johnnny1504
04.02.12,19:16
Ahojte.mam problem. cez pozemok mi prechadza uzucky malucky potocik,ktory sa v lete straca,tecie tade voda len ked zaprsi a napr. v zime.viete niekto poradit aka je prax pri regulovani takychto potocikov,ak sa tak vobec mozu nazvat.a ci je mozna aj taka alternativa,ze by sa do zeme osadili rury a zasypalo by sa to hlinou?
buchač
04.02.12,18:20
Ahojte.mam problem. cez pozemok mi prechadza uzucky malucky potocik,ktory sa v lete straca,tecie tade voda len ked zaprsi a napr. v zime.viete niekto poradit aka je prax pri regulovani takychto potocikov,ak sa tak vobec mozu nazvat.a ci je mozna aj taka alternativa,ze by sa do zeme osadili rury a zasypalo by sa to hlinou?

...zavadzia Ti ...tečie tam , kde nemá ...???

Čo tak opačným riešením sa vybrať ?
Iní majitelia pozemkov si umelé potoky , jazierka a podobne vytvárajú a Tebe sa sama príroda núka ......hm.....
johnnny1504
04.02.12,18:34
ide asi 2 metre po hranici pozemku...ale hovorim,skor mi to pride ako stoka,co ja viem...mozno by jazierko nebol zly napad...
johnnny1504
04.02.12,18:36
aby som upresnil...2 metre od hranice pozemku,cize po dlzke asi 45 metrov
majkii
04.02.12,19:36
Neviem či ti budem vedieť poradiť presný postup. V zmysle zákona o vodách (364/2004 Z. z.) je zakázané meniť smer, pozdĺžny sklon a priečny profil koryta, poškodzovať brehy, ťažiť z koryta zeminu a ukladať predmety do vodného toku, ktoré môžu ohroziť plynulosť odtoku vody v koryte, kvalitu vôd, zdravie ľudí a ich bezpečnosť, prípadne ukladať takéto predmety na miesta, z ktorých môžu byť splavené do vodného toku.
Úprava koryta toku je vodnou stavbou, Orgán štátnej vodnej správy môže vydať povolenie na uskutočnenie vodnej stavby, ktorá významným spôsobom nezhorší odtokové pomery, nezhorší kvalitu a neohrozí kvanitu vôd vo vodnom útvare.
Na posúdenie bude požadovný odborný posudok.
Ešte jedna dôležitá vec. Čo je vodný tok, je zadefinované v §43 ods.1) až 7.), je možné, že potôčik, ktorý preteká tvojim pozemkom nemusí byť vodným tokom.