Zuzka2411
05.02.12,10:19
Dobrý deň,
notebook mi vydáva zvuk (je to nejaké pípanie). PC mi to robí, aj keď mám v nastaveniach zvuk vypnutý. Čo to môže byť? Prednedávnom som ho reklamovala, kvôli tomu, že mi zvuk vôbec nešiel (myslím, že chybné boli konektory).
Ďakujem
misoft
05.02.12,12:10
Píp v PC aj v NB (aj keď máš zvuk vypnutý) - to je výsledok kontroly pri tzv. bootovaní (spúšťaní BIOSu), ktorý overuje a kontroluje hardware (pripojenie komponentov vo vnútri). Neovplyvníš to - dokonca je na jednotlivé zvuky (pípnutia) tzv "kódovník". Počítač takto dáva najavo, že je všetko OK, alebo niekde je chyba.
A to pípnutie ide mimo tvoje nastavenia.
http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1983
kergulaan
05.02.12,12:26
Cital som viac krat zadanie tvojej temy, ale som ho nepochopil. Kedy a co ti pipa?
Ak ti PC sustavne pipa aj pri praci, tak dost pravdepodobne sa ti nieco v nom prehrieva a signalizuje to neprijemnym piskotom.
Upresni, kedy, co a ako ti to pipa (nb alebo pc)
Zuzka2411
05.02.12,15:35
Ďakujem za odpoveď, ešte by som sa chcela opýtať, či je potrebný servis?
No neviem ako ešte by som to opísala, jednoducho, keď mám zapnutý notebook, tak mi vydáva pípanie, robí to len niekedy, nie stále a robí to aj keď na ňom pracujem a aj keď na ňom nič nerobím. To pípanie je krátke. Neviem ako by som to ešte definovala, do pc sa veľmi nerozumiem....
kergulaan
05.02.12,15:54
Takze ti pipa, ja to nazyvam ze skrieka, notebook.
Aky tam mas operacny system a mas tam aj nejaky program na sledovanie teploty jednotlivych casti nb. Ak ano tak sa pozri na teploty a ci niektora nie je cez nastaveny limit. Hlavne to moze byt teplota procesoru.
Aky mas nb - typ, znacku.
Ked s nim pracujes pocujes vrcat ventilator, fuka z nb teply vzduch?
Nepiska nb, ked ho mas napr. v posteli polozeny na bruchu alebo pri radiatore atd.
Zuzka2411
09.02.12,10:01
No program na sledovanie teploty som nenašla. Notebok: HP 625 model:DELPHI WS778EA 15.6 " P320. Z notebooku mi nefúka teplý vzduch a aj ventilátor je tichý. Zvyknem si ho dávať na tvrdú podložku, no stane sa, ze ho mám aj napríklad na posteli, ale nepíska.
kergulaan
09.02.12,11:11
No program na sledovanie teploty som nenašla. Notebok: HP 625 model:DELPHI WS778EA 15.6 " P320. Z notebooku mi nefúka teplý vzduch a aj ventilátor je tichý. Zvyknem si ho dávať na tvrdú podložku, no stane sa, ze ho mám aj napríklad na posteli, ale nepíska.

- je NB este v zaruke?
- piska aj ked na nom nepracujes?
- teply vzduch cez chladiace otvory - teke mriezkovanie na boku nefuka ani pri zatazi, praci?
- teply vzduch cez chladiace otvory nefuka od zaciatku?
- viez zistit zataz procesora pocas prace, ked NB piska? (pouzitie spravcu uloh)

Skus si stiahnut speedfan program z nasledovnej stranky: http://downloads.zoznam.sk/download/speedfan-43
a nainstaluj si ho, nasledne spusti - malo by ti to ukazat okno z teplotami jednotlivych casti systemu.
Napis co ti to ukaze.
Vlado40
09.02.12,13:51
No program na sledovanie teploty som nenašla.

Zapni si program AIDA64 ,ktorý máš nainštalovaný ,klikni na Súbor-Nastavenie-Sledovanie hardvéru-OSD-potvrď zobraziť panel OSD.Potom je tam pod OSD -Položky OSD a tam si vyber čo sa Ti má sledovať ,ktoré komponenty v PC.
Zuzka2411
10.02.12,21:42
Speedfan som si stiahla a po spustení sa mi otvorila tabuľka, ktorá mi ukazuje Core 44C, ale mení sa to na 43C, vtedy je pred Core zelená fajka, ale sem tam to preskočí aj na červenú šípku, ktorá smeruje nahor.
Zuzka2411
10.02.12,21:44
No a zistila som, že to pípanie je väčšinou vtedy, ak notebook zapnem, ak ho mám už dlhší čas zapnutý, vtedy to už nepípa :(
misoft
10.02.12,22:40
To znamená, že ti pípa pri spustení NB a nábehu operačného systému? Je to len krátke pípnutie, alebo je trvalého charakteru, ktoré sa po zahriatí stratí?
kergulaan
11.02.12,06:41
Core 44C, ale mení sa to na 43C,
No tak teplotami to nebude, vzdavam neviem co to moze robit.
Zuzka2411
11.02.12,10:13
Najväčšia frekvencia pípania je na začiatku, to robí nepravidelne, raz rýchlejšie, potom zasa v dlhších intervaloch, ale trvá dosť dlho a pípanie je krátke...Keď už mám notebook dlhšie zapnutý, pípanie postupne prestáva. Odsledovala som si to a pípanie trvá asi tak 30 minút.