jaroslav252
08.02.12,10:41
Zdravím ľudia, prosím o pomoc pri riešení problemu s kunou. Včera som zistil ze mam na stavbe kunu vošla medzi škridľu a parozabranu foliu. No a kedze uz kurim tak som si viac nez isty ze neostala len tam ale ze sa prehrizla cez foliu a v izolacii si zrobila pelech. Dnes jej idem nastavit pascu a neviem ako zistit kde mi poskodila izolaciu, rozmyslal som nad termokamerou. Ma z vas niekto podobny problem? Ak ano ako ste to riešili. Ďakujem
lapejko
02.03.12,21:31
V SL sme rekonštruovali dom teraz v lete, po otvorení strechy sme našli takmer zničenú izoláciu a podstrešnú fóliu a kopy trusu a zvyškov peria. Netrvalo im to ani 10 rokov, pri výmene krytiny a izolácie sa tentoraz použili namiesto plastových sieťok nerezové, ktoré zabránia vstupu votrelcov. Ich cestičky sú popri hrebenáčoch a odkvapových žľaboch.
jaroslav252
06.03.12,07:10
dakujem za radu
kamowski
26.08.12,09:06
zaujímalo by ma, akú ste tam mali izoláciu?
EPS, vatu....?
lapejko
26.08.12,09:12
v streche samozrejme vatu, teraz je tam celulóza od Climatizer plus, ktorá je vraj ošetrená chemicky proti ohňu a hlodavcom ale dôležité sú tie mechanické zábrany, ak už tam sú nepomáhali ani elektronické plašiče...
horel999
25.11.15,08:50
dobrý den, také řeším stejný problém s izolací, odborník mi říkal, že nejde moc zabránit ale jsou věci, které se dají udělat:

a) je možné použít nějakou sypkou izolaci, kde je těžší pohyb hlodavců

b) stříkaná izolace hlodavcům nechutná (např. http://www.chytrapena.cz)

c) v prostorech nenechávat nic, co by mohlo hlodavcům sloužit jako potrava (nějaká tuhá mýdla, polotovary)

d) používat izolace z kamenné vlny s větší hustotou (objemovou hmotností) toto mi bylo řečeno, že by mělo pomoci

e) samozřejmostí je prevence, tedy zamezit vstupu a zatarasit všechny skulinky