Marian386
05.02.12,10:47
Dobry den,chcel by som sa poradit ohladom plast.okien.Mam plast.okna Gealan-samozrejme vyroba v Polsku uz 2 roky.Az teraz ked bolo u nas -26 az -30 stupnov som si vsimol u niektorych na boku kde su panty pri tesneni namrazu.Dokonca pri balk.dverach tak ich prehlo ze ked sa otvorili nedali sa zavriet,musel som ich rukou pritlacit v strede pri pantoch a tak sa az zavreli.Volal som firmu co mi to montovali prisli a dali do stredu taky pritlacny pant,potom okolo neho uz ani nemrzlo a dvere sa uz dobre zavieraju.Ten sa vsak uz asi neda stelovat ,posuvat.Ako by som to mal riesit,ci by som mal dat dorobit kovanie okolo celych dveri a okien alebo dat domontovat tieto panty tam kde to bude treba.Tam kde bola ta namraza to bolo prehnute a aj tade prefukovalo.U znamych som si vsimol ze na balk.dverach mali medzi pantami od zaciatku tieto dva pritlacne panty.Inak okna su celkom v pohode az teraz ma to trosku sklamalo.
najag
05.02.12,14:36
Ja mam tiez profil Gealan, ale original nemecky, ktory ma inu hrubku plastu, ako mali polske, na ktore davali firmy dvojrocnu zaruku, na ostatne 10 rokov.Mam trojskla, takze u okna hodne tazke, ale nemam ziadne problemy s nimi. Musim si ich dostavit, nastavit pritlak pantu na tesnenie a nastavit silu zatvarania vackami, ktore su po obvode. Ale servis potebuje kazde okno, nech je take, alebo makove.
marleau
05.02.12,14:47
Ach,to Poľsko....
Poliaci sú známi aj tým,že výstuha v profile nie je po celej dĺžke rámu,potom možte s kovaním robiť čo len chcete.
tienik
05.02.12,15:39
Myslim ze hned druha veta vystihuje vsetko - vyrobene v Polsku. Ono si fakt treba uvedomit, ze najlacnejsie NIKDY nebude najlepsie. Vzhladom nato, ze ide o systemovu chybu danych okien, je to neriesitela situacia. Ten dodatocny pant je len taka "barlicka" aby ste im uz tuto zimu nepili usi. Predpokladam ze buduca zima to zas "prekrutne" niekde inde, ono tu kvalitnu vystuz ziadny pant nenahradi.
Ako riesenie vidim len jednu moznost, zacat setrit na nove, bohuzial.
pozlatka
06.02.12,15:52
mame okna od Slovaktualu, ale mame ten isty problem,takze to nieje zrejme chyba okien, ale montaze.