solide
06.02.12,10:47
ahoj, velmi pekne by som poprosil o radu. Byvame v tehlovom, starsom 5-poschodovom dome, byt sme si pred 5-timi rokmi cely prerobili. Zaciname mat vsak velky problem a to v tom ze susedom pod nami, ktori su nasi dobri priatelia sa na strope pod nasou kupelnou zacinaju objavovat mensie, mokre flaky, ktore sa striedavo vysusia a potom opat objavia. My vsak v byte nezaznamenavame ziaden problem, nikde nam viditelne voda netecie, nemame mokre flaky ani na stene a ani na dlazke. Problem je ze nasa kupelna je od stropu cela oblozena, spary su vsak suche a susedia maju znizeny strop zo sadrokartonu takzie tiez nie je mozne presne lokalizovat miesto uniku vody. Neporadi niekto ci neexistuje nejaka spolahliva metoda, pripadne elektronicka, nejaky vlnovy merac, ktory by unik vody a miesto uniku objavil? Nechce sa nam bezdovodne rozrubat nasu peknu kupelnu oblozenu kvalitym obkladom ale tiez nechceme stratit dobrych priatelov, ktorych chapeme. J
dolfort
15.02.12,05:38
Ja som raz riešil podobnú vec; existuje niečo ako zvuková metóda, kedy špeciálnym prístrojom dokáže odborník odhaliť miesto úniku vody. Podmienkou však je že tá voda musí unikať pod určitým tlakom, resp. v určitom množstve, inak je to prakticky nedetekovateľné. Ak tomu ešte cez obkladačky...
Ak máš nejakú symbolickú netesnosť, ktorá sa objavuje nepravidelne, je to veľká záhada a obávam sa že si odkázaný len na to že sa čo najskôr objaví nejaká mapa aj u teba na stene. Samozrejme voda si hľadá ľahšiu cestu a zdá sa že v tomto prípade je to smer dole k susedom... Nezávidím a plne chápem, poznám ten pocit bezmocnosti.
Indeed
15.02.12,06:31
Ak sa fĺaky objavujú a miznú v nepravidelných intervaloch, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o uniky vody z rozsušeného kanalizačného potrubia.
Zaznamenávali sme to v našej takmer 40-ročnej bytovke, problem sa vyriešil výmenou kanalizačných stupačiek a utesnením zvodov kanalizácie do hlavneho potrubia.
220870
15.02.12,07:01
Nepravidelné mapy môže spôsobovať už spomenutá zlá kanalizácia ,netesnosť špár v okolí vašej vane , napojenie vane na obkladačky a absolútne najčastejšie , netesný sifón od vane.Veľký neduh a problém do budúcnosti si robia tý, čo použijú na napojenie sifónu od vane po odpad flexi hadicu.Neviem aký presne máte činžiak.Ale ,ak máte šachty spojené zo susednými bytmi (robilo sa to tak) je možné, že porucha nemusí byť u vás.Začal by som zým odpadom od vane.Ak máte prístup pod vaňu (dvierka)tak poukladajte pod odpad noviny napustite (doplna ) a vypustite vaňu.Skontrolujte či sú noviny suché.
Bionda
17.02.12,13:16
Svokor robil u vodárov a nám tiež sa zjavovala mapa ale nie vždy a priniesol kolegu a bez prístroja s minimálnou rezervou označil presne kde by malo byť poškodenie... takže treba to zveriť odborníkom, ktorí to zároveň opravia...
dolfort
20.02.12,22:29
Svokor robil u vodárov a nám tiež sa zjavovala mapa ale nie vždy a priniesol kolegu a bez prístroja s minimálnou rezervou označil presne kde by malo byť poškodenie... takže treba to zveriť odborníkom, ktorí to zároveň opravia...

OT: zavolajte menšíka
http://www.csfd.cz/film/9412-jak-utopit-dr-mracka-aneb-konec-vodniku-v-cechach/
Bionda
21.02.12,17:10
ako si uhádol, že svokor sa volá menšík?? :D
dolfort
21.02.12,23:42
ako si uhádol, že svokor sa volá menšík?? :D

haluz!
solide
06.03.12,12:57
tak sme postupne prisli na to ze to je studena, voda. Pri jej vypnuti flak u susedov schne. Za detekciu uniku vody plynom si ti zlodeji pytaju 230€, co je nehorazne vela lebo potom este ides sekat a opravovat. Niekde na nete som sa vsak docital ze existuje taka metoda, ze sa odpoji potrubie a pod tlakom sa do systemu vpusta nejaka latka ktora v mieste uniku vykristalizuje a tak zalepi netesnost. Zial som si to neulozil a neviem to naist. Neporadi niekto firmu co to robi v Bratislave?
Geofyzika
20.09.13,08:02
ano da, sluzia na to specialne geofyzikalne pristroje ktore dokazu jednak zmapovat priebeh potrubia resp. inych prvkov ako elektroinstalacia ci vystuzne prvky a to vsetko bez poskodenia povrchu, okrem zmapovania trasy potrubia je nimi mozne identifikovat miesta ich porusenia - uniku.