Marek77
05.02.12,17:59
Dobry den,
v jednej izbe nam radiator stale kuri, vobec nejde regulovat. Aj ked je termostaticka hlavica na minime, radiator je stale zeravy. Akoby hlavica dostatocne nezatlacila na ventil, lebo ak do hlavice vlozim nejaky karton a naspat nasadim, uz to uzavrie, potom to ale nejde dobre regulovat. A stale vkladat a vyberat karton sa mi teda nechce. Vobec neviem, kde je problem, resp.ako ho riesit. Poradite?
Gapo
05.02.12,17:09
1. je dobre dotiahnutá matica hlavice?
2. neprúdi studený vzduch na hlavicu?
Marek77
05.02.12,17:21
1. je
2. neprudi
peterkos2
05.02.12,17:56
Tiež by som povedal,že je niečo v závite a nejde celkom dotiahnuť matica hlavice.alebo vadná hlavica-skús prehodiť z iného radiatora
Marek77
05.02.12,19:08
Aj to som skusal a nic, stale to iste. Sused vravel, ze vo vnutri ventilu moze byt nejaka spina/nanos a ta tomu moze branit. Uz som ten ventil aj nasprejoval silikonovym olejom a stale to iste.
Gapo
05.02.12,19:18
Keď dáš dole hlavicu, ten cuplík by mal byť tak 8 mm vonku, zober niečo tvrdé a silno zatlač naň. Ak je tam špina aby si ju roztlačil. Nebúchaj!
Marek77
05.02.12,20:53
Skusal som kombinackami. Je ale fakt, ze ten cuplik ide trusku tazsie a miestami sa akoby zasekalaval, a aj nieco cierne okolo neho akoby vychadzalo (mozno ta spina), preto som tam dal ten sprej, ale stale to nefunguje, iba ked "vypodlozim" vnutro tej hlavice.
najag
06.02.12,11:20
Prehod termostaticku hlavicu z ineho radiatora a odskusaj ju. Ak uzatvori radiator, je vadna hlavica, ak neuzatvori radiator a stale bude kurit naplno, je vadny termostaticky ventil. Vymena jedneho, alebo druheho.
Marek77
06.02.12,18:37
Hlavica vadna nie je , skusal som viacere. Ventil sa teraz tak lahko vymenit neda, ak sa vobec niekedy lahko vymenit da. Skor mi islo o to ci nemate niekto podobnu skusenost a podarilo sa Vam ju odstranit, bez vymeny ventilu