NoxoN
03.02.12,08:57
Moze mi niekto poradit?
Pokaslal som to na urade prace. V decembri som podpisal jednu zmluvu z firmou kde potrebuju iba zivnostnikov tak som im povedal ze si zivnost dorobim a dal som ju na urad prace. Takze december a januar som chodil po samich skoleniach nezarabal nic a teraz ma pyta urad prace vyplatne pasky ze som nemal u nich platene nic, ale oni mi tie pasky nemozu dat lebo oni beru ludi len na zivnost cize nemam pokrite tieto dva mesiace a netusim ako to spravit aby mi nedali platit zdravotku a socialku.

Please poradte mi
tictac7
03.02.12,08:05
...tak teraz neviem, máš živnosť alebo nie? Ale asi áno a teda Ťa ÚP vyradil z evidencie. Odo dňa,keď máš živnosť si sa mal prihlásiť na ZP a si povinný platiť si ZP sám. SP platíš až od júla t.r. podľa DP za rok 2011, avšak podľa toho, čo píšeš, nebudeš mať povinnosť ani potom platiť...
NoxoN
03.02.12,11:24
Nie az teraz od februara ju mam (tu zivnost). December a januar som ju este nemal lebo som chodil iba na same skolenie a tam som nemal nic platene od firmy cize som ani nepotreboval zivnost, tak som si ju ani nevybavoval, lebo by som ju nemal z coho platit. Somarinu som spravil tým ze tu zmluvu som dal v tom decembri na urad prace co som uzatvoril s firmou.
marjankaj
03.02.12,11:29
Nie az teraz od februara ju mam (tu zivnost). December a januar som ju este nemal lebo som chodil iba na same skolenie a tam som nemal nic platene od firmy cize som ani nepotreboval zivnost, tak som si ju ani nevybavoval, lebo by som ju nemal z coho platit. Somarinu som spravil tým ze tu zmluvu som dal v tom decembri na urad prace co som uzatvoril s firmou.
Akú zmluvu si tam dal? A prečo? Kto ti to kázal?
NoxoN
04.02.12,09:44
Nikto mi to nekázal ani ja som ju nechcel im ukazat, ale ked som bol na urade prace odniest nejake papiere, ani neviem ako medzi ne sa mi dostala ta zmluva s novou firmou. Takze na druhy den mi volali z uradu prace ze som si tam zabudol pracovnu zmluvu, cize zistili ze som podpisal novu zmluvu. Takze v decembri som mal zmluvu na urade prace, ale nemal som zivnost cize december a januar som chodil iba po skoleniach bez zivnosti nic mi ta nova firma neplatila a urad ma pyta za to obdobie vyplatne pasky ze som nepoberal od nich ziadnu odmenu.
NoxoN
04.02.12,09:46
Sefko mi teraz poradil ze mi napise ukoncenie zmluvy na druhy den od kedy bola zmluva podpisana, cize niekedy v decembry a teraz vypiseme novu od kedy mam zivnost. Ale teraz po dvoch mesiacoch tam pojdem z vypovednou zmluvou spred dvoch mesiacoch ta co mi powedia?
NoxoN
04.02.12,09:46
pokaslal a poplietol som to ako sa len dalo .... netusim co mam robit..