92kaja92
06.02.12,08:54
Dobrý deň. Robím mzdy ručne a chcela som sa spýtať, že dovolenkové sa počíta za posledný štrvrťrok? a to spolu so všetkým alebo iba mzda / odpracované hodiny?ďakujem
Tweety
06.02.12,07:55
Dobrý deň. Robím mzdy ručne a chcela som sa spýtať, že dovolenkové sa počíta za posledný štrvrťrok? a to spolu so všetkým alebo iba mzda / odpracované hodiny?ďakujem Dovolenkové? Myslíš náhradu za dovolenku? Tá sa počíta priemerkou z miezd za posledný kvartál.
veronikasad
06.02.12,07:58
Dobrý deň. Robím mzdy ručne a chcela som sa spýtať, že dovolenkové sa počíta za posledný štrvrťrok? a to spolu so všetkým alebo iba mzda / odpracované hodiny?ďakujem
Z hrubej mzdy za posledný štvrťrok odpočítaš náhrady za sviatok, čerpanie dovolenky, prekážky v práci a vydelíš počtom skutočne odpracovaných hodín.
Dostaneš priemerný hodinový zárobok, ktorý budeš používať v nasl. kal. štvrťroku pri preplácaní náhrad za dovolenku, sviatok ...
92kaja92
06.02.12,08:08
ďakujem pekne
92kaja92
06.02.12,08:11
a ešte som zabudla......., že keď bol zamestnanec na PN, tak sa to ako počíta?
veronikasad
06.02.12,08:12
a ešte som zabudla......., že keď bol zamestnanec na PN, tak sa to ako počíta?
nemocenské, ani náhrada príjmu počas DPN nie je zdanitelný príjem. Nezahrňaš ho do výpočtu priemerky, ani počet hodín.
rufus
06.02.12,09:10
naozaj sa odpočíta aj náhrada za sviatok? veď sviatok sa považuje za odpracovaný deň. a teda sa neprepláca priemernou mzdou, ale bežnou mesačnou. alebo sa mýlim?