Martin2000
05.02.12,17:59
Dobrý deň,
Chcel by som sa na jednú vec spýtať, dal som si na USB videá stiahnuté z keepvidea, že si ich prenesiem na nootebook značky acer, a tak som ich naň dal. Usb som dal do spomenutého notebooku a namiesto otvorenia klúča, počítač nereagoval a napísal sformátuj disk, tak som ho dal do normálneho počítača, menil som USB porty, to isté, kluč nebol načítaný.
čo mám robiť, aby som otvoril ten klúč, dajú sa ešte dáta zachrániť ?
Martin2000
05.02.12,17:02
Vlastne pise ked ho dam do PC
H nie je pristupny
Subor alebo adresar je poskodeny alebo necitatelny.
ak je tu podobna tema prepacte, nevzynm sa v PC, neviem ze ci moj pripad je specialny, alebo nie
ivka70
05.02.12,17:15
Nejde otvorit ani na tom povodnom PC, kde si subory nahraval?
misoft
05.02.12,17:26
Dobrý deň,
Chcel by som sa na jednú vec spýtať, dal som si na USB videá stiahnuté z keepvidea, že si ich prenesiem na nootebook značky acer, a tak som ich naň dal. Usb som dal do spomenutého notebooku a namiesto otvorenia klúča, počítač nereagoval a napísal sformátuj disk, tak som ho dal do normálneho počítača, menil som USB porty, to isté, kluč nebol načítaný.
čo mám robiť, aby som otvoril ten klúč, dajú sa ešte dáta zachrániť ?

Len tak na okraj: keď si "vkladal" videá na USB kľúč - v počítači si tento USB kľúč videl (mal si k nemu prístup)? Ako bol naformátovaný? A bol vôbec naformátovaný? (Je totiž možnosť, že USB kľúč nebol z výroby naformátovaný, prípadne bol naformátovaný na iný formát, ktorý už NB ani PC nechcú akceptovať).
Už len táto hláška tomu nasvedčuje - nenaformátovaný (teda "surový"), alebo neznáme formátovanie.
Ešte jedno ma napadlo: prvotný zdroj mal iný OS, ako cieľové počítače.
Martin2000
05.02.12,17:28
uz sa mi problém podarilo vyriešiť, cez príkazový riadok som oscanoval vymenitelný disk tj. USB kluč, a dal opraviť na ňom chyby a tak sa všetko vrátilo do normálu.
Inak dakujem za postrehy
misoft
05.02.12,17:34
Ak si musel vykonávať kontrolu a opravu USB = tento by som viacej už nepoužíval = zväčšovanie rizika straty dát.