peter_v
03.02.12,08:52
Ahojte,
kupujem byt od majitela, ktory ma na byt uver a tym padom je na byte zalozne pravo. Ja mam na kupu hotovost. V navrhu kupnej zmluvy je opisany postup vyplatenia suby za byt takto:
1. zaloha 2000e - to uz je zaplatene
2. ciastka XY na uverovy ucet vedeny v banke - na vyrovnanie dlhu banke
3. ciastka XZ na ucet sucasneho majitela

Problem, ktory vidim je, ze tie sumy 2. a 3. sa podla zmluvy maju zaplatit naraz, ja by som skor cakal, ze sa najsor vyplati uver, pocka sa na LV bez tarchy a az potom zaplatim zvysok majitelovi. Aspon tak som to nasiel na tomto fore co pisali ini.

Kupna zmluva je navrhnuta pravnikom, kupa sa realizuje cez RK a v navrhu kupnej zmluvy je napisane, ze byt kupujem bez zalozneho prava.

Vidite v postupe, ktory som hore opisal nejaky problem?
jacekova
03.02.12,07:59
toto som už absolvovala 2x (len ja som bola predávajúci) a je to úplne v poriadku.

je pravda, že keď kupuješ byt, ktorý je založený, je to trochu komplikovanejšie a viac papierovačiek, ale je to v pohode

najprv záloha, potom peniaze ktorými sa splatí úver a zvyšok majiteľovi bytu.
pretože v deň keď dáš majiteľovi peniaze na úver účet a zvyšok jemu, tak dáte na kataster návrh na vklad vrátane kúpnych zmlúv...
a to už bude len dovybavovanie papierovačiek
alaya1
03.02.12,08:05
Nas sused predaval byt a kupoval dom. na byte bolo to zalozne pravo - hypoteka. On si to zalozne prave preniesol na ten novy dom, neviem, ci je to mozne, aspon takto nam to povedal.
ze mu kupujuci dal na jeho ucet vsetky peniaze a tarcha bola prepisana z bytu na ten dom.
Mária27
03.02.12,08:09
K takej kúpnej zmluve sa uzatvára ešte jedna zmluva s bankou - nech ti to vysvetlia. Zvyčajne to býva naopak, že kupujúci si berie úver, teda tá druhá zmluva tiež býva vždy našitá na konkrétny prípad.
peter_v
03.02.12,08:11
Dakujem za reakciu, je dobre pocut, ze takyto postup uz niekto absolvoval, tohto zaniku zalozneho prava sa obavam najviac, ale snad to bude ok.
peter_v
03.02.12,08:12
alaya1: ano, je mozne previezt zalozne pravo z jednej nehnutelnosti na inu, ale to by predavajuci musel mat inu nehnutelnost, ale v tomto pripade nema
doktor23
03.02.12,10:13
záložné právo zaniká zánikom pohľadávky. Takže kataster to zapisuje už len záznamom. Ja by som skôr odporúčal, aby si vyplatil sumu uvedenú vo vyčíslení banky (dúfam, že máte vyčíslenie) a sumu, ktorú máš pre predávajúceho zložil do notárskej úschovy ..... aby si mal istotu, že tam ešte niečo nevyskočí .... a boli by vadené predávajúcemu po predložení listu vlastníctva, kde ako vlastník budeš uvedený Ty a v časti C nebudú žiadne ťarchy ....
genius007
15.11.13,10:37
Dobrý deň. Na vašom postupe nie je nič nezvyčajné. Vyrovnávate dlh v banke a zároveň zvyšnú čiastku posielate na účet majiteľa. Je tu však jedna vec ktorá nie je celkom v poriadku. Ako môže byť napísané v kúpnej zmluve, že kupujete nehnuteľnosť bez ťarchy ak tam ťarcha je? To je predsa nezmysel a pravdepodobne zle koncipovaná zmluva. Prípady kúpy bytu alebo domu so záložným právom banky sa budú vyskytovať čoraz častejšie.
tictac7
15.11.13,11:20
halooo génius, prečo to tu zase spamuješ? Myslím, že tne človiečik to už má dáááávno vyriešené
buchač
15.11.13,13:42
tictak

Nie je to prvý a ani posledný spam ....

Pozri aj na túto tému - celkom dole má šrac príspevok a aj moje komentáre ...
http://www.porada.sk/t226250-staci-ked-sa-kupna-zmluva-spise-u-pravnika-doma.html#post2436062

Poviem aj inak .
Mne je aj jedno , ak si niekto šmarí reklamu , pokiaľ sú tam aspoň aké také mantinely slušnosti .
No nie je už jedno , ak dotyčný sa pasuje za odborníka v obore , ktorý nevyštudoval .

Napokon buďme radi , že sa neangažuje aj inak .
Lebo záber ma teda dostatočný ...