dada1212
04.02.12,18:14
čo ho spôsobuje? je to nebezpečné? na dymovod je napojený starší sporák na pevné palivo, komín je novší. dymovod nevyzerá byť upchatý, v sporáku horelo dobre. komín je pravidelne čistený. prestala som v tom sporáku kúriť, čím to môže byť spôsobené a môžem zakúriť alebo treba treba dymovod vyčistiť?
asi blbé otázky, ale veľmi sa nevyznám a v takýchto veciach som dosť opatrná, takže ma niečo také vyľaká, ked si to neviem vysvetliť
Gapo
04.02.12,18:20
Dymovodom zrejme myslíš tie plechové rúry, však? Tie ľahko zhodíš a vyčistíš. Zapáľ noviny a priblíž sa k otvoru komína, nie do, ak ti ťahá oheň do komína je v poriadku, niekto zvykne tie noviny strčiť do komína aby sa vypálili sadze, ale to môže byť príčina požiaru. Šuchot v dymovode, neviem aký, čo za šuchot,že by myšky, alebo kuna či tchor? :D
220870
04.02.12,22:28
Neviem čo za šuchot.Možno do komína spadol vrabec ,u mojich rodičov je to pravidelne snáď každý mesiac jeden dvaja(asi majú šmykľavý komín).Môže to však byť aj iný zver.
dada1212
04.02.12,22:50
Neviem čo za šuchot.Možno do komína spadol vrabec ,u mojich rodičov je to pravidelne snáď každý mesiac jeden dvaja(asi majú šmykľavý komín).Môže to však byť aj iný zver.

neviem, práve vtedy snežilo a fúkal vietor, či to bolo z toho alebo tam niečo spadlo...
pec aj rúry boli čistené pred týždňom, takže zanesené by nemalo byť. potom som po dvoch hodinách zakúrila a horelo normálne. ja som sa len bála, či náhodou nehoria a nepadajú sadze z komína, ale rúra nebola teplá a takisto ako som písala, komín sa pravidelne vymetá a ani sa nejako silno nekúrilo a spodok bol zatvorený. v týchto veciach som až priveľmi opatrná a mám z nich strach. ale čo už, zase lepšie byť opatrný ako sa má niečo stať, hoci niekedy mi tá až prehnaná opatrnosť aj dosť zneprijemní život :)
Luky89
05.02.12,15:50
nemohla to byť meluzína alebo ľad na komínovej vložke?