mino1991
03.02.12,17:16
Ahojte, dnešným dňom mi už pretiekol pohár trpezlivosti a povedal som si, že to už musím raz a navždy vyriešiť. Hrám futbal asi 10 rokov aktívne. Každý deň športujem a to je možno problém, že niekedy si neviem povedať dosť. Už keď vyzeral, že sa mi práve doliečil sval na prednej strane stehna (neviem či to je odstup asi krajšírskeho svalu), tak som si už mohol dovoliť výklus, kedy sa mi natiahol lýtkový sval. Po 3 týždňovej prestávke to asi aj chápem, že došlo k miernemu preťaženiu. No toto nie je začiatok. Rozcvičku mám vždy svetovú, takže prosím aby sa nikto neobracal na zahriatie a rozcvičenie,ktoré mám vždy dostatočné. No veľa krát sa mi stalo, že po kvalitnom rozcvičení pri obyčajnom výkluse som zrazu začal cítiť napr sedací sval, následne lýtkový a pod. Proste žiadna maximálna námaha a došlo k natiahnutiu. Keď som sval vyliečil, došlo k natiahnutiu iného svalu. Dosť mi to bráni pri nabraní kondície. Snažil som sa to riešiť krvným vyšetrením, no to bol pravdepodobne nezmysel. Po krvných testoch ma detská doktorka poslala k ortopédovi, čo som tak isto nechápal. Ortopéd mi povedal, že som z ortopedického hľadiska úplne zdravý, takže som zo začarovaného kruhu nevyšiel. Neviem čo ďalej? Kto mi pomôže prosííííííííím ;)
buchač
03.02.12,16:37
...
...ma detská doktorka poslala k ortopédovi, čo som tak isto nechápal. Ortopéd mi povedal, že som z ortopedického hľadiska úplne zdravý, takže som zo začarovaného kruhu nevyšiel. Neviem čo ďalej? Kto mi pomôže prosííííííííím ;)

...zásadná otázka ..........

Koľko máš rokov ???...

...síce niektorí pediatri majú pacientov aj do tých 26 rokov fyzického veku ....ale predsa daj to numero ....čiže ?
mino1991
03.02.12,16:57
prepáčte :) to som mal ako prvé napísať :) .... 20 rokov mám
Jurivo
03.02.12,17:20
Nepíšeš akú máš potréningovú starostlivosť, masáže, relax a pod. Zaťaženie svalov je v tvojom prípade pravdepodobne nerovnomerné. Príde zranenie, automaticky zaťažuješ viac zdravú stranu, po regenerácii je to naopak. Začarovaný kruh. Základ pri každej športovej činnosti je relax po výkone. Doporučujem športovú masáž striedať s relaxačnou. Pri bolestiach svalov (natiahnutiach), uvoľňovacie techniky, hlavne trigger points (spúšťové body). Hráš aktívne futbal a každý klub by mal mať kvalitného maséra. Určite využi jeho služby.
lujza.j
03.02.12,17:22
prepáčte :) to som mal ako prvé napísať :) .... 20 rokov mám
nemusel 1991.....
mino1991
03.02.12,17:49
To je asi najvačší kameň úrazu, že starostilovsť nie je dostatočná. Jedine čo si idem zaplávať raz do týždňa, keďže nemáme v klube také vymoženosti. A to že viac zaťažujem jednú stranu ovplyvňuje to že prichádzajú ďalšie zranenia??? O trigger point som ešte síce nepočul ale určite si niečo naštudujem a s tou masážou, to je vhodné pravdepodobne len vtedy, keby som úplne zdravý alebo sa mýlim? Totiž raz som mal natiahnutý lýtkový sval a mali sme k dispozícii maséra, tak som využil jeho služby a aj keď som sa cítil uvoľnene akosi som začal ešte viac pociťovať bolesti v oblasti natiahnutého lýtka.
Jurivo
03.02.12,19:01
Práveže pri bolestiach svalov a kĺbov ma masáž veľký význam. Ak si mal po masáži ešte väčšie bolesti, tak bola masáž nekvalitná. Masáž môže bolieť pri masírovaní problematických miest ale bolesť by po masáži mala ustúpiť. Mal by si sa cítiť zregenerovaný a plný síl.
Skús navštíviť dobrého maséra, určite ti pomôže.
mino1991
03.02.12,21:01
ďakujem veľmi pekne :) .... a môžete mi teda potvrdiť že môžem navštíviť maséra aj keď mám natiahnutý svaly??? nemôže to masírovaním ešte viac poškodiť? toho sa najviac obávam
Jurivo
03.02.12,21:36
Každý masér by mal vedieť posúdiť tvoj stav a rozhodnúť o vhodnej terapii. Za seba môžem povedať, že natiahnuté a bolestivé svaly masírujem bežne (aj na sebe) a len s pozitívnym účinkom. Ak máš strach môžeš sa spýtať svojho lekára či je masáž pre teba vhodná. Verím však, že by ti určite pomohla. Držím palce :)
legolas
04.02.12,09:29
Ahojte, dnešným dňom mi už pretiekol pohár trpezlivosti a povedal som si, že to už musím raz a navždy vyriešiť. Hrám futbal asi 10 rokov aktívne. Každý deň športujem a to je možno problém, že niekedy si neviem povedať dosť. Už keď vyzeral, že sa mi práve doliečil sval na prednej strane stehna (neviem či to je odstup asi krajšírskeho svalu), tak som si už mohol dovoliť výklus, kedy sa mi natiahol lýtkový sval. Po 3 týždňovej prestávke to asi aj chápem, že došlo k miernemu preťaženiu. No toto nie je začiatok. Rozcvičku mám vždy svetovú, takže prosím aby sa nikto neobracal na zahriatie a rozcvičenie,ktoré mám vždy dostatočné. No veľa krát sa mi stalo, že po kvalitnom rozcvičení pri obyčajnom výkluse som zrazu začal cítiť napr sedací sval, následne lýtkový a pod. Proste žiadna maximálna námaha a došlo k natiahnutiu. Keď som sval vyliečil, došlo k natiahnutiu iného svalu. Dosť mi to bráni pri nabraní kondície. Snažil som sa to riešiť krvným vyšetrením, no to bol pravdepodobne nezmysel. Po krvných testoch ma detská doktorka poslala k ortopédovi, čo som tak isto nechápal. Ortopéd mi povedal, že som z ortopedického hľadiska úplne zdravý, takže som zo začarovaného kruhu nevyšiel. Neviem čo ďalej? Kto mi pomôže prosííííííííím ;)

..prečo chodíš k detskej lekárke, veď si dospelý a kto ti nahovoril , že je to chronické natiahnutie svalov..., možno nemáš predpoklady hrávať futbal, zameraj sa napríklad na iný šport kde sa svaly tak nenamáhajú / napr. lukostreľba/,aj tam síce budeš zaťažovať svalstvo, ale prevážne rúk...
mino1991
04.02.12,10:36
futbalu sa venujem celý život :) takže by bolo odveci keby sa začnem venovať niečomu inému :) .... obetoval som tomu všetko a preto si pôjdem za svojím cieľom až kým ho nedosiahnem ..... a určite je to najmä slabou regeneráciou, po týchto diskusiách mi to už akosi došlo. A ďakujem aj za tie návrhy na masáže. Určite sa na to dám, aj keď najviac ma zaujali asi tie spúšťacie body. Vedeli by ste mi o tom niečo povedať? kde napr. v BA to vedia kvalitne robiť? alebo si to môžem aj sám??? ďakujem
Jurivo
04.02.12,10:59
Nie som z BA, tak masera ti tam neporadím. Spúšťové body sú bolestivé miesta na svaloch. Vznikajú pri jednostrannom alebo opakovanom zaťažovaní svalov. Môžeš si ich ošetriť aj sám a to tak, že si nahmatáš tieto body a budeš ich stláčať po dobu 20-30 sek. Toto opakuješ 3-4 krát a niekoľkokrát za deň. Niektoré tieto body môžu byť extrémne citlivé. Takto treba ošetriť celý sval a priľahlé svaly. Bolesť môže byť totiž prenesená aj do okolia. Po každom ošetrení treba ošetrovanú časť jemne natiahnuť a zotrvať takto asi 15 sek.
Najlepšie je keď ti svaly ošetrí niekto iný, lebo na niektoré miesta si nedokážeš sám dobre zatlačiť.
Estetic
04.02.12,11:20
Dobrý maser je v tomto prípade kľúčový.Ale podotýkam,že tento problém raz a navždy nevyriešiš,to sa nedá.Skôr alebo neskôr sa prispôsobíš ty organizmu a nie naopak.
mino1991
04.02.12,12:02
tak ja mám tieto problémy prakticky len na dolných končatinách, takže si tam bezproblémov dočiahnem. A ďakujem za tú radu o spúšťacích bodoch. A ako myslíš ošetriť tak celý sval? Myslel som že každý sval má jeden špúšťací bod. Na lýtku som ho našiel dosť rýchlo, aj za pomoci obrázkov zo spúšťacími bodmi. Ale neviem nájsť nejaký veľký obrázok , kde by boli tieto body zreteľne zobrazené. Určite ale vyhľadám aj odborného maséra. A k tomu zregenerovaniu my môže pomôcť aj víriva vaňa však? Naposledy mi to totiž dosť pomohlo znížiť bolesť natiahnutého svalu.