Snoophy
03.02.12,07:22
Ahojte,

Potreboval by som pomôcť s makrom.

POtreboval by som aby pri každej zmene v stĺpci A spočítalo za danú objednávku zvlášť tony, zvlášť metre, ks, ...atď.

Mohol by som použiť aj medzisúčty, lenže keď dám spočitať objednávateľa tak napíše 0 namiesto meno objednávateľa.
Tak asi bude lepšie makrom.

V prílohe posielam tab. aj s výsledkom ako by to malo vyzerať. ( prepíšu sa pôvodné hodnoty a vymažú pôvodné riadky a zostane len výsledok s č.objednávky, kto to objednáva a koľko všetkých ton objednáva, koľko všetkých metrov... a koľko ks.
monchi
03.02.12,08:12
Jednoduchsie riesnie je vytvorit si pivot tabulku (kontigencna tabulka) zo zdrojovych dat a urobit si taky pohlad ako potrebujes. po kazdej zmene zdrojovych dat ju staci refreshnut co zaberie asi tak 2 sekundy.

/M
marjankaj
03.02.12,08:44
No dá sa aj takto. Ak máš iba excel 2003, tak súbor porada1.xls
Snoophy
03.02.12,09:51
Ďakujem,

kontignečnú tabuľku nepoznám, a hej dá sa to aj sumifs, lenže hodnoty mám v každom riadku a ja tie riadky potrebujem zredukovať len na výsledné hodnoty, tým že sa vymažú pôvodné a ostanú len výsledky.

Najlepšie by bolo to makro.

Alebo poradiť ako keď dám medzisúčet, tak pri názve Petra mi to hodí 0 pretože chce spočítavať ten stlpec, ale ja potrebujem len opísať bunku objednávateľa.

Dal by som medzisúčet pri každej zmene v mernej jednotke, a potom ďalší medzisúčet pri každej zmene v čísle objednávky, ale potrebujem tam dať do toho riadku nielen súčet hm,otnosti a kusov, ale napísať do toho riadku aj číslo objednávky, objednávateľa....mernú jednotku.
marjankaj
03.02.12,10:50
Takto?

Ťažko vymýšľať makro, keď sám nevieš, čo presne chceš.
Nauč sa robiť s kontingenčnou tabuľkou a potom to bude hračka.
Snoophy
07.02.12,07:33
Vzorec sumifs pomohol....spravil som si čo som potreboval, len neviem ako napísať makro na vymazanie prázdnych riadkov.
Manuálne to viem.....cez označenie buniek, ctrl+G, špeciálne, prázdne bunky, a ctrl a mínus.
Cez nahrávanie makra to nejde.
Makro bude prehľadávať a vymazávať prázdne riadky v B21:I276
Pod riadkom 276 mám ďalších 8 riadkov kde mám sumáre pre rôzne merné jednotky.
A potreboval by som aj tu niečo čo by vymazalo riadky kde je vo výsledku nula, nech to tam zbytočne nesvieti.
Priamo výsledky sú v bunkách G277:G284. Takže ak je v niektorej bunke 0 vymaže celý riadok.
Ďakujem
marjankaj
08.02.12,14:20
Sub Vymaž()
For i = 284 To 277 Step -1
If Cells(i, 7).Value = 0 Then Cells(i, 7).EntireRow.Delete
Next i

For i = 276 To 21 Step -1
riadok = ""
For j = 2 To 9
riadok = riadok & Cells(i, j)
Next j
If riadok = "" Then Cells(i, 1).EntireRow.Delete
Next i
End Sub