Fany
06.02.12,21:01
Mám nový mobil Samsung GT-I9100, predtým som mala Nokiu.
Dajú sa prosím, nejako preniesť kontakty z mobilu Nokia do mobilu Samsung? Nainštalovala som Samsung Kies - program v pc na obsluhu mobilov Samsung. Ale keď uložím kontkakty z Nokii do pc, uloží mi to vo formáte cvs, Samsung ukladá v spg. Samsung mi cvs jednoducho nechce zobrať.
Vie niekto poradiť? Prosím.
Ďakujem.
dalid
07.02.12,12:16
Aka Nokia (typ) ?

Asi ta nepotesim, ale najlepsie bude ak si kontakty prepises do Google uctu (pripade s MS Outlook) a ten si synchronizujes s telefonom. Potom uz nikdy v buducnosit nebudes riesit podobne problemi, hlavne ked zmenis znacku telefonu :). Sam som to pred cca 2omi rokmi urobil za pol dňa (cca 200 kontaktov+emaily+tel. cisla sukromne aj pracovne) , od vtedy mam pri vymene telefonu svaty pokoj, iba mi staci pribezne udrziadat kontakty aktualizovane.

Urcite niekde existuje aj nejaky konverter formatov z cvs do spg... Ale pravdepodobne ti to aj tak rozhadze kontakty, takze nakoniec si ich aj tak vacsinu budes musiet editovat po jednom v telefone, co nie je moc pohodlne... :(

Kies - osobne som mu na chut neprisiel, je s tym viacej problemov ako uzitku... Takze nepouzivam.

Este mozno by sa dalo poposielat kontakty z Nokie do Samsungu cez bluetooth ;), ale to opat neriesi problem, ak si opat raz kupis telefon od ineho vyrobcu ako mas predchadzajuci phone... :(
pistik71
09.02.12,09:53
Jednoznacne Outlook, s tym vie synchronizovat vsetko (alebo winxp Adresar). Z nokie si to zosynchronizuj do PC, urob si poriadok v kontaktoch (opravit/prehodit meno-priezvisko - to je najcastejsi problem). A nasledne uz mozes podla Outlook kontaktov synchronizovat co len chces (cize takmer hocijaky mobil - jedine asi mimo Windows Mobile 7.x, ten jedine on-line).
dalid
10.02.12,08:28
Ano - Outlook ozaj zvladne vela, ale pokial ho uz nemas v PC a iba kvoli prenosu kontakto si mas kupovat licenciu... :( Preto som spominal Gmail, tiez to zvladne, dnes uz ho cez mailove klienty podporuju vsetky OS v telefonoch a hlavne je zadarmo.