Nicky V
05.02.12,10:56
Mam len 22 a pracujem na farme teda zo zeleninou casto na poli vonku v kazdom pocasi ... moje problemi zacali asi pred 3 tyzdnami v noci sa budim na trpnutie ruk a bolesti od lakta smerom dolu az do prstov. cez den to prejde ked pracujem ale bolesti su dost zle a nemozem spat. uz som citala par clankou a dost ma vydesili ze potrebujem ist k neurologovi a podobne veci . lenze ja som v zahranici a nemam cas ani nepoznam tychto doktorov . pracujem cely den a vypisat sa nemozem dat .

Neprejde to samo od seba ved som este mlada. Alebo len s pomocou nejakych gelov ci masticiek ?

Vopred dakujem za rady.
horka
05.02.12,09:58
Asi ťa nepoteším, ale podla popisu to vyzerá na karpálny tunel a bez neurológa to určite neporiešiš.
kopretinka
05.02.12,10:00
prejde to samé od seba.....keď nebudeš robiť tak fyzicky náročnú prácu :(
aj mne to doktorka povedala,len už mi nepovedala,kde si mám zohnať tú inú ľahšiu prácu...
kopretinka
05.02.12,10:03
Asi ťa nepoteším, ale podla popisu to vyzerá na karpálny tunel a bez neurológa to určite neporiešiš.
karpálny tunel to bude až vtedy,ak napr. si nebude vedieť zapnúť gombík alebo urobiť štipku z prstov....http://www.chirkoz.sk/index.php?stranka_id=80
lujza.j
05.02.12,10:04
ja to mám s krčnej chrbtice, len bez bolesti
Tweety
05.02.12,10:05
Mam len 22 a pracujem na farme teda zo zeleninou casto na poli vonku v kazdom pocasi ... moje problemi zacali asi pred 3 tyzdnami v noci sa budim na trpnutie ruk a bolesti od lakta smerom dolu az do prstov. cez den to prejde ked pracujem ale bolesti su dost zle a nemozem spat. uz som citala par clankou a dost ma vydesili ze potrebujem ist k neurologovi a podobne veci . lenze ja som v zahranici a nemam cas ani nepoznam tychto doktorov . pracujem cely den a vypisat sa nemozem dat .

Neprejde to samo od seba ved som este mlada. Alebo len s pomocou nejakych gelov ci masticiek ?

Vopred dakujem za rady. Nemáš problémy s chrbticou?
Nicky V
05.02.12,10:07
Hadam nebudem potrbovat operaciu alebo nieco take ... mala som aj strasnu bolest chrbta kym som sa adaptovala na pracu a tiez to preslo ... tak neviem ale ked o tom citam dost ma to desi .
Tweety
05.02.12,10:08
Hadam nebudem potrbovat operaciu alebo nieco take ... mala som aj strasnu bolest chrbta kym som sa adaptovala na pracu a tiez to preslo ... tak neviem ale ked o tom citam dost ma to desi . Takže tam je pes zakopaný, možno ju príliš zaťažuješ, skús nejaké cviky na chrbticu. Možno by pomohla masáž.
Nicky V
05.02.12,10:10
Nemam ziadny problem s chrbticov.. ale je dost zatazena casto musim dvihat aj 30 kilove bednicky a vrecia .... mze to byt z taho?,
Tweety
05.02.12,10:12
Nemam ziadny problem s chrbticov.. ale je dost zatazena casto musim dvihat aj 30 kilove bednicky a vrecia .... mze to byt z taho?, Určite.
lujza.j
05.02.12,10:12
Nemam ziadny problem s chrbticov.. ale je dost zatazena casto musim dvihat aj 30 kilove bednicky a vrecia .... mze to byt z taho?,
aj som si to myslela, ale nastala situácia, kedy sa prejavila....
kopretinka
05.02.12,10:13
Nemam ziadny problem s chrbticov.. ale je dost zatazena casto musim dvihat aj 30 kilove bednicky a vrecia .... mze to byt z taho?,
jasné,a sme doma.....chrbticu budeš mať za chvíľu v perdeeeli.....
nesmieš dvíhať 30kilové vrecia PRE BOHA!!!
Tweety
05.02.12,10:14
jasné,a sme doma.....chrbticu budeš mať za chvíľu v perdeeeli.....
nesmieš dvíhať 30kilové vrecia PRE BOHA!!! A môžeš si doničiť nielen chrbticu, ale napr. aj maternicu.
Nicky V
05.02.12,10:16
no ale moja praca to vyzaduje... a praca ma bavi je narocna ale fajn. a nemozem stale otravovat kolegov pod mi dvvihnut to alebo ono :( nic ine mi neostava ...
Tweety
05.02.12,10:19
no ale moja praca to vyzaduje... a praca ma bavi je narocna ale fajn. a nemozem stale otravovat kolegov pod mi dvvihnut to alebo ono :( nic ine mi neostava ... Potom musíš rátať aj s dôsledkami Ćo už Ti poradiť? AK je pre teba taká ťažká práca prvoradá, potom je ťažko radiť. Treba si rozmyslieť, či tie prachy stoja za zničené zdravie.
Nicky V
05.02.12,10:20
to mi tazku hlavu neobi moja maternica nefunguje uz 3 roky ... to prezijem ale nemozem mat nevladne ruky prace neschopne ... to by bola katastrofa!!!!
Nicky V
05.02.12,10:22
no ale co mam robit? pracu potrebujem !!!
Tweety
05.02.12,10:23
no ale co mam robit? pracu potrebujem !!! A nemôžeš si nájsť fyzicky menej náročnú?
kopretinka
05.02.12,10:25
skús masáže,teplý kúpeľ,oddych.....iné neviem poradiť...ak nechceš ísť k lekárovi...
Nicky V
05.02.12,10:27
mozno ja neviem ... problem je ze ani na to nemam cas .. pracujem 6 dni v tyzdni niekedy sedem ked mam sluzbu v nedelu a to od 7 rana do 18. nemam cas :(
lujza.j
05.02.12,10:28
skús masáže,teplý kúpeľ,oddych.....iné neviem poradiť...ak nechceš ísť k lekárovi...
predpokladám, že toto v zahraničí nehrozí. volno asi maxi jeden den v týždni
kopretinka
05.02.12,10:29
no ale moja praca to vyzaduje... a praca ma bavi je narocna ale fajn. a nemozem stale otravovat kolegov pod mi dvvihnut to alebo ono :( nic ine mi neostava ...
a čo robia tí kolegovia? predpokladám,že omnoho menej náročnú robotu a za viac peňazí ako Ty...nemôžete sa dohodnúť,že chvíľami Ti pomôžu a potom zase Ty im? Alebo si robotu rrozdeliť tak,aby tú fakt najťažšiu robili chlapi? Zamestnávateľa to netrápi? Tam neplatia nejaké normy? Ja čo viem,tak vonku sú omnoho prísnejšie normy,tam majú na dvíhanie ťažkých bremien presný postup a nesmú to robiť sami...
kopretinka
05.02.12,10:30
mozno ja neviem ... problem je ze ani na to nemam cas .. pracujem 6 dni v tyzdni niekedy sedem ked mam sluzbu v nedelu a to od 7 rana do 18. nemam cas :(
to je hrzné,to je otročina :eek:
buchač
05.02.12,10:30
Mam len 22 a pracujem na farme teda zo zeleninou casto na poli vonku v kazdom pocasi ... moje problemi zacali asi pred 3 tyzdnami v noci sa budim na trpnutie ruk a bolesti od lakta smerom dolu az do prstov. cez den to prejde ked pracujem ale bolesti su dost zle a nemozem spat. uz som citala par clankou a dost ma vydesili ze potrebujem ist k neurologovi a podobne veci . lenze ja som v zahranici a nemam cas ani nepoznam tychto doktorov . pracujem cely den a vypisat sa nemozem dat .

Neprejde to samo od seba ved som este mlada. Alebo len s pomocou nejakych gelov ci masticiek ?

Vopred dakujem za rady.


to mi tazku hlavu neobi moja maternica nefunguje uz 3 roky ... to prezijem ale nemozem mat nevladne ruky prace neschopne ... to by bola katastrofa!!!!

Nicky V
Re: trpnutie ruk bolesti hlavne v noci
mozno ja neviem ... problem je ze ani na to nemam cas .. pracujem 6 dni v tyzdni niekedy sedem ked mam sluzbu v nedelu a to od 7 rana do 18. nemam cas

...he ....raz spoznáš ( nedajbože ) a času na lôžku budeš mať habadej ...v nemocnici nepotrebujú kladenku ...

...ani auto samo od seba nikoho nezrazí ...

...môže nastať kľudne aj iná situácia ...ruky budú vládať - akože kolieska na invalidnom vozíku točiť , aspoň budeš môcť robiť spoločnosť Gombitovej ...to by bola iná katastrofa ..




...že som ale hovädo , čo ???....možno aj hej , no niekedy je potrebný poriadny preplesk , aby sa dotyčný zobudil zo sna ...
lujza.j
05.02.12,10:32
to je hrzné,to je otročina :eek:

to je realita práce v zahraničí:(
kopretinka
05.02.12,10:34
kua :mad:
buchač
05.02.12,10:36
mozno ja neviem ... problem je ze ani na to nemam cas .. pracujem 6 dni v tyzdni niekedy sedem ked mam sluzbu v nedelu a to od 7 rana do 18. nemam cas :(

to je hrzné,to je otročina :eek:

lujza.j
to je realita práce v zahraničí

mimotemy
...aj na Slovensku ...

Manželka a dcéra nie raz 5 dní v týždni ......oficiálne od 9 - 21 hod ....neoficiálne ??....od 7, 8 - 21,30 ........minimálny mzda , podotýkam ...
Tweety
05.02.12,10:37
Ale nie sme si tak trochu sami na vine?:mad: Pre prachy urobíme ozaj všetko? :rolleyes:To si nevážime sami seba a svoje zdravie? Veď píše, že ju tá práca baví, musí si byť vedomá, čo ju prípadne môže čakať. Tak trochu sa sama ponúka za otroka.
Nicky V
05.02.12,10:39
a čo robia tí kolegovia? predpokladám,že omnoho menej náročnú robotu a za viac peňazí ako Ty...nemôžete sa dohodnúť,že chvíľami Ti pomôžu a potom zase Ty im? Alebo si robotu rrozdeliť tak,aby tú fakt najťažšiu robili chlapi? Zamestnávateľa to netrápi? Tam neplatia nejaké normy? Ja čo viem,tak vonku sú omnoho prísnejšie normy,tam majú na dvíhanie ťažkých bremien presný postup a nesmú to robiť sami...



No v podstate robim vsetci rovnaku pracu... ja mam este nastarosti obchod takze by som povedala ze robim menej narocne ako oni ... nemusim stale na pole teda nie cely den... obcas asi tak 2-3 hodky sa venujem zasobovaniu.. ale to tiez obnasa dvihanie tazkych veci... asi si nepomozem :(
Nicky V
05.02.12,10:42
ano ratal som s bolestami chrbta a unavou ale tie ruky ma dostali nikdy pred tym som nieco take nemala a robila som aj ine narocne prace.. a ano je to z vlkej casti pre prachy na slovensku by som robila nieco take ale len za minimalnu mzdu co je velky rozdiel s touto minimalnou mzdou :(
Nicky V
05.02.12,10:44
ved to nemoze dopadnut az tak zle ci??
kopretinka
05.02.12,10:49
ved to nemoze dopadnut az tak zle ci??
to sa nedá povedať,každý organizmus je iný....
lujza.j
05.02.12,11:01
moj chlap ked bol pre rokmi na "pánskom" na farme /kravy/ vo Švajč. tak po príchode domov mu chvíľu trvalo kým ráno dokázal otvoriť dlaň, ruky mal bolavé-stuhnuté. teraz je na "pánskom" opäť, ale v De:(
kopretinka
05.02.12,11:03
mimotemylujza,poznám....každé ráno som stuhnutá...prsty mám opuchnuté,takže ihlu a niť používať je dosť problém,ja to už vôbec necítim...
Jurivo
05.02.12,11:18
To čo popisuješ môže ísť z krčnej chrbtice a pravdepodobne je zablokovaná energia v ramennom a lakťovom kĺbe. Nepíšeš či sú prítomné nejaké opuchy kĺbov obzvlášť lakťa (mohlo by ísť o tzv. tenisový lakeť- zápal šľachy), alebo opuchy zápästia. Pri syndróme karpálneho tunela je problém hýbať prstami a v prstoch nie je sila. Ťažšie formy karpálneho tunela sa riešia operáciou.
Doporučujem hlavne masáže Shiatsu, Tui Na, manupresúra. Priprav sa na to, že pri tvojom probléme bude potrebných viac ošetrení. V práci si dávaj hlavne pozor na to ako dvíhaš a prenášaš bremená. Vo voľnom čase si precvičuj prsty,kĺby a rob strečingové cvičenia. Prsty si môžeš aj sama jemne masírovať, stláčať a jemne vyťahovať. Ak nechceš alebo nemôžeš ísť k lekárovi, tak jediné riešenie je masáž.
akeber
05.02.12,11:50
Ak je to od chrbtice ( mne tŕpli prsty v noci na rukách tiež ) tak mne pomohli masáže ( nebolo by od veci aj cvičiť , cviky na chrbticu dobrá je aj fit lopta cvičenia nájdeš na nete ) , bola som v kúpeľoch a rok som mala pokoj. Na nezaplatenie ,,,,,,masáže,,,,prestala mi aj migréna . Ale najlepšie by posúdil lekár mala by si ho navštíviť a poradiť sa .
Nicky V
05.02.12,12:45
DAkujem vsetkym za rady ste super :o
lujza.j
05.02.12,13:11
lusetka33
05.02.12,17:59
prežila som si svoje, moja bolesť ruky vyrážajúca do troch prstov od malíčka, znamenala operáciu krčnej chrbtice a výmeny dvoch platničiek, treba rozhodne neurologické vyš. pretože to môže byť spôsobené aj niečím iným, pri tvojej práci ti každý povie nenamáhať :-) ak by to bolo od krčnej, nemusíš sa vôbec báť a radšej to riešiť skôr
Dagmarskv
07.02.12,11:32
Nerada to hovorím, ale návšteva neurológa ťa neminie. Kým ťa nevyšetrí, tak žiadna fyz. námaha, žiadne cviky, ani len vešanie prádla. NEPODCEŇOVAŤ to! Treba si uvedomiť, že tu už nejde o fazuľky, môžu ti ochrnúť ruky a to sa len tak liečiť nedá. To čo máš ty, je zrejme útlak miechy a spinálneho kanála, to by ukázal výsledok magn.rezonancie. To znamená asi toľko, že ti vyletené platničky tlačia na miechu, preto ti meravejú prsty. Samozrejme, správnu diagnózu môže určiť len a len neurológ a pri správnej liečbe (inj. tabl. infúzie a kortizon, elektroliečba a.p.) a troche šťastia môžeš újsť chirurgovi spod skalpela, tak ako ja. PS: som PN už pol roka, ale cítim sa už celkom fajn. Aj ja som prišla o prácu, ale musím začať od znova. Ako robotníčka po 40-ke, to bude veselé...Prajem veľa šťastia, aby ti ruky ešte dlhé roky slúžili.:)