jashad
07.02.12,09:08
Mám okná od firmy eurojordan tip zendow. musím pocváliť montáž aj všetko a mam od nich aj dvere, nejak mi to stihli spraviť pred krachom, ale mám problém. Neviem nastaviť doliehanie okna. Teraz cez zimu mi v kuchyni fučí ako blázon a neviem nájsť miesta na nastavenie. Prosím o radu.
220870
07.02.12,08:13
Laik to nedokáže.Zbytočné vysvetlovať.
jashad
07.02.12,08:34
Ďakujem že ste zo mna urobili dementa... predstavoval som si že tu chodia odborníci ********ako som čítal na iných fórach tak je to vraj úplná banalita a mal som od firmy dostať aj návod a kľúč. Eurojordan krachla teda za nimi nemôžem a kovanie neviem zistiť.
tom_NR
07.02.12,08:37
Zavolať nejakých "oknárov", oni vedia najlepšie, kde čo ako dotiahnuť a nastaviť. Dá sa to aj svojpomocne systémom pokus-omyl, ale to neodporúčam.
bjuty smis
07.02.12,08:42
jashad
07.02.12,09:01
O oknároch viem, nebudem platiť za banality, ktoré si urobím aj sam. Za odkaz ďakujem, ale nieje tam môj system, teda to nejde podla toho.
220870
07.02.12,11:01
Ak to pritiahnete moc, alebo protisebe pohnete dva nevhodné kusy môžete ohnúť spriečiť kovanie, alebo vytrhnúť pánt z plastu.Takéto veci sú nopraviteľné mení sa celé okno rám ,alebo krídlo.Nedá sa to vysvetliť písaným textom nedá sa na to urobiť videonávod lebo je 10 problémov pri nastavovaní kovania ktoré majú úplne opačný postup ,nedá sa z akéhokoľvek vášho popisu aj keď by bol najpodrobnejší na celom svete určiť torým postupným priťahovaním skrutiek sa má začať a kde skončiť.Navyše len samotná firma Maco alebo ktorákoľvek iná vyrába okolo 500 druhov a rôznych varácií a kombináciíí kovaní pre rôzne druhy tipi (podľa,zmyslu otvárania,posúvania , vyklápania )okien a dveri ,všetkých druhov a tipov.Preto na nete nenájdete žiadne video o štelovaní kovania okien.Ak máte technický talent tak sa pozrite z boku okna na pánt postupným posúvaním kľučky si všímajte pohyby kovania.Niektoré druhy majú posuvno otočný valček na excentrickej oske ,ktorý zapadá do pevného protikusu v ráme .Posúvaním tohto valčeka sa šteluje prítlak.Na niektorých nieje valček ale bežec tvarom podobný mobilnému telefónu o rozmeroch 7*7*5 mm ktorý sa dá otáčať okolo svojej osi.Obidva tieto systémy sú kombinovatľné s protikusom ktorý môže byť tiež posuvno otočný.Navyše pri pántoch okien sú nožnicové posuvné prvky kotoré rôznym otáčaním alebo posúvaní v ozubenom strmeni priťahujú alebo odťahujú prítlak a nastavujú aj vôlu kovania.Teraz by som musel vedieť kde máte na okne vôlu hore dole,pri pánte pri kľučke a aký tip druh kovania máte aký má zmysel otvárania či má okno stlpik alebo štulp(najlepšie priložiť fotku okna a kovania z ktorej by sa dalo vyčítať čo za kovanie máte na oknách) . atd atd atd.....nechce sa mi to písať lebo je to zbytočné a aj tak by vám to asi moc nepomohlo .Skôr tomu môžete ublížiť.Dokázal by som vám to ukázať názorne na vašom okne nieje to fakt nič zložité ale ani pri najlepšej vôli to nedokážem vysvetliť popisom cez internet.
jashad
07.02.12,11:16
Dakujem. tak som si predstavoval odpoved. teraz chápem vaše slová a ospravedlnujem sa za reakciu. V každom prípade som zistil že tie posuvne valčeky sú otočné a podarilo sa mi to nastaviť len cez tieto valčeky. teda som problém viriešil no mám iný z dverami.
220870
07.02.12,11:18
Musíte odfotiť dvere ich pánty .pri dverách je to jednoduchšie.
jashad
07.02.12,12:07
https://plus.google.com/photos/108666279099074828720/albums/5706378854142141329?authkey=CODOm8uTj_2NWA

dvere odstávaju dole smerom do vnútra a dalej dole su bližšie k pántom a dalej od rámu. dosť mi tade fučí. montovane boli cca pred rokom začalo to robyť v lete
220870
07.02.12,13:48
Máte iné dvere s iným kovaním ako mám k dispozícii ja.Možno pomôže.Najskôr si zistite kade presne vám prefukujú dvere .Dá sa to tak že do problémového miesta dáte pásik papiera ,zatvoríte dvere a skúsite s ním hýbať.Dvere môžu aj podfukovať alebo byť skríža osadené v takom prípade sa to nedá nastaviť .Prítlakom zregulujete +- 3 mm.
https://picasaweb.google.com/107564108512268292937/Panty
jashad
07.02.12,18:49
dakujem toto zajtra skusim pozrieť asi to pojde a fučí mi na vertikálnej strane až dole (pod klučkou) a nie len fučí je tam medzera asi 2mm a aj dvere sú naklonené kde strana s klučkou je nižšie ako strana z pántami.
tom_NR
07.02.12,21:16
A keď už budete rozbehnutý, namažte všetky trecie plochy kovaní sprejovou vazelínou (bielou). Odporúčajú to spraviť aspoň raz za 2 roky aj výrobcovia kovaní, ale takmer každý na to kašle...
220870
08.02.12,07:54
Náklon dverí sa dá nastaviť skrutkami pod tými krytkami.Ale len vtedy ak nie je rám osadený do kosoštvorca.
dakujem toto zajtra skusim pozrieť asi to pojde a fučí mi na vertikálnej strane až dole (pod klučkou) a nie len fučí je tam medzera asi 2mm a aj dvere sú naklonené kde strana s klučkou je nižšie ako strana z pántami.
jashad
08.02.12,08:57
snad neni musím to premerať. nasratý som že to nemám komu reklamovať
fior
19.06.15,06:10
...hmmm tak to by ma sameho nikdy nenapadlo zavolat "oknárov - odbornikov". Dufam ze nabuduce ma to uz napadne aj sameho.
arizona
19.06.15,11:26
staci,ak si nabuduce iba vsimnes datum temy,na ktoru ides odpovedat.Par rokov na tvoju radu urcite nik necaka...