LaDolce
06.02.12,18:12
Včera som si kúpila malé britské modré mačiatko. Hrala som sa sním a potom išlo spať do prepravky. Dneska ráno vybehlo z prepravky cupitalo do kuchyne, po chvílke som išla za ním, bola som zvedavá čo robí ... nikde NIE JE .... nemôžem ho nájsť. Celý deň ho nie je vidno. Ani sa nebolo nažrať, ani nebolo na toalete. Prehľadala som už asi celý byt. Kde sa mohlo skryť? Neviete nejakú radu načo mačiatka zareagujú, alebo aký pach je potreba aby sa vyhrabalo? neviem kde sa zašilo, ale ja ho neviem nájsť ... Je to normálne :( bojím sa oň.
ladyrs
06.02.12,17:17
mohlo sa skryť za kuch. linku..... a to vôbec ani nemňauká ? chúďa moje
ladyrs
06.02.12,17:19
ešte mňa napadlo,že naše mačky sa zvyknú skryť do skríň.... akonáhle sa otvorí skriňa, už sú v nej.... nemohlo sa skryť napr aj pod vaňu ? alebo ak je spodok kombinovaného šporáka od zadu otvorený...
LaDolce
06.02.12,17:22
dala som mu na krk taký malý zvonček .... občas ho niekde začujem ale len 1-2 sekundy ... musí byť len niekde v byte. Za kuch. linku už som pozerala, nie je tam ... :(
marleau
06.02.12,17:23
To vám mačacko behá v kuchyni?Fuj,u vás by som sa nenajedol.
Valcake
06.02.12,17:24
...:eek:..nemohlo sa zatvoriť do skrine, šuplíka, kde ho nepočuť a nevie ani vyliezť?:confused: ...hľadaj a daj vedieť, prosím...
Valcake
06.02.12,17:25
..perlička, bola si rýchlejšia..;)
Chokma
06.02.12,17:26
Ten zvoncek bol dobry napad. Nase macky su s tym mnaukanim tiez rozlicne, niektore mnaukaju o dusu a ine su doslova neme tvare. A veru dobre ladyrs hovori o skrini - nam nasa raz tiez vosla a to ich chovame vonku, mamina skrinu zavrela, nevediac, ze tam je cica a nechcite vediet, co za bordel tam ta vystrasena cica porobila, ked sa zobudila... a babke sa raz macka v skrini aj okotila. A viem, ze sa im tradicne schovavala do stredu manzelskych posteli - tam medzi nimi bola taka fuga a tam sa schovala, tak skus... ale ak nie je nikde zatvorena, tak mozno v noci vyjde, ked ju donuti hlad, mozno je este placha a boji sa prostredia, ked je v novom. :)
ladyrs
06.02.12,17:26
dala som mu na krk taký malý zvonček .... občas ho niekde začujem ale len 1-2 sekundy ... musí byť len niekde v byte. Za kuch. linku už som pozerala, nie je tam ... :(

malé mačiatko sa dokáže skryť tak dobre,že by ste neverili..... len to všetko prehľadajte.... napr aj pod linkou môže byť,ak je tam od zadu otvor - pod tým spodkom
Chokma
06.02.12,17:28
To vám mačacko behá v kuchyni?Fuj,u vás by som sa nenajedol.

U nas asi ani ja. :D Hovori sa, ze zviera nauci cloveka poriadku - ked mas psa, musis dat pozor na kable, na papuce... vsetko poschovavat,, poupratovat a ked macku, tak sa hovori casto o kvetoch a veru o papanici na stole...
marleau
06.02.12,17:30
U nas asi ani ja. :D Hovori sa, ze zviera nauci cloveka poriadku - ked mas psa, musis dat pozor na kable, na papuce... vsetko poschovavat,, poupratovat a ked macku, tak sa hovori casto o kvetoch a veru o papanici na stole...
Ja mám poriadok aj bez zveri.
ladyrs
06.02.12,17:31
U nas asi ani ja. :D Hovori sa, ze zviera nauci cloveka poriadku - ked mas psa, musis dat pozor na kable, na papuce... vsetko poschovavat,, poupratovat a ked macku, tak sa hovori casto o kvetoch a veru o papanici na stole...

hmmmm Valika asi vie, koľko mám kvetov..... mám dve mačky, ale neubližujú kvetom..... a na stôl tiež nechodia,aj keď kocúr mal na začiatku tendenciu,ale som mu to rýchlo vyhovorila ...:)
ladyrs
06.02.12,17:33
a prečo si pociťoval potrebu vyjadriť sa k tejto téme ? t.j. keď téma nie je o tom, kto má aký poriadok,ale o tom, kde asi to mačiatko môže byť
Chokma
06.02.12,17:33
hmmmm Valika asi vie, koľko mám kvetov..... mám dve mačky, ale neubližujú kvetom..... a na stôl tiež nechodia,aj keď kocúr mal na začiatku tendenciu,ale som mu to rýchlo vyhovorila ...:)

Tak to si sikovna cvicitelka asi ako moja babka. Vzdy som ju obdivovala ako naucila vonkajsieho kocura pekne cakat pri dverach a neprestupit prah, hoci dvere boli otvorene. :)
Chokma
06.02.12,17:34
Ja mám poriadok aj bez zveri.

To ja by som vo vnutri tu zver aj potrebovala mat... hadam by to zabralo... :rolleyes::D
LaDolce
06.02.12,17:35
No už som prehľadala aj skrine ..kde sa to male mohlo skryť ja vážne netuším ... skúsim pootvarať všetky skrine a skrinky a uvidime. Možno sa v tej noci objaví .... neviem čo spravím ak nie ... dúfam, že sa objaví, pretože by bola škoda takej krasavice :((
DanielaSL
06.02.12,17:40
Náš kocúr sa nám minule skryl do krabice.... mali sme na vešiakovej stene položenú krabicu na vyhodenie..a keď ho nikde nebolo, ktosi vyšiel na chodbu a kocúrovi len uši z krabice trčali..ale inak sa úspešne vie tak skryť, že niekedy je fakt problém ho nájsť. Aj do šuplíka...dodnes nechápeme ako sa tam dostal.
DanielaSL
06.02.12,17:43
Inak obľúbená je aj skrýša na kuchynskej linke, kde sa natlačí ku stene, pretože je tam komín z krbu. Zospodu ho vôbec nevidíme... tiež pod krbom medzi stenou obývačky a kuchyne je otvor..tam zvykne zaliezť. A ináč naša finta...máme dlažbu v obývačke..muž hodí po nej štipec na prádlo, aby sa po dlážke šúchal...a kocúr zvedavý ihneď vyskočí z úkrytu...vyskúšaj.
Mila123
06.02.12,17:55
naši krásavci, keď niekam zalezú, vylezú na šuchotanie, najmä papiera......
ladyrs
06.02.12,17:56
tá hrdzavá sa mi strašne páči
DanielaSL
06.02.12,18:00
Aj mne...
arizona
06.02.12,18:31
Maciatko bolo doteraz zvyknute na mamu, surodencov,iny domov.
Je pochopitelne, ze prislo k vam do neznameho prostredia, je oplasene,citi ine pachy,nezname prostredie,mamy nikde...
Nemas nahodou nejaku handru,ktoru si priniesla v prepravke,kde by citilo mamu?Ak ano, tak ju daj na viditelne a pristupne miesto , vedla daj jedlo a vodu. Maciatko zaciti znamy pach.
Male maciatka zvacsa nemnaukaju,lebo sa boja,radsej sa schovaju. Moze byt ozaj hocikde,kde by ta ani nenapadlo. Skus byt v miestnosti potichu, mozno zacujes nejaky sramot,lepsie sa hlada v jednej miestnosti,ako úpo celom byte...
daj vediet :-)
LaDolce
06.02.12,19:00
No kamaráti ...tak mala Britka moja sa našla !! :)) ... neuveriteľné kde bola .... bola otvorená umývačka riadu. Vo vnútri je malý otvor, ktorý vedie pod umývadlom a pod linku ... nakoniec kamarát musel vylámať bočnú stenu linky a malú sme vytiahli. Napadlo ma to, ako posledná možnosť, kde by mohla byť. Nevedelo sa chúďa dostať von. Už sa napapkala a už spokojne ležká a pradie na nohách :)) Ďakujem za rady ... mačička bola zjavné veľmi zvedavá, postarám sa aby sa už nikdy do umývačky riadu nedostala :)
DanielaSL
06.02.12,19:07
Tak vidíš..aj ja sa teším z toho.
Valcake
06.02.12,19:22
...fajn, tešííííím sa z dobrej správy;):)
ladyrs
06.02.12,20:00
aj ja som rada,že sa mačička našla.... nech sa vám spoločne darí
kajaaja
10.02.12,14:43
ahoj
aj nase maca je sup v skrini ak sa dostane do spalne,,, nas kosur chodi papat kvety do kvetinacov,do pracky ked je otvorena, lezi na radiatorch, a uz som ho nasla aj v kosi na pradlo, a raz skoro skocil do ladnicky.....