VRUBE02
05.02.12,17:59
Zdravím, sro vznikla v 5/2011, Q plátca DPH, ale zatiaľ neuskutočnila žiadne zdaniteľné plnenie, má podané DP za každý štvrťrok nulové, ale ma prekvapila vec, že o týchto nulových daňových priznaniach má účtované.
Doteraz som sa s tým nestretla. Prosím vás, je nutné účtovať o nulových daňových priznaniach, ak v skutočnosti žiadne zdaniteľné plnenie nenastalo a účty 343 sú bez zápisu?
Ďakujem
Rozalka
05.02.12,17:02
".... o týchto nulových daňových priznaniach má účtované."
A čo je o nich účtované?
Tweety
05.02.12,17:02
Zdravím, sro vznikla v 5/2011, Q plátca DPH, ale zatiaľ neuskutočnila žiadne zdaniteľné plnenie, má podané DP za každý štvrťrok nulové, ale ma prekvapila vec, že o týchto nulových daňových priznaniach má účtované.
Doteraz som sa s tým nestretla. Prosím vás, je nutné účtovať o nulových daňových priznaniach, ak v skutočnosti žiadne zdaniteľné plnenie nenastalo a účty 343 sú bez zápisu?
Ďakujem
O nulách neúčtujeme.
tictac7
05.02.12,17:04
...preboha a čo je na nich účtované? ...to akože 343XY MD 0,-- a 343 YX D 0,---?!
VRUBE02
05.02.12,17:15
...preboha a čo je na nich účtované? ...to akože 343XY MD 0,-- a 343 YX D 0,---?!

Presne takto to má.
Možno predtým platil účto od položky, alebo tá slečna mala prednastavené ID ku všetkému, tak jej to automaticky ťahalo do účta aj s nulami. Je na MD, vytešuje sa z prvého miminka, tak ju nechcem otravovať.
Tkže všetko ostáva po starom. Všetky nuly vymazať.
Som rada.
Ďakujem