Palusko.sk
07.02.12,15:23
Postavili sme krb, teplovzdusna vlozka, obostavba z 5cm platni. Problem je ze sme na dost veternom mieste a ked fuka vietor, co v poslednom case je dost casto, strasne to rezonuje v komine. Ten plechovy dymovod to tusim este zosilnuje a v obostavbe je pocut doslova ako keby prievan, aj ked ziaden tam nie je. Neviete poradit ako sa toho zbavit? Pomoze nejaka hlavica na komin? Ten konci asi 5m nad pripojenim dymovodu, klasicky shiedel ukonceny konickou antikorovou hlavicou.
Nieco podobne je pocut aj v druhom komine na ktory je napojeny plynovy kotol, ale ten je v technickej miestnosti to mi neprekaza.
laceti
15.03.12,06:43
ja som mal tiez tento problem,kominar mi doporucil na koniec komina namontovat tkz KOHUTA,je to prekrytie komina s tim ze sa nataca v smere vetra a tak zamedzuje aby sa vietor dostal do kominovej rury,vietor tak obide komin ,je to pomerne draha zalezitost ja som zapaltil 110e,priemer 180,a je antikoru,a od vtedy mam pokoj,vzdy ked mi fukal vietor a isiel som prikladat drevo do krbu tak mi vletel dym do miestnosti.ale mozno teraz sa zohnat na nete aj lacnejsie.
arizona
15.03.12,07:57
Chybou moze byt aj netesnost dvierok na KV,prip. kominovych dvierok.
Skontroluj, utesni a ak nepomoze skus toho kohuta.