bibka6
06.02.12,12:48
Staviame RD typu bungalov, snažíme sa dostať na nizkoenergetický až pasívny standard. Strecha je nízka sedlová a v interiéri je strecha zároveň aj stropom. Poraďte cenovo dostupnú izoláciu, kde bude min. alebo žiadny prestup tepla.
marleau
06.02.12,12:35
Na dosiahnutie nízkoenergetického až pasívneho domu potrebujete mať aj správne zloženie stien,nielen stropu-krovu.Na ten treba minimálne 40 cm minerálnej vaty.
alltracboy
06.02.12,13:16
cenovo dostupnú izoláciu, kde bude min. alebo žiadny prestup tepla

To je silna veta. Poznam jednu izolaciu s min. alebo ziadnym prestupom tepla, ale cenovo dostupna bude asi len pre PENTU.
deli.
06.02.12,13:22
min. alebo ziadny prestup tepla? Nuz,... Sucinitel tepelnej vodivodti lambda udava tuto hodnotu, cim nizsia hodnota, tym vyssia tepelnoizolacna vlastnost. Kazdy material (aj TI) ma nejaky prestup tepla, neexistuje taky, ktory nema "ziadny" prestup tepla. Pouzivaju sa bezne materialy, napr. mineralna vlna (trebars isover Profi ma lambdu 0,033, ale aj vyssiu cenu). Ale aj polystyren, aj ked ja by som ho tam nedavala... Skor ide o konstrukcne riesenie celej vrstvy tepelnej izolacie sztrchy: tzn. hruba vrstva, atd. napriklad polystyren mozete ulozit aj nad krokvy a hned su zrusene tepelne mosty. Ale: chcete izolaciu medzi krokvami? Nad krokvami? alebo pod krokvami? ako uz bolo napisane, nejde len o strechu,ale o vsetky tzv. obalove konstrukcie (ma byt vypocet). napriklad Isover Profi ma dobre vlastnosti aj dobru lambdu. (mmch "cenovo dostupny" - co si pod tymto slovnym spojenim predstavit? Zlepsene parametre idu ruka v ruke s vyssou cenou).
deli.
06.02.12,13:24
Na dosiahnutie nízkoenergetického až pasívneho domu potrebujete mať aj správne zloženie stien,nielen stropu-krovu.Na ten treba minimálne 40 cm minerálnej vaty.
Na NED by postacovalo aj menej, pokojne aj 30... ale ide o vela inych parametrov: tvar domu (bungalov je najhorsi z pohladu tvaru), steny, atrecha, okna, dvere,... Na passiv tych 40 cm
alltracboy
06.02.12,21:14
tu je nejaka hmota co zrejme dobre izoluje.. mozno sa dockame aj niecoho lepsieho ako je mineralna vlna a EPS v buducnosti. http://www.youtube.com/watch?v=SO7NVC23Stw&feature=player_embedded#!
Edo1
07.02.12,10:58
Zdravim. No my stavame bungalov zastav. plocha 147m2, užitková necelých 120m2. No a pasiv bez šance dosiahnuť. Podlaha Eps 200S 25cm, Steny ytond P2-400 30cm+ Nobasil FKDS 20cm, strecha Nobasil MPN 58cm.
Výpočtové straty 4.2kw pri -15. Čiže pasiv ani nahodou. :)
deli.
07.02.12,11:07
Zdravim. No my stavame bungalov zastav. plocha 147m2, užitková necelých 120m2. No a pasiv bez šance dosiahnuť. Podlaha Eps 200S 25cm, Steny ytond P2-400 30cm+ Nobasil FKDS 20cm, strecha Nobasil MPN 58cm.
Výpočtové straty 4.2kw pri -15. Čiže pasiv ani nahodou. :)
A pritom, je celkom pravdepodobne, ze ak by bol dom dvojpodlazny, naozaj by mohol byt pasivny (pri tychto skladbach).
Malo stavebnikov to vie: Ovela lahsie sa dosahuje pasivny dom (a aj NED, samozrejme) pri viacpodlaznej stavbe nez pri jednopodlaznej.
day
07.02.12,14:32
nieco na citanie, to nie je ziadny katalog projekt
http://pasivnydom.blog.cz/