposobuje bolesti hlavy.

Mne sa toto stalo so slnecnymi okuliarmi. Ked som ich mala dlhsie na ociach rozbolela ma hlava. Velmi sa mi pacili,nechcela som ich vyhodit,tak som sa raz zastavila v Optike a spytala som sa,co to moze sposobovat.Nastastie som natrafila na odbornicku,ktora hned vedela o co sa jedna.
Ram mi trochu upravila a bolesti hlavy prestali.

Pozri aj tuto temu http://www.porada.sk/t25097-migrena.html tam najdes teiz vela dobrych rad
maja
02.02.12,09:25
U mňa je častým spúšťačom bolestí hlavy strava. Nech si skúsi dávať pozor na to čo je pred tým, ako to začne, lebo ako píšeš stravuje sa rôzne. Niekedy mi stačí, že som strašne hladná, nahádžem "čo dom dal" a hlavu mám jak balón.
Tweety
02.02.12,09:49
U mňa je častým spúšťačom bolestí hlavy strava. Nech si skúsi dávať pozor na to čo je pred tým, ako to začne, lebo ako píšeš stravuje sa rôzne. Niekedy mi stačí, že som strašne hladná, nahádžem "čo dom dal" a hlavu mám jak balón. Hlava môže bolieť aj od samotného hladu. Takže príčin môže byť viac, ako si myslíš, treba to dôkladne vyšetriť.
Ivana Š
02.02.12,10:47
pozor na ten panadol, obsahuje paracetamol, je veľmi škodlivý na pečeň
pasuliatko
02.02.12,12:30
migrénu mu nezistili?
pasuliatko
02.02.12,12:31
nech to so šumivým panadolom nepreháňa,,, to je moc aj pre koňa!
ak mu niečo nezaberie za 2 hodiny si môže vziať inú tbl ale nie tú istú dookola....
dobrý je Nurofen... 400mg