abcd.kates
02.02.12,13:07
Ahojte. Neviem tlačiť na tlačiarni,ale ešte ráno som vedela. Všetky káble som skontrolovala, aj som reštartovala tlačiareň aj celý pc. Raz mi ukazuje v tlačiarňach ikonku mojej HPčky , o chvíľu je okno kde majú byť tlačiarne zasa prázdne. Keď zadám tlač výjde mi tabuľka s nápisom : žč program Spooler SubSystem App prestal pracovať. Neviem čo s tým, poraďte !
sthruska
02.02.12,13:42
Je to PC alebo NB? Nový či starý?
misoft
02.02.12,16:28
Vyzerá to na konflikt ovládača tlačiarne (prípadne porušený ovládač). Ak máš inštalačné CD k tlačiarni, odpoj tlačiareň od PC, vlož CD (ak je autorun, spustí sa), daj nainštalovať ovládače k tlačiarni (neboj sa, stále to ukladá tam, kde má - poškodené prepíše - prípadne potvrdzuj prepísanie), ak ťa vyzve, pripoj tlačiareň káblom.

Poznámka: najskôr sa musia nainštalovať ovládače k tlačiarni, aby PC po jej pripojení ju vedel identifikovať, priradiť IRQ (prístup) a zároveň vedel cestu k už nainštalovanému ovládaču!

Ak by sa to robilo opačne, PC (OS) síce tlačiareň nájde, ale priradí jej najbližší (alebo najvhodnejší - väčšinou default - ovládač) a doinštalovanie originálneho ovládača už nemá vplyv - tlačiareň má nastavený prístup a ovládač od OS.