Juraj89
05.02.12,10:14
Dobry den, mam mensi problem s pripojenim NB na WIFi. Wifi mu nepriradi ip adresu. Jedna sa o wifinu D-Link 2641R . A este nieco k tomuto ze na tu wifinu je pripojeny kablom jeden pocitac, jeden router a cez wifi iny nb a popripade aj mobil. Len tento Nb sa tomu nejak prieci ale cez kabel to fachci v pohode. Vopred dakujem :)
misoft
05.02.12,12:13
A WiFi kartu v NB máš zapnutú?
ivka70
05.02.12,12:15
A ta wifi je pripojena na co?
Nejde nahodou o pripojenie na internet cez UPC?
Juraj89
05.02.12,12:26
Ano praveze mam... Menil som dsl modem a odvtedy to zacalo robit. Som si isty ze tym to nieje a ze chyba bude skor v NB kedze sa tam dokazem pripojit zo vsetkym co sa mi dostane pod ruky okrem toho NB.
misoft
05.02.12,13:16
Ak na na tento router všetko ostatné "pripojí", len ten konkrétny NB nie - pozri do nastavenia WiFi karty NB, či máš nastavené získavanie IP a DNS na automaticky (možno zostalo po predchádzajúcom nastavené napevno, preto karta s nastavenou IP sa nepripojí k routeru, ktorý mu ponúka inú IP). Tiež pozri do nastavení routera, či máš nastavené na Dynamic IP, DHCP server Enabled.
Juraj89
05.02.12,18:52
vsetko je v pohode.. ja uz nechapem ze kde moze byt chyba. Skusim to pripojit na inu wifi siet ci nenastala nejaka chyba za posledny mesiac, alebo mate este nejake napady?
mecky
05.02.12,18:56
skus tu inu wifi

alebo mate este nejake napady?
napady klasicke (strielanie od boku ): preinstalovanie ovladacov k wifi, zmena (vypnutie) zabezpecenia a zmena kanalu na wifi
Vlado40
05.02.12,19:02
Niekedy stačí vymazať nastavenie starej wifi siete v NTB.Potom dať vyhľadať wifi siete,vybrať si svoju ,dať pripojiť a ide to.Zabezpečil si sieť rovnako?Skús iba vypnúť router na chvíľku a potom zapni a skús sa pripojiť.
Juraj89
05.02.12,19:15
podla mna to tym nebude. Ten router funguje uz nieco vyse mesiaca, skusim preinstalovat ovladace, ale najskor vymazanie nastaveni... a uvidime. Vdaka zatial :)
nunenko
05.02.12,21:18
mne to iste robil eset smart sekurity4 a nedal sa nastaviť musel som ho preinstalovať, na skúšku ho stačí vypnúť a skusiť sa pripojiť
Juraj89
05.02.12,21:36
Tam mam antivirus Essentials od Microsoftu.. neviem ci to je dobre riesenie, ale som si isty ze to tym nebude. Ten antivirus je tam uz rok.
nunenko
06.02.12,07:25
Máš nastavenie takéto?
http://img.obrazok.com/ip.uvwu.jpg
Juraj89
06.02.12,07:31
ano to bolo ako prve co som kontroloval, pred tym ako odinstalujem ovladac tak si ho mam na internete najist, alebo si ho NTB sam vyhlada?
mecky
06.02.12,07:41
win7 si vecsinou najde sam, xp tazko
nunenko
06.02.12,08:04
ak maš win7 však daj riešiť problémy (pravym tlačidlom myši na ikonu siete) mne to robil nod, ale len na win7, ten istý NB sa na tú sieť cez XP pripojil bez problémov.
vcielkaisr
23.02.13,09:26
Poprosím o radu - nejde my pripojiť nootebok k netu cez wifi,včera ráno išiel net normálne a poobede keď som ho zapla už nešiel pripojiť internet,prekontrolovala som nastavenia, urobila reštarty,dala obnovu systému a nepomohlo to a nechce my zobraziť moju sieť ,aj keď je nastavená na pripojenie automatický. Pritom internet na PC,kde je wifi funguje normálne.
Vlado40
23.02.13,09:59
A Wifi na NTB je zapnuté?Zvyčajne Fn+F2 alebo iná klávesa so znakom wifi,prípadne manuálne zapínanie vypínačom.
vcielkaisr
23.02.13,11:03
A Wifi na NTB je zapnuté?Zvyčajne Fn+F2 alebo iná klávesa so znakom wifi,prípadne manuálne zapínanie vypínačom.

Všetko to bolo urobené,aj pripojenie a odpojenie káblov.Ako náhle dám centrum sieti, nezobrazí moju adresu na pripojenie alebo odpojenie./bola dana aj spätná obnova a nepomohlo to/