Vanessa 999
06.02.12,09:27
Dobrý den, som na materskej s 2,5 ročnou dcérkou a od 2.5.2012 by my mala začať materská s druhým dieťatkom. Platila som si DNP a som v tej 8 mesačnej ochranej lehote. Viete my poradiť aké tlačivá a kam mám priniesť keď si chcem uplatniť DNP a kam mám nahlásiť novú materskú aj keď my este trvá do 9.9 tá prvá? A ako my vypočítjú výšku DNP?
veronikasad
06.02.12,08:30
Dobrý den, som na materskej s 2,5 ročnou dcérkou a od 2.5.2012 by my mala začať materská s druhým dieťatkom. Platila som si DNP a som v tej 8 mesačnej ochranej lehote. Viete my poradiť aké tlačivá a kam mám priniesť keď si chcem uplatniť DNP a kam mám nahlásiť novú materskú aj keď my este trvá do 9.9 tá prvá? A ako my vypočítjú výšku DNP?
Pracovný pomer trvá ? Ak ano, pozor na ochrannú dobu z DNP, ktorá zaniká obnovením nem.poistenia zo zamestnania (vznikom nároku na materské zo zamestnania).
Vanessa 999
08.02.12,11:44
Nie pracovný pomer netrvá. Počas maťerskej sa firma prestahovala do inej kranjiny. Tak som už 2 roky nezamesnná.
Katy a R
08.02.12,11:49
Žiadosť o materské dostaneš od gynekológa - odovzdáš na SP.
Tých povinností je viac - nájdeš aj tu na porade - použi vyhľadávač
napr tu http://www.porada.sk/t174936-materska-dovolenka-na-co-nezabudnut.html?highlight=povinnosti+nástupe
Vanessa 999
08.02.12,11:52
Ďakujem za radu.
Vanessa 999
17.02.12,10:47
na stránke Materská dovolenka-na čo nezabudnúť som sa o mojom prípade nedočítala nič tak vás ešte raz prosím o konkrétnejšiu radu. Som na RD a nie som zamestnná a od 2.5.2012 by som mala nastúpiť na MD z druhým bábätkom čo čakám, ale keď moja firma tu na slovenku už nepôsobí, tak nemám nárok na MD iba z DNP čo som si plaťila? Alebo budem dostávať RD+ čo som si platila DNP? A ešte som sa chcela spítať, či mám aj ja, nárok na príspevok na starostlivosť o staršie dieťa keď moja dcérka bude mať 3 roky až v septembry a kde si mám o to požiadať? Veľmi prosím o radu ďakujem.
Xanti
17.02.12,10:58
Budeš dostávať len MD z DNP čo si si platila.
Nie je možné dostávať súbežne RD + MD . MD dostaneš od 2.5.2012 , a RD dostaneš naposledny za mesiac máj 2012

O podmienkach príspevku na starostlivosť si prečítaš tu Prehľad štátnych sociálnych dávok (http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVaR/OSSD/Prehlad_SSD_-_tabulka__1.1.2012.rtf)
Vanessa 999
17.02.12,11:10
Tak potvrdenie čo dostanem od doktora zanesiem do SP? A z RD sa mám niekde odhlásiť? Mám aj ja nárok na príspevok o starostlivosť o staršie dieťa a kde sa to vybavuje?Ďakujem